Jump to content

MS Office 2003


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.Ηθελα να ρωτήσω αν το service pack 2 για το Office 2003 Prof,;έχει συμπεριληφθεί σε κανένα cd computeriστικου περιοδικού.Αν ναι σε ποιο και σε ποιο τευχος???Thanks!!
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Αν δεν υπάρχουν τα γνήσια windows εγκατεστημένα στο Pc , τα sp2 δεν θα δουλέψουν..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο service pack του office 2003 λέει όχι για αυτό για τα windows xp.

 

Ώχ ναί, δε διάβασα καλά :O

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

egw den exw gnisia windows kai egatesthsa kanonika to sp2 twn windows.......ostoso gia to sp2 twn office.....den mporousa....mou eklege den brethike ktl ktl...
nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιώ Microsoft Office Outlook 2003 υπάρχει τρόπος να κάνω export τις επαφές μου; όχι τα emails αυτό ξέρω πως γίνεται. την "ατζέτα" θέλω. :ninja:
:)
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο google και θα την βρεις την απάντηση. Μη χρησιμοποιείς τις μεθόδους extract που είναι μέσα στο πρόγραμμα. Εγώ όσες φορές τις χρησιμοποιήσα μου τα έβγαζε μισά μετά όταν τα ξαναέκανα import. Ανάλογα με την έκδοση χρειάζεται να κάνεις απλά back up κάποιο αρχεία που βρίσκονται μέσα στο program files ή σε άλλες περιοχές που αποθηκεύει data το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

To export που έχει το outlook δουλεύει μια χαρά, ειδικά αν θέλεις να κρατήσεις σαν backup κάποιο αρχείο pst που να περιέχει αυτά που σε ενδιαφέρουν. Χρειάζεται προσοχή όμως να επιλέξεις σωστά το folder που θέλεις να αποθηκεύσεις και να έχεις ενεργοποιημένο το include subfolders αν το χρειάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

To export που έχει το outlook δουλεύει μια χαρά, ειδικά αν θέλεις να κρατήσεις σαν backup κάποιο αρχείο pst που να περιέχει αυτά που σε ενδιαφέρουν. Χρειάζεται προσοχή όμως να επιλέξεις σωστά το folder που θέλεις να αποθηκεύσεις και να έχεις ενεργοποιημένο το include subfolders αν το χρειάζεσαι.

 

Το export που λες το έχω δοκιμάσει αλλά δεν κάνει με κανένα τρόπο export τις επαφές μόνο τα email

κάτι άλλο;

:)
Link to comment
Share on other sites

Το export που λες το έχω δοκιμάσει αλλά δεν κάνει με κανένα τρόπο export τις επαφές μόνο τα email

κάτι άλλο;

 

Καλησπέρα.

 

Το Outlook 2003 κάνει export κανονικά τις επαφές.:cool:

 

Πατάς: File\Import and Export\Export to a file\Comma Separated Values(Windows)\Contacts\

 

.....και μετά διαλέγεις το πού θα γίνουν export.

 

Το αρχείο σώζεται ώς .csv

 

:cool:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος το έκανα βήμα βήμα με τις οδηγίες σου και έγινε.

και έλεγα δεν γίνεται η χαζή.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο τώρα. Ξέρεις αν μπορώ να κάνω export τις ρυθμίσεις μου; τα pop-smtp που έχω ρυθμίσει για το κάθε account.

γίνεται αυτό;

:)
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι εδώ. Και εγώ αυτό έκανα. Το θέμα είναι όμως ότι όταν έκανα Import δε μου έβγαζε στις επαφές όλα τους τα στοιχεία όπως τα είχα πριν, με αποτέλεσμα να χάνονται πολλά σημαντικά δεδομένα. Γι' αυτό έγραψα αυτό που έγραψα παραπάνω.

 

Και για του λόγου το αληθές: http://www.sitedeveloper.ws/tutorials/outlook.htm.

Από όσο διάβασα στα αποτέλεσματα του google, όλοι συστήνουν το να το κάνεις χειροκίνητα, αντιγράφοντας το κατάλληλο αρχείο και όχι χρησιμοποιώντας την μέθοδο του export μέσα από το πρόγραμμα.

 

Εγώ πάντως από δω και στο έξης backup στο outlook μόνο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να κρατήσετε τα δεδομένα που έχετε στο outlook ως backup ας πούμε, για να τα ξαναβάλετε μετά πάλι στο ίδιο πρόγραμμα (μετά από format ας πούμε), ο καλύτερος τρόπος είναι το export σε αρχείο pst. Τα τελευταία χρόνια που χρησιμοποιώ το outlook πάντα αυτό κάνω και ποτέ δεν χάθηκε τίποτα. Τους άλλους τρόπους για export που έχει (σε αρχείο excel κλπ), δεν τους έχω δοκιμάσει.

 

Η αποθήκευση σε αρχείο pst είναι η πιο αξιόπιστη λύση. Και υπάρχει λόγος που το λέω αυτό. Μέχρι το Office 2000, δούλευε και ο τρόπος που αναφέρεις. Να κάνεις απλά copy το αρχείο outlook.pst που βρίσκεται στο σχετικό folder στο Documents and settings. Από τότε και μετά όμως (κι επειδή έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ και άλλοι με αυτό το θέμα) δημιουργούνται προβλήματα αν το κάνεις αυτό, όταν θα προσπαθήσεις να ξαναχρησιμοποιήσεις το αρχείο outlook.pst. Συγκεκριμένα θυμάμαι ότι, ενώ φαίνονταν σωστά όλα τα contacts στις θέσεις τους, όταν ήθελα να επιλέξω παραλήπτη για κάποιο email, ο κατάλογος ήταν κενός. Δεν είχε πάρει δηλαδή τις διευθύνσεις από τα contacts, ενώ αυτές υπήρχαν. Αυτό συνέβη και σε άλλους, που για κάποιο λόγο δεν χρησιμοποίησαν το export γιατί είχαν συνηθίσει απλά να κρατάνε ένα αντίγραφο το outlook.pst.

 

Από τότε χρησιμοποιώ το export, αλλά σε αρχείο pst και μόνο. Οι άλλοι τρόποι export ίσως να μην είναι τόσο αξιόπιστοι, δεν τους έχω δοκιμάσει. Όμως με το pst δεν έχω χάσει ποτέ τίποτα, εδώ και αρκετά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

mcde τις ρυθμίσεις των λογαριασμών μου pop-smtp κ.λ.π δεν μπορώ να τα σώσω κάπως ε; ακόμα και export σε .pst να κάνω δεν σώζονται αυτά.

σωστά;

:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρυθμίσεις δεν σώζονται και δεν έχω ακούσει τίποτα σχετικό ποτέ, δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest lagoudakis
παιδια εχω βαλει τον συγκεκριμενο outlook,το προβλημα μου ειναι οτι οταν τον ανοιγω δεν μου δειχνει τα email που μου εχουν σταλει,τα δειχνει μονο στην περιπτωση που κανω κλικ στην επιλογη ''αποστολη/παραλαβη''η εαν κλεισω με το Χ τον outllok και αμεσως τον ανοιξω,ειναι λογικο αυτο;ετσι δουλευει ο συγκεκριμενος;με τον outlook express που ειχα πριν με το που τον ανοιγα αρχιζε να λαμβανει
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου σε ευχαριστω,εβαλα τις ρυθμισεις ετσι αλλα δεν....,τι στο διαβολο ειναι;εχω σπασει το κεφαλι μου αλλα ακρη δεν βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το εχω οπως μου ειπε ο demis,και η πλακα ειναι οταν πατησω αποστολη-παραλαβη μου τα παιρνω ολα!!!τι να πω;θα το στειλω στα τσακιδια και θα βαλω παλι τον outlook express τουλαχιστον ετσι δουλευε μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Τσεκάρετε windowsupdate και θα το βρείτε! :happy:

 

Office 2003 Service Pack 3 (SP3)

Date last published: 9/18/2007

Download size: 119.9 MB

Microsoft Office 2003 Service Pack 3 (SP3) contains significant security enhancements, in addition to stability improvements. Some of the fixes included with SP3 have been previously released as separate updates. This service pack combines them into one update.

System Requirements

Recommended CPU: Not specified.

Recommended memory: Not specified.

Recommended hard disk space: Not specified.

Get help and support

http://support.microsoft.com/?LN=en-us

More information

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=E25B7049-3E13-433B-B9D2-5E3C1132F206&displaylang=en

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...