Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κανείς το quick charge? Και αν ναι με τι φορτιστή? Αν έχετε και λινκ θα βοηθούσε :)
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος Ζ3πλας εδώ κι ακόμα δεν έχω λάβει την αναβάθμιση.

 

Μπορώ να την βρω κάπου και να την περάσω χωρίς παρατράγουδα;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ την περιμένω και είπα να την κάνω και εγώ όπως και εσύ αλλά είδα ότι το δικό μου είναι UK model και στην Αγγλία δεν πήγε ακόμα το update έτσι και αλλιώς! Ψάξε για Xperia firm στο Google και γενικά να δεις τι μοντέλο είναι το δικό σου. Για που προοριζόταν δηλαδή
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει υπομονή!

 

Στο μεταξύ τώρα είδα πόσα και έβαλα πάνω!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε έφτασε η αναβάθμιση (μονάχα με σύνδεση στον υπολογιστή, ΟΤΑ όχι :rolleyes::rolleyes:), το στάμινα έκανε την εμφάνισή του (ΕΝ ΕΤΕΙ 2016 ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΑΜΙΝΑ) και....

 

καλυτέρευσε η αυτονομία αλλά πάλι κάνει τα χαζά του.

 

Μόλις προσπάθησα να τηλεφωνήσω με γατσάπ και χάνεται η σύνδεση μόλις σβήσει η οθόνη.

 

Ε Λ Ε Ο Σ

 

Απίστευτη απογοήτευση το κινητό αυτό. Εξ'αρχής δεν ήθελα Σόνυ, τα ήθελα και τα έπαθα.

 

Μόνο ρουτάρισμα θα σώσει γενικότερα όποια κατάσταση είναι να σωθεί. Και μάλλον χειροποίητη ρομ.

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε έφτασε η αναβάθμιση (μονάχα με σύνδεση στον υπολογιστή, ΟΤΑ όχι :rolleyes::rolleyes:), το στάμινα έκανε την εμφάνισή του (ΕΝ ΕΤΕΙ 2016 ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΑΜΙΝΑ) και....

 

καλυτέρευσε η αυτονομία αλλά πάλι κάνει τα χαζά του.

 

Μόλις προσπάθησα να τηλεφωνήσω με γατσάπ και χάνεται η σύνδεση μόλις σβήσει η οθόνη.

 

Ε Λ Ε Ο Σ

 

Απίστευτη απογοήτευση το κινητό αυτό. Εξ'αρχής δεν ήθελα Σόνυ, τα ήθελα και τα έπαθα.

 

Μόνο ρουτάρισμα θα σώσει γενικότερα όποια κατάσταση είναι να σωθεί. Και μάλλον χειροποίητη ρομ.

 

:mad:

 

το σταμινα αν γνωριζεις εκανε τοσα χρονια οτι κανει το αντροιντ marshmallow και υπηρχε conflict . Το να εχεις σταμινα απλα για να εχεις ποιο το νοημα; Το τροποποιησανε ωστε να κανει και underclocking και ετοιμο ξανα

Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε έφτασε η αναβάθμιση (μονάχα με σύνδεση στον υπολογιστή, ΟΤΑ όχι :rolleyes::rolleyes:), το στάμινα έκανε την εμφάνισή του (ΕΝ ΕΤΕΙ 2016 ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΑΜΙΝΑ) και....

 

καλυτέρευσε η αυτονομία αλλά πάλι κάνει τα χαζά του.

 

Μόλις προσπάθησα να τηλεφωνήσω με γατσάπ και χάνεται η σύνδεση μόλις σβήσει η οθόνη.

 

Ε Λ Ε Ο Σ

 

Απίστευτη απογοήτευση το κινητό αυτό. Εξ'αρχής δεν ήθελα Σόνυ, τα ήθελα και τα έπαθα.

 

Μόνο ρουτάρισμα θα σώσει γενικότερα όποια κατάσταση είναι να σωθεί. Και μάλλον χειροποίητη ρομ.

 

:mad:

Την αναβάθμιση την έκανες "καθαρή";

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχετε πάθει και μιλάτε με γρίφους; :lol::lol:

 

Τι εννοείς καθαρή;

 

Όπως το λες αντιλαμβάνομαι ότι εσύ έκανες "καθαρή" αναβάθμιση (αν μπορείς να μού εξηγήσεις τι είναι αυτό και πώς γίνεται!). Εάν κάνεις κλήση με γατσάπ και σβήσεις την οθόνη, παραμένει η σύνδεση;; Μπορείς να δοκιμάσεις;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχετε πάθει και μιλάτε με γρίφους; :lol::lol:

 

Τι εννοείς καθαρή;

 

Όπως το λες αντιλαμβάνομαι ότι εσύ έκανες "καθαρή" αναβάθμιση (αν μπορείς να μού εξηγήσεις τι είναι αυτό και πώς γίνεται!). Εάν κάνεις κλήση με γατσάπ και σβήσεις την οθόνη, παραμένει η σύνδεση;; Μπορείς να δοκιμάσεις;

 

Καταρχάς, θα σε παρακαλούσα να εκφράζεσαι πιο κόσμια.

 

Οταν λέμε καθαρή εγκατάσταση εννοούμε το λεγόμενο clean install. Δηλαδή δεν περνάς την καινούρια έκδοση πάνω από την παλιά. Οταν έκανες την αναβάθμιση σβήστηκαν όλα; Σε μεγάλες αναβαθμίσεις καλό θα είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (χάνονται όλα) ώστε να "κάτσει" καλά η καινούρια έκδοση και να ελαχιστοποιήσεις τα προβλήματα.

Δεν έχω τη συσκευή στην κατοχή μου.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα γίδια εννοείς ήταν απρεπή;; Μια χαρά ζωάκια είναι :lol::lol:

 

Εννοείται δεν έκανα καθαρή όπως το λες. Δεν μού το ζήτησε καν άλλωστε. Εάν το "πρότεινε" τουλάχιστον, τότε να το δεχθώ. Αλλά δεν είδα πουθενά κάτι ΄τετοιο.

 

 

Οι υπόλοιποι τι λέτε; Σταματάει η κλήση όταν σβήνετε την οθόνη; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ακόμα τίποτα εδω απο αναβάθμιση.

ούτε ΟΤΑ ούτε μέσω pc.

πόσο αργούν περίπου οι εκδόσεις διαφορετικών περιοχών στη sony?

 

πιο πολύ με νοιάζει το θέμα security patch. δεν έχει και πολύ αξία να μένεις με patch εξαμήνου...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.

 

οτι το σταμινα εκανε οτι κανει αυτοματα το doze. Οποτε εχεις σταμινα απλα δε το λενε ετσι. Το εβγαλε η σονυ λοιπον και το ξαναπαραμετροποιησε ωστε να το ξαναδωσει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις κλήση με what's up γιατί δεν βγάζεις το σταμινα; Για μόνιμα το θέλεις; Εγώ παρατήρησα λιγότερα animations και δεν μου άρεσε γιαυτό και δεν το χρησιμοποιώ. Το έβαλα μόνο να γίνεται αυτόματα στο 30 τοις εκατό.

 

Το stamina είναι καλύτερο από το doze της marshmallow. Εγώ πάλι αν και βάζω σε μη βελτιστοποιηση το Viber, πάλι θέλει να ξεκλειδωσω την οθόνη για να έρθουν τα μηνύματα. Δεν γίνεται να έρχονται ούτως ή άλλως;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε καθαρή εγκατάσταση εννοούμε το λεγόμενο clean install. Δηλαδή δεν περνάς την καινούρια έκδοση πάνω από την παλιά. Οταν έκανες την αναβάθμιση σβήστηκαν όλα; Σε μεγάλες αναβαθμίσεις καλό θα είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (χάνονται όλα) ώστε να "κάτσει" καλά η καινούρια έκδοση και να ελαχιστοποιήσεις τα προβλήματα.

 

Φιλε μου να ρωτησω,πριν περασουμε την μεγαλη αναβαθμιση κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (δηλαδη hard reset) και πριν και μετα;;; Για να μην χασουμε τα δεδομενα μας (επαφες,μηνυματα..) τι κανουμε;;;

Αν μπορει ας απαντησει καποιος,ευχαριστω :) Αν ειναι χρονοβορα η απαντηση, τουλαχιστον πειτε μου που να το κοιταξω ..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα καλό είναι να κάνεις back up όλα σου τα δεδομένα (μηνύματα, multimedia, δεδομένα). Στην συνέχεια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπου θα σβηστούν όλα τα δεδομένα και το περιεχόμενο που έχεις. Περνάς την νέα έκδοση και μετά επαναφέρεις το περιεχόμενο που είχες αποθηκεύσει. Σε εμένα έχει έρθει εδώ και μια εβδομάδα, αλλά δεν έχω ακόμα χρόνο για να ασχοληθώ με καθαρή εγκατάσταση.

Ερώτηση.. Στο Stamina θυμάμαι ότι είχες δυνατότητα να επιλέξεις αν ήθελες, κάποιες εφαρμογές να μην αδρανοποιούνταν, δεν υπάρχει πλέον αυτή η επιλογή;

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτή την επιλογή και το λέει μη βελτιστοποιηση. Αν ψάξεις στη μπαταρία και τις επιλογές που έχει πάνω δεξιά έχει και ο οδηγίες. Αυτό που τικαρεις ουσιαστικά δεν αδρανοποιειται. Παρατήρησες κάποιο μικρό λαγκ και αλλαγή στα animations με το stamina? Δεν είναι μόνο η αδρανοποιηση των εφαρμογών αλλά και της συνολικής συμπεριφοράς του κινητού
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το Stamina λέει ότι μειώνει την απόδοση και τα δεδομένα παρασηνίου. Εμένα το Viber με Stamina λέει ότι είμαι σε σύνδεση ας έχω κλειστή την οθόνη και όταν μου στέλνουν μυνημα ανοίγει η οθόνη και εμφανίζεται. Στις κλήσεις όταν κλείνεις την οθόνη όντως χάνεται η σύνδεση,εγώ χαμηλώνω την φωτεινότητα στο 20% περίπου και αφήνω ανοιχτή την οθόνη γιατί συνήθως μιλάω βράδυ και μπορώ να δω και με 20%.καίει λιγότερη ενέργεια έτσι από το να βγάλετε το Stamina και να έχετε κλειστή την οθόνη (τουλάχιστον έτσι έχω παρατηρήσει).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης είναι και αυτό που είπε ένας φίλος πιο πάνω (τώρα το κοίταξα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Έχω το z3plus εδώ και 2 μήνες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.Δυστυχώς όμως παρουσιάζει ένα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.Κάποιες φορές όταν μιλάω και απομακρύνω την συσκευή από το αυτί δεν ανάβει η οθόνη ώστε να μπορέσω να τερματίσω την κλήση.Εκείνη την στιγμή δεν μπορώ να κάνω κάτι και μόνο αν είμαι τυχερός μπορεί με παρατεταμένο πάτημα του on off button να ανάψει κάποια στιγμή,όχι πάντα.Όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ ενοχλητικό αυτό το bug καθώς δεν το κάνει πάντα ώστε να το πάω στο service αν είναι θέμα hardware.Να σημειώσω πως η συσκευή δεν φοράει κανενός είδους screen protector καθώς το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι μπορεί να φταίει αυτό.Επίσης έχω κάνει επαναφορα ρυθμίσεων,έ κανα διαγνωστικό έλεγχο από το μενού της συσκευής και έχω περάσει όλες τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις και δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.Μήπως είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία και κάποια πιθανή λύση;Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπορεί να βοηθήσει!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχω το πρόβλημα σε αυτό το κινητό. Το είχα παλιότερα και η μόνη λύση που βρήκα και χρησιμοποιώ ακόμα και τώρα λόγω ψυχολογικου τραυματος ( :P ) είναι να πας προσβασιμοτητα και να επιλέξεις να τερματίζει η κλήση με το power button. Έχω χρεωθεί τηλεφωνητες μέχρι να το βρω..πάντως το χρησιμοποιώ πάντα πλέον
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει screen protector που ακουμπάει και πάνω στους αισθητήρες; Αν ναι, βγαλτο.

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού είπε ότι δεν έχει screen protector.

 

Η τελευταία αναβάθμιση έχει έρθει σε όλους ή είναι και άλλοι στην αναμονή όπως κι εγώ;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε αλλά μόνο όταν το έβαλα στο pc με το xperia companion..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...