Jump to content

[LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές


takis6666
 Κοινοποίηση

Ρωγμή προβλημα η οχι?  

138 members have voted

  1. 1. Ρωγμή προβλημα η οχι?

    • Ναι, αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα
    • Εχω γνωστο ατομο που το αντιμετώπισε
    • Το κινητο μου ειναι μια χαρα!


Recommended Posts

Ok θα κανω δοκιμες και που θα παει θα το πετυχω.

Πρόσεχε μην το διαλυσεις!!! :p:p:p ανασηκωσε το λιγάκι την ώρα που το βάζεις και θα το βρεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το προβλημα με τα ανταλλακτικά για την ρωγμή λύθηκε? Γιατί ήθελα να το πάω απο Ιούλη αλλά δεν υπήρχε ανταλλακτικό. Και από τότε το κινητό έφαγε 2 μικρές τούμπες. Ελπίζω να μην μου πουν ότι φταίνε οι πτώσεις γιατί θα τους το φέρω στο κεφάλι

Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα παιζει και να μην το δεχτούν.... Ο λογος που το λεω αυτο : Ενας φιλος ειχε ενα g2 και ειχε το κλασικο προβλημα με το κιτρινισμα της οθονης .... Το εστειλε κανονικα στην procordia και το περνουν τηλεφωνο και του λενε οτι δεν μπορουν να το επισκευασουν γιατι ειναι χτυπημενο !!!! (Οντως ειχε τα χτυπηματακια του κινητο:)_ ) Αν σταθεις τυχερος και δεν παρατηρησουν τα σημαδια δεν θα εχεις θεμα !!!! Το αστειο τετοιων υποθεσεων ειναι οτι και οι ιδιοι γνωριζουν οτι το κιτρινισμα της οθονης η ας πουμε η ρωγμη στα g3 ειναι ενα ελλατωμα του κινητου που βγαινει στα περισσοτερα κινητα με την παροδο του χρονου ... Απλα και καλα ακολουθουν το πρωτοκολλο ....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που κοιταξα το κινητο προσεκτικα (λογω το οτι χρειαστηκε να το βγαλω απο τη θηκη που το ειχα παρατηρησα δυο ρωγμες. Η μια στο πανω μερος του τηλεφωνου στη θυρα των υπερυθρων και η αλλη στο κατω μερος στο μικροφωνο της συσκευης (οχι στο highjack). Γνωριζει κανεις το τηλ της procordia και της lg για να επικοινωνησω? Εχω δικαιωμα να ζητησω πληρη αντικατασταση της συσκευης (και οχι να φτιαξουν τη δικη μου) ή να μου δωσουν πιστωτικο για αγορα π.χ. του g3 3gb ram (το δικο μου ειναι 2gb)?

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που κοιταξα το κινητο προσεκτικα (λογω το οτι χρειαστηκε να το βγαλω απο τη θηκη που το ειχα παρατηρησα δυο ρωγμες. Η μια στο πανω μερος του τηλεφωνου στη θυρα των υπερυθρων και η αλλη στο κατω μερος στο μικροφωνο της συσκευης (οχι στο highjack). Γνωριζει κανεις το τηλ της procordia και της lg για να επικοινωνησω? Εχω δικαιωμα να ζητησω πληρη αντικατασταση της συσκευης (και οχι να φτιαξουν τη δικη μου) ή να μου δωσουν πιστωτικο για αγορα π.χ. του g3 3gb ram (το δικο μου ειναι 2gb)?

Procordia

 

Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

 

Ανοιχτά σήμερα*9:00 π.μ. – 5:00 μ.μ.

 

21 0699 7060

 

Σε περίπτωση που προοριζόταν για Ελλάδα έχεις. Σε κάθε περίπτωση όμως ρώτα καλύτερα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Procordia

 

Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

 

Ανοιχτά σήμερα*9:00 π.μ. – 5:00 μ.μ.

 

21 0699 7060

 

Σε περίπτωση που προοριζόταν για Ελλάδα έχεις. Σε κάθε περίπτωση όμως ρώτα καλύτερα!

 

Σε ευχαριστώ ! Το κινητό το πήρα από καταςτημα Γερμανού όποτε υποθέτω προοριζόταν για Ελλάδα.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ! Το κινητό το πήρα από καταςτημα Γερμανού όποτε υποθέτω προοριζόταν για Ελλάδα.

Ναι για Ελλάδα προοριζόταν τότε. Θεωρητικά μπορείς να διεκδικήσεις πιο εύκολα αντικατάσταση συσκευής ή πιστωτικο αν δεν έχουν ανταλλακτικά και σε καθυστερήσουν πολύ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι για Ελλάδα προοριζόταν τότε. Θεωρητικά μπορείς να διεκδικήσεις πιο εύκολα αντικατάσταση συσκευής ή πιστωτικο αν δεν έχουν ανταλλακτικά και σε καθυστερήσουν πολύ.

 

Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο στην προκορντια και με παρέπεμψαν στην lg. Εκεί μου είπαν ότι αντικατάσταση δύσκολο και σε ερώτηση μου για πιστωτικό, δεν τους είδα θετικούς. Το μόνο που κατάφερα ήταν να συμφωνηςω Να μου στείλουν συσκευή αντικατάστασης ( είμαι Ηράκλειο Κρήτης ).

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα,

 

οπως ειχα αναφερει και σε προηγουμενες σελιδες αντιμετωπίζω και εγώ το θέμα με το ράγισμα στο μικρόφωνο αλλα στο πανω μερος.Σημερα επικοινωνησα με το τμημα εξυπηρετησης της lg και μου ειπαν οτι η εγγυηση καλυπτει μονο το ραγισμα στο κατω μικροφωνο και οχι στο πανω και οτι δεν εχουν καποια πληροφορηση οσο αφορα το συγκεκριμενο θεμα.

Ηθελα λοιπον να σας ρωτησω εαν εχει-ειχε κανεις αλλος ραγισμα στο πανω μερος και αν ναι τι εγινε;

Οριστε και μια φωτο στο dropbox με την ρωγμη.

https://www.dropbox.com/s/gwilstd41oxsxrd/12029065_912009715551817_1384291574_n.jpg?dl=0

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by mastermind21
επισυναψη φωτογραφιας με τη ρωγμη!
Link to comment
Share on other sites

Για ανεβασε ενα screenahots να δουμε..την καλυπτει την ρωγμη η εγγυηση

 

http://techmaniacs.gr/lg-g3-cracks-lg-official-answer/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα θέλαμε να διαβεβαιώσουμε τους πελάτες της LG ότι το ζήτημα έχει επιλυθεί και ζητάμε από τους πελάτες με τις συσκευές που έχουν παρουσιάσει τη ρωγμή να επικοινωνήσουν αμέσως με το κέντρο εξυπηρέτησης της LG Electronics της χώρας στην οποία πραγματοποιήθηκε η αγορά.

 

 

Βγήκαμε απο την Ευρωπαϊκή Ένωση και δεν ισχύουν οι ευρωπαϊκοί κανόνες ;;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το έπαθε και το δικό μου! Ρωγμή στο μικρόφωνο δίπλα από την θύρα των ακουστικών! Το κινητό είναι από Γαλλία αν δεν κάνω λάθος 6FR γράφει! Μπορώ να στο στείλω για εγγύηση η θα έχω παρατράγουδα ? Επίσης ποιο ανταλλακτικό κάνουν αντικατάσταση ? (Εννοώ: Bezel & Digiter η μόνο Bezel ?)

 

Επίσης δεν έχω απόδειξη αγοράς, πιστεύω από imei το καλύπτουν έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το έπαθε και το δικό μου! Ρωγμή στο μικρόφωνο δίπλα από την θύρα των ακουστικών! Το κινητό είναι από Γαλλία αν δεν κάνω λάθος 6FR γράφει! Μπορώ να στο στείλω για εγγύηση η θα έχω παρατράγουδα ? Επίσης ποιο ανταλλακτικό κάνουν αντικατάσταση ? (Εννοώ: Bezel & Digiter η μόνο Bezel ?)

 

Επίσης δεν έχω απόδειξη αγοράς, πιστεύω από imei το καλύπτουν έτσι ?

 

εμενα μου ζητησανε και αποδειξη

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω και εγώ το θέμα με το ράγισμα στο μικρόφωνο αλλα στο πανω μερος.

 

Και 'γω στο ίδιο σημείο έχω ρωγμή...16αρι Πολωνικό...

Link to comment
Share on other sites

Ζητούν απόδειξη? Αφού δεν υπάρχει περίπτωση να είναι εκτός εγγύησης, ακόμα και το πρώτο g3 να έχει αγοράσει κανείς.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα οπως ανεφερα ζητησανε. Οσο για την παραπανω ερωτηση ναι αλλαζει και η οθονη μαζι
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με την Procordia με ενημέρωσαν ότι η τεχνική οδηγία που αφορά την αντικατάσταση λόγω ραγίσματος ισχύει μόνο σε περίπτωση που το ράγισμα είναι στο κάτω μικρόφωνο και όχι στο πάνω...χμμ
Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη δεν ζητανε..αρκει να καλυπτεται μεσα στα 2 ετη!!Μπορειτε να το επιβεβαιωσετε με ενα τηλ...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη δεν ζητανε..αρκει να καλυπτεται μεσα στα 2 ετη!!Μπορειτε να το επιβεβαιωσετε με ενα τηλ...

 

Ζητησανε φιλε μου, λογο παραεισαγωγης ειναι αναγκαστικη η αποδειξη αγορας αλλιως δεν γινεται δεκτη η συσκευη. Και με την lg hellas που μιλησα περα απο την procordia μου ειπαν και οι δυο ακριβως τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το καταλαβω..εχω ειχα ενα ρουμανικο και ενα γερμανικο δεν ειχα αποδειξη και τους πηρα τηλ και μου ειπαν αρκει να ειναι μεσα στα 2 χρονια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το είχα πάει αν δεν τους έλεγα ότι έχω απόδειξη δεν θα την ζητούσαν. Σε φάση "ε, δώστη αφού την έχεις".
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δεν έχει απόδειξη είναι υποχρεωμένοι να το φτιάξουν. Απλά το πάνε με την ημερομηνία κατασκευής την οποία επιβεβαιώνουν από το ιμει εφόσον δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν ημερομηνία αγοράς. Όλα στα σέρβις έτσι δουλεύουν (από smartec και arvato έχω προσωπική εμπειρία). Εκτός και αν θέλει η procordia να πρωτοτυπήσει και σε αυτό το κομμάτι γιατί τώρα τελευταία δεν μας τα λέει καλά... Άλλωστε πως μπορεί σε κινητό που δεν κυκλοφορεί δύο χρόνια να έχει παρέλθει η διετία; αν θέλουν να αποφύγουν το ενδεχόμενο του κλεμμένου (δεν παίζει να είναι αυτό) αν ήθελε ο πρώην κάτοχος ας δήλωνε την κλοπή.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι Ευρωπαϊκή, οπότε δεν υπάρχει θέμα παραεισαγωγων αν η χώρα αγοράς είναι εντός Ευρώπης. Εγω για παράδειγμα έχω ιταλικό, χωρίς απόδειξη (μεταχειρισμένο). Δεν έχουν λόγο να μην το δεχτούν.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ρωγμή είχε εμφανιστεί σε μένα μετα από τρεις μηνες χρήσης. Πήγε procordia και γυρισε με καινούρια πλακέτα, αψογο εντός 2 εβδομάδων.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Πρόβλημα με ρωγμές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...