Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες χρήση,2 ώρες sot στο 50% η μπαταρία.

 

Μόλις περάσαμε τις 4 ώρες οθόνη..

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Και λοιπόν ;

Α απλα καποιους τους πειραζει επειδη εχει σκουπιδοεφαρμογες των εταιρειων.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..... Αλλά πριν 3 μήνες με note 3 ειλικρινά δεν είχα αυτό το θέμα.... Και καλά το μέγεθος... Το νεταρισμα....? :(

 

Ότι αφορά το Facebook έχει ρύθμιση με "τικ" για να μετατρέπει της φωτο κατά το ανέβασμα....ξετικαρησε το από τις κεντρικές ρυθμίσεις και θα δεις διαφορά

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ότι αφορά το Facebook έχει ρύθμιση με "τικ" για να μετατρέπει της φωτο κατά το ανέβασμα....ξετικαρησε το από τις κεντρικές ρυθμίσεις και θα δεις διαφορά

Που είναι αυτήη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτήη ρύθμιση?

Πολύ ωραια το ενσωματοσαν οποτε ότι και να κανεις θα στις χαλαει.....παλιοτερα το ειχα τσακαρει και υπηρχε η ρυθμιση στο μενου ''ρυθμισεις εφαρμογης''

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Α απλα καποιους τους πειραζει επειδη εχει σκουπιδοεφαρμογες των εταιρειων.

το γλυκοκοιταζω να σου πω την αλήθεια αν είναι να αποφύγω το εξωτερικό και η διαφορά είναι μικρή

Link to comment
Share on other sites

το γλυκοκοιταζω να σου πω την αλήθεια αν είναι να αποφύγω το εξωτερικό και η διαφορά είναι μικρή

 

Ναι αλλα η μπαταρια θα ειναι ακομα πιο αδυναμη με 2 καρτες και αν το απλο τζι4 εχει ε καλη ανεκτη αυτονομια το δικαρτο θα υποφερει κομματι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι και ισως ακουστει χαζο.Τα δερματινα καπακια που εχουν οι διαφορες εκδοσεις μαυρο,leather brown κλπ.οπως αυτο που ειδα στο birdphone με την κατωθι περιγραφη

(Καπάκι Μπαταρίας Δερμάτινο LG CPR-110 για G4 H815 Μπέζ - Καφέ με Κεραία NFC Original AAA76386605 )

αυτα λοιπον υποστηριζουν ασυρματη φορτιση;αυτο σημαινει η λειτουργια NFC;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι και ισως ακουστει χαζο.Τα δερματινα καπακια που εχουν οι διαφορες εκδοσεις μαυρο,leather brown κλπ.οπως αυτο που ειδα στο birdphone με την κατωθι περιγραφη

(Καπάκι Μπαταρίας Δερμάτινο LG CPR-110 για G4 H815 Μπέζ - Καφέ με Κεραία NFC Original AAA76386605 )

αυτα λοιπον υποστηριζουν ασυρματη φορτιση;αυτο σημαινει η λειτουργια NFC;

 

Όχι, η λειτουργία NFC σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις το κινητό κολλητά σε κάποιο άλλο και να στείλεις αρχεία ή να χρησιμοποιήσεις NFC Tags. Λογικά θα το αναφέρει διότι μπορεί κάποια OEM, μη επώνυμα καπάκια να μην υποστηρίζουν NFC ή/και ασύρματη φόρτιση.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Α,οκ φιλος καλως...ευχαριστω.

Παντως αυτο ειναι σε μπεζ χρωματα καλο..αλλα δεν ξερω και αν αυτο το δερματινο φθειρεται ευκολα μετα απο καποια σχετικη χρηση και ισως ειναι αρκετα εμφανη διαφορα σημαδια φθορας επι του δερματος που κανουν την οψη του ασχημη...

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα η μπαταρια θα ειναι ακομα πιο αδυναμη με 2 καρτες και αν το απλο τζι4 εχει ε καλη ανεκτη αυτονομια το δικαρτο θα υποφερει κομματι.

 

Καμία σχέση....η αυτονομία στο dual SIM Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω από κάποιους είναι ίδια η και καλύτερη (σε αρκετές περιπτώσεις) από το μονοκαρτο....

Συνηθος μου δίνει 3.30 ώρες οθόνη σε 36 με 42 συνολικά ώρες....αν κοιτάξεις τα ποστ μου με search εδώ στο θέμα θα βρεις και φωτο....

Οπότε μην τρομάζουν κάποιοι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε marshmallow η μπαταρια πεφτει λες και εχω ανοιχτα τα δεδομενα δικτυου.....εχω ξενερωσει απιστευτα.....και εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Καλημερες......

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε marshmallow η μπαταρια πεφτει λες και εχω ανοιχτα τα δεδομενα δικτυου.....εχω ξενερωσει απιστευτα.....και εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Καλημερες......

 

Φιλε μου κατι αλλο γινεται σε σενα γιατι γενικα ολοι εχουν δει βελτίωση.

Βελτίωση εχω δει τεραστια και γω.

Μηπως εχεις βαλει καποιο app που σου ρουφάει τρέλα σε συνδυασμό με το Μ?

Το σιγουρο ειναι οτι κατι θεμα εχεις με τα προγράμματα που δουλεύεις.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση....η αυτονομία στο dual SIM Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω από κάποιους είναι ίδια η και καλύτερη (σε αρκετές περιπτώσεις) από το μονοκαρτο....

Συνηθος μου δίνει 3.30 ώρες οθόνη σε 36 με 42 συνολικά ώρες....αν κοιτάξεις τα ποστ μου με search εδώ στο θέμα θα βρεις και φωτο....

Οπότε μην τρομάζουν κάποιοι....

 

Αυτο πως γινεται με εξτρα δεκτη επιπλεον;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

http://s24.postimg.org/62kkmfrj5/lg4.jpg

 

με του τουρκου την 3.2..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε marshmallow η μπαταρια πεφτει λες και εχω ανοιχτα τα δεδομενα δικτυου.....εχω ξενερωσει απιστευτα.....και εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Καλημερες......

Είσαι root; Αν ναι βάλε better battery stats και θα καταλάβεις τι σου τρώει την μπαταρία. Εγώ σε custom marshmallow είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειναι καπιος με czech g4 και να εχει παρει το 6αρι?η μηπως ξερει καπιος τι γινεται?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε marshmallow η μπαταρια πεφτει λες και εχω ανοιχτα τα δεδομενα δικτυου.....εχω ξενερωσει απιστευτα.....και εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Καλημερες......

Θέλει κάνα δυο μέρες να στρώσει

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

antutu 6.0 pws ginetai ayto?emena 5.7.1 exei?apo playstore?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως γινεται με εξτρα δεκτη επιπλεον;

 

Δεν ξέρω....πάντως οι φωτο που έχω ανεβάσει παλιότερα επιβεβαιώνουν τα όσα λέω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω....πάντως οι φωτο που έχω ανεβάσει παλιότερα επιβεβαιώνουν τα όσα λέω....

Μάλλον εννοεί το dual SIM πως γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω....πάντως οι φωτο που έχω ανεβάσει παλιότερα επιβεβαιώνουν τα όσα λέω....

Πρακτικά δεν υπάρχει περίπτωση να εχει καλύτερη μπαταρία ενα dual sim και ενα single sim με τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά. Είναι απλά μαθηματικα.

Από εκεί και πέρα επειδή το G4 εχει πολύ standby, θεωρώ ότι δεν θα επηρεάζει δραματικά την διάρκεια της μπαταρίας η 2η sim. Ίσως ένα 10-15%...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το dual SIM πως γίνεται ;

Για τους άπιστους.....έτσι γίνεται.....

 

http://s17.postimg.org/t2i1d6p5b/Screenshot_2015_12_05_19_16_05.png

http://s13.postimg.org/rvdnf%202wbb/Screenshot_2015_12_05_19_16_11.pnghttp://s21.postimg.org/h8exazbmf/Screenshot_2015_12_05_19_16_31.png

http://s29.postimg.org/43870fkdz/Screenshot_2015_12_05_19_16_39.png

http://s23.postimg.org/bt3g1iinv/Screenshot_2015_12_05_19_27_53.png

 

Τι έχετε να πείτε....τη φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο με 75% Και απλά έχω απενεργοποιήσει όσες εφαρμογές της Google δεν χρησιμοποιώ οπως Google περίπτερο,βιβλια,ταινίες,games

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...