Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ μέχρι κ χθες χρησιμοποίησα την παλιά εφαρμογή ote go που λειτουργεί ακόμα. Όταν σταματήσει να λειτουργεί θα κάνω τη μετάβαση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω για σιγουριά είναι όντως δωρεάν η συνέχεια με τη νέα εφαρμογή? Έχω ote tv full pack δορυφορικό + 2 multiroom,κ είχα ενεργή κ την υπηρεσία go.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καταργείται το τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης

 

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/313930/feygei-to-telos-meionontai-oi-logariasmoi-ton-cosmote-tv-i-vodafone-tv-kai-to-wind-vision?m=1

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καταργείται το τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης

 

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/313930/feygei-to-telos-meionontai-oi-logariasmoi-ton-cosmote-tv-i-vodafone-tv-kai-to-wind-vision?m=1

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγά τα λεφτά που θα γλυτώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τα λεφτά που θα γλυτώσουμε.
Ότι γλυτώσεις καλό είναι.

Περίπου €3/μήνα όπως υπολογίζω είναι: €36/χρόνο δλδ.

Εσύ αν θες να συνεχίσεις να τα πληρώνεις, κάνε τους αίτηση να μη στα κόψουν...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αν μέχρι τώρα έδινες 22€, πλέον θα δίνεις 20€, αφού ο φόρος υπολογίζεται στη χρέωση προ φπα.

Κερδισμένοι δεν θα βγουν αυτοί που έχουν Double Play με ΟΤΤ συνδυαστικό, όπου η τηλεόραση έχει μηδαμινό παγιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

μια βοήθεια σας παρακαλώ.

Στο σαλονι του σπιτιου εχω μια tv και την εχω συνδέσει με ένα mibox και κατεβασιά το app τις cosmote και πλέον βλέπω μέσω mibox και όχι μέσω αποκωδικοποιητή.

Έτσι χωρίς να διαβάσω λεπτομέρειες αγόρασα χθες μια android tv την f&u που είναι τούμπανο για τα λεφτά της.. Το πρώτο πράγμα που 'κανα ήταν να ψάξω για την εφαρμογή της cosmoteαλλά τελικως δεν την βρήκα! προσπάθησα να κανω install την τελευταία έκδοση μέσω aptoidtv αλλά παρόλο που έκανε install η εικόνα είναι αλλά ντάλα ..Πηρα τηλεφωνο στο 13888 και μου είπαν μόνο για τηλεοράσεις σονυ και σαμσουνγ είναι συμβατη...

Τώρα τι γίνεται? υπάρχει καμία λύση? κάποιο tip? δεν σας κρύβω ότι η επιλογή του λειτουργικού στην tv ήταν για να μπορέσω να δουλέψω την δορυφορική στο υπνοδωματιο... Καθε βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις κατεβάσει την εφαρμογή για κινητό, για αυτο και δεν έχεις καλη εικόνα.

Το android tv apk δεν έχει καταφέρει κανένας να το βρει, λόγω της φιλοσοφίας του android tv (που είναι κλειδωμένο). Αυτή τη στιγμή, δεν μπορείς να κανεις πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να βάλω cosmote tv (sports pack) και γράφω εδώ τα συμπεράσματά μου, μήπως κάπου κάνω λάθος ώστε να το προλάβω. Χωρίς να μου είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ απαραίτητο, θα ήθελα να έχω την δυνατότητα να βλέπω ταυτόχρονα από δύο συσκευές.

 

Το κόστος για cosmote tv ott είναι 19€/μήνα με 12μηνο συμβόλαιο. Μέχρι τέλος του 2020 μπορώ με το ίδιο cosmote id να βλέπω σε δεύτερη συσκευή αλλά και πάλι, όχι αθλητικά. link

 

Το κόστος για cosmote tv ott minipacks είναι 25€/μήνα με 1 μήνα ελάχιστη δέσμευση. Δεν βρήκα αναφορά για δυνατότητα ταυτόχρονης θέασης. Και να είχε, δεν θα είχε για αθλητικά. link

 

Το κόστος για cosmote tv μέσω δορυφόρου είναι 20€/μήνα με 12μηνο συμβόλαιο. Δεν έχει έξοδα κεραίας και εγκατάστασης. Η υπηρεσία "Νέα Cosmote TV" παρέχεται δωρεάν. link

 

Ερώτηση:

Στην περίπτωση, μέσω δορυφόρου, θεωρώ ότι θα μπορώ να βλέπω ταυτόχρονα και ανεξάρτητα, τόσο από την τηλεόραση όσο κι απο μια φορητή συσκευή. Πιστεύετε ότι κάνω λάθος;

 

Σκέψη:

Ακόμα κι αν δεν μπορώ, το επιπρόσθετο κόστος για την υπηρεσία multiroom είναι 6,6€/μήνα με 45€ εγκατάσταση (σαν να λές 10,35€/μήνα στους 12 μήνες συμβόλαιο). Σαφώς δεν τα βρίσκω στο δρόμο αλλά είναι μικρότερο κόστος από μια δεύτερη σύνδεση OTT. Πιστεύετε ότι κάνω λάθος;

Edited by iziogas
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις κατεβάσει την εφαρμογή για κινητό, για αυτο και δεν έχεις καλη εικόνα.

Το android tv apk δεν έχει καταφέρει κανένας να το βρει, λόγω της φιλοσοφίας του android tv (που είναι κλειδωμένο). Αυτή τη στιγμή, δεν μπορείς να κανεις πολλά.

 

ευχαριστω για την απαντηση...αρα μαλλον τζαμπα επελεξα android tv...ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος για cosmote tv μέσω δορυφόρου είναι 20€/μήνα με 12μηνο συμβόλαιο. Δεν έχει έξοδα κεραίας και εγκατάστασης. Η υπηρεσία "Νέα Cosmote TV" παρέχεται δωρεάν. link

 

Ερώτηση:

Στην περίπτωση, μέσω δορυφόρου, θεωρώ ότι θα μπορώ να βλέπω ταυτόχρονα και ανεξάρτητα, τόσο από την τηλεόραση όσο κι απο μια φορητή συσκευή. Πιστεύετε ότι κάνω λάθος;

 

Σκέψη:

Ακόμα κι αν δεν μπορώ, το επιπρόσθετο κόστος για την υπηρεσία multiroom είναι 6,6€/μήνα με 45€ εγκατάσταση (σαν να λές 10,35€/μήνα στους 12 μήνες συμβόλαιο). Σαφώς δεν τα βρίσκω στο δρόμο αλλά είναι μικρότερο κόστος από μια δεύτερη σύνδεση OTT. Πιστεύετε ότι κάνω λάθος;

 

Όταν έχεις δορυφορικό, έχεις αθλητικά από τον δορυφορικό αποκωδικοποιητη και από μια ακόμη φορητή συσκευή. Αν ενεργοποιήσεις το πακέτο extra συσκευών, θα μπορείς να βλέπεις σε 2 φορητές συσκευές, αλλά μόνο μια από αυτές θα μπορεί να βλέπει αθλητικά ταυτόχρονα μαζί με τον αποκωδικοποιητη.

Με το multiroom μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα στους δέκτες + σε μια φορητή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

μια βοήθεια σας παρακαλώ.

Στο σαλονι του σπιτιου εχω μια tv και την εχω συνδέσει με ένα mibox και κατεβασιά το app τις cosmote και πλέον βλέπω μέσω mibox και όχι μέσω αποκωδικοποιητή.

Έτσι χωρίς να διαβάσω λεπτομέρειες αγόρασα χθες μια android tv την f&u που είναι τούμπανο για τα λεφτά της.. Το πρώτο πράγμα που 'κανα ήταν να ψάξω για την εφαρμογή της cosmoteαλλά τελικως δεν την βρήκα! προσπάθησα να κανω install την τελευταία έκδοση μέσω aptoidtv αλλά παρόλο που έκανε install η εικόνα είναι αλλά ντάλα ..Πηρα τηλεφωνο στο 13888 και μου είπαν μόνο για τηλεοράσεις σονυ και σαμσουνγ είναι συμβατη...

Τώρα τι γίνεται? υπάρχει καμία λύση? κάποιο tip? δεν σας κρύβω ότι η επιλογή του λειτουργικού στην tv ήταν για να μπορέσω να δουλέψω την δορυφορική στο υπνοδωματιο... Καθε βοηθεια δεκτη

 

Δοκίμασε να πάρεις το apk της εφαρμογής της cosmote tv από το mi box μέσω της εφαρμογής xplore , στην εφαρμογή xplore έχει επιλογή διαχείριση εφαρμογων, από εκεί θα το κάνεις αυτό που θες..

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις δορυφορικό, έχεις αθλητικά από τον δορυφορικό αποκωδικοποιητη και από μια ακόμη φορητή συσκευή. Αν ενεργοποιήσεις το πακέτο extra συσκευών, θα μπορείς να βλέπεις σε 2 φορητές συσκευές, αλλά μόνο μια από αυτές θα μπορεί να βλέπει αθλητικά ταυτόχρονα μαζί με τον αποκωδικοποιητη.

 

Με το multiroom μπορείς να βλέπεις ταυτόχρονα στους δέκτες + σε μια φορητή συσκευή.

Δλδ σε δορυφορικο και εφαρμογή σε smart TV παίζουν αθλητικά ταυτοχρονα;

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ σε δορυφορικο και εφαρμογή σε smart TV παίζουν αθλητικά ταυτοχρονα;

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πάρεις το apk της εφαρμογής της cosmote tv από το mi box μέσω της εφαρμογής xplore , στην εφαρμογή xplore έχει επιλογή διαχείριση εφαρμογων, από εκεί θα το κάνεις αυτό που θες..

 

φιλε σε ευχαριστω πολυ! δεν το ειχα σκεφτει καν αυτο! θα το δοκιμασω! και παλι σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς, μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της cosmote ο οποίος μου είπε ότι η θέαση αθλητικού περιεχομένου περιορίζεται σε μία συσκευή ακόμα και στην περίπτωση της cosmote tv μέσω δορυφόρου.

Με βλέπω για multiroom...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει, από μια συσκευή βλέπεις μόνο αν έχεις συμβόλαιο ΟΤΤ. Με δορυφορικό, βλέπεις από τους δέκτες (ή τον δέκτη αν δεν έχεις multiroom) + την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της cosmote ο οποίος μου είπε ότι η θέαση αθλητικού περιεχομένου περιορίζεται σε μία συσκευή ακόμα και στην περίπτωση της cosmote tv μέσω δορυφόρου.

Με βλέπω για multiroom...

Δεν κατάλαβε τι του είπες. Μια χαρά βλέπεις αθλητικά μέσω δορυφόρου και μέσω εφαρμογής ΟΤΤ ταυτόχρονα.

 

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πάρεις το apk της εφαρμογής της cosmote tv από το mi box μέσω της εφαρμογής xplore , στην εφαρμογή xplore έχει επιλογή διαχείριση εφαρμογων, από εκεί θα το κάνεις αυτό που θες..

Φίλε το δοκίμασα και τα κατάφερα! Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της cosmote ο οποίος μου είπε ότι η θέαση αθλητικού περιεχομένου περιορίζεται σε μία συσκευή ακόμα και στην περίπτωση της cosmote tv μέσω δορυφόρου.

Με βλέπω για multiroom...

Χαζομάρες σου είπε! Εγώ που έχω δορυφορικό κ 3 συσκευές με OTT δουλεύει το δορυφορικό στα αθλητικά κ ταυτόχρονα μπορώ να βλέπω αθλητικά στη μια από τις 3 συσκευές με ΟΤΤ μόνο. Σου μιλάω εν πράξη το τι συμβαίνει.

Δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να βλέπεις αθλητικά ταυτόχρονα σε 2 συσκευές με ΟΤΤ όμως.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρες σου είπε! Εγώ που έχω δορυφορικό κ 3 συσκευές με OTT δουλεύει το δορυφορικό στα αθλητικά κ ταυτόχρονα μπορώ να βλέπω αθλητικά στη μια από τις 3 συσκευές με ΟΤΤ μόνο. Σου μιλάω εν πράξη το τι συμβαίνει.

Δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να βλέπεις αθλητικά ταυτόχρονα σε 2 συσκευές με ΟΤΤ όμως.

 

Ευχαριστώ και εσένα και τους προηγούμενους φίλους.

Μια ερώτηση σε εσένα, έχεις hybrid ή μη, δορυφορικό δέκτη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...