Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις την συσκευή πας: Ρυθμίσεις -> Γλώσσα και πληκτρολόγιο -> Γλώσσα και βρίσκεις όλες τις διαθέσιμες γλώσσες.

 

Αν δεν έχεις την συσκευή πας σε μια οποιαδήποτε Android συσκευή στις ρυθμίσεις, βρίσκεις την ανάλογη ρύθμιση και βλέπεις όλες τις διαθέσιμες γλώσσες. (Είναι οι ίδιες σε όλες τις Android συσκευές. Αυτό εννοεί ο @athanaso77)

 

Αν πάλι δεν μπορείς να το βρεις στις ρυθμίσεις σου λέω ότι από ότι είδα έχει όλες τις γλώσσες του κόσμου. Ακόμη και πολλές παραλλαγές κάποιων εξ αυτών.

@Jimi_Gr

 

δεν ρωτώ για τη γλώσσα του πληκτρολογίου αλλα του μενου.:confused:

π.χ. μας έρχεται με ελληνόγλωσσο μενου και το αλλάζουμε στα ιταλικά, καθ αυτόν τον τρόπο ποιές γλωσσικές επιλογές έχουμε ;

 

ευχαριστώ και πάλι !

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

@Jimi_Gr

 

δεν ρωτώ για τη γλώσσα του πληκτρολογίου αλλα του μενου.:confused:

π.χ. μας έρχεται με ελληνόγλωσσο μενου και το αλλάζουμε στα ιταλικά, καθ αυτόν τον τρόπο ποιές γλωσσικές επιλογές έχουμε ;

 

ευχαριστώ και πάλι !

Μα του μενού είναι αυτό που σου λέω. Του πληκτρολογίου τις γλώσσες θα τις βρεις όταν πατήσεις πληκτρολόγιο πιο κάτω.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, γλώσσα!!

Εκεί θα τις βρεις τις γλώσσες του τηλεφώνου

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/a5c6d8499e893929dbf43eb4ce1de426.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου σβηνει το κινητο μονο του ,παταω το παουερ μπατον ανοιγει κ μενει στο λογότυπο της lg. Περημενω να φορτωσει περημενω φτανει στο 80 της εκατο κ με ξαναπεταει στο λογοτυπο της lg περημενω τιποτα βγαζω την μπαταρια την ξαναβαζω το ξανα ανοιγω Παλι το ιδιο με πεταει στο λογοτυπο της lg φορτώνει το ανδροιντ για ακομη μια φορα με το που φτανει στο 80 της εκατο ξανα στο λογοτνυπο της lg ξανά μπαταρια κτλπ το ιδιο αποτελεσμα δεν φορτωνε με τιποτα στο 100 της 100 να ανοιξει κανονικα το τηλ τελικα του εκανα hard reset με τα κουμπια κ δουλευει κανονικα αν ηταν boutloop θα ξανα άνοιγε με το hard reset;επισης το ειχα ξαναπαει στο servise πριν κανα μβνα γιατι ειχα ενα tempered glass το οποιο επιανε κ τους αισθητήρες με αποτελεσμα να εχω προβλημα δεν βρηκαν κατι μου ξανα περασαν την ρομ κ τωρα μου κανει αυτο ..μπορει να ειναι ιός η να εγινε απο καμια εφαρμογη η ειναι προβλημα hardwear Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε σήμερα να σβήσει η οθόνη 2 φορές κατά την διάρκεια παρακολούθησης βίντεο στο YouTube. Το έχει κάνει σε άλλον?

Έσβησε εντελός κ όταν πάτησα μια φορά το power button με έβγαλε στην οθόνη κλειδώματος. Έβαλα τον κωδικό μου κανονικά και σε 10 λεπτά ξαναεσβησε

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, γλώσσα!!

Εκεί θα τις βρεις τις γλώσσες του τηλεφώνου

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/a5c6d8499e893929dbf43eb4ce1de426.jpg

Κι όμως. Εμένα το γράφει αλλιώς.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/29d94f5c696afa5dca7ab51ccaab7d6d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου σβηνει το κινητο μονο του ,παταω το παουερ μπατον ανοιγει κ μενει στο λογότυπο της lg. Περημενω να φορτωσει περημενω φτανει στο 80 της εκατο κ με ξαναπεταει στο λογοτυπο της lg περημενω τιποτα βγαζω την μπαταρια την ξαναβαζω το ξανα ανοιγω Παλι το ιδιο με πεταει στο λογοτυπο της lg φορτώνει το ανδροιντ για ακομη μια φορα με το που φτανει στο 80 της εκατο ξανα στο λογοτνυπο της lg ξανά μπαταρια κτλπ το ιδιο αποτελεσμα δεν φορτωνε με τιποτα στο 100 της 100 να ανοιξει κανονικα το τηλ τελικα του εκανα hard reset με τα κουμπια κ δουλευει κανονικα αν ηταν boutloop θα ξανα άνοιγε με το hard reset;επισης το ειχα ξαναπαει στο servise πριν κανα μβνα γιατι ειχα ενα tempered glass το οποιο επιανε κ τους αισθητήρες με αποτελεσμα να εχω προβλημα δεν βρηκαν κατι μου ξανα περασαν την ρομ κ τωρα μου κανει αυτο ..μπορει να ειναι ιός η να εγινε απο καμια εφαρμογη η ειναι προβλημα hardwear

Να συμπληρωσω οτι αυτο μου το εκανε την ωρα που πηγα να συνδεθω σε ενα wifi ενο ημουν για καφε εξω απλα το αναφερω να ειναι προβλημα ασταθια της 6 τιποτα;η κοπελα μου απο την αλλη με ενα lg l70 των 80 ευρο να γελαει γιατι απλα δεν της εχςι παρουσιασει τιποτα στα 2 χρονια που το εχει ..ε μα σου ειπα να παρεις σαν το δικο μου δεν με ακουγες χαχαχαχ ρεζίλι γίναμε

Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως. Εμένα το γράφει αλλιώς.

 

Ωραία.... Γλώσσα & πληκτρολόγιο πήγαινε εσύ!! Και μετά εδώ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/b464ac43a67d1b15e2edcda720913e3a.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χθες μου σβηνει το κινητο μονο του ,παταω το παουερ μπατον ανοιγει κ μενει στο λογότυπο της lg. Περημενω να φορτωσει περημενω φτανει στο 80 της εκατο κ με ξαναπεταει στο λογοτυπο της lg περημενω τιποτα βγαζω την μπαταρια την ξαναβαζω το ξανα ανοιγω Παλι το ιδιο με πεταει στο λογοτυπο της lg φορτώνει το ανδροιντ για ακομη μια φορα με το που φτανει στο 80 της εκατο ξανα στο λογοτνυπο της lg ξανά μπαταρια κτλπ το ιδιο αποτελεσμα δεν φορτωνε με τιποτα στο 100 της 100 να ανοιξει κανονικα το τηλ τελικα του εκανα hard reset με τα κουμπια κ δουλευει κανονικα αν ηταν boutloop θα ξανα άνοιγε με το hard reset;επισης το ειχα ξαναπαει στο servise πριν κανα μβνα γιατι ειχα ενα tempered glass το οποιο επιανε κ τους αισθητήρες με αποτελεσμα να εχω προβλημα δεν βρηκαν κατι μου ξανα περασαν την ρομ κ τωρα μου κανει αυτο ..μπορει να ειναι ιός η να εγινε απο καμια εφαρμογη η ειναι προβλημα hardwear

 

Δυστυχώς είναι το γνωστό πρόβλημα με το bootloop, διάβασε στο σχετικό θέμα αν και το καλύτερο είναι να το πας άμεσα στην procordia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με καμιά αναβάθμιση έβγαλαν επιτέλους τα πλήκτρα αφής (στο κάτω μέρος της οθόνης) με επιλογή για απόκρυψη?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με καμιά αναβάθμιση έβγαλαν επιτέλους τα πλήκτρα αφής (στο κάτω μέρος της οθόνης) με επιλογή για απόκρυψη?

 

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, σε lollipop υπάρχει ήδη και έτσι το δουλεύω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με το factory reset εξακολουθώ να έχω κάποια προβλήματα, μπορεί κάποιος να μου υποδειξει τον τρόπο για να περάσω μέσω pc την τελευταία επίσημη ρομ.
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εκει στην procordia πρεπει να ειναι πολυ αετοι εεε????απο χθες το μεσημερι ειναι σε status invoiced....να γινω ατακτος τι να κανω???εσεις απο αθηνα πετάγεστε και το παίρνετε εμεις κανουμε τεμεναδες απο την δευτερα το πηραν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, γλώσσα!!

Εκεί θα τις βρεις τις γλώσσες του τηλεφώνου

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160331/a5c6d8499e893929dbf43eb4ce1de426.jpg

 

@lek88

@Jimi_Gr

 

μέχρι εδώ όλα καλά, ποιες είναι οι γλώσσες που μας παρέχονται μέσα από την επιλογή αυτή, καμιά λίστα κανένα link ;

 

ευχαριστώ !

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις καποια συγκεκριμένη; Σου έχουν πει, ότι έχουν και οι υπόλοιπες συσκευές. Δράκους ψάχνουμε; Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

@lek88

@Jimi_Gr

 

μέχρι εδώ όλα καλά, ποιες είναι οι γλώσσες που μας παρέχονται μέσα από την επιλογή αυτή, καμιά λίστα κανένα link ;

 

ευχαριστώ !

Έλεος ρε συ.. Σου είπαν 3 φορές ότι όσες παρέχονται σε όλα τα ανδροιδ. Google it αν θες λιστες, τόσο δύσκολο είναι;

 

 

εκει στην procordia πρεπει να ειναι πολυ αετοι εεε????απο χθες το μεσημερι ειναι σε status invoiced....να γινω ατακτος τι να κανω???εσεις απο αθηνα πετάγεστε και το παίρνετε εμεις κανουμε τεμεναδες απο την δευτερα το πηραν

 

Εμένα για το g2 μου είπαν από lg 5 εργάσιμες . Είμαι επαρχία. Το πήραν Τετάρτη. Δε παίζει να μη σου είπαν κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

@Cutthroat

@tommybertsen

 

όντος έχετε δίκιο, κατάντησε βαρεμάρα.

κάποια συγκεκριμένη γλώσσα όχι και 13 φορές σφαιρικά αν ειπωθεί "ότι έχουν και οι υπόλοιπες συσκευές" για μένα που δεν το γνωρίζω είναι όντος η απόλυτη απάντηση.

για τούς γνώστες στο "google it" όπως το νομίζετε ότι υπάρχει είναι απλό :cool:

αυτό το link ψάχνουμε, υπάρχει ; :confused:

 

παρόλα αυτά αν και εξακολουθώ να είμαι στο μηδέν :what:

και πάλι ευχαριστώ :bow:

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

@Cutthroat

@tommybertsen

 

όντος έχετε δίκιο, κατάντησε βαρεμάρα.

κάποια συγκεκριμένη γλώσσα όχι και 13 φορές σφαιρικά αν ειπωθεί "ότι έχουν και οι υπόλοιπες συσκευές" για μένα που δεν το γνωρίζω είναι όντος η απόλυτη απάντηση.

για τούς γνώστες στο "google it" όπως το νομίζετε ότι υπάρχει είναι απλό :cool:

αυτό το link ψάχνουμε, υπάρχει ; :confused:

 

παρόλα αυτά αν και εξακολουθώ να είμαι στο μηδέν :what:

και πάλι ευχαριστώ :bow:

Γενική ερώτηση κάνεις, γενική απάντηση παίρνεις. Και μάλιστα πιο συγκεκριμένη από την ερώτησή σου.

 

Έχουμε κάθε καλή θέληση να σε βοηθήσουμε. Βοήθησέ μας όμως κι εσύ λίγο. Το έχεις το κινητό; Έχεις κάποιο Android κινητό; Τι ακριβώς θέλεις;

Η απάντηση που σου έδωσα ότι έχει όλες τις γλώσσες του κόσμου δεν σε καλύπτει; Θέλεις να σου πούμε μια μια και ποιές είναι όλες οι γλώσσες του κόσμου;

 

Υ.Γ. Δεν υπάρχει link. Οι γλώσσες που υποστηρίζει η Google, υποστηρίζονται και από το Android. Άρα και από την συγκεκριμένη συσκευή που ρωτάς.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

το τηλ ηρθε σημερα το μεσημερι και για να μην ειμαστε καφροι μονο ηρθαν το πηραν δευτερα μεσημερι και ηρθε σημερα το μεσημερι!!αλλαγη πλακετας τελικα κυριοι απο ουγγαριας 512 πλεον εχω ελληνικο!!603 για την ακριβεια γραφει serial1-AGRCVK serial2-603KPGS140303 prodaction date-21/3/2016 το λοιπον ακομα δεν μπορω να εχω αποψη αν λυθηκαν τα προβληματα μιας και πρεπει να περασουν κανα 2 μερες και να το τεντωσω,απέφυγα συγχρονισμό google ασε που παντα δεν το εκανα γιατι μου αρεζε να τα στήνω ολα απο την αρχη και δεν μαρεσει επισης να εχω τιποτα σε αυτοματο συγχρ γιατι τζαμπα τραβαει μπαταρια.....η εγγυηση ισχυει μονο για πλακετα αλλα 2 χρονια και μεχρι τωρα σε μια γρηγορη ξεπέτα εντοπισα ενα προβλημα παω επεξεργασία μιας φωτο την περιστρεφω ας πουμε αλλαζω και τους χρωματισμους και μολις παταω το τικ για αποθήκευση η φωτο δεν αλλαζει και παραμενει ως εχει!!και οχι δεν υπαρχει πουθενα αλλου!!!το παιδι που εφερε το τηλ ειναι φιλος και τον εκανα ερωτηση τι παιζει και μου λεει μεχρι τις γιορτες δεν ειχαμε τιποτα χαλαρα λεει κατι αλλγες μονο σε κατι g3 για μια ρωγμη στο μικροφωνο (γνωστο θεμα)ξαφνικά λεει μετα τις γιορτες εγινε μπαμ καθε μερα μεσο ορο παιρνω και δινω 1-2 τηλ....αυτος ειναι μονο δυτικα θεσσαλονικης εχει αλλα 4 ατομα ατομα για την υπόλοιπη αυτα ελπιζω να ηρεμισω πλεον γιατι το εχω 2 μηνες και γλυτωσει τον τριτο οροφο αρκετες φορες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το τηλ ηρθε σημερα το μεσημερι και για να μην ειμαστε καφροι μονο ηρθαν το πηραν δευτερα μεσημερι και ηρθε σημερα το μεσημερι!!αλλαγη πλακετας τελικα κυριοι απο ουγγαριας 512 πλεον εχω ελληνικο!!603 για την ακριβεια γραφει serial1-AGRCVK serial2-603KPGS140303 prodaction date-21/3/2016 το λοιπον ακομα δεν μπορω να εχω αποψη αν λυθηκαν τα προβληματα μιας και πρεπει να περασουν κανα 2 μερες και να το τεντωσω,απέφυγα συγχρονισμό google ασε που παντα δεν το εκανα γιατι μου αρεζε να τα στήνω ολα απο την αρχη και δεν μαρεσει επισης να εχω τιποτα σε αυτοματο συγχρ γιατι τζαμπα τραβαει μπαταρια.....η εγγυηση ισχυει μονο για πλακετα αλλα 2 χρονια και μεχρι τωρα σε μια γρηγορη ξεπέτα εντοπισα ενα προβλημα παω επεξεργασία μιας φωτο την περιστρεφω ας πουμε αλλαζω και τους χρωματισμους και μολις παταω το τικ για αποθήκευση η φωτο δεν αλλαζει και παραμενει ως εχει!!και οχι δεν υπαρχει πουθενα αλλου!!!το παιδι που εφερε το τηλ ειναι φιλος και τον εκανα ερωτηση τι παιζει και μου λεει μεχρι τις γιορτες δεν ειχαμε τιποτα χαλαρα λεει κατι αλλγες μονο σε κατι g3 για μια ρωγμη στο μικροφωνο (γνωστο θεμα)ξαφνικά λεει μετα τις γιορτες εγινε μπαμ καθε μερα μεσο ορο παιρνω και δινω 1-2 τηλ....αυτος ειναι μονο δυτικα θεσσαλονικης εχει αλλα 4 ατομα ατομα για την υπόλοιπη αυτα ελπιζω να ηρεμισω πλεον γιατι το εχω 2 μηνες και γλυτωσει τον τριτο οροφο αρκετες φορες!!

 

Αυτο νομιζω οτι πρεπει να ειναι bug λογισμικου. Συμβαινει και σε εμενα!

Αυτο με τα της LG μου το ειπε και ο Κουριερ που ηρθε εδω... Δεν ηξερε μοντελα για να μου πει , αλλα λεει παραλαμβανω εγω ο ιδιος το λιγοτερο ενα τηλεφωνο την ημερα, και εξυπηρετει 2 περιοχες της Αλεξανδρουπολης (που ειναι παρα πολυ μικρη πολη).

 

@Cutthroat

@tommybertsen

 

όντος έχετε δίκιο, κατάντησε βαρεμάρα.

κάποια συγκεκριμένη γλώσσα όχι και 13 φορές σφαιρικά αν ειπωθεί "ότι έχουν και οι υπόλοιπες συσκευές" για μένα που δεν το γνωρίζω είναι όντος η απόλυτη απάντηση.

για τούς γνώστες στο "google it" όπως το νομίζετε ότι υπάρχει είναι απλό :cool:

αυτό το link ψάχνουμε, υπάρχει ; :confused:

 

παρόλα αυτά αν και εξακολουθώ να είμαι στο μηδέν :what:

και πάλι ευχαριστώ :bow:

 

https://web.archive.org/web/20120814113314/http://colincooper.net/blog/2011/02/17/android-supported-language-and-locales/

Παλιο λινκ με support γλωσσων σε 2.3 android. Τωρα εχουν προστεθει και αλλες, οπως ZULU ξερω γω, αλλα δε νομιζω να σε νοιαζει, εκτος και αν τα μιλας :p

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

@lek88

@Jimi_Gr

 

μέχρι εδώ όλα καλά, ποιες είναι οι γλώσσες που μας παρέχονται μέσα από την επιλογή αυτή, καμιά λίστα κανένα link ;

 

ευχαριστώ !

Σε λίγο θα έχεις Π. Μ με τις γλώσσες. Αν τα καταφέρω..... Θα έστελνα εδώ αλλά είναι πολλά τα screenshot και δεν θέλω να γεμίζει το topic. Δεν βρήκα κάποιο λινκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ευτυχισμένος κάτοχος LG G4 προ ολίγων ημερών, μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Στο iphone όταν είχα κλειστό το κινητό και μου ερχόταν ένα μήνυμα έλεγε και την ώρα που μου το έστειλαν και την ώρα που το παρέλαβα. Στο LG G4 δείχνει μόνο ότι το παρέλαβες την ώρα που άνοιξες το κινητό σαν να στο έστειλαν εκείνη ακριβώς την στιγμή. Μπορώ να δω την ώρα της αποστολής οπως το iphone ή οχι ? Αν ναι πως ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...