Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά περινένω την γνώμη σας:

Ξέρετε αν το c4 έχει σπαστό εξάτμισης (ζουάν)?ή αυτό ηταν στα παλιά σιτροέν (zx,saxo) και τώρα δεν υπάρχει?Επειδή όταν έχω 3η σε χαμηλες στροφές (1500-2000),αφήνω το γκάζι και το ξανα πατάω,ακούγεται ενα τριξιμο μεταλικό απο κάτω.Και οσο το κάνω έτσι (αφήνω γκάζι-ξαναπατάω)ξανα ακούγεται.Ενας τεχνικός είπε οτι αυτό το σπαστό θέλει αλλαγή , ή περνάει μόνο του, ο αντ/πος της σιτροέν μου είπε όλα τα καινούργια έτσι κάνουν οταν οδηγάω με μεγάλη ταχύτητα σε μικρές στροφές,οτι το c4 δεν εχει ζουάν και οτι όλα είναι μια χαρά.Ποιον να πιστέψω?Το κάνει σε εσας???Το εχω 6 μήνες το αμάξι και μου το κάνει απο τον 3 μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περινένω την γνώμη σας:

Ξέρετε αν το c4 έχει σπαστό εξάτμισης (ζουάν)?ή αυτό ηταν στα παλιά σιτροέν (zx,saxo) και τώρα δεν υπάρχει?Επειδή όταν έχω 3η σε χαμηλες στροφές (1500-2000),αφήνω το γκάζι και το ξανα πατάω,ακούγεται ενα τριξιμο μεταλικό απο κάτω.Και οσο το κάνω έτσι (αφήνω γκάζι-ξαναπατάω)ξανα ακούγεται.Ενας τεχνικός είπε οτι αυτό το σπαστό θέλει αλλαγή , ή περνάει μόνο του, ο αντ/πος της σιτροέν μου είπε όλα τα καινούργια έτσι κάνουν οταν οδηγάω με μεγάλη ταχύτητα σε μικρές στροφές,οτι το c4 δεν εχει ζουάν και οτι όλα είναι μια χαρά.Ποιον να πιστέψω?Το κάνει σε εσας???Το εχω 6 μήνες το αμάξι και μου το κάνει απο τον 3 μηνα...

 

Είναι όντως το ζουαν. Το μεταλλικό τρίξιμο το έκανε και σε μένα (όπως και σε συμφορουμίτη στους 4Τ του οποίου άλλαξαν το ζουαν). Σκεφτόμουν κι εγώ να πάω να τους πιέσω για αλλαγή αλλά σταμάτησε και εδώ και 4000 χλμ περίπου δεν το έχω ξανακούσει, οπότε και δεν ασχολήθηκα άλλο. Μην αγχώνεσαι πάντως, δεν είναι τίποτα, πιστεύω ότι θα σταματήσει και σε σένα...

Link to comment
Share on other sites

enginekiller

 

ενας φιλος πηρε C4 vts με τα 16αρια ζαντικα λαστιχα , το αμαξι ερχεται αυτες τις μερες . το παιδι κατευθειαν θα βαλει αλλες ζαντες . του εμποριου .

 

του ειπα οτι ξερω καποιον που να μπορει να ενδιαφερεται τι λες θελεις ?

 

το σκευτομαι και εγω αλλα δεν εχω τα χρηματα ρε γμτ . :(

 

τιμη δεν ξερω ακομα , το καλο ειναι οτι οι ζαντες θα ειναι πραγματικα του κουτιου με 0 χιλιομετρα αγρατζουνιστες .

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθήσω στην αντιπροσωπεία ενδεικτικά οι 17" κοστίζουν η μία 260Ε.

Οι 4 δηλ γύρω στο χιλιάρικο. Οπότε βγάλε άκρη.

 

Την φωτό αύριο karl...πάλι την ξέχασα. Είχε και κρύο...και μόνο εκεί δεν πήγε ο νους μου.

 

Τα αμορτισέρ ok. Aλλάχτηκαν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθήσω στην αντιπροσωπεία ενδεικτικά οι 17" κοστίζουν η μία 260Ε.

Οι 4 δηλ γύρω στο χιλιάρικο. Οπότε βγάλε άκρη.

 

Την φωτό αύριο karl...πάλι την ξέχασα. Είχε και κρύο...και μόνο εκεί δεν πήγε ο νους μου.

 

Τα αμορτισέρ ok. Aλλάχτηκαν.

 

 

οκ ρε οποτε μπορεις

 

τωρα κανουν θαρυβο ?

ειναι νεου τυπου ?

πληρωσες τπτ ?

τους πιεσες η το δεχτικαν ευκολα ?

υπαρχει εντολη να αλλαχθουν τα αμορτισερ απο τις αντιπροσωπιες ?

τα παλια να φανταστω τα κρατισαν αυτοι ?

Link to comment
Share on other sites

elteo ειναι διαφορετικα απο τα προηγουμενα; Αυτο ειναι το θεμα...

Karl καταρχας εισαι σιγουρος οτι ειναι με τις 16αρες γιατι αυτη η εκδοση ερχεται με 17αρες... Τωρα αν πας να παρεις τις 16αρες μετα με ολα τα εξοδα ερχεται 800 ευρω γιάυτο και τις απεκλεισα. Αν παραγγειλεις το αυτοκινητο απο την αρχη με αυτες ομως χρεωνεσαι 403 ευρω οπως γραφει και στα εξτρα στο site της citroen. Εγω μεχρι τοσα θα εδινα για αυτες τις ζαντες και προφανως να ειναι αχρησιμοποιητες και οχι να τις αλλαξει μετα απο κανα μηνα... Δε δινω παραπανω γιατι αν δωσω κι αλλα για αυτες με συμφερει με λιγα επιπλεον να παω να παρω αλλες απέξω της επιλογης μου. Επισης ο φιλος σου που ειναι; Θεσσαλονική;;; Για κανονισε με αυτον να το σκεφτω πριν ερθει το αυτοκινητο του... Σε ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος VTR 1600 πηρε με τα 16αρια .

 

ο φιλος ειναι απο κοζανη .

 

θα του πω για την τιμη που δινεις αμα θελεις δωσε ενα τηλ με πμ να του πω αμα τον συμφερει η τιμη σου να σε παρει .

 

εμενα μου ειπε οτι θα τα εδινε στον λαστιχα που θα αγωραζε τα καινουρια . και του ειπα για εσενα ετσι ωστε να κερδισετε και οι 2

 

τι καλα να μου τα κανει δωρο εμενα :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι του C4,

 

οι υαλοκαθαριστηρες μπορουν να μεινουν ορθιοι για αποφυγω

την επαφη με το παρμπριζ και το πιθανο παγωμα.

Επιτελους χιονιζει και στην Αθηνα.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι αυτος ειναι Κοζανη και εγω Αθηνα... Εγω δεν εχω σκοπο να ανεβω πανω καθως πνιγομαι με μαθηματα και πτυχιακη επειδη ειμαι στο πτυχιο... Δεν ξερω πως θα μπορει να γινει... Παντως στον λαστιχα δεν νομιζω να εβγαζε περισσοτερα, ειδικα τις εργοστασιακες δεν τις παιρνουν σε καλη τιμη(ομοιοπαθεις γνωστος μου...).
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι του C4,

 

οι υαλοκαθαριστηρες μπορουν να μεινουν ορθιοι για αποφυγω

την επαφη με το παρμπριζ και το πιθανο παγωμα.

Επιτελους χιονιζει και στην Αθηνα.

 

Ρωτας; Δεν καταλαβαινω.. Παντως αν ρωτας ναι μπορουν: μολις σβησεις το αυτοκινητο, εχωντας ακομα το κλειδι στη μιζα κανε μια προς κατω το διακοπτη των υαλοκαθαριστηρων(εκει που το κανεις για να κανει ενα περασμα η να ενεργοποιηθει το αυτοματο δηλαδη). Θα μεινουν στο πανω σημειο και εκει μπορεις να τους σηκωσεις. Αν εχεις φυγει απο το αυτοκινητο βαλε το κλειδι στη μιζα και γυρνα το στο on να αναψουν τα φωτακια και παλι στο off και κανε το ιδιο. Μετα για να ξανακατεβουν απλως θα ξακανεις παλι μια κατω τον διακοπτη. Μη φοβασαι αν θα κατεβουν μονοι τους αν μπεις και βαλεις μπροστα, πρεπει να κανεις κατω το διακοπτη(φροντισε να τους εχεις κατεβασει...):lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτας; Δεν καταλαβαινω.. Παντως αν ρωτας ναι μπορουν: μολις σβησεις το αυτοκινητο, εχωντας ακομα το κλειδι στη μιζα κανε μια προς κατω το διακοπτη των υαλοκαθαριστηρων(εκει που το κανεις για να κανει ενα περασμα η να ενεργοποιηθει το αυτοματο δηλαδη). Θα μεινουν στο πανω σημειο και εκει μπορεις να τους σηκωσεις. Αν εχεις φυγει απο το αυτοκινητο βαλε το κλειδι στη μιζα και γυρνα το στο on να αναψουν τα φωτακια και παλι στο off και κανε το ιδιο. Μετα για να ξανακατεβουν απλως θα ξακανεις παλι μια κατω τον διακοπτη. Μη φοβασαι αν θα κατεβουν μονοι τους αν μπεις και βαλεις μπροστα, πρεπει να κανεις κατω το διακοπτη(φροντισε να τους εχεις κατεβασει...):lol:

 

 

Ευχ. enginekiller,

 

θελω τωρα που χιονιζει και πιθανον παγωσει

να μην ειναι σε επαφη με το τζαμι και γινει στραβη

με θραυση του τζαμιου απο τον παγο.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

λετε να εχω προβλημα με τα τζαμια ?

 

εξω τωρα εχει -2 λετε να τους ανεβασω για να μην εχω προβλημα

 

το αυτοκινητο ειναι σε πιλοτη οποτε το χιονι δεν το πιανει .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν τους ανεβάζα. Πάντα έβαζα για λίγη ώρα το καλοριφέρ στο τζάμι για να ξεπαγώσουν και μετα τους χρησιμοποιούσα. Μέχρι που σήμερα το πρωί έκανα την ζημιά. Ξέχασα παραπάνω ώρα το καλοριφέρ στο τζάμι και ξαφνικά ακούω ένα "παφ" και αποκτώ ένα ωραιότατο ράγισμα στο παμπρίζ. Περαστικά μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν τους ανεβάζα. Πάντα έβαζα για λίγη ώρα το καλοριφέρ στο τζάμι για να ξεπαγώσουν και μετα τους χρησιμοποιούσα. Μέχρι που σήμερα το πρωί έκανα την ζημιά. Ξέχασα παραπάνω ώρα το καλοριφέρ στο τζάμι και ξαφνικά ακούω ένα "παφ" και αποκτώ ένα ωραιότατο ράγισμα στο παμπρίζ. Περαστικά μου.

 

Ουτε που ηξερα οτι μποριε να γινει αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι' όμως συμβαίνει. Ήδη μίλησα με την αντιπροσωπεία, φυσικά δεν καλύπτεται από την εγγύηση. Δεν με απάσχολεί όμως γιατί έχω θραύση κρυστάλων στη ασφάλεια, οπότε θα το αλλάξω στην αντιπροσωπεία και μάλιστα χωρίς κόστος. το μόνο που με χαλάει είναι ότι θα επέμβουν στο αυτοκίνητο. Δυστυχώς όμως ας πρόσεχα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η σωστή διαδικασία ποιά είναι? Αφήνουμε λίγο το καλοριφέρ και μετά το σβήνουμε?:worry:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

H βάση για το Qtek μου.

 

Τα αυτιά κλείνουν και αγκαλιάζουν το ppc-mobile. Είναι από μαλακό υλικό

 

Οk karl;

 

http://img23.imageshack.us/img23/223/image000051ti.th.jpghttp://img23.imageshack.us/img23/6186/image000062ik.th.jpg

 

υγ1: η φωτό δεν είναι καλής ποιότητας γιατί είναι από το Qtek S100.

υγ2: φαγώθηκες με την βάση

υγ3: για τα αμορτιέρ δεν με ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες και δεν ξέρω περισσότερα από το ότι είναι μια χαρά πλέον. Δεν με ενδιαφέρουν οι λεπτόμερειες ...κουράστηκα να ασχολούμαι με το C4.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η βάση σου elteo είναι γλυκή και αλμυρή, φρέσκη και λαχταριστή...!:lol:

ΥΓ: i-mate JAM δεν έχεις?:worry:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η βάση σου elteo είναι γλυκή και αλμυρή, φρέσκη και λαχταριστή...!:lol:

ΥΓ: i-mate JAM δεν έχεις?:worry:

 

Οχι Γιάννης Γιαννάκης...να πω ότι δεν το ξέρεις...:rolleyes:

Εάν γράψω Imate Jam ...θα μου πουν τι είναι αυτό;...μαρμελάδα;:lol:

 

υγ: εγκάθετε!:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις, και την Qtek δεν την ξέρουν πολλοί...:shifty:

Για πές στην παρέα σου "Πήρα ένα Qtek" και θα σε κοιτάνε έτσι --> :blink:

:happy:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ νομιζα οτι στην exclusive η κονσολα εκει κατω απο τους αεραγωγους ειναι αλουμινενια οπως και η τσιγαροθηκη και το δακτυλιδι γυρω απο το λεβιε! Δεν ισχυει αυτο; Για τα αμορτισερ απλως ρωταμε ρε συ να δουμε τι θα κανουμε με τα δικα μας. Αν ειναι να εφεραν διαφορετικη παρτιδα να το εχουμε υποψιν μας. Ριξε μια ματια και οποτε μπορεις βγαλε καμια φωτο. Οχι με τετοιο καιρο βεβαια...

Ασχετο αλλα qtec εχω και εγω 2-3 πραγματακια δε νομιζω οτι θεωρειται αγνωστη η εταιρεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...