Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...

Εχω μια ερώτηση, στο σπίτι έχουμε internet οτε, σταθερό οτε και πρόσφατα βάλαμε και οτε tv

Η ερώτηση είναι, όλα είναι στο όνομα του πατέρα μου,εγώ θέλω να ενεργοποιήσω το οτε go στο δικό μου κινητό, που είναι wind, από ότι διάβασα δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιώ έξω,τουλάχιστον στο σπίτι θα μπορώ να το χρησιμοποιώ, με το wifi του σπιτιού, η ούτε και αυτό γίνεται λόγο του ότι είναι σε άλλο όνομα το internet και σε άλλο το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παίδες έχει μια βδομάδα που ενεργοποιήθηκε το cosmote one... Σταθερό+κινητό+ιντερνετ+tv Όλο το πακέτο...

 

Όσο αναφορά το oteTv έχω να πω τα εξής:

 

Δεν έστειλα κάποιο μνμ για την ενεργοποίηση πήρα το 13888 και προφορικά έγινε το αίτημα. Το κακό είναι ότι οι κωδικοί ήρθαν μετά από 1 βδομάδα ακριβώς στο κινητό μου..... Σαν να αργησε κάπως.

 

Γενικά η εμπειρία στα 2 ταμπλέτ που το εγκατέστησα ήταν αρκετά καλή θα έλεγα.. Το ένα είναι το LG V480 8ιντσο και το άλλο ένα Sony Xperia Z4 10.1... Ντάξει το δεύτερο είναι κορυφή και η ποιότητα και το ρολάρισμα δεν το συζητώ..... Επίσης έκανα και μια αλλαγή στις 2 συσκευές και το δοκίμασα και στο κινητό iphone 6s απροβλημάτιστο!

 

Ένα πράγμα παλεύω 2 μέρες τώρα παρασυρόμενος από έναν φίλο του πατέρα μου που τελικά από ότι φαίνεται μου λέει μπαρούφες! Να περάσω το σήμα με screen mirroring στην τηλεόραση ή στην οθόνη του υπολογιστή μου... Έτσι αγόρασα αυτό που υποτίθεται έχει αυτός και του λειτουργεί το Chromecast αν το έχετε ακουστά. Πήρα το Chromecast 2 από το eshop και το εβαλα στην οθόνη του υπολογιστή και δούλεψε άψογα... Πέρα τους περιορισμούς σε συγκεκριμένες εφαρμογές έχει την μετάδοση οθόνης που δείχνει τα πάντα ότι και να τρέξεις στο τάμπλετ. Όταν όμως βάζω το ote go βγάζει το κλασικό μνμ "Η υπηρεσία δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη"

 

Πήρα την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι δεν γίνετε γιατί με το που το στέλνεις στο chromecast ουσιαστικά είναι σαν να προσπαθείς να το τρέξεις σε 2 συσκευές ταυτόχρονα που δεν γίνετε....

 

Και θέλω να ρωτήσω αν έχει δοκιμαστεί σε Smart TV Dongle από κανέναν εδώ να μας πει αν τρέχει απροβλημάτιστα.... Όχι τπτ άλλο είχα ένα παλιότερα δεν το πολυχρησιμοποιούσα και το πούλησα :(

 

Αν και αργοπορημενα αν θες να το δεις μέσω chromecast θα κάνεις το εξής πρώτα το ανοίγεις κανονικά στην συσκευή σου διαλέγεις το κανάλι που θες να τρέξεις αφού παίξει πάτα το κεντρικό κουμπί του κινητού σου να πας στην αρχική οθόνη πας στο chromecast πατάς σύνδεση της οθόνης του κινητού αφού γίνει πατάς το κουμπί να πας στο οτε tv go και βλέπεις το κανάλι κανονικά αφού έχει προχωρήσει από πριν απλά για να δεις άλλο κανάλι δεν σε αφήνει πρέπει να από συνδέεσαι από το cast και να ακολουθείς τα βήματα για κάθε κανάλι που θες να δεις έτσι παρακαμπτεις τους περιορισμούς του ote tv go

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να δεις πλεον στην τηλεοραση με miracast,σωστα?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βρηκα τη λυση για να βλεπω ote tv go σε ολα τα δικτυα wifi απο ταμπλετ χωρις sim.

λοιπον, εχοντας ηδη κινητο cosmote το κανουμε 3g hotspot συνδεομαστε με το ταμπλετ ανοιγουμε το ote tv go οπου λειτουργει κανονικα μεσω δεδομενων cosmote. μετα κλεινουμε το hotspot συνδεομαστε κανονικα σε οποιοδηποτε wifi δικτυο και παιζει κανονικα. εμενα εδω και μια βδομαδα μου παιζει ακομα και αν αποσυνδεθω και συνδεθω παλι την επομενη μερα. μονο μια φορα μου χρειαστηκε να επαναλαβω την παραπανω διαδικασια. δεν χρειαζεται δηλαδη να το κανω καθε φορα που αλλαζω wifi ή που ανοιγω το ote tv go.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομιζω βρηκα τη λυση για να βλεπω ote tv go σε ολα τα δικτυα wifi απο ταμπλετ χωρις sim.

λοιπον, εχοντας ηδη κινητο cosmote το κανουμε 3g hotspot συνδεομαστε με το ταμπλετ ανοιγουμε το ote tv go οπου λειτουργει κανονικα μεσω δεδομενων cosmote. μετα κλεινουμε το hotspot συνδεομαστε κανονικα σε οποιοδηποτε wifi δικτυο και παιζει κανονικα. εμενα εδω και μια βδομαδα μου παιζει ακομα και αν αποσυνδεθω και συνδεθω παλι την επομενη μερα. μονο μια φορα μου χρειαστηκε να επαναλαβω την παραπανω διαδικασια. δεν χρειαζεται δηλαδη να το κανω καθε φορα που αλλαζω wifi ή που ανοιγω το ote tv go.

 

Σωστός ακριβώς έτσι είναι.

Κάθε φορά που συνδέεσαι με hotspot 3g κρατάει η σύνδεση 48 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομιζω βρηκα τη λυση για να βλεπω ote tv go σε ολα τα δικτυα wifi απο ταμπλετ χωρις sim.

λοιπον, εχοντας ηδη κινητο cosmote το κανουμε 3g hotspot συνδεομαστε με το ταμπλετ ανοιγουμε το ote tv go οπου λειτουργει κανονικα μεσω δεδομενων cosmote. μετα κλεινουμε το hotspot συνδεομαστε κανονικα σε οποιοδηποτε wifi δικτυο και παιζει κανονικα. εμενα εδω και μια βδομαδα μου παιζει ακομα και αν αποσυνδεθω και συνδεθω παλι την επομενη μερα. μονο μια φορα μου χρειαστηκε να επαναλαβω την παραπανω διαδικασια. δεν χρειαζεται δηλαδη να το κανω καθε φορα που αλλαζω wifi ή που ανοιγω το ote tv go.

 

Με τι δεδομένα όμως; Με τα data του προγράμματος; ή με το ειδικό πακέτο για data οτεgo tv ; Με cosmocarta ισχύει ή είναι μόνο για συνδέσεις; Επειδή έχω και εγώ tablet χωρίς sim και θα ήθελα να βλέπω από εκεί και όχι από το κινητό όταν δεν είμαι σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Μία ερώτηση έχω για όποιον γνωρίζει.

Έχω σταθερό ΟΤΕ ADSL στο σπίτι μου όπου βρίσκεται και το OTETV, και επίσης έχω σταθερό ΟΤΕ ADSL στο εξοχικό αλλά σε άλλο όνομα.

Γίνεται να δηλώσω σαν σταθερό χρήσης για το OTETV GO το σταθερό του εξοχικού μου ώστε να βλέπω εκεί χρησιμοποιώντας το wifi?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Μία ερώτηση έχω για όποιον γνωρίζει.

Έχω σταθερό ΟΤΕ ADSL στο σπίτι μου όπου βρίσκεται και το OTETV, και επίσης έχω σταθερό ΟΤΕ ADSL στο εξοχικό αλλά σε άλλο όνομα.

Γίνεται να δηλώσω σαν σταθερό χρήσης για το OTETV GO το σταθερό του εξοχικού μου ώστε να βλέπω εκεί χρησιμοποιώντας το wifi?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εγώ το έχω κάνει ακριβώς έτσι και δουλεύει. Έχω OTETV στο όνομά μου και έχω δηλώσει σαν σταθερό ΟΤΕ ADSL στο όνομα της γιαγιάς μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει ακριβώς έτσι και δουλεύει. Έχω OTETV στο όνομά μου και έχω δηλώσει σαν σταθερό ΟΤΕ ADSL στο όνομα της γιαγιάς μου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προσπάθησα να αλλάξω το σταθερό μέσω του MyTV στο MyCOSMOTE αλλά παίρνω σφάλμα "Η υπηρεσία OTE TV GO δεν μπορεί να συσχετιστεί με τον τηλεφωνικό αριθμό OTE ADSL-VDSL που εισαγάγατε."

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Μήπως αφού ενεργοποιηθεί σε ένα σταθερό δεν γίνεται να αλλάξει σε άλλο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα δοκιμασα το οτε τιβι στο λαπτοπ (surface pro 4)

αφου ανοιξα τη σελιδα με internet explorer edge συνδεθηκα μεσω 4g tethering ( απο το δηλωμενο κινητο μου) και αφου εβαλα ενα καναλι να παιζει εκανα αλλαγη στο wifi σταθερο μου (hol)

ε λοιπον παιζει κανονικα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προσπάθησα να αλλάξω το σταθερό μέσω του MyTV στο MyCOSMOTE αλλά παίρνω σφάλμα "Η υπηρεσία OTE TV GO δεν μπορεί να συσχετιστεί με τον τηλεφωνικό αριθμό OTE ADSL-VDSL που εισαγάγατε."

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Μήπως αφού ενεργοποιηθεί σε ένα σταθερό δεν γίνεται να αλλάξει σε άλλο?

Ευχαριστώ.

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω. Πρώτη φορά προσπαθώ να ενεργοποιήσω το GO, αλλά μου γράφει Η υπηρεσία OTE TV GO δεν μπορεί να συσχετιστεί με τον τηλεφωνικό αριθμό OTE ADSL-VDSL που εισαγάγατε

Link to comment
Share on other sites

Σας παίζει σήμερα η υπηρεσία; Εμένα σε όποιο κανάλι πατάω από το μεσημέρι μου βγάζει "Υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη". Εχτές το βράδυ έπαιζε κανονικά σε root Android TV Box.

Το ίδιο συμβαίνει και σε smartphone root Sony Xperia Z1 Compact.

Τι έγινε, σταμάτησε να δουλεύει σε root συσκευές;

 

ποιο είναι το android box που έχεις και παίζει το ΟΤΕ TV GO?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμένα!

 

1) Είναι κάποιος που μπορεί να περιγράψει πως και με ποιο android box παίζει μέσω της εφαρμογής ote tv go τα κανάλια ote tv στην τηλεόραση ΣΕ ΞΕΝΟ WIFI?

2) Εναλλακτικά αν γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δω ΣΕ ΞΕΝΟ WIFI με κάποιο τρόπο έστω στο λαπτοπ μου.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

1) Είναι κάποιος που μπορεί να περιγράψει πως και με ποιο android box παίζει μέσω της εφαρμογής ote tv go τα κανάλια ote tv στην τηλεόραση ΣΕ ΞΕΝΟ WIFI?

2) Εναλλακτικά αν γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δω ΣΕ ΞΕΝΟ WIFI με κάποιο τρόπο έστω στο λαπτοπ μου.

 

Ευχαριστω

 

φιλε ναι μπορεις να δεις σε ξενο WIFI!φτιαχνεις Hotspot με το κινητο σου,συνδεεις το λαπτοπ στο δικτυο ανοιγεις το COSMOTE TV GO,να συνδεθει και μετα αλλαζεις wifi σε αυτο που θες και βλεπεις οτι θες.(το Hotspot κραταει την συνδεση για 48 ωρες μετα πρεπει να επαναλαβεις την διαδικασια)!

οσο για android box εχει αναφερθει οτι παιζει στο Minix neo x8-Η(τσιμπιμενη τιμουλα)!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tv box είναι rooted? Γιατί από ότι ξέρω σε rooted συσκευές δεν παίζει το tv go

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Μία ερώτηση έχω για όποιον γνωρίζει.

Έχω σταθερό ΟΤΕ ADSL στο σπίτι μου όπου βρίσκεται και το OTETV, και επίσης έχω σταθερό ΟΤΕ ADSL στο εξοχικό αλλά σε άλλο όνομα.

Γίνεται να δηλώσω σαν σταθερό χρήσης για το OTETV GO το σταθερό του εξοχικού μου ώστε να βλέπω εκεί χρησιμοποιώντας το wifi?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εγώ το έχω κάνει ακριβώς έτσι και δουλεύει. Έχω OTETV στο όνομά μου και έχω δηλώσει σαν σταθερό ΟΤΕ ADSL στο όνομα της γιαγιάς μου.

 

Καλησπέρα, εγώ έχω COSMOTE triple play στο πατρικό μου στο όνομα μου και το cosmote double play του σπιτιού είναι στο όνομα της συζήγου. Πήρα τηλέφωνο για να δηλώσω σαν σταθερό χρήσης του COSMOTE TV GO το σταθερό του σπιτιού που μένω τώρα και μου λένε πως πρέπει να είναι και αυτό στο όνομα μου και όχι στης συζήγου. Τι απ όλα ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , εγώ έχω το εξής πρόβλημα στον υπολογιστή μου: Ανοίγω τη σελίδα και μπαίνω κανονικά μέσω hotspot του κινητού μου και μου εμφανίζει παράθυρο το cosmote tv go player για σύνδεση σε εξέλιξη ή για αναζήτηση αν είναι εγκατεστημένο το player. Στο τέλος μου ζητάει να κατεβάσω πάλι το player ενώ είναι ήδη εγκατεστημένο . Το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετωπίζω τις τελευταίες μέρες μόνο . Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιιο; Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις και απο μενα.

1. Ειναι δυνατη η συνδεση σε τηλεοραση μεσω Hdmi;

2. Το κινητο που θα χρησιμοποιηθει για το sms πρεπει να ειναι στο ονομα του κατοχου του triple play;

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις και απο μενα.

1. Ειναι δυνατη η συνδεση σε τηλεοραση μεσω Hdmi;

2. Το κινητο που θα χρησιμοποιηθει για το sms πρεπει να ειναι στο ονομα του κατοχου του triple play;

 

A οχι

Β το κινητο πρεπει να ειναι το κοσμοτε στο οποιο ειναι δηλωμενο το ote tv

 

δλδ μπαινεις στην εφαρμογη μεσω των data του κινητου και μετα το γυρνας σε οποιοδηποτε wifi

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αν συνδέσεις με HDMI θα δείξει στην τηλεόραση

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...