Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαιρετική συσκευή δε λέω, δούλευε σφαίρα, Μέχρι σήμερα δηλαδή, που μάλλον κλάταρε σε επίπεδο hardware με το γνωστό θέμα του bootloop.

 

Τέτοιο καιρό πέρυσι έπαθε τα ίδια αλλά έστρωσε με hard reset και στήσιμο συσκευής εκ νέου. Αυτή τη φορά δεν επανέρχεται με hard reset. Η συσκευή είναι με πλακέτα 508, αγορασμένη 4/12/15. Μας έκανε το "χατήρι" όμως να κλατάρει 3 εβδομάδες πριν το πέρας της εγγύησης,. Βέβαια και μεις την αγαπήσαμε, την προσέχαμε με γνήσιες θήκες LG και tempered glass, όντας αγρατζούνιστη και σαν καινούρια.

 

Ήδη μίλησα με LG και αύριο θα την παραλάβει κούριερ για να σωθεί και αν ναι, πόσο χρόνο θα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αδερφε, δεν εχω παραπονο.

 

Κ τωρα θα ξεκινησω να ψαχνω για αλλη συσκευη, σκεπτομενος αν θα πωληθει το G4 ή θα μεινει για ρεζερβα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλικάρια...πίνω νερό στο όνομά του.

3 συσκευές στο σπίτι (εγώ η σύζυγος μου και η κόρη) και άλλες 3 στην εταιρία που εργάζομαι. Δεν έχουν κάνει ΚΙΧ!!! Όλα είναι από πλακέτα 601 και πάνω.

Το έχω ξαναπεί...είναι η μοναδική συσκευή μετά το iPhone 4 που με έχει ενθουσιάσει τόσο. Τα κάνει ΟΛΑ στην ΕΝΤΕΛΕΙΑ!

Εννοείται ότι δεν θα το αγόραζα καινούριο...αλλά σε τιμές 150-200 είναι συσκευή με τα όλα της!!!

Η κόρη δυστυχώς ήθελε κινητό με μπαταρία ΦΟΡΤΗΓΟΥ...οπότε το αλλάξαμε με ένα Redmi Note 4.

Εγώ, λόγο κεραυνοβόλου έρωτα απο την αρχή της ύπαρξης του Mi5s, έκανα την αλλαγή μου.

Η σύζυγος σταθερή...δεν το δίνει για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο. Άσε που με την κόκκινη πλάτη είναι ποίημα η συσκευή. Είναι και πλακέτα 708 με αλλαγμένα όλα (κάμερα μπρός-πίσω, οθόνη, πλακέτα) προ 2μήνου από Procordia...ε την αλλάζεις αυτήν την συσκευή;;;;;;...ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!!!

Προσωπικά δηλώνω κατενθουσιασμένος με το G4 και χαίρομαι πραγματικά που έμεινε ένα (στην ουσία καινούριο) στην οικογένεια. :cool:

 

 

To μοναδικό Xiaomi που το κοιτάει στα ίσα στα μάτια είναι το Mi5s.

Στις ημερήσιες θα το έλεγα ανώτερο (το Mi5s).

Με το port του HDR+, έχει γίνει καλή δουλειά και στις νυχτερινές. Την λεπτομέρεια του G4-G5 δεν θα την πιάσει, αλλά η HDR+ επεξεργασία κάνει πολύ καλή δουλειά.

Η stock κάμερα είναι τρομερά γρήγορη με ακαριαία εστίαση (μέρα νύχτα) και μηδενικό shutter lag. Πραγματικό πυροβόλο. Η ταχύτητά της κατεβαίνει μέχρι 1/17 (auto) στις βραδυνές οπότε απομακρύνει πολύ το φαινόμενο του motion blur που παρατηρούσα στο G4 (κατέβαζε ταχύτητα κάτω από 1/10 οπότε τα ελαφρώς κινούμενα αντικείμενα δεν μπορούσε να τα παγώσει). Βέβαια αυτό λυνόταν με manual και ανέβασμα ταχύτητας αλλά μετά ερχόσουν στα ποιοτικά επίπεδα του Mi5s.

Γενικά, καμερό-hardware σαν του Mi5s δεν κυκλοφορεί και πολύ... (IMX 378 που όμως έχει 1/2.3" και 1.55µm pixels)

Δυστυχώς του λείπει το OIS. Έχει EIS αλλά δεν έχουν καταφέρει ακόμα να το κάνουν να δουλεύει όπως στο Pixel (ενώ έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια καμερο-χαρακτηριστικά). Στις φωτογραφίες δεν έχει θέμα γιατί με 1/17 κούνημα δεν παίζει. Στα βίντεο όμως η απουσία του σταθεροποιητή είναι αισθητή.

Γενικά, θα δείς μία συσκευή με πολύ καλή κάμερα (την ημέρα καλύτερη από το G4) που με το HDR+ δίνει τρομερά ποιοτικές βραδυνές. Είναι όμως ΚΑΙ η μαμά κάμερα καλή...έτσι κι αλλιώς. Σε ταχύτητα κάμερας...το G4 είναι σαν να κινείται ρε replay...σε όλους τους τομείς.

Πολύ κοντά σε απόδοση είναι και το Mi Max 2 που έχει επίσης πολύ καλό sensorα αλλά με 1/2.9" και 1.25µm pixels.

 

Αυτά τα ολίγα...έτσι επειδή έβαλε στο θέμα τα Xiaomi που τα υπεραγαπάω. Η MIUI είναι το κάτι άλλο (ειδικά εάν έρχεσαι από iOS).

 

Για του λόγου το αληθές:

 

Δεν φωτό από Mi5s HDR+ ΧΕΡΑΤΗ

 

37508240184_76df92131e_c.jpgIMG_20171106_195046

 

Και από G4 με 4sec έκθεση δηλαδή ΤΡΙΠΟΔΑ

 

37163618574_486ae07f6e_c.jpg20171022_220040

 

Σημείωση : Δεν είναι την ίδια μέρα και ώρα τραβηγμένες. Αλλά το point είναι αλλού. Ότι στο Mi5s (μέσω HDR+) πήρα χεράτη φωτό που στο G4 ήθελα τρίποδα. Και δεν μιλάμε για το πώς χειρίστηκαν τα φωτεινά σημεία...άλλο αυτό...;-)

 

Σωστά αυτά που γράφεις, αλλά θα τονίσω οτι στη φωτο του G4 δεν βλέπεις θόρυβο λόγω του εξαιρετικού Long Exposure που έχει.

Αντίθετα στο Mi5s θόρυβος υπάρχει..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

pavlidisc

 

Επιτρεψε μου να διαφωνησω.

To Μi5s εχει f/2.0 ενω το G4 εχει f/1.8, To Mi5s στα 12mp το G4 στα 16mp. To G4 με ois το mi5s με τιποτα.

Τα νουμερα απο μονα τους βγαζουν νικητη.

Αρκετα καλη και του Mi5s η καμερα αλλα 2 σκαλια πιο κατω απο του G4.

Μη πουμε τωρα για ποιοτητα εγγραφης ηχου και selfie camera :p

Στα τοπια την ημερα οντως μπορει να βγαζει λιγο καλυτερες λογο f/2.0.

 

Oι φωτογραφιες που εβαλες btw ειναι η νυχτα με τη μερα :P

4s που λες ειναι υπερβολικα. Του mi5s εχει αρκετο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

1) To Μi5s εχει f/2.0 ενω το G4 εχει f/1.8

2) To Mi5s στα 12mp το G4 στα 16mp

3) To G4 με ois το mi5s με τιποτα.

1) ναι αλλά το Mi5s έχει 1/2,3'' ενώ το G4 1/2,6''

2) Ναι αλλά το Mi5s έχει 1.55μm ενώ το G4 1.12 µm

3) Μειονέκτημα αλλά όχι στην κάμερα γιατί το mi5s κατεβάζει αυτόματο μέχρι 1/17. Κάτω από αυτό το νούμερο το motion blur είναι έντονο. Μπορεί το 1/4-1/2 να είναι πλεονέκτημα για τα τοπία αλλά για τους ανθρώπους είναι άπιαστο. Θα τους βγάλεις κουνημένους. Σε ένα παιδικό πάρτυ την τούρτα θα την βγάλεις καθαρή αλλά το παιδί θα έχει κούνημα.

Στο βίντεο ναι...είναι μειονέκτημα ΤΡΑΝΟ!!

 

4s που λες ειναι υπερβολικα. Του mi5s εχει αρκετο θορυβο.

Στα 2sec η συγκεκριμένη ήταν πολύ σκοτεινή. Το G4 έχει πολύ χαμηλό dynamic range και δεν μπορεί "ξεχωρίσει" τα σκοτεινά σημεία και να τα διαφοροποιήσει. Στα 2sec έχεις σκοτάδι. Στα 4sec έχεις καμένα φώτα. Δυστυχώς. Μειονέκτημα και του G4 και του V10. Αντίθετα το HDR+ κατέβασε τα φώτα όπως έπρεπε και ανέβασε τα σκοτάδια. ΟΚ...έχει παραπάνω θόρυβο.

 

Δές την αντίστοιχη (τρίποδας) των 4sec του Mi5s με stock κάμερα (όχι HDR+)

26442799059_866598e288_c.jpgIMG_20171106_195603

Παρατήρησε πως διαχειρίζεται τις φωτεινές πηγές!!! Έχει μεγάλο dymanic range.

 

Μη πουμε τωρα για ποιοτητα εγγραφης ηχου και selfie camera :p

Αυτό το αφήνω...είναι έστι όπως το λές. :)

 

Δεν προσπαθώ να κακολογήσω το G4. Ούτε για πλάκα. Για μένα, με το G4 (και με το G5) μπορείς να πάρεις τις ποιό εντυπωσιακές και πιό καθαρές φωτογραφίες από οτιδήποτε άλλο υπάρχει.

Το G4 όμως έχει αδυναμίες. Το χαμηλό dynamic range είναι μία βασική που βροντοφωνάζει και στις ημερήσιες. Επίσης : αργεί να νετάρει. Δεν έχει σημειακή φωτομέτρηση. Έχει τα μειονεκτήματά του ρε παιδί μου.

 

Την όλη συζήτηση την άνοιξα γιατί είπες ότι θα ήθελες ένα Xiaomi με καλή (εάν όχι ίδια) κάμερα με του G4. Δεν την άνοιξα ούτε για Vs ούτε για να κατηγορήσω το G4 που λάτρεψα. Εάν θέλεις να δώσεις μία φωτο-ευκαιρία σε xiaomi...τότε δώστην στο Mi5s. Αυτό ήθελα να πώ και σου έδειξα και όσο μπόρεσα στο γιατί ;-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Κ τωρα θα ξεκινησω να ψαχνω για αλλη συσκευη, σκεπτομενος αν θα πωληθει το G4 ή θα μεινει για ρεζερβα.

 

σου ειπαν αν εχουν πλακετες? επισης προς τα που κινεισαι για αγορα νεου κινητου?

Link to comment
Share on other sites

@pavlidisc

 

1&2 δεν ξερω αν και κατά ποσο εχουν διαφορες ποσο μαλλον όταν για το 2) εχουμε διαφορα στα mp.

3) Παλι στο 1/17 όπως λες το lg θα δειχνει καλυτερα στο σκοταδι.

Τωρα περι dynamic range στο Lg τραβηξες φωτο με hdr ή σε manual γιατι με μπερδεψες. Αν επαιξες με το manual ανεβάζεις λιγο το iso και κατεβάζεις τα 4 sec μεχρι εκει που το θες.

Στη φωτο σου παντως του lg ο φακος είναι λιγο λερωμενος.

Συζητηση κανουμε εννοειται δεν ημαστε 15χρονα να τα μετρήσουμε :p

Για σημειακη φωτομετρηση δοκιμασε το proshot.

Γενικα εγω θελω καμερα να τραβάει φεγγαρι και κανενα ufo αμα δω :p το lg g4 με τα βιας τα καταφερνει για το φεγγαρι... ufo δεν εχω δει ακομα :p Θελω το επομενο κινητο μου να εχει καλυτερη καμερα και είναι ο μοναδικος λογος που δεν εχω αλλαξει κινητο... Με εχει κουρασει το μέγεθος για να κανω 2-3 βασικα πραγματα κάθε μερα. Ένα Α3 2016 θα ηταν στα σχεδια μου αν ειχε εστω καμερα g4 και 2gb ram.

Link to comment
Share on other sites

@pavlidisc

 

1&2 δεν ξερω αν και κατά ποσο εχουν διαφορες ποσο μαλλον όταν για το 2) εχουμε διαφορα στα mp.

3) Παλι στο 1/17 όπως λες το lg θα δειχνει καλυτερα στο σκοταδι.

Τωρα περι dynamic range στο Lg τραβηξες φωτο με hdr ή σε manual γιατι με μπερδεψες. Αν επαιξες με το manual ανεβάζεις λιγο το iso και κατεβάζεις τα 4 sec μεχρι εκει που το θες.

Στη φωτο σου παντως του lg ο φακος είναι λιγο λερωμενος.

Συζητηση κανουμε εννοειται δεν ημαστε 15χρονα να τα μετρήσουμε :p

Για σημειακη φωτομετρηση δοκιμασε το proshot.

Γενικα εγω θελω καμερα να τραβάει φεγγαρι και κανενα ufo αμα δω :p το lg g4 με τα βιας τα καταφερνει για το φεγγαρι... ufo δεν εχω δει ακομα :p Θελω το επομενο κινητο μου να εχει καλυτερη καμερα και είναι ο μοναδικος λογος που δεν εχω αλλαξει κινητο... Με εχει κουρασει το μέγεθος για να κανω 2-3 βασικα πραγματα κάθε μερα. Ένα Α3 2016 θα ηταν στα σχεδια μου αν ειχε εστω καμερα g4 και 2gb ram.

 

Μίας και είπες ότι με τα βίας τραβάει το φεγγάρι.. 37498722662_5a876edb74_b.jpgMoon lg g4 by Kostas Kokkalis, on Flickr οκ τώρα

Edited by kok1980
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εγω θελω καμερα να τραβάει φεγγαρι και κανενα ufo αμα δω :p το lg g4 με τα βιας τα καταφερνει για το φεγγαρι... ufo δεν εχω δει ακομα :p Θελω το επομενο κινητο μου να εχει καλυτερη καμερα και είναι ο μοναδικος λογος που δεν εχω αλλαξει κινητο...

Ε τότε εσύ αγόρι μου είσαι για κινητό από άλλο πλανήτη!!!! :lol:

 

Το μοναδικό κινητό (για μένα) που είναι καλύτερο από το G4 είναι το G5. Έχει καλύτερο dynamic range που κάνει τις ημερήσιες (εκτός από κρυστάλλινες) μαγευτικές. Κάτι συννεφιασμένες πρωινές που έχω πετύχει κατά καιρούς εδώ κι εκεί...με έχουν αφήσει άναυδο!

ΚΑΙ το 950 τρομερή κάμερα...αλλά...δεν περιγράφω άλλο...

Εγώ μετά το G4 πήγαινα καρφί και ασυζητητί για G5 αλλά μου την έσπασε πολύ που η εταιρία έχει παρατήσει το G4 (σε επίπεδο ασφαλείας Android αναφέρομαι). Τέλος πάντως. Γνωστά σε όλους...μην επαναλαμβάνομαι χωρίς λόγο.

 

Με εχει κουρασει το μέγεθος για να κανω 2-3 βασικα πραγματα κάθε μερα. Ένα Α3 2016 θα ηταν στα σχεδια μου αν ειχε εστω καμερα g4 και 2gb ram.

SamsAng;;;;; OMG!!! Ξενέρωσα....την κάνω!!!! :lol:

 

@kok1980 TΤΡΟΜΕΡΗ φεγγαρο-φωτό!!!!:X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

σου ειπαν αν εχουν πλακετες? επισης προς τα που κινεισαι για αγορα νεου κινητου?

 

Καλημέρα, σήμερα περιμένω το Πόρτα-Πόρτα των Ελτά για παραλαβή της συσκευής. Θα μου δώσουν, είπανε από την LG, ένα έγγραφο παραλαβής και εκτίμησης της συσκευής (αν είναι σε αρίστη κατάσταση ή με σημάδια/χτυπήματα) και θα περιμένω ενημέρωση τους.

 

Για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου, μιας και η συσκευή ήταν της συζύγου και μάλιστα δώρο από εμένα, πήραμε ήδη άλλη χθες: Sony Xperia A1 Ultra σε χρυσό. 340€+ψιλά στα skroutzοκαταστήματα , 349€ στα Κωτσόβολος, Media Markt και Πλαίσιο. Έγινε από το τελευταίο η αγορά του και μένουν τώρα αλλαγή sim (θέλει nano) και την πολύ καλή μαμά θήκη της Sony, SCSG40. Πιθανότατα να του περάσω ένα καλό tempered glass όπως στο G4, που -δυστυχώς- μάλλον θα βγει από την LG κατά το άνοιγμα της συσκευής.

 

Παρά λοιπόν το τεράστιο του Xperia A1 Ultra (6 ίντσες οθόνη+μεγάλα bezels πάνω και κάτω/ελάχιστα στα πλαινά), δε την χάλασε. Ούτε και εμένα, γιατί δε βάζουμε κινητά σε τσέπες παρά μόνο σε τσάντες ή σε θήκες από τα πανωφόρια. Προσωπικά μου άρεσε πολύ και κάνοντας ένα μικρό τεστάκι ταχύτητας (με το LG V10 μου) ανοίγματος διαφόρων ιστοσελίδων με τον Chrome, το Sony ήταν 1-2 δεύτερα πιο γρήγορο σχεδόν πάντα. Επίσης το Sony έρχεται με Nougat εγκατεστημένο. 2κάρτο και με επιπλέον θύρα για SD το Sony, διάβασα πολύ καλά σχόλια για τη διάρκεια της μπαταρίας του, παρά τα 2700mA. Τέλος, τολμώ να πω πως οι φώτο από το G4 ήταν πιο "άχρωμες" σε σχέση με του Sony. Είμαι άσχετος όμως με το κομμάτι φωτογραφία, οπότε ας μη ληφθεί σοβαρά το τελευταίο σχόλιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μίας και είπες ότι με τα βίας τραβάει το φεγγάρι.. 37498722662_5a876edb74_b.jpgMoon lg g4 by Kostas Kokkalis, on Flickr οκ τώρα

 

Aυτο που δειχνεις δεν ειναι φεγγαρι αλλα φεγγαρι 8bit :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε τότε εσύ αγόρι μου είσαι για κινητό από άλλο πλανήτη!!!! :lol:

Ειμαι που να μην ημουν.:p

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 20 περιπου μερες αντιμετωπισα προβλημα με το FB..η εφαρμογη κολουσε κ δεν φορτωνε τις σελιδες..επισης σπανια παγωνε σε ασχετες στιγμες η οθονη κ χρειαζοταν λιγο χρονο για να ξεμπλοκαρει..ταυτοχρονα ειχα κ ενα θεμα με το double tap..εκλεινε παντα την συσκευη αλλα σπανια την ανοιγε κ οταν συνεβαινε αυτο ειχε μεγαλη καθυστερηση,,

επειδη ειχα κ μια δευτερη συσκευη πριν απο μια εβδομαδα την εστειλα στην procordia για να δω αν μπορουν να κανουν κατι αν και δεν το περιμενα(σημειωτεον οτι μου ειχε πεσει κατω 2 με 3 φορες με εμφανη σημαδια στο πλαισιο,,ειχαν ξεκολησει κομματια)

μου επιστραφηκε σημερα το πρωι...οι ανθρωποι μου αλλαξαν την οθονη κ το πλαισιο κ εβαλαν καινουργια μητρικη 710..

επαθα πλακα...ηθελα να το γραψω για να τους ευχαριστησω δημοσια για την αψογη εξυπηρετηση κ Ειναι ενας απο τους λογους που θα εχω παντα lg,,(to σερβις τους το ειχα χρησιμοποιησει ξανα πριν απο 3 χρονια με ενα G3 που ειχα κ ηταν το ιδιο αψογοι..

Ευχαριστω

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 20 περιπου μερες αντιμετωπισα προβλημα με το FB..η εφαρμογη κολουσε κ δεν φορτωνε τις σελιδες..επισης σπανια παγωνε σε ασχετες στιγμες η οθονη κ χρειαζοταν λιγο χρονο για να ξεμπλοκαρει..ταυτοχρονα ειχα κ ενα θεμα με το double tap..εκλεινε παντα την συσκευη αλλα σπανια την ανοιγε κ οταν συνεβαινε αυτο ειχε μεγαλη καθυστερηση,,

επειδη ειχα κ μια δευτερη συσκευη πριν απο μια εβδομαδα την εστειλα στην procordia για να δω αν μπορουν να κανουν κατι αν και δεν το περιμενα(σημειωτεον οτι μου ειχε πεσει κατω 2 με 3 φορες με εμφανη σημαδια στο πλαισιο,,ειχαν ξεκολησει κομματια)

μου επιστραφηκε σημερα το πρωι...οι ανθρωποι μου αλλαξαν την οθονη κ το πλαισιο κ εβαλαν καινουργια μητρικη 710..

επαθα πλακα...ηθελα να το γραψω για να τους ευχαριστησω δημοσια για την αψογη εξυπηρετηση κ Ειναι ενας απο τους λογους που θα εχω παντα lg,,(to σερβις τους το ειχα χρησιμοποιησει ξανα πριν απο 3 χρονια με ενα G3 που ειχα κ ηταν το ιδιο αψογοι..

Ευχαριστω

Φιλε,εκει στην Lg δεν υπολογιζουν τις φθορες .Αυτο ειναι και λογικο,γιατι οταν εχεις και λερωμενη τη φωλια σου με το g4 και οχι μονο ,δεν μπορεις να ψιριζεις την παραμικρη γρατζουνια και να κανεις το δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,εκει στην Lg δεν υπολογιζουν τις φθορες .Αυτο ειναι και λογικο,γιατι οταν εχεις και λερωμενη τη φωλια σου με το g4 και οχι μονο ,δεν μπορεις να ψιριζεις την παραμικρη γρατζουνια και να κανεις το δυσκολο.

 

Μην το λες, πήγαινε σε κανένα άλλο service ηλεκτρικών συσκευών π.χ. astra service, oktabit και θα θες να τους δείρεις με τις πουστιές που θα θέλουν να σου κάνουν για να μην σε καλύψουν στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ιανουάριο τελειώνει η εγγύηση μου της πλακέτας μαρτιο σκέφτομαι να το στείλω και γω με αυτά που διαβάζω για οθόνη κανει κατι λολα με το double tab αλλα ουτε θεμα με τα χρώματα ούτε τίποτα αλλά αφού αλλάζουν οθόνη και πλακέτες και παει λέγοντας και πλαίσιο βασικό το σκέφτομαι.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ιανουάριο τελειώνει η εγγύηση μου της πλακέτας μαρτιο σκέφτομαι να το στείλω και γω με αυτά που διαβάζω για οθόνη κανει κατι λολα με το double tab αλλα ουτε θεμα με τα χρώματα ούτε τίποτα αλλά αφού αλλάζουν οθόνη και πλακέτες και παει λέγοντας και πλαίσιο βασικό το σκέφτομαι.....
Και πολύ καλά κάνεις. Εφόσον υπάρχει υπόνοια προβλήματος να το στείλεις. Αυτό που έχω, ο προηγούμενος κάτοχος το έστειλε για bootloop και εν τέλη η Procordia άφησε επάνω μόνο μπαταρία και πίσω κουμπιά. ΌΛΑ τα υπόλοιπα τα άλλαξε.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνεις. Εφόσον υπάρχει υπόνοια προβλήματος να το στείλεις. Αυτό που έχω, ο προηγούμενος κάτοχος το έστειλε για bootloop και εν τέλη η Procordia άφησε επάνω μόνο μπαταρία και πίσω κουμπιά. ΌΛΑ τα υπόλοιπα τα άλλαξε.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εντάξει αλλα δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι μπαίνουν καινούρια εργοστασιακά parts επισκευασμενα πιστεύω μπαίνουν!!!αλλά τουλάχιστον ανανεώνεις την εγγύηση για το καθένα άλλα 2 χρόνια άρα έχει όφελος !απλα δεν έχω δεύτερη συσκευή πρέπει να ψάξω γιατί είναι ικανοί να το στείλουν πίσω μετά τα Χριστούγεννα και γιορτές χωρίς νορμαλ τηλ δεν λεει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εντάξει αλλα δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι μπαίνουν καινούρια εργοστασιακά parts επισκευασμενα πιστεύω μπαίνουν!!!αλλά τουλάχιστον ανανεώνεις την εγγύηση για το καθένα άλλα 2 χρόνια άρα έχει όφελος !απλα δεν έχω δεύτερη συσκευή πρέπει να ψάξω γιατί είναι ικανοί να το στείλουν πίσω μετά τα Χριστούγεννα και γιορτές χωρίς νορμαλ τηλ δεν λεει!
Χωρίς να ξέρω εάν μπαίνουν καινούρια ή όχι... συμφωνώ με αυτό που είπες : 2 χρόνια επιπλέον εγγύηση. Συν ότι πλέον αυτό που δεν δούλευε... τώρα δουλεύει. :-)

Εδώ στο iPhone σκας χιλιάρικο... και εαν πάθει κάτι... ανακατασκευασμένο παίρνεις.

Το δικό μου έκανε 3 εβδομάδες να έρθει.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω εάν μπαίνουν καινούρια ή όχι... συμφωνώ με αυτό που είπες : 2 χρόνια επιπλέον εγγύηση. Συν ότι πλέον αυτό που δεν δούλευε... τώρα δουλεύει. :-)

Εδώ στο iPhone σκας χιλιάρικο... και εαν πάθει κάτι... ανακατασκευασμένο παίρνεις.

Το δικό μου έκανε 3 εβδομάδες να έρθει.

 

from my Mi5s

 

Ειναι με τις μερες και τις δουλειες.Εμενα με εχει τυχει σε αλλαγη οθονης και πλακετας ,να το στειλω Δευτερα και Πεμπτη να το εχω στα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα μου πούνε εμένα αύριο που θα το παραλάβουν. Αν και είναι σε καινούρια κατάσταση χωρίς θέματα στην οθόνη ή έστω μια γρατζουνιά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB2-X30F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς g4 για ανταλλακτικα; ενδιαφέρομαι κυριως για την οθόνη.η δική μου ράγισε μετά από πτωση Δεν νομίζω οτι αξίζει να το στείλω στην αντιπροσωπεία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...