Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα σημερα για τον πρωτο ελεγχο.

Δεν ξερω αν εφταιγε η προηγουμενη κακη εμπειρια μου απο τη Ρενω αλλα σημερα το φχαριστηθηκα.

Για αρχη εβαλαν τα κλασικα πλαστικα στο καθισμα και το τιμονι για να μην λερωσουν. Η Ρενω ΔΕΝ το εκανε.

Εσφηξαν τα ψαλιδια, κοιταξαν λαδια και ΠΡΟΣΘΕΣΑΝ υγρα. Κοιταξαν φωτα και αερα στα λαστιχα. Ακομα και σπρεϋ στις πορτες εβαλαν. Ηταν ευγενικοι και συνεργασιμοι. Μιση ωρα μαζι με το περιμενε.

Πρωτη φορα ηταν βεβαια, αλλα εμεινα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μένα ο καθρέφτης είναι μια χαρά...:)

 

Να σας ρωτήσω και κάτι:

 

Πώς μπορώ να υπολογίσω σε μία απόσταση πόσο κατανάλωση είχα;

Ας πούμε πάω στην Θεσ/νίκη για αυτά τα 500 χλμ πώς μπορώ να δω τι κατανάλωση έχω και όχι αυτή που μου δείχνει από την αρχή που το πήρα; :worry:

Η οθόνη του trip computer έχει 3 tabs:

α) ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (το tab με το αυτοκινητάκι): real-time

b) TAB 1 (σύμβολο 1): Αυτό εγώ το χρησιμοποιώ για να υπολογίζω καταναλώσεις στα διάφορα ταξίδια μου. Πριν ξεκινήσω, μπαίνω σε αυτό το tab (κλικ στο κουμπί του μοχλού υαλοκαθαριστήρων) και αφού μπω, ΤΟ ΠΑΤΩ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙ. Όταν φτάσω, τότε βλέπω ακριβώς τι έγινε στο δρόμο και την τσέπη μου.

c) TAB 2: αυτό προσωπικά δεν το έχω πειράξει κι ούτε πρόκειται.. το έχω από την αρχή να μετράει και έτσι έχω πάντα εικόνα ΠΟΣΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΕΚΑΨΑ στα 5000χλμ που έχω διανύσει μέχρι σήμερα.

 

Άρα λοιπόν παίζω μόνο με το tab 1.

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του trip computer έχει 3 tabs:

α) ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (το tab με το αυτοκινητάκι): real-time

b) TAB 1 (σύμβολο 1): Αυτό εγώ το χρησιμοποιώ για να υπολογίζω καταναλώσεις στα διάφορα ταξίδια μου. Πριν ξεκινήσω, μπαίνω σε αυτό το tab (κλικ στο κουμπί του μοχλού υαλοκαθαριστήρων) και αφού μπω, ΤΟ ΠΑΤΩ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙ. Όταν φτάσω, τότε βλέπω ακριβώς τι έγινε στο δρόμο και την τσέπη μου.

c) TAB 2: αυτό προσωπικά δεν το έχω πειράξει κι ούτε πρόκειται.. το έχω από την αρχή να μετράει και έτσι έχω πάντα εικόνα ΠΟΣΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΕΚΑΨΑ στα 5000χλμ που έχω διανύσει μέχρι σήμερα.

 

Άρα λοιπόν παίζω μόνο με το tab 1.

Εγω τα χρησιμοποιω διαφορετικα.

Το πρωτο το μηδενιζω οποτε βαζω βενζινη. Σημειωνω φυσικα τα δεδομενα (τουλαχιστο τωρα στην αρχη) και παρακολουθω.

Το δευτερο το μηδενιζα στην αρχη καθε μερα. Στην ουσια αυτο δε λεει τιποτα μαλλον οποτε θα το μηδενιζω καθε εβδομαδα και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ego exo to vts 3 mines 5000hiliometra eimai super eyxaristimenos' tou evala kai diko moy mp3 ola kala.an tha elega kati einai gia to esoteriko kathrefti an to c4 mini poly ston ilio den stekete mexri na kriosi mono ayto tipote allo

 

Τι ραδιο έβαλες; Τα χειριστήρια στο τιμόνι και η οθόνη δουλεύουν κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του trip computer έχει 3 tabs:

α) ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (το tab με το αυτοκινητάκι): real-time

b) TAB 1 (σύμβολο 1): Αυτό εγώ το χρησιμοποιώ για να υπολογίζω καταναλώσεις στα διάφορα ταξίδια μου. Πριν ξεκινήσω, μπαίνω σε αυτό το tab (κλικ στο κουμπί του μοχλού υαλοκαθαριστήρων) και αφού μπω, ΤΟ ΠΑΤΩ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙ. Όταν φτάσω, τότε βλέπω ακριβώς τι έγινε στο δρόμο και την τσέπη μου.

c) TAB 2: αυτό προσωπικά δεν το έχω πειράξει κι ούτε πρόκειται.. το έχω από την αρχή να μετράει και έτσι έχω πάντα εικόνα ΠΟΣΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΕΚΑΨΑ στα 5000χλμ που έχω διανύσει μέχρι σήμερα.

 

Άρα λοιπόν παίζω μόνο με το tab 1.

 

Μα όταν μηδενίζει το ένα δεν μηδενίζει και το άλλο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν μηδενίζει το ένα δεν μηδενίζει και το άλλο; :worry:

 

Nope! To κουμπί στο μοχλό των υαλοκαθαριστήρων δουλεύει και ως "click & select" και ως "click & push". Αν μπεις στο tab 1 και το κρατήσεις πατημένο, μηδενίζεις μόνο το tab μέσα στο οποίο είσαι, δηλ. το tab 1. Όσο για το αντίστοιχο κουμπί που βρίσκεται στον αριστερό μοχλό των φώτων που είχε ρωτήσει ένας φίλος, εικάζω ότι ενεργοποιείται όταν το αυτοκίνητο έχει πάνω ΌΛΑ τα καλούδια (+navigator, +bluetooth). Διαφορετικά απλά υπάρχει.

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το αυτοκίνητο στη Citroen χθές για να βάλω συναγερμό και όταν το πήρα το απόγευμα μου παρουσίασε πρόβλημα το μπραγιάζ, "έτριζε" όταν έβαζα 1 και 2 ταχύτητα. Τους το πήγα σήμερα να το δούν, φαντάστηκα ότι κατα την εγκατάσταση του συναγερμού θα κάναν καμιά μαλ... αλλά αφού το είδαν μου είπαν ότι δεν έχει σχέση ο συναγερμός, και το άφησα να το κοιτάξουν. Είναι δυνατό να παρουσίασε άσχετο πρόβλημα κατα σύμπτωση τη μέρα που έβαλα το συναγερμό; Ή απλά το λένε για να μπαλώσουν τη βλακεία που έκαναν;

Εσείς τι πιστεύετε ότι μπορεί να είναι;

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Τι ραδιο έβαλες; Τα χειριστήρια στο τιμόνι και η οθόνη δουλεύουν κανονικά;

alpine 9835 pros to paron den iparhi adaptor gia to timoni.i othoni doylevi kanonika exei oles tis endiksis plin toy alpine

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/3523c4_vts_1_61.JPG
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το αυτοκίνητο στη Citroen χθές για να βάλω συναγερμό και όταν το πήρα το απόγευμα μου παρουσίασε πρόβλημα το μπραγιάζ, "έτριζε" όταν έβαζα 1 και 2 ταχύτητα. Τους το πήγα σήμερα να το δούν, φαντάστηκα ότι κατα την εγκατάσταση του συναγερμού θα κάναν καμιά μαλ... αλλά αφού το είδαν μου είπαν ότι δεν έχει σχέση ο συναγερμός, και το άφησα να το κοιτάξουν. Είναι δυνατό να παρουσίασε άσχετο πρόβλημα κατα σύμπτωση τη μέρα που έβαλα το συναγερμό; Ή απλά το λένε για να μπαλώσουν τη βλακεία που έκαναν;

Εσείς τι πιστεύετε ότι μπορεί να είναι;

 

Τις προάλες παρατήρησα ότι και εμένα τρίζει καμιά φορά ο συμπλέκτης όταν τον αφήνω αργα-αργά (1η & 2α) αλλά δεν το έχω πάει ακόμη να το κοιτάξουν. Φαντάζομαι ότι θα σου πούν ότι τρίζει επειδή είναι ακόμα καινούργιο (τα κλασικά) και μπορεί να σου βάλουν λίγο spray για να σταματήσει.

Πάντως, ενημέρωσε μας όταν μάθεις !

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλες παρατήρησα ότι και εμένα τρίζει καμιά φορά ο συμπλέκτης όταν τον αφήνω αργα-αργά (1η & 2α) αλλά δεν το έχω πάει ακόμη να το κοιτάξουν. Φαντάζομαι ότι θα σου πούν ότι τρίζει επειδή είναι ακόμα καινούργιο (τα κλασικά) και μπορεί να σου βάλουν λίγο spray για να σταματήσει.

Πάντως, ενημέρωσε μας όταν μάθεις !

 

Εμένα ψιλοέτριζε το φρένο, αλλά όντως του έβαλαν λίγο spray και ηρέμησε. Πάντως, για το συμπλέκτη δες το, μπορεί να είναι και κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Για τον καθρέφτη που αναφέρετε, και μένα "έπεφτε" κάτω από δυνατό ήλιο. Τους το είπα στον πρώτο έλεγχο. Δεν ξέρω αν το κοίταξαν, αλλά από τότε δεν το έχω ξαναπαρατηρήσει

Ο διακόπτης που βρίσκεται στα αριστερά του μοχλού του φλας δεν κάνει τίποτα απολύτως. Μάλλον ξέμεινε από παλιότερες κατασκευές (στο προηγούμενο μοντέλο, το Xsara, ενεργοποιούσε την αυτόματη λειτουργία των φώτων. Μάλλον ξέχασαν να το βγάλουν.... :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Για τον καθρέφτη που αναφέρετε, και μένα "έπεφτε" κάτω από δυνατό ήλιο.

Και 'γω το εχω αυτο το bug με τον καθρεπτη!:eek:

Με την πρωτη ευκαιρια θα το πω και 'γω στην αντιπροσωπεια...

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες ...

Θέλω να σας πω για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε με την μπαταρία για να μου πείτε αν είναι λογικό. Εχω το C4 VTR 1600 coupe και είμαι ξετρελλαμένος μαζί του.

Πριν 3 εβδομάδες είχα πάθει λάστιχο, σε ένα κατασκότεινο επαρχιακό δρόμο χωρίς φακό. Αναγκάστηκα να αφήσω τα φώτα (μεσαία σκάλα) αναμμένα για να το αλλάξω.

Πρέπει να έκανα γύρω στην μία ώρα για να το αλλάξω, λόγω σκοταδιού και πρωτάρη ! Πάνω στην ώρα που τελείωνα , το C4 μπήκε σε economy mode και τα φώτα έσβησαν.

Χθες το είχα πάει για πλύσιμο, και τα τσογλάνια εκεί είχαν το ραδιόφωνο ανοιχτό όση ώρα το καθάριζαν. Οταν πήγα να το πάρω , το αμάξι είχε μπει πάλι σε economy mode. Τρελλάθηκα γιατί δεν είναι δυνατόν να έχει πέσει η μπαταρία με μισή ώρα , το πολύ, παίξιμο του ραδιοφώνου !

Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό ή να το θεωρήσω φυσιολογικό για το C4 ;

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλες παρατήρησα ότι και εμένα τρίζει καμιά φορά ο συμπλέκτης όταν τον αφήνω αργα-αργά (1η & 2α) αλλά δεν το έχω πάει ακόμη να το κοιτάξουν. Φαντάζομαι ότι θα σου πούν ότι τρίζει επειδή είναι ακόμα καινούργιο (τα κλασικά) και μπορεί να σου βάλουν λίγο spray για να σταματήσει.

Πάντως, ενημέρωσε μας όταν μάθεις !

 

Το πήρα σήμερα, λύσαν τον συμπλέκτη για να βρούν το πρόβλημα, είχε πειραχτεί κάποια ρύθμιση του, μου είπαν ότι το C4 έχει υδραυλικό συμπλέκτη και κάπως πειράχτηκε μια ηλεκτρονική ρύθμιση.

Τους είχα πεί και για τον καθρέφτη ότι φεύγει από τη θέση του και -αν και είναι νωρίς ακόμη να δω αν βελτιώθηκε- πρέπει να τον έσφιξαν λίγο γιατί μου φαίνεται να εφαρμόζει καλύτερα στη βάση του. Τέλος πάντων, όταν παίρνεις αυτοκίνητο με τόσα ηλεκτρονικά συστήματα επάνω του αυξάνεις τις πιθανότητες να συμβεί μια τέτοια ατυχία. Πάντως έμεινα πολύ ικανοποιημένος απο την όλη αντιμετώπιση του θέματος από το συνεργείο της Citroen που το πήγα.

 

Ο διακόπτης που βρίσκεται στα αριστερά του μοχλού του φλας δεν κάνει τίποτα απολύτως. Μάλλον ξέμεινε από παλιότερες κατασκευές (στο προηγούμενο μοντέλο, το Xsara, ενεργοποιούσε την αυτόματη λειτουργία των φώτων. Μάλλον ξέχασαν να το βγάλουν.... )

Και εμένα το ίδιο μου είπαν οι τεχνικοί, πρέπει να ξέχασαν να το βγάλουν από τις καινούργιες εκδόσεις.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως ρωτήσει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε σαν extra το bluetooth system για να πραγματοποιούμε κλήσεις από το κινητό μας μέσω των ηχείων του ραδιοφώνου και του ενσωματωμένου μικροφώνου (υπάρχει προεγκατάσταση στην οροφή δίπλα στην πλαφονιέρα αν το προσέξετε). Ρωτάω γιατί σε κάποια prospectus που είδα στο ιντερνετ (από Αγγλία) το έγραφε σαν optional μονο με 175 λίρες και χωρίς να απαιτείται η μεγάλη οθόνη (navidrive). Εγώ ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα κάτι τέτοιο αν και δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη λογική.

Πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει κι άλλους φανατικούς τηςτεχνολογίας (και ειδικά των mobile phones) κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες ...

Θέλω να σας πω για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε με την μπαταρία για να μου πείτε αν είναι λογικό. Εχω το C4 VTR 1600 coupe και είμαι ξετρελλαμένος μαζί του.

Πριν 3 εβδομάδες είχα πάθει λάστιχο, σε ένα κατασκότεινο επαρχιακό δρόμο χωρίς φακό. Αναγκάστηκα να αφήσω τα φώτα (μεσαία σκάλα) αναμμένα για να το αλλάξω.

Πρέπει να έκανα γύρω στην μία ώρα για να το αλλάξω, λόγω σκοταδιού και πρωτάρη ! Πάνω στην ώρα που τελείωνα , το C4 μπήκε σε economy mode και τα φώτα έσβησαν.

Χθες το είχα πάει για πλύσιμο, και τα τσογλάνια εκεί είχαν το ραδιόφωνο ανοιχτό όση ώρα το καθάριζαν. Οταν πήγα να το πάρω , το αμάξι είχε μπει πάλι σε economy mode. Τρελλάθηκα γιατί δεν είναι δυνατόν να έχει πέσει η μπαταρία με μισή ώρα , το πολύ, παίξιμο του ραδιοφώνου !

Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό ή να το θεωρήσω φυσιολογικό για το C4 ;

 

Κατ΄αρχην δεν ειναι κακο να μπαινει το economy mode σε λειτουργια. Ισα-ισα καλο κανει στη μπαταρια. Εννοω οτι δεν την αφηνει να αδειασει. Οταν βαζεις μπροστα τη μηχανη αυτη επαναφορτιζεται.

Μια ωρα με αναμμενα τα μεσαια και σβηστη μηχανη ειναι πολυ. Για καλο το λεω γιατι στο δικο μου (5πορτο exclusive) τις πρωτες μερες που επαιζα με το cd και με ανοιχτο διακοπτη, το economy μπηκε στο εικοσαλεπτο.

Οσο για τα τσογλανια, μαλλον και κατι αλλο θα ειχαν σε λειτουργια. Το πιο πιθανο το διακοπτη, γιατι στα περισσοτερα αυτοκινητα ο διακοπτης εχει τρεις σκαλες (στη μεσαια λειτουργει συνηθως το ραδιοφωνο) ενω το c-4 εχει δυο. Ανοιχτο-κλειστο.

Κατα τη γνωμη μου μην ανησυχεις. Απλα κανε μια καλη διαδρομη χωρις clima και radio-cd για να φορτισει η μπαταρια και μετα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του trip computer έχει 3 tabs:

α) ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (το tab με το αυτοκινητάκι): real-time

b) TAB 1 (σύμβολο 1): Αυτό εγώ το χρησιμοποιώ για να υπολογίζω καταναλώσεις στα διάφορα ταξίδια μου. Πριν ξεκινήσω, μπαίνω σε αυτό το tab (κλικ στο κουμπί του μοχλού υαλοκαθαριστήρων) και αφού μπω, ΤΟ ΠΑΤΩ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΕΙ. Όταν φτάσω, τότε βλέπω ακριβώς τι έγινε στο δρόμο και την τσέπη μου.

c) TAB 2: αυτό προσωπικά δεν το έχω πειράξει κι ούτε πρόκειται.. το έχω από την αρχή να μετράει και έτσι έχω πάντα εικόνα ΠΟΣΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΥΣΙΜΟΥ ΕΚΑΨΑ στα 5000χλμ που έχω διανύσει μέχρι σήμερα.

 

Άρα λοιπόν παίζω μόνο με το tab 1.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! :D

Κατατοπιστικότατος!

 

Εγώ έχω την 1 για να μετρά από την αρχή και μηδένιζω την 2 για τα ταξίδια μου και τις όποιες μετρήσεις θέλω να κάνω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το αυτοκίνητο στη Citroen χθές για να βάλω συναγερμό και όταν το πήρα το απόγευμα μου παρουσίασε πρόβλημα το μπραγιάζ, "έτριζε" όταν έβαζα 1 και 2 ταχύτητα. Τους το πήγα σήμερα να το δούν, φαντάστηκα ότι κατα την εγκατάσταση του συναγερμού θα κάναν καμιά μαλ... αλλά αφού το είδαν μου είπαν ότι δεν έχει σχέση ο συναγερμός, και το άφησα να το κοιτάξουν. Είναι δυνατό να παρουσίασε άσχετο πρόβλημα κατα σύμπτωση τη μέρα που έβαλα το συναγερμό; Ή απλά το λένε για να μπαλώσουν τη βλακεία που έκαναν;

Εσείς τι πιστεύετε ότι μπορεί να είναι;

 

Επειδη οι μαγκες δεν μου εδωσαν τιποτα χαρτια για το συναγερμο, δεν ηξεραν να μου πουν τον κωδικο για αφοπλιση σε περιπτωση μπλοκαρισματος. Ετσι με στειλαν στη -ΜΕΤΑ- και εκει τα ξηλωσαν ολα για να το βρουν στην πλακετα. Μετα ετριζε και σε μενα ο συμπλεκτης και εφταιγε η μοκετα που ακουμπουσε στο ελατηριο. Την κουνησα λιγο μονος μου και ειναι ο.κ.

Οσο για το economy mode που αναφερει ενας φιλος δεν υπαρχει μερα που να μην εχει μπει διοτι ακομα το ψαχνω με ανοικτο διακοπτη(λειτουργιες , κλπ.). Δεν ειναι τιποτα αυτο.

C4 COUPE 1,6 VTR Pack
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους mainos και mpompio για τις απαντήσεις τους. Πραγματικά με ησύχασαν, γιατί θα πήγαινα για νέα μπαταρία ... :wacko:
Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

to paralavame...

ola mexri stigmis poli kala... ta amortiser spania xtipane... prepei na peseis se geri lakouva... pou sinithismenos apo megala zantolastixa tis apofevgo...

to JBL apla... gamato...

to sistima parking mpros piso poli voliko...

ta fota katapliktika...

ixomonosi gamati me ta dipla tzamia...

apistefto saloni to exclusive...

apla i timi tou einai mi pragmatiki gia afta pou dinei...

mas pige (me tin ekptosi pou mas edosan anadromika) 20.180...

1.6,exclusive,metaliko,jbl,aisthitires mpros,dipla tzamia, +doro (sinagermos,sxares orofis,patakia,aposmitiko)...

afta!

prepei na to odigiso to savatokiriako kai sto dioniso na sas po...

Link to comment
Share on other sites

to paralavame...

ola mexri stigmis poli kala... ta amortiser spania xtipane... prepei na peseis se geri lakouva... pou sinithismenos apo megala zantolastixa tis apofevgo...

to JBL apla... gamato...

to sistima parking mpros piso poli voliko...

ta fota katapliktika...

ixomonosi gamati me ta dipla tzamia...

apistefto saloni to exclusive...

apla i timi tou einai mi pragmatiki gia afta pou dinei...

mas pige (me tin ekptosi pou mas edosan anadromika) 20.180...

1.6,exclusive,metaliko,jbl,aisthitires mpros,dipla tzamia, +doro (sinagermos,sxares orofis,patakia,aposmitiko)...

afta!

prepei na to odigiso to savatokiriako kai sto dioniso na sas po...

Καλώς σας ήρθε και καλοτάξιδο energy,

 

Καταλαβαίνεις τώρα τον ενθουσιασμό μου να έχω ένα αυτοκίνητο όπως αυτό που περιγράφεις, φρέσκο ολοκαίνουριο, και να βγαίνει κάποιος και να το ονομάζει "της σειράς"... απλά είναι σκληρό, και off topic, μπροστά στον ενθουσιασμό της νέας αγοράς!

 

Καλά χιλιόμετρα,

 

Φιλικά.

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα χιλιομετρα σε ολους! Παντα καλοταξιδα τα C4 μας!:)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας ήρθε και καλοτάξιδο energy,

...και να βγαίνει κάποιος και να το ονομάζει "της σειράς"...

 

Καλά χιλιόμετρα,

 

Φιλικά.

 

efxaristo gia tis efxes sou!...

ego sinexizo na mi vlepo tipota arnitiko ston xaraktirismo "tis seiras"... alla anyway... to amaksi aksizei ta lefta tou me to parapano!!! kai kapoies markes tha eprepe na kleisoun to magazaki mias kai pleon oute poiotita poulane me ta lefta pou zitane...(vlepe vw kai epiplikseis apo USA/EU/Deutschland...)

 

kala xiliometra!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας συνάδελφοι με τα C4 σας. Μόλις χτές παρέλαβα και εγώ

το δικό μου μετά απο 2,5 μήνες αναμονής. Είναι το VTS 2.0 με extra το

καλό ηχοσύστημα και το εργοστασιακό συναγερμό. Το αυτοκίνητο βέβαια

είναι καταπληκτικό όσο αφορά τον εξοπλισμό και τα συστήματα του, για να το κρίνω στο δρόμο πρεπεί να κάνει το στρώσιμο του ακόμα.

Εχουμε και τα στραβά μας όμως για αρχή. Πρώτα απ' όλα με τη πίεση

των μπροστινών ελαστικών. Παρόλο που μου είπανε να την πάω στο 2.6 (απο 2.4 που γράφει στις πόρτες) για να μη μου βγάζει χαμηλή πίεση στο πίνακα και για καλύτερη συμπεριφορά στο δρόμο αυτό εκεί αμετανόητο όλη μέρα χτες. Σήμερα που το έβαλα απλώς μπροστά δεν έβγαζε τίποτα, περίεργα πράγματα. Το δεύτερο είναι οτι η μπαταρία μπαίνει σχεδόν αμέσως σε economy mode μόλις γυρίσει το κλειδί, ίσως έχει πέσει απο την ακινησία που έμεινε απο την απεργία στη Μασσαλία αλλά χτες έκανα 80 χλμ δεν θα έπρεπε να εχει φορτίσει?

Επίσης δεν μου βρίσκανε τη κάρτα με τους κωδικούς του αυτοκινήτου και μου είπαν ότι θα παραγγείλουν άλλη!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...