Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

apo ta dyo protimo goody's giati einai kai ellinika.an ebazes stin dimoprasia gyradika kai pitsaries mazi pisteuo oti oi enlogo alysides fast food tha epianan pato se psifous.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν τον καλοψημένο γύρο δεν έχει τίποτα άλλο. Φυσικά goody's γιατί είναι πιο κοντά στην ελληνική γαστρονομία.

 

Έχω ακούσει ότι τα McDonald's αλλάζουν το τρόπο ψησίματοσ ανάλογα με την χώρα. πχ σε μας τα μπιφτέκια τους είναι πιο ξηροψημένα από ότι στην υπόλοιπη ευρώπη. Είναι αλήθεια;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Σαν τον καλοψημένο γύρο δεν έχει τίποτα άλλο. Φυσικά goody's γιατί είναι πιο κοντά στην ελληνική γαστρονομία.

 

Έχω ακούσει ότι τα McDonald's αλλάζουν το τρόπο ψησίματοσ ανάλογα με την χώρα. πχ σε μας τα μπιφτέκια τους είναι πιο ξηροψημένα από ότι στην υπόλοιπη ευρώπη. Είναι αλήθεια;

alitheia einai.den isxuei mono gia ta mpiftekia alla gia ola.prosarmozontai analoga me tin xora kai kata tin gnomi mou einai polu eksypni kinisi kai kala kanei giati allios tha eixan kleisei ola ta McDonald's

Link to comment
Share on other sites

 

Και τα κρέατα τους είναι ότι χειρότερο, ανάμικτα με χημικά παρασκευασμένη σόγια.

Απορώ πως τρώτε ρε παιδιά εκεί..

ena exo na simpliroso.aplos aidia

Link to comment
Share on other sites

κανονικα το λαδι δε θα επρεπε να αλλαζει πιο συχνα?αν σκεφτει κανεις οτι απειρες φορες τη μερα τηγανιζουν εκει μεσα...

δεν τα βαζω με τα γκουντις μονο,φανταζομαι στα μακ ντοναλντς θα το αλλαζουν λιγοτερο :D

Link to comment
Share on other sites

Goody's ειναι απλα ειναι πολυ νοστιμα!Δε θελω να σκεφτομαι ομως τι μπορει να ειναι αυτο που τρωω απλα το απολαμβανω!!!Μac Donalds δεν εχω φαει ΠΟΤΕ και ουτε θελω!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Goody's grill δοκιμάσατε;

 

Μπιφτέκι από τα χάμπεργκερ, μπιφτέκι από το πίτα πίτα, φιλέτο κοτόπουλου, πατάτες στρόγγυλες, σαλάτα μαρούλια, αγγούρια κτλ, και σως μουστάρδα. 4,5 Ε και καταπληκτικό!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
κανονικα το λαδι δε θα επρεπε να αλλαζει πιο συχνα?αν σκεφτει κανεις οτι απειρες φορες τη μερα τηγανιζουν εκει μεσα...

δεν τα βαζω με τα γκουντις μονο,φανταζομαι στα μακ ντοναλντς θα το αλλαζουν λιγοτερο :D

Καλά τώρα,δεν λέω ότι έχεις άδικο,αλλά πιστεύεις ότι τους νοιάζει τι θα έπρεπε να κάνουν;:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να δείτε πρώτα την ταινία-ντοκυμαντέρ "Super size me" και μετά πείτε πιο σας άρεσε περισσότερο... :shifty:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Me too.

Τελείως ξενέρωτο και σε καμία περίπτωση δεν σε αποτρέπει να φας fast food.

Χωρίς πλάκα εμένα με είχε πιάσει λιγούρα εκείνη την ώρα.

Και ειναι και ολίγον τι ηλίθιο, ο τύπος έτρωγε 3 φορές τη μέρα McDonalds, για 1 μήνα, ε ήταν φυσιολογικό να έχει κάποιες επιπτώσεις στην υγεία του (μικρές στη περίπτωση του) και στο σωματικό του βάρος...

Ποιος φυσιολογικός άνθρωπος τρώει πάνω από 3 φορές τη βδομάδα (και πολύ λέω) σε mcdonald; (δεν συμπεριλαμβάνονται τα γυράδικα).

Tελείως άκυρο το supersizeme.

Link to comment
Share on other sites

κατι ειχα ακουσει για αυτον...ποσα κιλα πηρε σε ενα μηνα?και ετρωγε πρωι μεσημερι βραδυ εκει?δηλαδη το πρωι που ολοι πινουμε ενα χυμο με πορτοκαλια αυτος επινε κοκα κολα? :!:
Link to comment
Share on other sites

κατι ειχα ακουσει για αυτον...ποσα κιλα πηρε σε ενα μηνα?και ετρωγε πρωι μεσημερι βραδυ εκει?δηλαδη το πρωι που ολοι πινουμε ενα χυμο με πορτοκαλια αυτος επινε κοκα κολα? :!:

Den θυμάμαι πόσα πήρε. 6-7 κιλά αν θυμάμαι καλά.

Και ναι έτρωγε και το πρωί κάτι σαν χάμπουργκερ.

Υπερβολικά πράγματα.

 

Η υπερβολή βλάπτει τη φυσικότητα. - Abraham Maslow ;)

Link to comment
Share on other sites

Goody's grill δοκιμάσατε;

 

Μπιφτέκι από τα χάμπεργκερ, μπιφτέκι από το πίτα πίτα, φιλέτο κοτόπουλου, πατάτες στρόγγυλες, σαλάτα μαρούλια, αγγούρια κτλ, και σως μουστάρδα. 4,5 Ε και καταπληκτικό!

 

Κάποιος έχει κάπου μετοχές? :shifty:

Nick
Link to comment
Share on other sites

Εχθές δοκίμασα goodys grill. Καλό ήταν. Ανάμεσα στα δύο αυτά φαγάδικα προτιμώ τα goodys. Αλλά δεν έχω πρόβλημα και με τα mcdonalds. Στα goodys είχα νευριάσει πριν από χρόνια που είχαν καταργήσει τα μπιφτέκια με το τυρί και έβγαλαν το ρίτσι(μεγάλη μούφα). Σε όλα αυτά ένα με χαλάει. Ότι θες κοντά 10 για να πεις ότι χόρτασες γιατί είναι αφρός ΟΛΑ και μετά από λίγο πεινάς. Ενώ με 3 χτυπάς δύο σουβλάκια και είσαι κομπλέ και έτοιμος να κάνεις μπαμ. Αν δε πας στα 5 παίρνεις και τρίτο ή κόκα και είσαι πάλι μια χαρά. Και αυτό είναι το μόνο που με χαλάει. Ναι μεν εύγευστα αλλά δεν σε πιάνουν ρε παιδί μου :D:P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να δείτε πρώτα την ταινία-ντοκυμαντέρ "Super size me" και μετά πείτε πιο σας άρεσε περισσότερο... :shifty:

 

Εσυ νομιζεις οτι εχοθν τοσο μεγαλη διαφορα τα goodys απο mac???

Δυσκολα....

 

παντως συμφωνω με τον kostsour εχει απολυτο δικιο...

 

top ειναι: cheeseburger, club απο goodys & bicmac, macchicken απο mac :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πολλά είναι ωραία και από τα δύο φαγάδικα και από τα KFC που δεν είναι στην λίστα. Αυτά είναι τα μεγαλύτερα ανά τον κόσμο. Αλλά είναι ακριβά και ξεγελούν την πείνα σου. Αντίθετα τα everest πχ είναι ακριβά (θέλεις 4 για ένα σάντουιτς) αλλά δεν σε ξεγελούν. Εγώ ψηφίω σουβλάκια και αυτά όχι από αλυσίδες (δροσοπηγή,αυλόγυρο,πίτα παν κτλ). Μην σαε φένεται παράξενο το ότι λέω για κόστος φαγητών 10 περίπου στα goodys και στα υπόλοιπα, αλλά νομίζω ένας άντρας από 18 και πάνω, με νορμάλ όγκο (ούτε λεπτός, ούτε χοντρός) τόσο θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές δοκίμασα goodys grill. Καλό ήταν. Ανάμεσα στα δύο αυτά φαγάδικα προτιμώ τα goodys. Αλλά δεν έχω πρόβλημα και με τα mcdonalds. Στα goodys είχα νευριάσει πριν από χρόνια που είχαν καταργήσει τα μπιφτέκια με το τυρί και έβγαλαν το ρίτσι(μεγάλη μούφα). Σε όλα αυτά ένα με χαλάει. Ότι θες κοντά 10 για να πεις ότι χόρτασες γιατί είναι αφρός ΟΛΑ και μετά από λίγο πεινάς. Ενώ με 3 χτυπάς δύο σουβλάκια και είσαι κομπλέ και έτοιμος να κάνεις μπαμ. Αν δε πας στα 5 παίρνεις και τρίτο ή κόκα και είσαι πάλι μια χαρά. Και αυτό είναι το μόνο που με χαλάει. Ναι μεν εύγευστα αλλά δεν σε πιάνουν ρε παιδί μου :D:P

Sta Goody's me 12 eyro mporoyn aneta na fane 2 atoma.

Ta piata,ta hamburgers,ta faghta ton Goodys mono afros den einai.Einai poly xortastika,opos kai ton McDonalds alloste.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο ειναι χαλια και πανακριβα. Παλαιοτερα ετρωγα στα Γκουντις και μετα Μακ εξω. Τωρα που το σκεφτομαι θα μπορουσα να τρωω καλυτερα και με λιγοτερα λεφτα αλλα αυτα ηξερα τοτε. Τα εχω σιχαθει και τα δυο αλλα καμμια φορα που πρεπει να παω Γκουντις (με τραβανε αλλοι) το πολυ να παρω μια σαλατα σεφ. Κλασσικα σουβλακι απο την γειτονια λοιπον. Πολυ πιο χορταστικο απο τα φαστ φουντ. Και καμμια φορα τιποτα απο το Εβερεστ.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο ειναι χαλια και πανακριβα. Παλαιοτερα ετρωγα στα Γκουντις και μετα Μακ εξω. Τωρα που το σκεφτομαι θα μπορουσα να τρωω καλυτερα και με λιγοτερα λεφτα αλλα αυτα ηξερα τοτε. Τα εχω σιχαθει και τα δυο αλλα καμμια φορα που πρεπει να παω Γκουντις (με τραβανε αλλοι) το πολυ να παρω μια σαλατα σεφ. Κλασσικα σουβλακι απο την γειτονια λοιπον. Πολυ πιο χορταστικο απο τα φαστ φουντ. Και καμμια φορα τιποτα απο το Εβερεστ.

Kαι νομιζεις οτι το σουβλακι ειναι πιο ''καθαρο'' (ιδιαιτερα αν ειναι γυρος) απο τα Mc και τα Goody's;;

Link to comment
Share on other sites

Kαι νομιζεις οτι το σουβλακι ειναι πιο ''καθαρο'' (ιδιαιτερα αν ειναι γυρος) απο τα Mc και τα Goody's;;

 

Πάρε το πιο βρώμικο που θεωρείται το χωριάτικο λουκάνικο φτιαγμένο από νύχια,γεννητικά όργανα,τρίχες και δεν θέλω να συνεχίσω να λέω!

 

Συνεχίζει να αποτελεί καλύτερη λύση από το πλαστικοειδές πράγμα που ονομάζεται μπιφτέκι στα Goodys & ΜcDonalds, φτιαγμένο από 25%μοσχαρινό, 25% χοιρινό και 50% χημικά παρασκευασμένη σόγια που είναι ότι πιο καρκινογόνο.Τηγανισμένο με πετρέλαιο!

Μπλιάχ :wacko:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το πιο βρώμικο που θεωρείται το χωριάτικο λουκάνικο φτιαγμένο από νύχια,γεννητικά όργανα,τρίχες και δεν θέλω να συνεχίσω να λέω!

 

Συνεχίζει να αποτελεί καλύτερη λύση από το πλαστικοειδές πράγμα που ονομάζεται μπιφτέκι στα Goodys & ΜcDonalds, φτιαγμένο από 25%μοσχαρινό, 25% χοιρινό και 50% χημικά παρασκευασμένη σόγια που είναι ότι πιο καρκινογόνο.Τηγανισμένο με πετρέλαιο!

Μπλιάχ :wacko:

Εγω παντως προτιμω το 2ο!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...