Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην, σας ευχαριστω ολους :happy:

 

Δυστυχως (για εμενα) εχω δοκιμασει ολους τους τροπους με τους οποιους θα μπορουσε να "αναστηθει" το κινητο αλλα αυτο, εκει ! Νεκρο...

Το ασχημο ειναι οτι κολλαει στην λευκη οθονη που γραφει ΝΟΚΙΑ και μετα χανεται σιγα σιγα και ξανα παλι το ιδιο... Δεν παει καθολου σε καποιο σημειο που να μπορω να παρεμβω σε καποια ρυθμιση...

 

Το Hard Format το δοκιμασα αλλα δεν κανει τιποτα γιατι δεν προλαβαινει να αναψει !

 

Η "βλακεια" σην ολη υποθεση ηταν οτι το πηρα απο το Nokia Shop που το ειχα δωσει για αναβαθμιση με την πεποιθηση οτι θα μπορουσα να κανω κατι αλλα τελικα δεν εγινε τιποτα.

Κι ουτε μπορω να τους "τρεξω" γιατι απο τη στιγμη που βγηκε απο το μαγαζι μπορουν να επικαλεστουν οτι το πηγα σε καποιον αλλο και το χαλασε...

 

Απο την απαντηση του SpiderGr υποθετω οτι γινεται update και με τους 2 τροπους δυστυχως, για εμενα, και ευτυχως για το Nokia Shop που γλυτωσε την καταγγελια :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το 6630 που εχω του εκανα αναβαθμιση με το τροπο που περιγραφεται παραπανω γιατι μετα απο αναβαθμιση ειχα χασει κ εγω τα ελληνικα αφου το κινητο ηταν αγορασμενο απο εξωτερικο.

 

το προβλημα ειναι οτι μεν ξαναβρηκα το ελληνικο μενου με την αλλαγη του product code κ την αναβαθμιση μετα αλλα οταν παω να γραψω ενα sms βγαζει μονο λατινικα ...

 

 

υπαρχει λυση ?

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

το 6630 που εχω του εκανα αναβαθμιση με το τροπο που περιγραφεται παραπανω γιατι μετα απο αναβαθμιση ειχα χασει κ εγω τα ελληνικα αφου το κινητο ηταν αγορασμενο απο εξωτερικο.

 

το προβλημα ειναι οτι μεν ξαναβρηκα το ελληνικο μενου με την αλλαγη του product code κ την αναβαθμιση μετα αλλα οταν παω να γραψω ενα sms βγαζει μονο λατινικα ...

 

 

υπαρχει λυση ?

Αν πας στην αλλαγή γλώσσας γραφής, στη λίστα δεν σου βγάζει την ελληνική γλώσσα...;:blink:

Όταν άλλαξες product code, ποιο έβαλες;

Τα δύο ελληνικά product codes που έχω στη διάθεση μου είναι 0518105 και 0518166.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

την ειχα ξεχασει αυτη τη ρυθμιση τελειως ,πηγε το μυαλο μου μονο οτι το προβλημα ηταν απο την αναβθμιση .

ολα οκ !

ευχαριστω

BackDoo oGioRGos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικο!!!

Δωρεαν 6630 στο επομενο τευχος !!

Απλά έλεος.:dash:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά γειά σας..Είμαι καινούργιος στο forum και έχω ένα Nokia 6630...'Εκανα αναβάθμιση με το επίσημο πρόγραμμα τις nokia και παρόλο που έβαλα το τελευταίο λογισμικό (6.κάτι από 4.κάτι) και το κινητό έγεινε ποιό σταθερό και γρήγορο,δεν υπάρχει πουθενά υποστήριξη τις Ελληνικής γλώσσας!! Τι μπορώ να κάνω γι'αυτό?? Ευχαριστώ!!!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι παρά-εισαγωγή!

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0518105.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν κανω λαθος νομιζω οτι στο 6630 δεν μπορεις να περαεις να περασεις την ιδια αναβαθμιση απο επανω. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη επειδή δεν το έχω αυτό το κινητό πλέον (μου το είχαν κλέψει) δεν το ξέρω αυτό.

Αν ισχύει θα πρέπει να πάει σε Nokia Shop αναγκαστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

που είναι να πάω να πάρω 10!!!Το πιο σκυλί κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα..

Εδω και καιρο ψαχνω να βρω τροπο για να αποθηκευσω στο pc και να τυπωσω τις επαφες του τηλεφωνου και τα μηνυματα (sms). Οσα προγραμματα εχω δοκιμασει, δεν τυπωνουν τα μηνυματα στα Ελληνικα και βγαζουν οτι να'ναι και τα προγραμματα επαφων....αφηστε καλυτερα.

Το Nokia pc suite εχω αλλα δεν μπορω να τυπωσω απο κει επαφες και μηνυματα.

Εχει χρησιμοποιησει κανενας σας σε Nokia 6630 καποια τετοια προγραμματα που να τυπωνουν και να αποθηκευουν σαν backup τα παραπανω?

Αν ναι...και λιγες οδηγιες για το πως ακριβως θα το κανω θα ηταν πολυ χρησιμες.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
γεια σας παιδια,δε γνωριζω αν γραφω στο σωστο section,αλλα θα ηθελα αν γνωριζετε,να με πληροφορησετε για το εξης:το πρωι το κινητο μου δουλευε κανονικα,και σε καποια στιγμη που το κοιταξα ειχε κλεισει.Προσπαθησα να το ανοιξω,δεν ανταποκριθηκε(η μπαταρια ηταν γεματη καθως φορτιζε ολο το βραδυ),και μετα αφου το εβαλα στον φορτιστη και το ανοιξα,το μονο που εμφανιστηκε ηταν μια λευκη οθονη,ουτε logo ουτε τπτ...Αν καποιος γνωριζει κατι,ας μου πει σας παρακαλω και αν το ποστ ειναι σε λαθος μερος,ας μεταφερθει..

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις την καρτα μνημης εαν δεν γινει τιποτε τοτε θα πρεπει να κανεις hard format αλλα να ξερεις οτι εαν ανοιξει θα χαθουν τα παντα απο την μνημη της συσκευης π.χ. επαφες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτο που προτεινεις ειναι δοκιμασμενο?Απο οτι μου ειπαν καποια ατομα,μηπως εχει καει η οθονη και χρειαζεται αντικατασταση?Απο οτι εψαξα στο ιντερνετ,αυτο ονομαζετε white screen of death,αλλα οι οποιες λυσεις που προταθηκαν,δεν φανηκαν να δουλευουν...Ολα αυτα βεβαια,γιατι δεν εχω κρατησει αντιγραφα απο τη μνημη τηλεφωνου...

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει περιπτωση να ανοιξει.. Aπο οτι βλεπω δεν εχεις κρατησει backup και εαν ανοιξει θα χασεις τα παντα! Καλυτερα να πας για επισκευη εαν ειναι η οθονη τουλαχιστον δεν θα χασεις τιποτα..

 

Ενημερωσε μας για το αποτελεσμα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
λοιπον,αφου το πηγα σε καταστημα της νοκια,και αφου μου ειπαν πως με την αναβαθμηση που εκαναν δεν ανοιγε παλι,το πηγα σε αλλο καταστημα επισκευης κινητων,και μου ειπαν πως πηρε νερα μεσα το κινητο,και το ολο κοστος θα ανελθει στα 65 ευρω...να το κανω ή οχι ?και ισως αλλου το ιδιο προβλημα θα διορθωθει με λιγοτερα χρηματα?

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Θα εγραφα στο θεμα "νοσταλγια για τα παλια νοκια" που εχει περισσοτερη επισκεψιμοτητα, αλλα αν δεν λαβω απαντηση εδω θα γραψω και εκει.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι εχει μονο 10 mb μνημης και μπορω μονο μεχρι 2-3 mp3 Nα του βαλω. Τα mp3 πανε στο φακελο εισερχομενα. Δεν μπορω να τα στειλω στην εκθεση/ηχοι. Εχω και καρτα μνημης. Δεν παιζει καθολου η επιλογη στο μενου μετακινηση στην καρτα νημης,κτλ.

 

=Εσεις παλια πως μεταφερατε τα τραγουδια, φωτο βιντεο κτλ στην καρτα μνημης?

=Χρειαζεται καλωδιο υπολογιστη για να τα περασω μεσω υπολογιστη?

=Ξερετε αν ναι πιο καλωδιο?

=Επισης αν αγορασω καλωδιο και το συνδεσω θα Μου ζηταει drivers μετα και το cd με το λογισμικο της nokia?

=To myphone explorer που ειχα κατεβασει παλιοτερα θα λειτουργει σε αυτο το τηλεφωνο?

 

Εχω το τηλεφωνο αυτο δυο μερες αλλα δεν μου παει να το δωσω, αν καταφερω να περασω στην καρτα μνημης τραγουδια θα το κρατησω.

please help!!:O

Link to comment
Share on other sites

Θα εγραφα στο θεμα "νοσταλγια για τα παλια νοκια" που εχει περισσοτερη επισκεψιμοτητα, αλλα αν δεν λαβω απαντηση εδω θα γραψω και εκει.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι εχει μονο 10 mb μνημης και μπορω μονο μεχρι 2-3 mp3 Nα του βαλω. Τα mp3 πανε στο φακελο εισερχομενα. Δεν μπορω να τα στειλω στην εκθεση/ηχοι. Εχω και καρτα μνημης. Δεν παιζει καθολου η επιλογη στο μενου μετακινηση στην καρτα μνημης,κτλ.

 

Θα ανοιξεις το mp3 στα εισερχομενα μυνηματα να παιζει, θα πατησεις το 2ο κομβιο απο επανω προς τα κατω του mp3 player (Stop) να το σταματησεις και μετα θα ανοιξεις τις επιλογες απο το πληκτρο αριστερα του πολυπληκτρου που θα σου εμφανισει σαν πρωτη επιλογη την αποθηκευση. Ελπιζω να βοηθησα :)

Edited by elf1973
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Θα ανοιξεις το mp3 στα εισερχομενα μυνηματα να παιζει, θα πατησεις το 2ο κομβιο απο επανω προς τα κατω του mp3 player (Stop) να το σταματησεις και μετα θα ανοιξεις τις επιλογες απο το πληκτρο αριστερα του πολυπληκτρου που θα σου εμφανισει σαν πρωτη επιλογη την αποθηκευση. Ελπιζω να βοηθησα :)

 

Σε ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! Πλεον αποθηκευω τραγουδια μεσω Bluetooth ΚΑΙ στην καρτα μνημης!! Δεν το ηξερα τοσο καιρο, σημερα το εμαθα!.. Μου εστειλες μυνημα τον ιουλιο αλλα εγω εγω μετα ξεχασα να το διαβασω,,

Αργησα να σε ευχαριστησω, αλλα καλλιο αργα.. Να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...