Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδια.Δυο ερωτησεις θα ηθελα να κάνω

1) Τελικα το 6630 για COSMOTE παιζει μόνο με την Usim κάρτα?Με την απλή την 2G δεν παιζει καθόλου ή παιζει ρόλο αν είναι παλια/καινουργια η κάρτα

2) Επίσης αν τοποθετήσεις Usim κάρτα σε κινητά που είναι 2G μόνο δουλεύουν κανονικά σε δίκτυο 2G?

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia :) exw to 6630 me apli karta TIM kai doylebi mia xara oyte exei kapio alo problima,gia na doylepsi h video klisi prepi na promitheftis tin karta 3G apo ena katastima TIM stin timi 17,30ebro alla na kserete oti opios exei sindesi apiodipote pagio aftomatos pefti sto TIM70 kai plironi 10 ebro epipleon mexri 31 dekebrioy(meta malon tha afkithi)gia tis eipiresies 3G.ayta pedia ta leme kalimera :lol:
resident evil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, από ότι κατάλαβα, το 6630 χρειάζεται διαφορετική από τις κανονικές RS-MMC ?

Γιατί RS-MMC 512 MB υπάρχει στην ελλάδα!

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα τα restart που αναφερουν καποιοι φιλοι μας εδω μεσα, μήπως αφορουν συσκευες απο TIM Ιταλιας και προφανως ευθυνεται η εκδοση του firmware που φορανε τα συγκεκριμένα τηλεφωνα ? .....

Απο χθές το απογευμα που πηρα το δικο μου απο το Πλαίσιο το εχω "σκισει" στα προγραμματα ,εχω κανει κ 5-6 videoκλησεις χωρις κανενα restart...ή κολλημα.

Επισης η εναλλαγη μεταξυ 3g k 2g γινεται αρκετα ομαλα ....οπως και στο v800 που έχω ... με συνδεση vodafone .

Αυτα που με "χαλανε" στο εν λόγω τηλεφωνο μέχρι στιγμής ειναι:

1) ελειψη 2ης καμερας .(3g ειναι η συσκευη ρε γ@μωτο!!)

2) θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη κ καλυτερη - σε αναλυση κ χρωματα-

οθονη ...παντως ειναι καλυτερη απο του 7610..

3) να υπηρχαν μεγαλυτερης χωρητικοτητας καρτες rs-mmc στο εμποριο

:( ..... αυτο θα διορθωθει συντομα βεβαια ..

4) Το πληκτρολογιο δεν ειναι και τοοοσο σπουδαιο ..ισως σε σχεση με

αλλα nokia ναι ...αλλα εχει δουλεψει κανεις με το εξωτερικο

πληκτρολογιο του P910 ??

5)Πολυ καλες φωτο ...αν ειχε κ ενα flash θα ηταν τελειο ..αλλα παρ'ολα

αυτα βγαζει καλες φωτο κ σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

οχι απ'οτι γνωριζω δεν το εχει κανει κανεις απο το forum ....γιατι αν διαβασεις σε προηγουμενα μυνηματα , καποιο hardware νομιζω λειπει απο τα Nokia Shop....Παντως απ'οτι λενε ολοι αυτη την εβδομαδα θα εχουν λυθει ολα τα προβληματα....
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το 6630 αν μπαινει κανονικα στο vodafone live??

Εμενα μου λεει οτι δεν υποστηριζει το vodafone live menu...

Παλι θα πρεπει να περνω τηλεφωνα να βριζω γαμωτο????

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Δεκ. 2004 , 04:37)

 

Μα η ΤΙΜ, απο όσο ξέρω, δεν παρέχει υπηρεσίες τρίτης γενιάς, τουλάχιστον στην Ελλάδα.

 

Πολύ πιθανό το κόβω να οφείλονται αυτά τα Restart στο δίκτυο και κατεπέκταση στην κάρτα. Εγώ, που το χρησιμοποιούσα συνεχώς χωρίς καμία κάρτα μέσα, με το offline mode δηλαδή, δεν μου έκανε το παραμικρό restart. Μόλις όμως του έβαλα την sim μου, είδα και το πρώτο. Δε νομίζω να είναι τυχαίο.

 

Ίσως θα πρέπει να γίνει κάποια αναβάθμιση στο δίκτυο ή κάτι τέτοιο. Ίσως η συσκευή δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και τζάμπα ανησυχούμε.

 

diladi eskases 560 peripou euro gia na to xrisimopies san PDA?

pados opos lee ena palikari pio pano apo tin stigmi pou egine dia8esimi i siskevi eprepi na ixan li8i tixon provlimata me ta diktia alios pios o logos na tiin pari kapios?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG ( 4 Δεκ. 2004 , 11:21)

 

Ρε παιδια τελικα τα restart που αναφερουν καποιοι φιλοι μας εδω μεσα, μήπως αφορουν συσκευες απο TIM Ιταλιας και προφανως ευθυνεται η εκδοση του firmware που φορανε τα συγκεκριμένα τηλεφωνα ? .....

Απο χθές το απογευμα που πηρα το δικο μου απο το Πλαίσιο το εχω "σκισει" στα προγραμματα ,εχω κανει κ 5-6 videoκλησεις χωρις κανενα restart...ή κολλημα.

 

 

 

ίσος γιατί τελικά αυτά της ιταλίας έχουν διαφορετικό firmware από τα δικά μας.

και μένα κανένα restart ,δουλεύει ομαλά

 

λοιπόν κάποιος φίλος ρώτησε για το αν δουλεύει η 2g cosmote στο 6630 ..

η απάντηση είναι όχι .πρέπει να πας φιλε μου σε ένα κατάστημα κοσμοτέ και με 13,80 ευρώ χρέωση να πάρεις την usim καρτούλα και είσαι ok.

 

σήμερα το πρωί αυτό έκανα και το τηλέφωνο έχει σήμα παντού ... :)

 

επίσης πρόσεξα μεγάλη διαφορα στην ποιότητα ήχου της κλήσης ,καμια σχέση με τα κλασικά 2g κινητά .

το ακουστικό του 6630 μου φαίνεται ότι φτιάχτηκε για βαρήκοους ανθρώπους!!!!

δεν τολμάς να το βάλεις στο τέρμα ...κουφαίνει στην κυριολεξία.. και ο ήχος άψογος σε όλες τις εντάσεις...

 

το μεγάφωνο επίσης...

 

usb καλώδιο και bluetooth σύνδεση με τον υπολογιστή δοκιμάστηκαν χωρίς προβλήματα .

και είναι κι αυτά ταχύτατα και άψογα από το pairing μέχρι την αποστολή!!!

 

έμμηνα έκπληκτος από την ποιότητα αναπαραγωγής mp3 από τα ακουστικά !! πολύ γλυκός ήχος παιδιά ...

τα ultra mp3 και mp3 player (με equaliser) δοκιμάστηκαν αλλα είναι χαλια σε σχέση με τον μανισιο player...

 

το μονο αρνητικό που έχω βρει ως τώρα είναι το αργό ζουμάρισμα στις φωτογραφίες μέσα στην έκθεση και φυσικά το scrolling ...(αργό για το 6630 έτσι??!)

 

έπεται και συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi:

Exo kanei ena install mia efarmogi . Pou mporo na do to arxeio tis ***.app apo to Nokia Pc suite???

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

4) Το πληκτρολογιο δεν ειναι και τοοοσο σπουδαιο ..ισως σε σχεση με

αλλα nokia ναι ...

όντως το πληκτρολόγιο και δεν είναι και το τέλειο στην αίσθηση.

χωρίς όμως να δημιουργεί κανένα πρόβλημα ...

πάντως είναι υποδιεστερο από το 6600 ...

 

θα φανεί όμως καλύτερα μετά από χρήση μηνών...

Link to comment
Share on other sites

σημερα η ΤΙΜ εχει και αυτη video κλησεις δωρεαν ως της 31 μαρτιου.λετε η ΤΙΜ και η vodafone να κανουν καμια προσφορα το 6630 με συνδεση σε καλητερη τιμη οπως αλλα 3G τηλεφωνα;;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε sequent_c για πες μας μερικες εντυπωσεις ακομα. Θετικα κ αρνητικά , ότι μπορείς.Κ για το πληκτρολογιο που λες ειναι υποδεέστερο του 6600 ; Γιατι ;

(Παιδια γραψτε οσα μπορειτε περισσοτερο γιατι σε κανα 2ωρο θα το παρω... !!! Μην το μετανιωσω ... )

 

Κατι αλλο ... τί σημαινει δυνατοτητα hot swap ;

Link to comment
Share on other sites

hot swap =Bgazo tin "MEmory Card" opote thelo xoris na sviso to kinito.

 

Protou to pareis apla zita tous na to dokimaseis.(oson afora ta pliktra)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Protou to pareis apla zita tous na to dokimaseis.(oson afora ta pliktra)

 

Γιατί ; Εννοεις να δοκιμασω τη δικια μου συσκευη ή να το δοκιμασω γενικα για να δω πώς είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES ( 4 Δεκ. 2004 , 14:44)

 

Protou to pareis apla zita tous na to dokimaseis.(oson afora ta pliktra)

 

Γιατί ; Εννοεις να δοκιμασω τη δικια μου συσκευη ή να το δοκιμασω γενικα για να δω πώς είναι ;

 

Link to comment
Share on other sites

NA deis ama se boleuoyn esena.

Ego exo sinithisei me to 5100 pou ta eixe apla kai psilo mperdeyomai(xoris na mou dimioyrgi problima,tha ta matho omos)

Mporei na exeis xontra daktila kai na ta patas 3-3.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχουν και τα ONE WAY πλεον... :)

 

Σημερα εκανα παραγγελια το δικο μου και θα το εχω στα χερια μου την τριτη (yes... :alien: Επιτελους :alien: :alien: )

Η τιμη του ειναι στα 580 με φ.π.α.. καλα ειναι; Τι λετε; (Εγω πιστευω πως ναι ! )

 

-Ασχετο- : Μοντερατορα (βλεπε moderator) μπορεις να με κανεις απο EDGE member σε 3G member; Γιατι δεν λεει τωρα με το 3G να λεει ακομα EDGE :whistle: :!: :p :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg60 ( 4 Δεκ. 2004 , 12:28)

 

σημερα η ΤΙΜ εχει και αυτη video κλησεις δωρεαν ως της 31 μαρτιου.λετε η ΤΙΜ και η vodafone να κανουν καμια προσφορα το 6630 με συνδεση σε καλητερη τιμη οπως αλλα 3G τηλεφωνα;;

 

Οντως, το ειδα στην διαφημιση στην τηλεοραση... :)

 

Ετσι τωρα εχουμε και ΤΙΜ Free 3G μεχρι τις 31/03/05! :up:

 

Αρχισαν και οι προσφορες αφου στην διαφημιση λεει πως παιρνεις το Ζ1010 (δεν θυμαμαι αν ελεγε δωρεαν) και παιρνεις με 50% εκπτωση ή το U15 της Siemens ή το Α1000 της Motorola. Για να δουμε, θα παιξει τιποτα με το 6630; :o

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

INDYJONES μήπως είναι η πρώτη φορά που το φόρτισες ;

 

καλά ρε εσείς μετά απο 5-6 επαναφορτίσεις έχετε το μέγιστο τς απόδοσης της μπαταρίας

 

Κάποιες απορίες καλύτερα να μην λέγονται.....

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...