Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kai ksafnika to prwto problhma!... meta apo 11k xlm kuriws e0nikh me to C4 VTR mou, otan peftw se polu kinhsh (giati pleon metakinoume a0hna), o sumplekths mou fainetai oti glustraei kai to autokinhto tremei apo ligo ews kai 2-3 deuterolepta mexri na ginei sumpleksh... thn pempth 0a to paw na to doune - exei kaneis kanena tetoio problhma? Den to exw skisei pote to autokinhto opote einai adunatwn na exei pa0ei tipota o sumplekths apo twra...

-Dimitris

Δημητρη α γεια σου!!!Το εχω παθει εγω!Το πηγα στα κεντρικα να το δουνε και ειπανε κατεβασμα σαζμαν για να δουνε το δισκο.Τι φωτογραφιες Γαλλια τι συμβουλια,τελικα τον πληρωσα το δισκο γιατι λεει τον ειχα αναψει!!!:mad: Το δεχτηκα ας πουμε.Τωρα μετα απο 700 κμ κανει το ιδιο πραγμα.:!: Αυριο τους το παω και βλεπουμε....

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γκρέϊτ! Θα το έχω υπόψη μου οταν παω την πεμπτη να το δούνε... το φοβόμουν αυτό.. επειδή ο τύπος είναι σχετικά γνωστός, θα του μιλήσω να δω τι θα μου πεί και θα ενημερώσω... απο ριζόχαρτο τον φτιάχνουνε μου φαίνεται.

Μιάς και το θυμήθηκα - το πρωί (στην αθήνα) ακούγεται σαν diesel στα πρώτα λεπτά. Λέω να αλλάξω λάδι για τον χειμώνα (να βάλω πιο 'ρευστό') - εχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

PANC4 κουράγιο! :)

 

-dimitris

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το θυμήθηκα - το πρωί (στην αθήνα) ακούγεται σαν diesel στα πρώτα λεπτά. Λέω να αλλάξω λάδι για τον χειμώνα (να βάλω πιο 'ρευστό') - εχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

 

 

-dimitris

 

Δεν είναι κακό αυτό, σε όλους έτσι κάνει και γίνεται μέχρι να ανέβει το λάδι στις βαλβίδες.

Να μην αλλάξεις λάδι!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

η οθόνη μαλλον φαινεται ετσι λογο της φωτογραφιας . δλδ πορτοκλι ειναι και το υ φιλου απλα μας παραπλανει η φωτο :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μενα στην αρχη ετσι κανει... Τι γινεται με αυτους τους δισκους γαμωτο.... Ελπιζω να μην ακουσω την κλασσικη απαντηση που δινουν σε αλλες αντιπροσωπειες:Ειναι οικολογικος!!!!! Καραμελα εχει γινει αυτη η απαντηση...
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη α γεια σου!!!Το εχω παθει εγω!Το πηγα στα κεντρικα να το δουνε και ειπανε κατεβασμα σαζμαν για να δουνε το δισκο.Τι φωτογραφιες Γαλλια τι συμβουλια,τελικα τον πληρωσα το δισκο γιατι λεει τον ειχα αναψει!!!:mad: Το δεχτηκα ας πουμε.Τωρα μετα απο 700 κμ κανει το ιδιο πραγμα.:!: Αυριο τους το παω και βλεπουμε....

 

Asxeto, alla to pathenw ki egw (alla oxi panta...) se 307cc... Meta tis diakopes tha to paw sto service na to kitaxoun. An kai exw kapou 34k km, alla den eimai sigouros oti einai o diskos (allwste sta 30k km eixa to proto megalo service kai den mou eipan kati - ligo meta arxise na to parousiazei).

 

Krata mas enimerous gia to apotelesma, file.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Georgep800

Που να τα ξαναγραφω?.....Ανατρεξε μερικες σελιδες πισω και θα καταλαβεις...

 

 

Θυμάμαι τι είχες γράψει, απλά νόμιζα ότι προέκηψε κάτι καινούριο..:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Kerouac πως μας ξεφυγες απο τη λιστα;;; Πες μας περιοχη και χρωμα... Και οι υπολοιποι που μου χαλανε τη λιστα μου γιατι δε λενε;;; Αντε παρα ενας 30!!!!!!! Εγω βεβαια ειμαι το 10 το καλο!!!

 

 

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver
  3. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black
  4. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  5. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris-icland
  7. Ryback3 ======> ?????? ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver
  8. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  9. engines ======> Θεσσαλονίκη ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  10. enginekiller ===> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  11. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  12. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver
  13. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ===========> gris-iceland
  14. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  15. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver
  16. orfiso =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black
  17. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver
  18. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS =============> black
  19. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer
  20. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  21. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver
  22. Matty =======> ?????? ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver
  23. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  24. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black
  25. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  26. Kerouac =====> ??????? ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  27. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη ========> 1400 Hatchback SX ===========> black
  28. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver
  29. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το θυμήθηκα - το πρωί (στην αθήνα) ακούγεται σαν diesel στα πρώτα λεπτά. Λέω να αλλάξω λάδι για τον χειμώνα (να βάλω πιο 'ρευστό') - εχει κανείς καμμιά ιδέα;

-dimitris

Δημήτρη αυτό το θόρυβο το προκαλόύνε τα ωστήρια του κινητήρα και δεν είναι τίποτε το κακό.Απλά ακούγονται και σταματάνε μόνο με αλλαγή τους που δε συμφέρει βέβαια γιατί ανοίγεται το καπάκι κλπ. για να γίνει αυτό.Πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα ποτέ με αυτό.Σχεδόν όλα τα αυτοκίνητα πλέον το κανουνε αλλά σε πολλά χλμ του κινητήρα.Τώρα πως σας το κάνει σε ενός χρόνου αυτοκίνητο δε ξέρω.Είναι πολύ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως μου αρέσει αυτός ο θόρυβος...! :w00t:

Και μάλιστα αν μπορούσα, θα το είχα πάρει πετρέλαιο, αν και ήδη οι τιμές πετρελαίου/βενζίνης έχουν ελάχιστη διαφορα...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκτώς απο τους δύο αισθητήρες μπροστά στις κολόνες για την ογκομετρική προστασία, έχουν τοποθετήσει τίποτε άλλο;

 

 

Σ εμενα εβαλαν και προστασια καπο . Το ειχα ζητησει πριν το παραλαβω.

C4 COUPE 1,6 VTR Pack
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

 

Παιδιά, αν και η ανάκληση χάθηκε από προσώπου γής

εσείς οι λίγοι που τύχατε το VIN σας να είναι μέσα στα

τυχερά, πότε περίπου παραλάβατε το αυτοκίνητό σας??

 

 

Στα μεσα Μαιου 2005

C4 COUPE 1,6 VTR Pack
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως μου αρέσει αυτός ο θόρυβος...! :w00t:

Και μάλιστα αν μπορούσα, θα το είχα πάρει πετρέλαιο, αν και ήδη οι τιμές πετρελαίου/βενζίνης έχουν ελάχιστη διαφορα...

Ναι, αλλα εχουν τεραστια διαφορα οι καταναλωσεις αναμεσα στα 2 ειδη καυσιμου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλά άμα συγκρίνεις την καταλάνωση, με τα παραπάνω λεφτά που κάνει ο πετρελαιοκινητήρας σου έρχεται μια απο τα ίδια...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο και ομορφο αυτοκηνιτο αλλα θελει προσοχη και πρεπει να πηγαινεις σε καλο μηχανηκο και το ασχημο τους ειναι οτι αν σπασει η μηχανη πρεπει να αλλακτει και δεν επισκευαζετε.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο και ομορφο αυτοκηνιτο αλλα θελει προσοχη και πρεπει να πηγαινεις σε καλο μηχανηκο και το ασχημο τους ειναι οτι αν σπασει η μηχανη πρεπει να αλλακτει και δεν επισκευαζετε.

 

Αυτό τώρα που κολλάει? :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο και ομορφο αυτοκηνιτο αλλα θελει προσοχη και πρεπει να πηγαινεις σε καλο μηχανηκο και το ασχημο τους ειναι οτι αν σπασει η μηχανη πρεπει να αλλακτει και δεν επισκευαζετε.

 

Για ένα πράγμα για το οποίο φημίζεται το PSA Group είναι για τους κινητήρες του. Αξιόπιστοι και ανθεκτικοί σε κάθε είδους χρήση.

Δούλεψα έναν (ΤU 1.6-liter 120hp) με απίστευτα σκληρή χρήση και τώρα δουλεύω τον δεύτερο.:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλα το σηματάκι των τελών κυκλοφορίας και το χαρτί της ασφάλειας πρέπει να τα έχουμε απαραίτητα κολήσει μπροστά στο τζάμι;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Την ασφάλεια 10 χρόνια που οδηγώ δεν την έχω κολλήσει ποτέ και οι τροχαίοι ποτέ δεν μου έκαναν παρατήρηση σε ελέγχους τους.

Το σηματάκι των τελών όμως ΠΑΝΤΑ. Υπάρχει και τσουχτερό πρόστιμο εάν δεν είναι αναρτημένο. Π-ρ-ό-σ-ε-χ-ε!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tώρα που θα κολλήσουμε του '06 μπορούμε να ξεκολλήσουμε του '05?

Επίσης, βρέθηκε επιτέλους λύση στο πρόβλημά μου, με τους αισθητήρες να χτυπούν όποτε τους κατέβει. Ανακάλυψα -τυχαίως- οτι ταυτόχρονα με αυτό το πρόβλημα άναβε και το φώς της όπισθεν! (Και φυσικά στην όπισθεν χτυπούν οι αισθητήρες και δεν στρίβουν τα φώτα.)

Έτσι, μόλις το πήγα στο service και τους το εξήγησα, μου άλλαξαν μια βαλβίδα (διακόπτη/επαφή?) που ελέγχει την όπισθεν (μεγέθους μικρού αναπτήρα), και τώρα όλα ΟΚ! Όπως μου είπαν μετά, είχε μπεί νερό στη βαλβίδα, και βραχυκύκλωνε...:blink:

Το περίεργο είναι το πώς μπήκε νερό εκει μέσα, καθώς αυτή βρίσκεται μέσα στον κινητήρα, και για να βγεί πρεπει να αφαιρεθούν 2-3 καπάκια...

Η αλλαγή έγινε δωρεάν, μέσα στην εγγηύηση...

Ρώτησα τέλος και για την ανάκληση. Μου είπαν οτι τους το έχουν πεί κι άλλοι, αλλα δεν έχουν καμία επίσημη ενημέρωση απο τη Citroen.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

panc4 χτες που πηγες στα κεντρικα ρωτησες για την ανακληση;

Λοιπον ακου.Ειναι ενημεροι για την ανακοινωση απο πελατες και μονο.Η Citroen Γαλλιας μετα απο ερωτηση τους,τους διαβεβαιωσε οτι τα πλαισια που ανακαλουνται δεν εχουν εισαχθει στην Ελλαδα.Μα πως αφου ειπαν απο ταδε μεχρι ταδε πλαισιο και καποιοι ειναι εντος ειπα εγω.Ηταν λαθος τα πλαισια γι αυτο χαθηκε το site.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aς γυρίσουμε στη Citroen...

 

kanenasanonas τι εκανες τελικα; Αποφασισες να το παρεις η ακομα ψαχνεις;

 

To παρελθόν

Είχα κολλήσει

- στο ότι είχε μόνο GRIS FER, AΣΗΜΙ και MAYΡΑ ταξινομημένα

- δεν μπορούσα να βάλω τίποτε (πχ ΕSP, πλευρικά τζάμια) διατηρώντας

την έκπτωση (λόγω παραγγελίας). Ούτε χρώμα! Έπρεπε να πάρω από

τα ταξινομημένα.

 

Μετά...

Ήρθε η ανάκληση (που χάθηκε) και αυτομάτως το πάγωσα το ζήτημα

για να "φύγουν" τέτοια πιθανά μοντέλα.

 

Το παρόν

ΑΝ και επέμεναν να πουλήσουν, μου "είπαν" ότι η Citroen θα αλλάξει το

χρηματοδοτικό της (αναμενόμενο) και θα ρίξει τις τιμές (!) αλλάζοντας

όμως τις έντοκες/άτοκες προσφορές. Θα παραγγείλω (αν συμβεί αυτό)

με το νέο πρόγραμμα, που (θεωρητικά) δεν θα αλλάξει μέχρι να έρθει

αυτό που θέλω (5D 1.6 SXPACK/ESP/Πλευρικά Ασφαλείας, LUCIFER RED)

Θάνατος στις 17αρες ζάντες, ζήτω οι 16άρες.

.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε...λοιπόν agiorgitis εγώ πάντα αφαιρώ το προηγούμενο σηματάκι των τελών και για να μην γεμίζω με τέτοια το παμπρίζ αλλά κι επειδή εάν το αφήσεις πάνω από ένα χρόνο μετά δεν θα μπορείς να το βγάλεις με τίποτα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...