Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω από αρχες Ιανουαρίου και μετά (Μέχρι τελεί Ιαν) να αρχίσει να πέφτει πάλι μπας και το πετύχω να το πάρω σε καλή τιμή. Η έστω λίγο χαμηλότερη από ότι το βρίσκω σήμερα.

 

Αν πέσει και το βρω γυρω στα 370-380€ θα το πάρω τον άλλο μήνα. Αν συνεχίσει όμως Κ ανεβαίνει και φτάσει τα 500€ με τίποτα.

500 δεν παίζει να πάει πάλι.... Εκεί γύρω στα 400 θα γυρίζει. Όσο πιο πολλά πουλάνε τόσο θα ανεβαίνει κάνα 20-30 ευρώ

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Για browser, για να ανοίγεις λινκ Από εδώ και από εκεί(Facebook tapatalk) προτείνω ανεπιφύλακτα το link bubble. Έχω αγοράσει και την pro έκδοση.

Πλεονέκτημα;

Πατάς ένα λινκ να ανοίξει, το φορτώνει σε μια φούσκα σαν του Facebook messenger και μόλις φορτώσει όλη η σελίδα σου ανοίγει full screen. Έτσι γλυτώνεις αρκετό χρόνο από το περίμενε του φορτωματος.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : οταν βαζω το κινητο μου να φορτισει με τον δικο του βεβαια φορτιστη μου γραφει το μηνυμα 'Φορτιση- για γρηγοροτερη φορτιση συνδεστε κανονικο ( και εκει κοβεται το μηνυμα δεν το χοραει η οθονη) μαλλον θα εννοει φορτιστη. τι να κανω ;

επισης οταν το συνδεω για να φορτισει δεν κανει το χαρακτιριστικο ηχο που εκανε συνηθως .

επισης με το προβλημα που μ παρουσιαζει οταν το βαζω για φορτιση ειναι οτι μου βγαζει μια μπαταρια πανω αριστερα στην οθονη που στο εσωτερικο της μπαταριας εχει το σημα του usb

 

να σημειωσω πως το βαζω στο ρευμα και οχι στο πισι .

 

το κινητο το εχω 3 μηνες αγορασμενο καινουργιο

δοκιμασα και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν λυθηκε το προβλημα

να σας πω οτι εχω δοκιμασει το βγαλε καλωδιο απο το κινητο και το usb απο τον φορτιστη και τα ξαναβαλα και παλι τιποτα. εχω δοκιμασει και 5-6 πριζες ρευματος παλι τπτ

το κινητο φορτιζει μεν αλλα παρα πολυ αργα. τι να κανω ;

 

Εφόσον μάλλον δεν έχει πρόβλημα το καλώδιο usb σου πάρε έναν φορτιστή (από οποιαδήποτε smarthone συσκευή από τα υπόλοιπα μελοι της οικογένειας σου ή από φιλο) και συνδεσε το με το δικό σου usb καλώδιο να δεις αν βγάζει κανονική φόρτιση οπότε θα φταίει ο μετασχηματιστης....αν φταίει αυτός τότε παίρνεις έναν Samsung quick charge (original for galaxy note 4) με περίπου 16 ευρώ και είσαι ετοιμος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρατηρώ ότι οι εφαρμογές της Google τρώνε πολύ μπαταρία ! Πράγμα κακό για το ίδιο της το λειτουργικό ! Σκέφτομαι να καταργήσω ακόμα και τον chrome μιας που μου τρώει 9% αλλά δεν ξέρω κάποιον άλλον αξιόλογο browser !

Opera. Πολύ καλός κατά την γνώμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρατηρώ ότι οι εφαρμογές της Google τρώνε πολύ μπαταρία ! Πράγμα κακό για το ίδιο της το λειτουργικό ! Σκέφτομαι να καταργήσω ακόμα και τον chrome μιας που μου τρώει 9% αλλά δεν ξέρω κάποιον άλλον αξιόλογο browser !

Opera. Πολύ καλός κατά την γνώμη μου :)

Kαι ο stock browser μια χαρα ειναι :rolleyes: ... Μονο αυτον χρησιμοποιω !!! :cool:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

500 δεν παίζει να πάει πάλι.... Εκεί γύρω στα 400 θα γυρίζει. Όσο πιο πολλά πουλάνε τόσο θα ανεβαίνει κάνα 20-30 ευρώ

Mεχρι 400 (στην χειροτερη) μπορώ να διαθέσω!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάντως <400 έχει ;)

Ναι τώρα έχει 497 αλλά δυστυχώς θα μπορώ να το πάρω μέσα στον Ιανουαριο κ όχι τώρα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

397 εννοούσα στο προηγούμενο ποστ Κ οχι 497 που γράφω. Κόλλησε το tapatalk και δεν μπορώ να διορθώσω το ποστ!!

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ κιολας παιδια αλλα το νημα εχει τιτλο για G4 και οχι G4 vs S6!!!Εγω που το πηρα τωρα τι φταιω να διαβαζω 4 σελιδες να τσακωνεσται???Καπου στo φορουμ εχει συγκριση κινητων!!!Πειτε κανα tips για το G4 λοιπον!!!

Φίλε, σορρυ κιόλας αλλά υπάρχουν και οι επίδοξοι αγοραστές και άμα δεν πάρουμε την γνώμη των χρηστών ποιανού την γνώμη να πάρουμε; ☺ Ξέφυγε λίγο σε κάποια στιγμή αλλά οκ συμβαίνουν αυτά καμιά φορά!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλό είναι να λέμε για μπαταρίες κλπ αλλά το θέμα έχει πλατιάσει τόσο πολύ και ψειρίζετε τη μαϊμού κυριολεκτικά.

Και σας το λέω φιλικά αυτό.

Στο ίδιο καζάνι βράζουν όλα σχεδόν.

Και στην τελική χαρείτε τα κινητά σας ρε παιδιά. Είναι και μαμώ τις συσκεύες.

Τις λιώνουμε και τις φορτίζουμε. Δηλαδή και τι έγινε αν τις φορτίζουμε 2 φορές τη μέρα;;;

 

 

Για το φίλο πιο πάνω που ρώτησε για update στα γαλλικά.

Και εγώ γαλλικό έχω και δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμη κάτι.

Λίγο υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Kαι ο stock browser μια χαρα ειναι :rolleyes: ... Μονο αυτον χρησιμοποιω !!! :cool:

 

Όποιος δεν θέλει διαφημίσεις ας δοκιμάσει τον dolphin browser και να βάλει το πρόσθετο adblock για εμένα πολύ καλύτερος browser από τον adblock browser.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα!! Ποτε θα παρουμε και οι υπολοιποι την αναβάθμιση ξέρουμε?
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να πω ότι μπήκα στην διαδικασία σύγκρισης γιατί ήθελα να κρατήσω 1 εκ των 2 κινητών και όχι για κάποιο άλλο λόγο. Επίσης όλες οι φωτογραφίες που τράβηξα ήταν στο auto , χωρίς καμία απολύτως manual ρύθμιση και περασμένες στο PC για να μπορώ να τις συγκρίνω στο ίδιο monitor, ώστε να μην επηρεάζομαι από τις οθόνες των κινητών και τις χρωματικές του αποδόσεις.

Στην ερώτηση σου....καλύτερο αποτέλεσμα με την "πρώτη" είχα με το G4. Τόσο σε εσωτερικούς, όσο και σε εξωτερικούς χώρους και ανεξαρτήτως συνθηκών φωτισμού. Σε γενικές γραμμές το G4 βγάζει πιο σωστές χρωματικά φωτογραφίες και θα έλεγα με περισσότερη λεπτομέρεια σε κροπαρισμένα κομμάτια. Μην φαντάζεστε τρομερές διαφορές βέβαια...συγκρίνουμε τις 2 καλύτερες κάμερες κινητών της αγοράς. Μιλάμε για λεπτομέρειες. Μια λεπτομέρεια επίσης είναι ότι το s6 "κιτρινίζει" αρκετά οτιδήποτε λευκό ακόμη και σε περιβάλλον με επαρκή φωτισμό. Αν θυμάμαι καλά αυτό το "πρόβλημα" το είχα παρατηρήσει και στο Note 4.

Στο κομμάτι του video , το s6 είχε λίγο πιο ομαλό OIS, αρκετά καλύτερο ήχο και θεωρώ ότι νετάρει γρηγορότερα.

 

Υπόψη τέλος ότι το s6 κυκλοφορεί με 2 αισθητήρες....ο ένας της SONY και ο άλλος ο ISOCELL της SAMSUNG. Το πρώτο μου S6 είχε Sony και το δεύτερο ISOCELL. Αν και η Samsung υποστηρίζει ότι έχουν την ίδια απόδοση, εγώ νομίζω ότι αυτός της Sony ήταν καλύτερος.

Άμα έδινε φίλε μου και τα 60 fps παπάδες θα έκανε στο video. Καημό το έχω το άτιμο και δεν θέλω να ξεκλειδωσω bootloader προς το παρόν για να το βάλω.. Μεγάλη πατατα κατ εμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εδώ και 2 μέρες είμαι ευτυχής κάτοχος ενός G4 Red Leather! :) Το πήρα από kaizer και σύμφωνα με το IMEI είναι παρτίδα 506 από Γαλλία. Το προηγούμενο κινητό που είχα κι έχω ακόμα είναι το Galaxy S2 το οποίο το είχα για 4 χρόνια. Η διαφορά όπως καταλαβαίνετε είναι χαώδης. Προς το παρών όλα κυλάνε ομαλότατα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εδώ και 2 μέρες είμαι ευτυχής κάτοχος ενός G4 Red Leather! :) Το πήρα από kaizer και σύμφωνα με το IMEI είναι παρτίδα 506 από Γαλλία. Το προηγούμενο κινητό που είχα κι έχω ακόμα είναι το Galaxy S2 το οποίο το είχα για 4 χρόνια. Η διαφορά όπως καταλαβαίνετε είναι χαώδης. Προς το παρών όλα κυλάνε ομαλότατα.

Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

Άμα έδινε φίλε μου και τα 60 fps παπάδες θα έκανε στο video. Καημό το έχω το άτιμο και δεν θέλω να ξεκλειδωσω bootloader προς το παρόν για να το βάλω.. Μεγάλη πατατα κατ εμε.

 

Μονο root χρειαζεσαι για να το βαλεις.

Ενα απλο copy paste σε δυο αρχεια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, σορρυ κιόλας αλλά υπάρχουν και οι επίδοξοι αγοραστές και άμα δεν πάρουμε την γνώμη των χρηστών ποιανού την γνώμη να πάρουμε; ☺ Ξέφυγε λίγο σε κάποια στιγμή αλλά οκ συμβαίνουν αυτά καμιά φορά!

Βασικά το θέμα είναι ότι δεν έχουν χωριστεί υποενότητες για το g4 και όλα μπαίνουν εδώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί αργεί να γίνει ο διαχωρισμός,ναυαρχίδα είναι και φαίνεται ότι αρκετοί το έχουν τιμήσει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θέμα είναι ότι δεν έχουν χωριστεί υποενότητες για το g4 και όλα μπαίνουν εδώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί αργεί να γίνει ο διαχωρισμός,ναυαρχίδα είναι και φαίνεται ότι αρκετοί το έχουν τιμήσει...

 

Ναυαρχιδα ΔΕΝ ειναι....αλλα τεσπα...αλλη ειναι η ναυαρχιδa της lg......:shifty:

 

Aλλο αν εχει θαφτει το κινητο.....:X

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναυαρχιδα ΔΕΝ ειναι....αλλα τεσπα...αλλη ειναι η ναυαρχιδa της lg......:shifty:

 

Aλλο αν εχει θαφτει το κινητο.....:X

 

Ισχύει ότι το v10 είναι ανώτερο αλλά είναι πιο ιδιαίτερη συσκευή με στόχο συγκεκριμένο target group & κυρίως ακόμα πολύ φρέσκια στην αγορά. Δεν θα έλεγα όμως ότι έχει θαφτεί.

 

H mainstream top συσκευή της lg είναι το G4.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : οταν βαζω το κινητο μου να φορτισει με τον δικο του βεβαια φορτιστη μου γραφει το μηνυμα 'Φορτιση- για γρηγοροτερη φορτιση συνδεστε κανονικο ( και εκει κοβεται το μηνυμα δεν το χοραει η οθονη) μαλλον θα εννοει φορτιστη. τι να κανω ;

επισης οταν το συνδεω για να φορτισει δεν κανει το χαρακτιριστικο ηχο που εκανε συνηθως .

επισης με το προβλημα που μ παρουσιαζει οταν το βαζω για φορτιση ειναι οτι μου βγαζει μια μπαταρια πανω αριστερα στην οθονη που στο εσωτερικο της μπαταριας εχει το σημα του usb

 

να σημειωσω πως το βαζω στο ρευμα και οχι στο πισι .

 

το κινητο το εχω 3 μηνες αγορασμενο καινουργιο

δοκιμασα και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν λυθηκε το προβλημα

να σας πω οτι εχω δοκιμασει το βγαλε καλωδιο απο το κινητο και το usb απο τον φορτιστη και τα ξαναβαλα και παλι τιποτα. εχω δοκιμασει και 5-6 πριζες ρευματος παλι τπτ

το κινητο φορτιζει μεν αλλα παρα πολυ αργα. τι να κανω ;

 

Δοκίμασε Όπως σου είπα και ένας φίλος με άλλο καλώδιο η άλλον φορτιστή. Δες τι φταίει και αν είναι ο φορτιστής και αν δεν θες να δώσεις λεφτά ζητά αντικατάσταση φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το v10 είναι ανώτερο αλλά είναι πιο ιδιαίτερη συσκευή με στόχο συγκεκριμένο target group & κυρίως ακόμα πολύ φρέσκια στην αγορά. Δεν θα έλεγα όμως ότι έχει θαφτεί.

 

H mainstream top συσκευή της lg είναι το G4.

 

Μαλλον στο flex2 αναφέρεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μονο root χρειαζεσαι για να το βαλεις.

Ενα απλο copy paste σε δυο αρχεια ειναι.

Το ξέρω ότι είναι πολύ απλό. Αν ξανακλειδωνε ο bootloader τότε θα το είχα κάνει ήδη. Απλά το θεωρω αδικαιολογητο να μην το έχει...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον στο flex2 αναφέρεται.

 

Flex2 από οπού και ως που?? Καλή συσκευή(ειδικά για <300) αλλά ναυαρχίδα αποκαλούμε την κορυφαία συσκευή μιας εταιρίας.

Τον τίτλο αυτόν εν προκειμένω τον αξίζουν τα v10 & g4.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...