Jump to content

MS Office 2003


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαινεται αρκετα ποιο γρηγορο απο το Office XP, ανανεωμενο Outlook (!), Word-Excel-PP, οχι μεγαλες οπτικες τουλαχιστον διαφορες !

 

Ακουω ή μαλλον βλεπω τα σχολια σας !! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο το νέου look μου αρέσει κάπως... Outlook δεν χρησιμοποιώ και κατά τα άλλα είναι σχεδόν το ίδιο με τις προηγούμενες εκδόσεις (εκτός ίσως από το βελτιωμένο κλείδωμα των εγγράφων).

 

Μία ακόμα έκδοση για να βγάζει $$ η Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Pote vghke k den to phra xampari?Apo system rqs ti leei?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Sergios

Κυκλοφορεί ήδη;

 

Ela nte!Egw pantws prwth fora to akousa edw.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάπου τόσο το έχω κι εγώ. Έχει διαφορές αλλά όχι τόσο αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει κάποιος μόνος του. Έχουν βελτιώσει κυρίως τον τρόπο ανταλλαγής εγγράφων μέσα σε ομάδες εργασίας. Κατά τα άλλα το outlook έχει αρκετές αλλαγές (δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να είναι στο tray όμως), ενώ τα word, excel, access, powerpoint, visio, project, publisher και frontpage ελάχιστες. Tουλάχιστον με το λίγο που έχω ασχοληθεί ως τώρα. Το onenote που είναι νέα εφαρμογή μου φάνηκε συμπαθητικό, καλό για να κρατάς notes και με απλά σχήματα, τρέχει και στο tray για να είναι πιο εύκολα προσβάσιμο. Με το infopath δεν ασχολήθηκα ακόμα και δεν το βλέπω δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kplr

 

Μπορεί κάποιος που το έχει δοκιμάσει να μας πει ποιες είναι οι διαφορές αυτές στο Outlook..

 

Αυτά που μπορώ να θυμηθώ τώρα είναι:

- η αλλαγή του interface, κυρίως στο αριστερό τμήμα με τα shortcuts, αλλά και γενικά είναι πιο όμορφο και πιο εύχρηστο, π.χ. ο τρόπος που δείχνει τα mail σε ένα folder

- ο χειρισμός των attachments

- όταν πατάς ένα link σε κάποιο mail το ανοίγει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε νέο παράθυρο ΙΕ

- το send/receive είναι πιο αναλυτικό μου φαίνεται

- βελτιωμένο search

- αρκετές αλλαγές στα contacts, π.χ. μπορείς να βάλεις και φωτογραφία πλέον

- υπάρχει δυνατότητα για shared calendar και shared contacts

 

Βέβαια δεν έχουν βελτιώσει καθόλου τον χειρισμό του imap, το πρόγραμμα εξακολουθεί να είναι εντελώς ηλίθιο... έτσι για να μου σπάνε τα νεύρα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ γρήγορο ε?

Επιπλέον έχει περισσότερες επιλογές διαμόρφωσης. Πως να φένονται το ημερολόγιο οι συναντήσεις κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mcde

 

- όταν πατάς ένα link σε κάποιο mail το ανοίγει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε νέο παράθυρο ΙΕ

Κ καλό είναι αυτό? Έμενα περισσότερο με βόλευε που τα άνοιγε στο ίδιο παράθυρο....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Κ καλό είναι αυτό? Έμενα περισσότερο με βόλευε που τα άνοιγε στο ίδιο παράθυρο....

 

 

Λογικά θα έχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της λειτουργίας αυτής από τα options (υποθέτω).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mcde

 

Βέβαια δεν έχουν βελτιώσει καθόλου τον χειρισμό του imap, το πρόγραμμα εξακολουθεί να είναι εντελώς ηλίθιο... έτσι για να μου σπάνε τα νεύρα... :wacko:

 

 

Δεν είναι για να σου σπάσουν τα νεύρα. Είναι για να έχουν κάτι να βελτιώσουν και να σε κάνουν να αγοράσεις και το επόμενο. "Αγοράσεις"... λέμε τώρα

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Ένα Review μπορείτε να δείτε εδώ:

 

Microsoft Office 2003 Professional.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς screen caps να δούμε και οι υπόλοιποι πως είναι; Στο Outlook έχει διορθωθεί το εξής: όταν είσαι σε κάποιο folder μέσα στα windows με το outlook κλειστό και στείλεις ένα αρχείο με δεξί κλικ > Sent To > Mail Recipient θα το στείλει αμέσως ή θα κάνει save το μαιλ μέχρι την επόμενη φορά που θα ανοίξεις το outlook; (με outlook express το στέλνει αμέσως και με κλειστό το ίδιο το πρόγραμμα)

Looks like the sun is going down.

I wanter will i dream....

- Mitch Connor

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Κ καλό είναι αυτό? Έμενα περισσότερο με βόλευε που τα άνοιγε στο ίδιο παράθυρο....

 

 

 

Ας το άφηναν με το παλιό σύστημα... μάθαμε να πατάμε το shift και τώρα τα κάνουμε μαντάρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω σημάντικούς λόγους για να πάω στο Microsoft Office 2003. Από ότι είδα στο Review υπάρχουν αρκετές νέες λειτουργίες, όμως δεν νομίζω ότι είναι και ένα τεράστιο βήμα αλλαγής. Στο Outlook τονίζουν το Spam blocker από το Review αλλά και το: "demands to much memory".

 

Στο τέλος λέει:

"The icons in Word, Acces, Excel, PowerPoint, InfoPath, Outlook and Publisher are updated with nice looking pictures".

Δεν είναι λόγος αυτός για αναβάθμιση :worry:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Λογικά θα έχει επιλογή για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της λειτουργίας αυτής από τα options (υποθέτω).

 

Δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Πάντως πριν ήταν απίστευτα ενοχλητικό. Άνοιγε το link σε ήδη ανοιχτό παράθυρο ie... και ότι είχες εκεί πήγαινε περίπατο. Βέβαια ένα copy shortcut (όπως του ie) δεν έβαλαν... τόσο δύσκολο είναι να το σκεφτούν πια;

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Κ καλό είναι αυτό? Έμενα περισσότερο με βόλευε που τα άνοιγε στο ίδιο παράθυρο....

 

Ίσως αν πάντα έχεις ανοιχτό μόνο ένα παράθυρο ie, κάτι που δεν συμβαίνει ποτέ σε μένα.

Αρχικό Μήνυμα από τον Sergios

 

Δεν είναι για να σου σπάσουν τα νεύρα. Είναι για να έχουν κάτι να βελτιώσουν και να σε κάνουν να αγοράσεις και το επόμενο. "Αγοράσεις"... λέμε τώρα

 

Μπα, τις λειτουργίες imap δεν πρόκειται να τις διορθώσουν ποτέ. Και όπως είναι τώρα απλά ακυρώνουν τα πλεονεκτήματα που έχει συγκριτικά με το pop3.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Και πολύ γρήγορο ε?

Επιπλέον έχει περισσότερες επιλογές διαμόρφωσης. Πως να φένονται το ημερολόγιο οι συναντήσεις κτλ....

 

Πρέπει να είναι λίγο πιο γρήγορο και έχει αρκετές ρυθμίσεις για την εμφάνιση. Επίσης υπάρχουν κάποια εργαλεία στο word για translation, research κλπ που δεν ξέρω κατά πόσο είναι λειτουργούν σωστά αλλά σου επιτρέπουν να δεις μεταφράσεις και να ψάξεις για πληροφορίες σε διάφορα σημεία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βρήκα το office 2003 και μόλις παώ να τρέξω το setup μου βγάζει το εξής error

Can't locate the msi file specified in E:\office 2003\FILES\SETUP\SETUP.INI

 

Δοκίμασα να το τρέξω από το σκληρό αλλά πάλι τα ίδια. :worry:

Ξέρει κανείς τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έλειπαν κάποια .msi

Μου τα έστειλε ο Bayern7 αλλά πάλι δεν βγήκε άκρη. Μάλλον θα λείπουν κι άλλα αρχεία. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα.. Χρησιμοποιώ το αγγλικό Office 2003 Pro. Επειδή το έχω σε Full έκδοση πώς θα μπορέσω να αλλάξω την γλώσσα του σε ελληνικά; (Έχω και την ελληνική έκδοση (σε trial) για τυχόν αρχεία που θα χρειαστούν.)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μετά το sp2 για toν οφι το φαρμακερό, που βγήκε για τα αγγλικά μετά το καλοκαίρι, βγήκε και η υποστήριξη για την ελληνική γλώσσα.

 

"h**p://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=57e27a97-2db6-4654-9db6-ec7d5b4dd867#filelist"

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...