Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

agiorgitis =====> Τρίπολη ========> Citroen C4 Hatchback 1600 Εxclusive => black

MPOMPIO =====> Πατρα =========> Citroen C4 Hatchback 1600 Exclusive => gris-icland

elteo ========> Ραφήνα ========> Citroen C4 Hatchback 1600 Exclusive => gris fer

Ryback3 ======> ?????? =========> Citroen C4 Hatchback 1600 Exclusive => silver

enginekiller ====> Πειραια-Πατρα ===> Citroen C4 Hatchback 1600 SX Pack ==> blue oriental

kalste ========> Θεσσαλονίκη ====> Citroen C4 Hatchback 1600 SX =====> gris fer

KarlBarks ======> Θεσσαλονίκη ====> Citroen C4 Hatchback 1400SX =====> black

leftpap =======> ΑΘΗΝΑ =========> Citroen C4 Coupe 2000 VTS=======> silver

tony78 ========> ?????? ========> Citroen C4 Coupe 1600 VTS ========> silver

lakis73 =======> AΘΗΝΑ =========> Citroen C4 Coupe 1600 VTS ========> silver

TouchDown ====> Βέροια =========> Citroen C4 Coupe 1600 VTS ========> black

ardassa =======> ΑΘΗΝΑ ========> Citroen C4 Coupe 1600 VTS ========> gris fer.

tsipi04 ========> ?????? ========> Citroen C4 Coupe 1600 VTS ========> lusifer

keltis =========>ΠΕΙΡΑΙΑΣ=======> Citroen C4 Coupe 1600 VTR ========>gris fer

mainos =======> ΑΘΗΝΑ =========> Citroen C4 Coupe 1600 VTR Pack ====> silver

nkri =========> ????? ==========> Citroen C4 Coupe 1600 VTR Pack ====> gris fer

Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα====> Citroen C4 Coupe 1400 VTR ====>

Matty ========> ????? ==========> Citroen C4

 

 

 

 

 

 

 

 

:rolleyes:

 

 

ante na pernoyn sira kai oi epomenoi :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και κατι επικαιρο.

Απο καταναλωση πως πατε ? Εχει μετρησει κανεις στην πολη ποσα λιτρα καιει απο το comp. trip ? Καλο ειναι να καψει κανα τεποζιτο περιπου για καλυτερη μετρηση. Εγω με 1.600 μοτερ μετα απο 8700 χιλ. ειμαι στα 8,4 λιτρα.

 

Ο αρχικός μετρητής που γράφει από την αρχή στα 7.500χλμ μου δίνει ένδειξη 8,2l/100Km.

Ο μερικός που βάζω εγώ με κυκλοφορία σχεδόν αποκλειστικά στην πόλη και κλιματισμό το μεσημέρι μου δίνει ένδειξη 9,3l/100Km (για τον μήνα Σεπτέμβριο μέχρι στιγμής).

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

basika esy apo oti thimamai akoyges enan periergo thotibo apo to xeirofreno den pas gia enan elenxo mhipos thelei tpt ladoma h sfiksimo

 

 

Ασε πηγα προχτες και δεν τον εκανε τον θορυβο εκει οσο και αν το "προσπαθουσα" και ετσι αφου δεν ακουγαν εφυγα!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ασε πηγα προχτες και δεν τον εκανε τον θορυβο εκει οσο και αν το "προσπαθουσα" και ετσι αφου δεν ακουγαν εφυγα!!!! :mad:

 

δεν είναι τίποτα, οξεία χειροφρενίτιδα έχεις με λίγη ξεκούραση θα σου περάσει... :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ασε πηγα προχτες και δεν τον εκανε τον θορυβο εκει οσο και αν το "προσπαθουσα" και ετσι αφου δεν ακουγαν εφυγα!!!! :mad:

Αντε μετα να σε πιστεψουν οταν θα εχεις κανενα σοβαρό προβλημα :w00t:

 

Η μεση κατανάλωση μου ηταν στα 8,2 lt/100km στα πρωτα 1600km ομως

σε διαδρομη πολης με κινηση ειναι περιπου 10,5 lt/100km .

Εχω μια ιδεα σχετικα με τις καταναλωσεις για να κανουμε συγκριση 1.4,1.6,2.0

Πχ με σταθερη ταχυτητα σε επιπεδο δρομο τι στιγμιαια καταναλωση γραφει με 3η - 50km, 4η - 80km, 5η - 100km και 140km .

Link to comment
Share on other sites

Αντε μετα να σε πιστεψουν οταν θα εχεις κανενα σοβαρό προβλημα :w00t:

 

 

Εφτασα μετα στο σπιτι μου και το εκανε κανονικα. Απλως τριζει στην εισοδο εξοδο του αυτοκινητου και πιθανον να θελει καπου λαδωμα. Πως τσαντιζομαι οταν εχεις ενα προβληματακι και πας εκει και δε φαινεται τιποτα και μετα στο ξανακανει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχικός μετρητής που γράφει από την αρχή στα 7.500χλμ μου δίνει ένδειξη 8,2l/100Km.

Ο μερικός που βάζω εγώ με κυκλοφορία σχεδόν αποκλειστικά στην πόλη και κλιματισμό το μεσημέρι μου δίνει ένδειξη 9,3l/100Km (για τον μήνα Σεπτέμβριο μέχρι στιγμής).

 

Αρχικός : 9,6 l/100km (ας όψεται το ταξιδάκι στην Λευκάδα, όπου η κατανάλωση έπεσε κατά 1 l/100 km). Ο μερικός, με κυκλοφορία μέσα στην πόλη και κλιματισμό μου δείχνει 10-11 l/100 km.

Ρε σεις μήπως είναι πολλά; Να πάω να το κοιτάξω ; (είχα βάλει μάπα βενζίνη, λέω μην έχει βουλώσει κάνα μπεκ...)

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχεις Karl; Αφού στον πίνακα το έχεις γράψει (ασημί έχω)

 

 

den to eixes anaferei poythena alla meta to diorthosa apo thn fotografia poy evales . :)

Link to comment
Share on other sites

επεξεργαζόμαστε τα στοιχεία σας...|

 

έχουμε κ λέμε λοιπόν σε δείγμα 17 ατόμων :

 

ΕΚΔΟΣΕΙΣ

coupe : 10 (νέοι κ ωραίοι....)

hatch : 7 (..αλλά η πρακτικότητα μετρά πάντα :p )

 

ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ

1400cc : 2 (ποιος να μας το λέγε ότι....)

1600cc : 14 (....ξεφύγαμε από την λογική του 1,4 :rolleyes: )

2000cc : 1 και επίτιμος (leftpap) :lol:

 

ΧΡΩΜΑ

silver : 5 (δεν αλλάζει ο έλληνας... :D )

gris fer : 5 (το χρώμα αυτό όντως του πάει πολύ γκουχ γκουχ :rolleyes: και γενικότερα τα σκούρα από ότι έχω παρατηρήσει)

black : 3 (no comment)

lusifer (?)-blue-gris iceland : από 1 (για να ξεχωρίζουν το έκαναν οι κύριοι... :p )

 

Τέλος το 65% (οι 11 δηλ) τπ αγόρασαν στην πλούσια έκδοση (VTS-Exclusive...20Κ κάτι νομίζω... :D ...και μετά λέμε για οικονομική κρίση... :lol:

 

...|

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξέρετε πώς μπορώ να δώ το μοντέλο του συναγερμού που μου έβαλαν στην αντιπροσωπία? Μου έχουν βάλει της ELSER (μου έχουν δώσει και 2 αυτοκόλλητα), αλλά δεν ξέρω πιο ακριβώς μοντέλο είναι...:worry:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξέρετε πώς μπορώ να δώ το μοντέλο του συναγερμού που μου έβαλαν στην αντιπροσωπία? Μου έχουν βάλει της ELSER (μου έχουν δώσει και 2 αυτοκόλλητα), αλλά δεν ξέρω πιο ακριβώς μοντέλο είναι...:worry:

 

 

o synagiarmos einai pano sto kleidi h exeis extra xeiristirio ?

Link to comment
Share on other sites

τι λες να κυκλοφορεί ακόμα το Τ28...; :lol:

όχι το ότι έχει κάποιος ένα τηλ στο avatar του δεν σημαίνει ότι το έχει κ στην πραγματικότητα...ακόμα το Κ750 έχω! :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικός : 9,6 l/100km (ας όψεται το ταξιδάκι στην Λευκάδα, όπου η κατανάλωση έπεσε κατά 1 l/100 km). Ο μερικός, με κυκλοφορία μέσα στην πόλη και κλιματισμό μου δείχνει 10-11 l/100 km.

Ρε σεις μήπως είναι πολλά; Να πάω να το κοιτάξω ; (είχα βάλει μάπα βενζίνη, λέω μην έχει βουλώσει κάνα μπεκ...)

 

 

Tony78 μαλλον του τα χωνεις καλα ,γιατι εγω που το ψιλοανοιγω καμια φορα σε πολη και παντα με κλιματισμο δεν καιω πανω απο 9,5 λ/100.

Μηπως στα φαναρια ξεκινας σχετικα γρηγορα ? Στις επιταχυνσεις ειναι που καιει τα πολλα.

C4 COUPE 1,6 VTR Pack
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις εαν αναβει με φως το διακοπτακι που αλλαζεις απο αριστερο σε δεξι καθρεπτη, που ειναι στην πορτα αναμεσα στα διακοπτακια για τα παραθυρα και το σταυρο ρυθμισης καθρεπτων ? Μου φαινεται περιεργο που δεν αναβει το δικο μου, μεχρι που το ξηλωσα σημερα ολο το πλαστικο για να δω αν εχει λαμπακι απο κατω, αλλα κολλησα σ' ενα σημειο και τα παρατησα.
C4 COUPE 1,6 VTR Pack
Link to comment
Share on other sites

http://www.c4.as.ro/pics/int/altele/int_20.jpg edo les ?

 

kai esy to ksiloses den rotoyses prota edo

 

ama exeis ipomonh tha koitakso ayrio kai tha soy po

 

ektos ama me prolabei kanenas allos . opote exei kalos

Link to comment
Share on other sites

o synagiarmos einai pano sto kleidi h exeis extra xeiristirio ?

Είναι πάνω στο κλειδί, δεν έχω ξεχωριστό...

 

Όσο για το αν έχει λαμπάκι στο χειριστήριο του καθρέπτη..., όχι ούτε το δικό μου έχει...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

xa 2o 1400 sthn parea :)

 

 

 

to limited edition ti einai pali ? den nomizo na yparxei kati tetoio ?

 

 

 

to limited edition eimai mia ekdosh pou eixe vgalei sta prwta montela opou edine ESP sta 1.4 anti gia zantes alouminiou kai htan se periorismeno ari8mo. Htan apo ta prwta pou hr8an (agora 1os/2005)

Symplhrwse kai to xrwma.. silver :)

Ολη τη βδομάδα πήζω, στο weekend ελπίζω!! :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/51141c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...