Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαζε το με το φορτιστή,2,3 φορες οταν είναι στο 20 % μέχρι100% και κανένα τεταρτο ακομη και είσαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Βαζε το με το φορτιστή,2,3 φορες οταν είναι στο 20 % μέχρι100% και κανένα τεταρτο ακομη και είσαι κομπλέ.

Ααααα με τον φορτιστη.Ωραια.Μετα τις 2-3 φορες ακομα θα το φορτιζω κανονικα μεσω pc οπως εκανα κ με το G3.Ευχαριστω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Ξερει κανεις να μου πει τι γίνετε με το miracast καθε φορα που ανοίγω το κινητο μου βγάζει αποτυχία εκκίνησης miracast δυο φορες! Ειναι λιγο σπαστικο. Το αλλο που θελω να ρωτήσω ειναι αν υπάρχει τρόπος να αλλάζω σταθμό στο ραδιο μεσω ακουστικών , οταν παταω διπλη φορα το κουμπι της απαντησης αστο ακουστικο με παει στη λιστα τραγουδιών απο το αρχείο μου και κλίνει το ράδιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μαγκιες

εχει κανεις περασμενη την εφαρμογη ''Cerberus'' για εντοπισμο μετα απο κλοπη και δαφορα αλλα...??η καποια παρόμοια??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ή δεν εχω το προβλημα με το hardware bootloop. ?

 

Εχω το κινητο παρτιδα 508 Ρουμανιας.

Εχω κανει κατα το παρελθον πριν μηνες την αναβαθμιση android 6 με LG BRIDGE. Κανενα προβλημα.

Εκανα και την αναβαθμιση με ΟΤΑ πριν λιγες μερες την V20D. Παλι κανενα προβλημα απο τοτε.

 

Σημερα, σε σπιτι φιλου την στιγμη που ανοιξα το wifi να συνδεθω στο ρουτερ του, ξαφνικα το κινητο εκανε επανεκκινηση. Οταν ξανα ανοιξε το κινητο και φορτωσε κανονικα...δεν προλαβα να κανω τιποτε και εκανε ξανα επανεκκινηση.

Το logo LG εμεινε για 1-2 λεπτα οπου παρατηρουσα τον οπισθιο φωτισμο να δυναμωνει και να μειωνεται, να ξανα δυναμωνει... και πεταει ενα μυνημα το android ξεκιναει, ενημερωση εφαρμογων 1 απο 15. Τελειωνει την ενημερωση, κανει reboot, ξανα το Logo μονιμα της LG με τον οπισθιο να αυξομειωνεται, περνανε 1-2 λεπτα μονιμα με το Logo, ΞΑΝΑ το android ενημερωνει 1 απο 15...τελειωνει η ενημερωση, ξανα boot με το logo μονιμα.

 

Ολο αυτη η δουλεια γινεται. Ακομη κι αν βγαλω/βαλω την μπαταρια και το ανοιξω.

Τελικα μου συνεβηκε το Hardware bootloop για το οποιο μιλαμε αυτες τις μερες. ?

Και η αναβαθμιση (που ολοκληρωνεται) των 15 εφαρμογων, τι ειναι. ?

Και γιατι γινεται, αφου το κινητο εχει κανει ολες τις αναβαθμισεις μεχρι τωρα που εχουν υπαρξει και δουλευε αψογα μεχρι σημερα.

 

Θα το παω procordia ετσι κι αλλιως. Πριν το κανω, μπορω να δοκιμασω κατι αλλο μηπως δεν ειναι το προβλημα hardware. ? (ηδη δοκιμασα κατα το logo να κρατησω το vol down μηπως κανει καποιο reset, αλλα τιποτα δεν συμβαινει)

θΑ αφαιρεσω την sim πριν το παω, αλλα υπαρχει περιπτωση να το φτιαξουν με καποιο τροπο χωρις να χαθουν τα δεδομενα και να ειναι προσβασιμα σε αυτους. ? Εχω μεσα δεδομενα καρτων, κωδικους κλπ

 

EDIT:

Οτι εκανα hard reset (delete data ) και εβγαλε το μυνημα παλι το android ξεκιναει...βελτιστοποιηση εφαρμογων 1 απο 31 (και οχι 1 απο 15 που εμφανιζε πριν).

Τελειωνοντας η βελτιστοποιηση των 31 εφαρμογων το κινητο ξεκινησε προτρεποντας μου απο την αρχη να ρυθμισω γλωσσα, λογαριασμο gmail κλπ Μου εμφανιζει οτι και παλι εχω την V20D απλα ζηταει να αναβαθμισω 10 εφαρμογες της lG.

 

Γιατι συνεβηκε ολο αυτο. ? Κουφο.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό είναι..... Και είναι τόσο κρίμα που συμβαίνει κάτι τέτοιο.....

Παιδιά τελικά ποιες και πόσες παρτίδες έχουν θέμα..? Παίζει ρόλο και η version που έχει στην παρένθεση..? Πλακέτες είναι...? Εγώ έχω 509 και λέει 1.1 BL.... Θα έχω θέμα λέτε...?

Ευτυχώς ακούω καλά λόγια για τα παιδιά στην αντιπροσωπία...

Εύχομαι να πάμε όλα καλα και με 0 ταλαιπωρία φίλε με το τηλέφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό είναι..... Και είναι τόσο κρίμα που συμβαίνει κάτι τέτοιο.....

Παιδιά τελικά ποιες και πόσες παρτίδες έχουν θέμα..? Παίζει ρόλο και η version που έχει στην παρένθεση..? Πλακέτες είναι...? Εγώ έχω 509 και λέει 1.1 BL.... Θα έχω θέμα λέτε...?

Ευτυχώς ακούω καλά λόγια για τα παιδιά στην αντιπροσωπία...

Εύχομαι να πάμε όλα καλα και με 0 ταλαιπωρία φίλε με το τηλέφωνο σου

 

To τηλεφωνο επανηλθε με το hard reset και απλα τωρα καθομαι να ξανα εγκαταστησω apps και λογαριασμους.

Γιατι επεσε σε αυτο το κολλημα στο Boot αγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει εντύπωση πως σε ένα όχι ιδιαίτερα βαρύ παιχνίδι το farmville 2 τρώει κολληματάκια...ναι μεν το φορτώνει γρήγορα (μπορούσε και καλύτερα) αλλά η εμπειρία στο παιχνίδι είναι μέτρια...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ή δεν εχω το προβλημα με το hardware bootloop. ?

 

Το hardware bootloop είναι συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο κάνει τη συσκευή σου αδύνατη να δουλέψει, συνεπώς δεν τίθεται τέτοιο πρόβλημα με εσένα.

 

Μου έχει κάνει εντύπωση πως σε ένα όχι ιδιαίτερα βαρύ παιχνίδι το farmville 2 τρώει κολληματάκια...ναι μεν το φορτώνει γρήγορα (μπορούσε και καλύτερα) αλλά η εμπειρία στο παιχνίδι είναι μέτρια...

 

Είναι γνωστό ότι η GPU του δεν είναι και η δυνατότερη της αγοράς, αναμενόμενο είναι λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Είναι γνωστό ότι η GPU του δεν είναι και η δυνατότερη της αγοράς, αναμενόμενο είναι λοιπόν.

 

Δεν παύει να είναι ένα αρνητικό για την συσκευή όπως και να έχει . Πάντως το έχω καψουρευτεί και δεν θέλω να το δώσω στην κοπέλα μου που το δικό της τρώει κολλήματα ακόμα και στο viber .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι hardware bootloop αυτό.

 

Το hardware bootloop είναι συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο κάνει τη συσκευή σου αδύνατη να δουλέψει, συνεπώς δεν τίθεται τέτοιο πρόβλημα με εσένα.

 

 

 

 

Ναι παιδια, οσα προηγηθηκαν πριν κανω το edit στο post μου, με ανησυχησαν για hardware bootloop (αν και δεν κολλαγε καλα στην ολη ιστορια βεβαια η βελτιστοποιηση εφαρμογων που ηθελε σωνει και καλα να τρεξει καθε λιγα λεπτα οταν εφευγε το Logo)

 

Μετα το hardware reset που εφαγε και μπηκε μεσα κανονικα και ζητουσε παλι setup, καταλαβα πλεον οτι κατι αλλο παιχτηκε.

 

Παντως, το να κανει αυτο το κολλημα στην εκκινηση και να προσπαθει να ενημερωσει το ΗΔΗ ενημερωμενο τηλεφωνο σε ολα....ειναι φρεσκο φρουτο. Στην αρχη νομιζα οτι βγηκαν τιποτε ενημερωσεις και πηγε να τις κανει και εφαγε σκαλωμα. (αφηστε που εχω απενεργοποιημενο και τον ελεγχο ενημερωσεων αλλα και την αυτοματη εγκατασταση.

Οποτε εφαγα μια φρικη για το τι παιχτηκε.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Nemaki εχω την αισθηση οτι το εχω ξαναδιαβασει αυτο εδω μεσα σε αλλους. Μετα δουλευε για καμποσο καιρο κομπλε αλλα τους το ξαναβγαλε το θεμα και γενικα το εβγαζε οποτε το θυμοταν. 1 φορα τη βδομαδα, μια φορα το μηνα...

 

Οποσδηποτε κρατα φωτογραφιες και μυνηματα στην καρτα sd γιατι μπορει να στο ξαναβγαλει.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κάποιος αν wind cosmote vodafone κλπ έχουν καινούργιες παρτίδες? Πήρε καποιος τώρα τελευταία από εκεί?

Απλά από περιέργεια...

 

Οι εταιρίες που αναφέρεις ξεστοκάρουν ακόμα τις πρώτες παρτίδες, δύσκολο να βρεις νέα συσκευή από εκεί εκτός και αν έχεις γνωστό εκ των έσω να σου τα πει ο ίδιος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ανάβει συχνά χωρίς προφανές λόγο. Πχ κάποια ειδοποίηση. Μέσα σε μια ώρα μπορεί να ανάψει και 30 με 60 φορές αν όχι καμια 150 φορές καμία φορά. Τι κάνω? Είμαι με την τελευταία αναβάθμιση και με hard reset.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160215/0c5a79e45143ab920059a1195c26a5fd.jpg

 

Απο την μπαταρία δεν έβγαλα άκρη

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ανάβει συχνά χωρίς προφανές λόγο. Πχ κάποια ειδοποίηση. Μέσα σε μια ώρα μπορεί να ανάψει και 30 με 60 φορές αν όχι καμια 150 φορές καμία φορά. Τι κάνω? Είμαι με την τελευταία αναβάθμιση και με hard reset.

 

Σχεδόν σίγουρα κάποια εφαρμογή είναι υπαίτια. Δες στα στατιστικά της μπαταρίας και σκέψου και εάν ξεκίνησε μετά που εγκατέστησες συγκεκριμένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ανάβει συχνά χωρίς προφανές λόγο. Πχ κάποια ειδοποίηση. Μέσα σε μια ώρα μπορεί να ανάψει και 30 με 60 φορές αν όχι καμια 150 φορές καμία φορά. Τι κάνω? Είμαι με την τελευταία αναβάθμιση και με hard reset.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160215/0c5a79e45143ab920059a1195c26a5fd.jpg

 

Απο την μπαταρία δεν έβγαλα άκρη

 

Το ίδιο είχα πάθει στο g2 που είχα.....

Χωρίς λόγο άναβε οπότε ήθελε. Τελικά ήταν εφαρμογή αλλά δεν θυμάμαι πια ήταν.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει στο g2 που είχα.....

Χωρίς λόγο άναβε οπότε ήθελε. Τελικά ήταν εφαρμογή αλλά δεν θυμάμαι πια ήταν.

Αν θυμηθείς πια είναι πες το γιατί βλέπω να αλλάζω κινητό με το σπαστικό αυτό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

@agriniopk

Για δες Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/Διαχειριστές συσκευών, και ανέβασε screenshot

Link to comment
Share on other sites

@agriniopk

Για δες Ρυθμίσεις/Ασφάλεια/Διαχειριστές συσκευών, και ανέβασε screenshot

Δεν πρέπει να είναι κάτι από εκεί αλλά... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160215/9b3c6cecfaff8c117dbaa7abb86247b5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nemaki εχω την αισθηση οτι το εχω ξαναδιαβασει αυτο εδω μεσα σε αλλους. Μετα δουλευε για καμποσο καιρο κομπλε αλλα τους το ξαναβγαλε το θεμα και γενικα το εβγαζε οποτε το θυμοταν. 1 φορα τη βδομαδα, μια φορα το μηνα...

 

Οποσδηποτε κρατα φωτογραφιες και μυνηματα στην καρτα sd γιατι μπορει να στο ξαναβγαλει.

 

Καρτα sd δεν εχω βαλει. Φωτος ευτυχως το ειχα ρυθμισει να παιρνει backup το google photos οταν εκανα φορτιση. Στα μηνυματα το μονο σημαντικο ειναι που εχασα τους κωδικους του novago. (μικρο το κακο)

 

 

Κατι ειχε παρει το ματι μου εδω μεσα νομιζω για καποιον που ειχε γραψει πως μια παρομοια συμπεριφορα του συνεβηκε οταν προσθετε δικτυα wifi και οτι οταν προσθεσε αρκετα για να θυμαται το κινητο το password συνεβηκε κατι παρομοιο (δεν μπορω να θυμηθω)

Κατι αναλογο που εκανα κι εγω εκεινη την στιγμη, αφου μεχρι να μου πει ο φιλος τον κωδικο του router του, εχω προσπαθουσα να συνδεθω σε αλλα δικτυα wifi της γειτονιας του. Εκεινη την στιγμη ηταν που εκανε την επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...