Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγώ αυτό παρατήρησα. Ότι όταν πάω να το φόρτισ η απενεργοποιημένο , ενεργοποιείτε όταν το βάζω να φορτίσει.

Λογικά είναι το φυσιολογικό του !!

 

Το ίδιο συμβαινει και σε εμένα.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό είναι το φυσιολογικό του. Θα βάζετε πρώτα τον φορτιστή και μετά θα το κλείνετε.
Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνιμα στην πρίζα.

 

Σπαταλας ρευμα ασε που μπορει να καει δεν ειναι οτι καλυτερο να το αφηνουμε το εχω παθει με φορτιστη για λουμια 930 65 ευρω ειχα σκασει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτό παρατήρησα. Ότι όταν πάω να το φόρτισ η απενεργοποιημένο , ενεργοποιείτε όταν το βάζω να φορτίσει.

Λογικά είναι το φυσιολογικό του !!

Έτσι είναι και στο g2. :) (Αν θυμαμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο g2. :) (Αν θυμαμαι καλα)

 

Σωστά θυμασαι!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο g2. :) (Αν θυμαμαι καλα)

Όχι δεν ειναι!! Από g2 έρχομαι.....

Σε μένα δεν άναβε !!!!!

 

-----------------------------

 

Επίσης Βλέπω ομως ότι το g2 έχει πιο φωτεινή οθόνη από του g4!! Ασχετο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στη δουλειά μου φόρτιστη μόνιμα στην πρίζα έδω και 3 χρονια. Ειναι απο samsung galaxy s... Δεν εχει παθει τίποτα (ακομα)
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα πάθει κ εγώ αυτό που λες με το bug του ξεκλειδωματος στο g2 που είχα πριν.

Μετά κάπως μου είπαν τα παιδιά εδώ στο φορουμ και λύθηκε το προβλημα. Τώρα δεν αντιμετώπισα προβλημα....

 

Ψάξε για το LG Phone Info στο Play Store

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα...

 

Πήρα κι εγώ το G4 απο την Vodafone στα 394€...:D

Ευτυχώς μου το κράτησε η κοπέλα γιατί είχε ένα τελευταίο όταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω...:)

Το κινητό ειναι υπέροχο, απλά ήθελα να ρωτησω για την μπαταρία... Εμένα με φωτεινότητα στο 80% και ανοιχτών wi-fi το χρονομέτρησα και κατεβαίνει 1% ανα 02:08''...

Είχα πριν το Htc m7 και η μπαταρία είχε καλύτερη διάρκεια... :confused:

Είδα οτι υπήρχαν κάποιες αψιμαχίες στις προηγούμενες σελίδες αλλα ρωτάω τελείως πληροφοριακά μιας και το κινητό ειναι καινούργιο και αν θεωρείτε οτι έχει πρόβλημα, να το επιστρέψω...:(

Θα παρακαλούσα οποίος έχει διάθεση να μου απαντήσει, να μην το κάνει με πνεύμα ειρωνείας...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Edited by wewus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα...

 

Πήρα κι εγώ το G4 απο την Vodafone στα 394€...:D

Ευτυχώς μου το κράτησε η κοπέλα γιατί είχε ένα τελευταίο όταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω...:)

Το κινητό ειναι υπέροχο, απλά ήθελα να ρωτησω για την μπαταρία... Εμένα με φωτεινότητα στο 80% και ανοιχτών wi-fi το χρονομέτρησα και κατεβαίνει 1% ανα 02:08'...

Είχα πριν το Htc m7 και η μπαταρία είχε καλύτερη διάρκεια... :confused:

Είδα οτι υπήρχαν κάποιες αψιμαχίες στις προηγούμενες σελίδες αλλα ρωτάω τελείως πληροφοριακά μιας και το κινητό ειναι καινούργιο και αν θεωρείτε οτι έχει πρόβλημα, να το επιστρέψω...:(

Θα παρακαλούσα οποίος έχει διάθεση να μου απαντήσει, να μην το κάνει με πνεύμα ειρωνείας...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Ανοίξαμε ενότητες για το κάθε θέμα. Καλό είναι να τα γράφουμε εκεί ώστε να είναι συγκεντρωμένα και βγάζει άκρη ο καθένας εύκολα.

 

Όχι δεν έχεις θέμα με την μπαταρία, φυσιολογικό είναι μιας και μπορεί να τρέχει οτιδήποτε πίσω στο παρασκήνιο. Δεν είναι λόγος επιστροφής της συσκευής και μεταξύ μας τώρα θα γελάνε οι πωλητές. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξαμε ενότητες για το κάθε θέμα. Καλό είναι να τα γράφουμε εκεί ώστε να είναι συγκεντρωμένα και βγάζει άκρη ο καθένας εύκολα.

 

Όχι δεν έχεις θέμα με την μπαταρία, φυσιολογικό είναι μιας και μπορεί να τρέχει οτιδήποτε πίσω στο παρασκήνιο. Δεν είναι λόγος επιστροφής της συσκευής και μεταξύ μας τώρα θα γελάνε οι πωλητές. :lol:

 

Θεωρείς οτι θα γελάνε οι πωλητές σε περίπτωση που είχε κάποιο θέμα η μπαταρία του κινητού? Γιατί εγώ όχι...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς οτι θα γελάνε οι πωλητές σε περίπτωση που είχε κάποιο θέμα η μπαταρία του κινητού? Γιατί εγώ όχι...

 

Άν τους πεις ότι χάνει 1% σε κατάσταση αναμονής ανά δύο ώρες , μάλλον. Αυτό εννοώ, όχι ότι είναι αστείο το θέμα της μπαταρίας. Είναι νορμάλ μιας και μιλάμε για smartphone. Μπορεί να τρέχει οτιδήποτε πίσω , συγχρονισμοί κλπ και να σου τρώει αυτό το 1% , αυτό είναι το point που αναφέρθηκα βασικά. Ίσως δεν το διατύπωσα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άν τους πεις ότι χάνει 1% σε κατάσταση αναμονής ανά δύο ώρες , μάλλον. Αυτό εννοώ, όχι ότι είναι αστείο το θέμα της μπαταρίας. Είναι νορμάλ μιας και μιλάμε για smartphone. Μπορεί να τρέχει οτιδήποτε πίσω , συγχρονισμοί κλπ και να σου τρώει αυτό το 1% , αυτό είναι το point που αναφέρθηκα βασικά. Ίσως δεν το διατύπωσα καλά.

 

Έγραψα εγώ λάθος την μέτρηση μου και να σε μπέρδεψα... Δεν εννουσα οτι χάνει 1% ανα δυο ώρες και οχτώ λεπτά σε κατάσταση αναμονής αλλα χάνει 1% ανα 2 λεπτά και οχτώ δευτερόλεπτα με ενεργή την οθόνη με 80% φωτεινότητα...

 

Edit: ειναι εύκολο να μου δώσεις το link στο οποίο αναφέρεσαι για την μπαταρία του κινητού ώστε να ποστάρω εκεί?

Ευχαριστώ...

Edited by wewus
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα εγώ λάθος την μέτρηση μου και να σε μπέρδεψα... Δεν εννουσα οτι χάνει 1% ανα δυο ώρες και οχτώ λεπτά σε κατάσταση αναμονής αλλα χάνει 1% ανα 2 λεπτά και οχτώ δευτερόλεπτα με ενεργή την οθόνη με 80% φωτεινότητα...

 

Edit: ειναι εύκολο να μου δώσεις το link στο οποίο αναφέρεσαι για την μπαταρία του κινητού ώστε να ποστάρω εκεί?

Ευχαριστώ...

 

Αααα, σόρυ δεν κατάλαβα καλά. Τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Το νήμα είναι ακριβώς από κάτω από αυτο βρε συ :p Πόσταταρε το εκεί για να μην χαθεί εδώ μέσα στο γενικό θέμα της συσκευής.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428594

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πλέον όπως όλοι θα έχετε παρατηρήσει το G4 έχει (έστω και λίγο καθυστερημένα) το δικό του sub-forum όπου στα εκάστοτε θέματα θα γίνονται και οι ανάλογες συζητήσεις. Όπως καταλαβαίνετε υπάρχει επιτακτική ανάγκη να αποσυμφοριστεί το παρόν θέμα για τη διευκόλυνση των συζητήσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααα, σόρυ δεν κατάλαβα καλά. Τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Το νήμα είναι ακριβώς από κάτω από αυτο βρε συ :p Πόσταταρε το εκεί για να μην χαθεί εδώ μέσα στο γενικό θέμα της συσκευής.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428594

 

Ωραία.. Σ'ευχαριστω!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Σ'ευχαριστω!!:)

 

Φίλε αν το κινητο ειναι αδουλευτο μαλλον πρεπει να περιμενεις λιγο να στρώσει η μπαταρία.

Ενα αλλο ειναι αν εχεις απο τις πρώτες εκδόσεις v10 a d c πιστευω ειναι λογικο γιατι ειναι χαλια απο καταναλωση.

Κανε ενα update και περιμενε λιγες μερες να στρώσει η μπαταρία και μετα κανεις κινηση για ΣΕΡΒΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα εγώ λάθος την μέτρηση μου και να σε μπέρδεψα... Δεν εννουσα οτι χάνει 1% ανα δυο ώρες και οχτώ λεπτά σε κατάσταση αναμονής αλλα χάνει 1% ανα 2 λεπτά και οχτώ δευτερόλεπτα με ενεργή την οθόνη με 80% φωτεινότητα...

 

Edit: ειναι εύκολο να μου δώσεις το link στο οποίο αναφέρεσαι για την μπαταρία του κινητού ώστε να ποστάρω εκεί?

Ευχαριστώ...

Αν χάνει 1% μπαταρία ανα 2 λεπτά τότε κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία η έχεις κάποια εφαρμογή που σου τρώει τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος. Το αγόρασα από vodafone. Στην εγκατάσταση μου ζητά αν θέλω να κάνω επαναφορά από ένα αντίγραφο άλλης συσκευής android που έχω. Η συσκευή είναι το Nexus 7. Να τσεκάρω όσες εφαρμογές θέλω και στο κινητό ή να κάνω ρύθμιση ώς νέα συσκευή ( που μάλλον σημαίνει τα περνάω όλα πάλι ένα ενα..)

Το αφήνω να κάνει συγχρονισμούς με email, επαφές κτλ ή προσπαθώ να βάλω πρώτα την mm? H αναβάθμιση γίνεται μόνο με το Lg bridge και όχι οτα?

Ακόμα και αν δεν εχει περαστεί τίποτα , μετά την αναβαθμιση πρέπει να κάνω reset?

 

Πολλές απορίες το ξέρω αλλά είναι το πρώτο μου ανδροιδ κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το τ9 του (αυτόματη διόρθωση όπως το λεει) δεν είναι τόσο καλό όσο ήταν του g2! Πολλες απλές λέξεις δεν τις αναγνωρίζει. Αλλάζει αυτο ;; υπάρχει τρόπος να κάνω κάποιο update στην ελληνικη γλωσσα του τ9;;

 

 

Κάτι -κάπως είχα κάνει στο g2 και είχα βελτιώσει αυτο το θεμα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν το κινητο ειναι αδουλευτο μαλλον πρεπει να περιμενεις λιγο να στρώσει η μπαταρία.

Ενα αλλο ειναι αν εχεις απο τις πρώτες εκδόσεις v10 a d c πιστευω ειναι λογικο γιατι ειναι χαλια απο καταναλωση.

Κανε ενα update και περιμενε λιγες μερες να στρώσει η μπαταρία και μετα κανεις κινηση για ΣΕΡΒΙΣ.

 

Αν χάνει 1% μπαταρία ανα 2 λεπτά τότε κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία η έχεις κάποια εφαρμογή που σου τρώει τόσο πολύ.

 

 

Καταρχήν σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας!!:)

Η αλήθεια ειναι οτι το εχω φορτίσει μόλις 3 φορές από την Κυριακή που το πήρα... Το εχω κάνει update σε marshmallow μέσω lg brigde... Μίλησα και με το service της lg με έναν πολυ ευγενικό "φίλο" από εκεί και μου είπε να δω πως θα πάει και σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία θα μου κάνουν αντικατάσταση μιας και έχει 6 μήνες εγγύηση... Απλά ανησυχώ μήπως ειναι κάποια δυσλειτουργία του κινητού που επηρεάζει την ζωή της μπαταρίας και όχι η μπαταρία αυτή καθαυτή... Υπάρχει τέτοια περίπτωση λέτε?

Εσείς σε τι φωτεινότητα το έχετε??:confused:

Edited by wewus
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας!!:)

Η αλήθεια ειναι οτι το εχω φορτίσει μόλις 3 φορές από την Κυριακή που το πήρα... Το εχω κάνει update σε marshmallow μέσω lg brigde... Μίλησα και με το service της lg με έναν πολυ ευγενικό "φίλο" από εκεί και μου είπε να δω πως θα πάει και σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία θα μου κάνουν αντικατάσταση μιας και έχει 6 μήνες εγγύηση... Απλά ανησυχώ μήπως ειναι κάποια δυσλειτουργία του κινητού που επηρεάζει την ζωή της μπαταρίας και όχι η μπαταρία αυτή καθαυτή... Υπάρχει τέτοια περίπτωση λέτε?

Εσείς σε τι φωτεινότητα το έχετε??:confused:

 

Η γνωμη μου ειναι να κανεις ενα καθαρο install και να δώσεις λιγο χρονο στην μπαταρία να ζωντανέψει.το ιδιο εκανε και εμενα στην αρχη αν θυμαμαι καλα.

Οσο για την φωτεινότητα επειδη το αυτόματο δεν μου φαινεται και πολυ σοβαρο το εχω στο 40-50% σε τερικους χώρους και αν ειμαι εξω το βαζω τέρμα την μερα φυσικα.

Η μπαταρία κρατεί βράχος και βγάζω ανετα δυο μερες με λογικη χρήση δηλαδη σπάνια παιχνιδια τηλεφωνο αρκετα και κανα FB Mail φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να κανεις ενα καθαρο install και να δώσεις λιγο χρονο στην μπαταρία να ζωντανέψει.το ιδιο εκανε και εμενα στην αρχη αν θυμαμαι καλα.

Οσο για την φωτεινότητα επειδη το αυτόματο δεν μου φαινεται και πολυ σοβαρο το εχω στο 40-50% σε τερικους χώρους και αν ειμαι εξω το βαζω τέρμα την μερα φυσικα.

Η μπαταρία κρατεί βράχος και βγάζω ανετα δυο μερες με λογικη χρήση δηλαδη σπάνια παιχνιδια τηλεφωνο αρκετα και κανα FB Mail φωτο.

 

Να'σαι καλά, σ´ευχαριστω για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα χθες αργά το απογευμα το κινητο. Το φορτισα 4 ώρες περίπου και άρχισα να το δουλεύω. Του άλλαξα τα φώτα στην χρήση ... Δεν έπεφτε η μπαταρία του με τιποτα! 100% φωτισμος, download εφαρμογές και Wi-Fi ανοιχτό Μόνιμα !! Τώρα το έβαλα για φόρτιση.... Ήταν 20% ακομα! Βλέπω ότι η μπαταρία του είναι πολύ καλή !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...