Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ψυγείο;;; Δεν θα το έβαζα ποτέ! Το δοκίμασες; Όταν το έβγαλες μετά που ήρθε πάλι σε θερμοκρασία δωματίου δεν σου έβγαλε υγρασία από την απότομη αλλαγή θερμοκρασίας;; εξωτερικά μπορεί να μην είδες υγρασία αλλά αν έβγαλε έστω και ελάχιστη εσωτερικά που θα το καταλάβεις;

 

Όταν το βάζεις σε κρύο περιβάλλον και μετά το φέρεις απότομα σε θερμοκρασία δωματίου βγάζει μια άλφα υγρασία από την απότομη αλλαγή - κρύου ζέστης. Έστω και λίγο εσωτερικά. Έτσι νομίζω μπορεί να λέω και βλακειες αλλά πως μπορεί κανείς να έχει εμπιστοσύνη σε αυτό....;

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

I know... Μια χαρά δουλεύει 4 μήνες τώρα, σκυλί, και αν έχει τραβήξει μαζί μου. Γι αυτό δεν τα πουλάω τα κινητά μου, κρίμα για τον επόμενο είναι.

Το είχα μέσα σε αεροστεγως συσκευασία ;)

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα..και νύχτα ολόκληρη..

Το ψυγείο δεν το δοκίμασα παρότι είχα δει σχετικό βίντεο στο YouTube.

Φοβήθηκα για υγρασία...

Άσε που διάβασα ότι είναι λύση για 2-3 μερες..

Είσαι πολύ τυχερός.

Το άφησες καθόλου σε υσηχια για κανένα 4ωρο;

Βαλε το στο ψυγείο για 1 ώρα, βγάλε το και άστο 3 ώρες και δοκίμασε ξανά.

Bootloop έπαθα το καλοκαίρι και έτσι το συνεφερα. Θεωρώ ότι είναι τυχαίο αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκίμασεις.

Από την άλλη αφού φτάνει σε κάποιο σημείο (έτσι και εμένα) δεν είχα χάσει την πίστη μου.

Επανειλθε τελικά με hard reset με συνδυασμό πλήκτρων.

Καλή τύχη σου εύχομαι ολόψυχα.

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα..και νύχτα ολόκληρη..

Το ψυγείο δεν το δοκίμασα παρότι είχα δει σχετικό βίντεο στο YouTube.

Φοβήθηκα για υγρασία...

Άσε που διάβασα ότι είναι λύση για 2-3 μερες..

Είσαι πολύ τυχερός.

 

αν και αργησε, την εφαγε και το δικο μου. δεν ειμαι σίγουρος αν θεωρείται bl , το εβαλα στη τσεπη με αναμμένη οθόνη και μετα από 5΄ που το κοιταξα ηταν κλειστο και δεν ανοιγε. Αφου το παλεψα κανά δυο μέρες το πήγα από εκεί που το πήρα (kaiser). Ο τύπος εκεί μου είπε ότι αν έχουν πλακέτες σε 8 μέρες είναι έτοιμο, αν όχι κανά μήνα. And the million dollar question is... έχουν?

Link to comment
Share on other sites

αν και αργησε, την εφαγε και το δικο μου. δεν ειμαι σίγουρος αν θεωρείται bl , το εβαλα στη τσεπη με αναμμένη οθόνη και μετα από 5΄ που το κοιταξα ηταν κλειστο και δεν ανοιγε. Αφου το παλεψα κανά δυο μέρες το πήγα από εκεί που το πήρα (kaiser). Ο τύπος εκεί μου είπε ότι αν έχουν πλακέτες σε 8 μέρες είναι έτοιμο, αν όχι κανά μήνα. And the million dollar question is... έχουν?

 

Εγώ μίλησα μαζί τους στις 21 του μήνα και μου είπαν από την procordia ότι δεν έχουν πλακέτες. Και ότι θα αργήσει η συσκευή μου. Ότι μου είπαν σου λέω...

Είναι σε αναμονή στην procordia από τότε.

 

Καλά σου είπε αυτός. Αν υπάρχουν πλακέτες γύρω στις 8 μέρες θα κάνει.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή επικοινωνία με procordia:

"Καλησπέρα σας,

έχουμε παραλάβει την συσκευή σας 19/10.Αυτό το διάστημα ο μέσος χρόνος

παραμονής στο service είναι 10 εργάσιμες εφόσον δεν υπάρχει αναμονή σε

ανταλλακτικό.

Με εκτίμηση."

Όταν το είχα στείλει μου είχαν πει ότι είχαν πλακέτες ΑΛΛΑ είχαν και πολλές συσκευές στην ουρά...

Πίκρα..

αν και αργησε, την εφαγε και το δικο μου. δεν ειμαι σίγουρος αν θεωρείται bl , το εβαλα στη τσεπη με αναμμένη οθόνη και μετα από 5΄ που το κοιταξα ηταν κλειστο και δεν ανοιγε. Αφου το παλεψα κανά δυο μέρες το πήγα από εκεί που το πήρα (kaiser). Ο τύπος εκεί μου είπε ότι αν έχουν πλακέτες σε 8 μέρες είναι έτοιμο, αν όχι κανά μήνα. And the million dollar question is... έχουν?
Link to comment
Share on other sites

Το άφησα..και νύχτα ολόκληρη..

Το ψυγείο δεν το δοκίμασα παρότι είχα δει σχετικό βίντεο στο YouTube.

Φοβήθηκα για υγρασία...

Άσε που διάβασα ότι είναι λύση για 2-3 μερες..

Είσαι πολύ τυχερός.

Δεν είναι απαραίτητο να το έπαθα από hardware ΟΠΌΤΕ τραγουδω το τελευταίο της Βανδης...

Έλα ξανά... ή κάπως έτσι αλλά δεν βρίσκω και με τι να το αλλάξω

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ..κατοχος και εγω του κινητου με 609 πλακετα ..! ευχομαι να μην εχω παρατραγουδα ...:)

το κινητακι ειναι ΑΨΟΓΟ ...πραγματικα εχει ολο το πακετο! δεν του λειπει τιποτα!

και μια και το συγκρινω και με το Note edge που εχω επισης μου φαινεται πολυ πιο γρηγορο και απο το note ..!

κριμα μια τετοια συσκευη να μην μπορει να την χαρει κοσμος οπως πρεπει εξαιτιας του Boot Loop:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Τις τελευταίες ημέρες μου εμφάνισε πάλι το πρόβλημα που κολλάει όταν ο άλλος τερματίσει πρώτος τη γραμμή και συνέρχεται μόνο με επανεκκίνηση! Νόμιζα ότι το είχαμε ξεπεράσει αλλά μάλλον όχι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Τις τελευταίες ημέρες μου εμφάνισε πάλι το πρόβλημα που κολλάει όταν ο άλλος τερματίσει πρώτος τη γραμμή και συνέρχεται μόνο με επανεκκίνηση! Νόμιζα ότι το είχαμε ξεπεράσει αλλά μάλλον όχι!

 

Κι εμένα τις τελευταίες μέρες μου κόλλησε σε κλήση και συνέχιζε να μετράει ο χρόνος ενώ το είχαμε κλείσει και έκανα αναγκαστικά επανεκκίνηση. Επίσης μου έκανε και μία φορά το κόλλημα στην αλλαγή γλώσσας και έγραφε μόνο αγγλικά ακόμα και όταν το γύριζα στα ελληνικά.

 

Και τα δύο προβλήματα νόμιζα ότι είχαν διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Τις τελευταίες ημέρες μου εμφάνισε πάλι το πρόβλημα που κολλάει όταν ο άλλος τερματίσει πρώτος τη γραμμή και συνέρχεται μόνο με επανεκκίνηση! Νόμιζα ότι το είχαμε ξεπεράσει αλλά μάλλον όχι!

 

Κι εμένα τις τελευταίες μέρες μου κόλλησε σε κλήση και συνέχιζε να μετράει ο χρόνος ενώ το είχαμε κλείσει και έκανα αναγκαστικά επανεκκίνηση. Επίσης μου έκανε και μία φορά το κόλλημα στην αλλαγή γλώσσας και έγραφε μόνο αγγλικά ακόμα και όταν το γύριζα στα ελληνικά.

 

Και τα δύο προβλήματα νόμιζα ότι είχαν διορθωθεί.

 

Το τελευταιο (με τη γλωσσα) , μου το εκανε μια φορα μονο, αρκετα προσφατα. Δεν ειχα ιδεα για την υπαρξη του! Λυθηκε με restart, κλασικα. Το αλλο μου τό εκανε 2 φορες σερι την ιδια μερα ,και ενω τελευταια φορα το ειχε κανει τον...Μαιο... Επισης αρκετες φορες παρατηρω το WiFi να ειναι "νεκρο" (ενω φαινεται συνδεδεμενο), και να συνερχεται αφου το κλεισω και το ξανανοιξω, ή απο μονο του μετα απο καποια λεπτα (δεν εχω το wifi να απενεργοποιειται οταν ειναι σε καταασταση αναμονης/υπνου το κινητο).

Link to comment
Share on other sites

Ίδια συμπτώματα είχα κι εγώ όσον αφορά το WiFi κάποιες φορές, το δε φαινόμενο με τις κλήσεις μου το εμφάνισε συνολικά 4 με 5 φορές σε διάστημα χρήσης περίπου 5 μηνών. Αυτό με την γλώσσα δεν μου το έκανε ποτέ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια συμπτώματα είχα κι εγώ όσον αφορά το WiFi κάποιες φορές, το δε φαινόμενο με τις κλήσεις μου το εμφάνισε συνολικά 4 με 5 φορές σε διάστημα χρήσης περίπου 5 μηνών. Αυτό με την γλώσσα δεν μου το έκανε ποτέ.

 

4 φορες ακριβως μεσα σε 8 μηνες. Αυτο με το WiFi το βλεπω τακτικα, και δε θυμαμαι αν το εβλεπα και παλιοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παλι το εκανε. Μαλιστα σε καποια φαση, και ενω δεν ειχα καποια ειδοποιηση, αναβοσβηνε το led ειδοποιησεων... Ειχε κολλησει το WiFi.. Εκλεισα , ανοιξα, εκανε και κανα λεπτο να συνδεθει ξανα, και ξεκολλησε... Ειτε οδευουμε για τα γνωστα λημερια, ειτε χρειαζομαι επαναφορα εργοστασιακων.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παλι το εκανε. Μαλιστα σε καποια φαση, και ενω δεν ειχα καποια ειδοποιηση, αναβοσβηνε το led ειδοποιησεων... Ειχε κολλησει το WiFi.. Εκλεισα , ανοιξα, εκανε και κανα λεπτο να συνδεθει ξανα, και ξεκολλησε... Ειτε οδευουμε για τα γνωστα λημερια, ειτε χρειαζομαι επαναφορα εργοστασιακων.

 

Κάνε επαναφορά για αρχή, αλλά "έσο έτοιμος" να μην ξανα ανοίξει .. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά για αρχή, αλλά "έσο έτοιμος" να μην ξανα ανοίξει .. :rolleyes:

 

Για αυτο δε κανω επαναφορα ακομη :lol::lol: Μολις ερθει το ΣΚ και εχω λιγο χρονο , θα κανω σιγουρα (ελπιζω να προλαβω :lol: :p )

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παλι το εκανε. Μαλιστα σε καποια φαση, και ενω δεν ειχα καποια ειδοποιηση, αναβοσβηνε το led ειδοποιησεων... Ειχε κολλησει το WiFi.. Εκλεισα , ανοιξα, εκανε και κανα λεπτο να συνδεθει ξανα, και ξεκολλησε... Ειτε οδευουμε για τα γνωστα λημερια, ειτε χρειαζομαι επαναφορα εργοστασιακων.

Επίσης όσο μπορείς κράτα το και χωρίς επανεκκίνηση!!! Εμένα μου κόλλησε σε bootloop με απλή επανεκκίνηση που του εκανα. Αλλα σε μένα ήταν μια χαρά πριν ούτε κολλαγε ούτε τίποτα. Και αφού βλέπεις σημάδια που δεν είναι φυσιολογικα μη του κάνεις ούτε επανεκκίνηση όσο μπορείς.

Σαββατοκύριακο που λες αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς μαζί του κάνε ότι θες :D

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσο μπορείς κράτα το και χωρίς επανεκκίνηση!!! Εμένα μου κόλλησε σε bootloop με απλή επανεκκίνηση που του εκανα. Αλλα σε μένα ήταν μια χαρά πριν ούτε κολλαγε ούτε τίποτα. Και αφού βλέπεις σημάδια που δεν είναι φυσιολογικα μη του κάνεις ούτε επανεκκίνηση όσο μπορείς.

Σαββατοκύριακο που λες αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς μαζί του κάνε ότι θες :D

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Αν παθει bootloop , ο πειρασμος για ενα s7 edge θα ειναι μεγαλος... Βεβαια πηρε το xiaomi redmi note 3 pro ο κουνιαδος, και... εχω παθει πλακα με τη μπαταρια του!

Link to comment
Share on other sites

Αν παθει bootloop , ο πειρασμος για ενα s7 edge θα ειναι μεγαλος... Βεβαια πηρε το xiaomi redmi note 3 pro ο κουνιαδος, και... εχω παθει πλακα με τη μπαταρια του!

Αναγκαστικά θα πας κάπου αλλού μετά το bootloop!! Όπως κ εδώ δηλαδή. Το σέρβις κρατάει γύρω στον ένα μήνα. Πόσο καιρό θα κάτσεις χωρίς τηλέφωνο; Να ήταν μια βδομάδα θα έλεγα οκ.. Οπότε αφού θα πάρεις που θα πάρεις συσκευή βάζεις αλλά 200€ που λέει ο λόγος και πας σε κάτι καλό που θα κρατήσεις καιρό. Εγώ τουλάχιστον έτσι το σκέφτηκα όταν έμεινα στα κρύα του λουτρόυ. Βέβαια πήγα στο Α5 2016 μιας και δεν είχα τόσα στην παρούσα φάση για το s7 αλλά πλέον έχω ησυχασει

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και το s7 edge έχει εξαιρετική μπαταρία. Πάντως το δικό μου το τεσσαρι όπως και σε όλα μου τα κινητά το έκλεινα κάθε βράδυ περισσότερο για ψυψολογικους λόγους... Θεωρώ πάνω από όλα ψυχική γαλήνη και ηρεμία να μην έχω τίποτα ανοιχτό, οπότε κάθε πρωί έμπαινε στην διαδικασία του ανοίγματος δηλαδή του bootαρισματος και κάθε φορά έλεγα αν το πάθει το παθε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

lek88 , ανεφερα και πιο πανω , οτι για να μεινω χωρις κινητο ...δε μενω. Εχω το LG OPtimus G , το οποιο δουλευει ακομη! Οποτε σε περιπτωση Bootloop δε ξεμενω, ψυχολογικο θα ειναι το θεμα της μεταβασης περισσοτερο...

Πλεον τα ιδια λεω και εγω @konakis :p αν το παθει το'παθε :D

Link to comment
Share on other sites

lek88 , ανεφερα και πιο πανω , οτι για να μεινω χωρις κινητο ...δε μενω. Εχω το LG OPtimus G , το οποιο δουλευει ακομη! Οποτε σε περιπτωση Bootloop δε ξεμενω, ψυχολογικο θα ειναι το θεμα της μεταβασης περισσοτερο...

Πλεον τα ιδια λεω και εγω @konakis :p αν το παθει το'παθε :D

Α δεν το πρόσεξα αυτό!

Γράψε λάθος τότε

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεθει κανεις με 802.11AC ? (5Ghz)

Θεωρητικα το υποστηριζει το κινητο μας. Εχει διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδεθει κανεις με 802.11AC ? (5Ghz)

Θεωρητικα το υποστηριζει το κινητο μας. Εχει διαφορές;

 

Το ac είναι και 2.4 GHz και 5 GHz . Στο κινητό δεν έχω κάνει ποτέ κάτι που να αξιοποιεί/χρειάζεται την μεγαλύτερη ταχύτητα, σε σημείο που δεν έχω κοιτάξει καν εάν έχει συνδεθεί σε 802.11n ή 802.11ac στο ac access point που έχω πρόσβαση (τα access points μπορεί να ρίξουν την ταχύτητα, ανάλογα και με τις άλλες συσκευές που είναι επάνω).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...