Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπερα!

Εχω μικρο θεμα αλλα δεν ξερω αν ειναι προβλημα ή το κανει μονο το δικο μου..

 

Λοιπον το θεμα μου ειναι με το widget του ρολογιου που εχει το κινητο. Το εχω βαλει μπροστα στην πρωτη μου οθονη. Ειναι αρκετες φορες που οταν το ανοιγω και με πεταει στην αρχικη μου, κανει και 3-4 δευτερολεπτα να ενημερωθει στην κανονικη ωρα..

Δεν εχω παρατηρησει να το κανει καπου συγκεκριμενα, πχ αν το αφησω πολυ ωρα η οχι.

Λετε να φταιει κατι η απλα ετσι τυχαινει?

 

Δεν έχεις πρόβλημα, απλά έτσι γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμε κ αυτο εκανα επανεκκίνηση το τηλ οπως κανω κάθε 2 μερες κ βλεπω το μενου να μην κανει αυτες τις εναλλαγές τις γραφικες λεω λες κατσε να δω μηοως στο μενου του προγραμματιστή αλλαξαν οι κλιμακες......και τελικα απο μονες τους ειχαν απενεργοποιηθεί.....τα στο 1.5 νομιζω τοσο ειναι το κανονικο αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος να το βαλω στο 1 παραπανω δεν νομιζω να ειναι.μ..απο μονο τπυ ομως πως εγινε δεν μπορω να καταλαβω

 

Απο την μανα του ειναι στο 1χ οσο για το αλλο δεν ξερω γιατι μπορει να εφαγε τετοιο φλας.

Link to comment
Share on other sites

Απο την μανα του ειναι στο 1χ οσο για το αλλο δεν ξερω γιατι μπορει να εφαγε τετοιο φλας.

 

Τα εβαλα στο 1χ κ ειναι κομπλε....κ γω δεν μπορω να καταλαβω καλα θα μου πεις σε αυτο τηλ τα περιεργα ειναι που το κανουν συναρπαστικό.....δλνα φανταστεις δεν ειχα καν ενεργοποιημένο το κρυφο μενου!!!δηαλδη καποιος που δεν ξερει απο αυτα θα πει χαλασε το τηλ κ παει λέγοντας

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα στο 1χ κ ειναι κομπλε....κ γω δεν μπορω να καταλαβω καλα θα μου πεις σε αυτο τηλ τα περιεργα ειναι που το κανουν συναρπαστικό.....δλνα φανταστεις δεν ειχα καν ενεργοποιημένο το κρυφο μενου!!!δηαλδη καποιος που δεν ξερει απο αυτα θα πει χαλασε το τηλ κ παει λέγοντας

 

 

Χα χα χα ετσι ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..εχω το g3.το σκεφτομαι πολυ σοβαρα μεσα στη βδομαδα η την αλλη να παρω το g4.αξιζει να ρισκαρω;;εχουν φτιαξει οι τελευταιες παρτιδες για το γνωστο bootloop;;η να περιμενω μετα το καλοκαιρι μηπως πεσει το g5 κ παω απευθειας εκει;;θελω πραγματικα τη βοηθεια σας..ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..εχω το g3.το σκεφτομαι πολυ σοβαρα μεσα στη βδομαδα η την αλλη να παρω το g4.αξιζει να ρισκαρω;;εχουν φτιαξει οι τελευταιες παρτιδες για το γνωστο bootloop;;η να περιμενω μετα το καλοκαιρι μηπως πεσει το g5 κ παω απευθειας εκει;;θελω πραγματικα τη βοηθεια σας..ευχαριστω εκ των προτερων..

 

g5 v10 κανε υπομονη!!!μπορει να βρεθει λυση στο μελλον αλλα αν βασιστείς σε αυτο τρεχα γυρευε....

 

edit:αν και το 3αρι που εχεις ειδικα αν ειναι το 32αρι εισαι μια χαρα.....το ειχα και ξερω άξιο τηλεφωνο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το g4 είναι λαχείο, είναι σαν τα αυγά της λαμπρής. ..όπως θες πεστο. ...Εγώ είμαι ακόμα στους τυχερούς χρήστες ρίσκαρα και μου βγήκε μέχρι στιγμής. Απολαυστικό κινητό σε όλα του. Όμως το θέμα με το bootloop είναι γεγονός και εμφανίζεται τελικά σε μεγάλο ποσοστό, αυτό φαίνεται και στην δημοσκόπηση του φόρουμ. Περιμένεις να δεις πως θα πάει το 5 διαφορετικά παίρνεις το ρίσκο σου. ....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

edit:αν και το 3αρι που εχεις ειδικα αν ειναι το 32αρι εισαι μια χαρα.....το ειχα και ξερω άξιο τηλεφωνο

 

Αν δεν είχε τα γνωστα θεματα το 4αρι, δεν θα υπήρχε σύγκριση αλλο επίπεδο το 4αρι σχεδόν παντού...αλλα ας όψεται η lg που τα εκανε τελικα μούσκεμα..

 

εκτός απο τα v10, g5 ο συμφορουμιτης μπορει να κοιτάξει και αλλες μαρκες...υπαρχουν χιλιαδες επιλογες για ολα τα γουστα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμε κ αυτο εκανα επανεκκίνηση το τηλ οπως κανω κάθε 2 μερες κ βλεπω το μενου να μην κανει αυτες τις εναλλαγές τις γραφικες λεω λες κατσε να δω μηοως στο μενου του προγραμματιστή αλλαξαν οι κλιμακες......και τελικα απο μονες τους ειχαν απενεργοποιηθεί.....τα στο 1.5 νομιζω τοσο ειναι το κανονικο αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος να το βαλω στο 1 παραπανω δεν νομιζω να ειναι.μ..απο μονο τπυ ομως πως εγινε δεν μπορω να καταλαβω

 

Ειχα κανει και εγω καποιες αλλαγες και σε καποια φαση συνειδητοποιησα οτι ειχαν επανελθει σε "στοκ" , ετσι απλα, απο μονες τους. Wtf ???

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμε κ αυτο εκανα επανεκκίνηση το τηλ οπως κανω κάθε 2 μερες κ βλεπω το μενου να μην κανει αυτες τις εναλλαγές τις γραφικες λεω λες κατσε να δω μηοως στο μενου του προγραμματιστή αλλαξαν οι κλιμακες......και τελικα απο μονες τους ειχαν απενεργοποιηθεί.....τα στο 1.5 νομιζω τοσο ειναι το κανονικο αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος να το βαλω στο 1 παραπανω δεν νομιζω να ειναι.μ..απο μονο τπυ ομως πως εγινε δεν μπορω να καταλαβω

 

Χμμ... Εμένα πριν 2 ημέρες ξαφνικά απέκτησε δόνηση όταν πατούσα την κάτω μπάρα (back button κλπ.) Βρίσκω την επιλογή και ήταν ενεργοποιημένη ενω η πρώτη δουλειά που έκανα όταν αγόρασα το κινητό πριν ~3 μήνες ήταν να την απενεργοποιήσω κι όπως εσένα αναρωτιόμουν πως μπορεί να έγινε. Περίεργα πράγματα... :ninja:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Εμένα πριν 2 ημέρες ξαφνικά απέκτησε δόνηση όταν πατούσα την κάτω μπάρα (back button κλπ.) Βρίσκω την επιλογή και ήταν ενεργοποιημένη ενω η πρώτη δουλειά που έκανα όταν αγόρασα το κινητό πριν ~3 μήνες ήταν να την απενεργοποιήσω κι όπως εσένα αναρωτιόμουν πως μπορεί να έγινε. Περίεργα πράγματα... :ninja:

 

χααχαχαχ και σε μενα εγινε 3-4 φορες!!!φαντασματα κυριευουν το 4αρι.....γρηγορα στην εκκλησιά για διαβασμα!!!ευλογισον!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

χααχαχαχ και σε μενα εγινε 3-4 φορες!!!φαντασματα κυριευουν το 4αρι.....γρηγορα στην εκκλησιά για διαβασμα!!!ευλογισον!!!!

Και σε μένα έτυχε πρόσφατα!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.η καμερα του g5 εχει βγει για το g4 απο το xda? Αληθεύει? Μου το ειπε ενας φιλος.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αλλαχτεί το μεταλλικό πλαίσιο? (μόνο το μεταλλικό πλαίσιο, όχι οθόνες κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.η καμερα του g5 εχει βγει για το g4 απο το xda? Αληθεύει? Μου το ειπε ενας φιλος.

 

Nαι εχει βγει.

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/g5-camera-ported-g4-t3347487

 

Αλλα θα σου ελεγα να δοκιμασεις την καμερα του lg v10. Δεν χρειαζεται να ειναι ρουτ το κινητο, δεν μπλεκεις με τιποτα, παραμενει και η στοκ καμερα σου στο κινητο και αποκτας μεταξυ αλλων μεγαλυτερο bitrate, καμερα με 60fps εγγραφη βιντεο κλπ

Την καμερα του lg v10 την βρισκεις εδω:

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση..την καμερα του v10 την εχω απλα.ηθελα να την δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να αλλαχτεί το μεταλλικό πλαίσιο? (μόνο το μεταλλικό πλαίσιο, όχι οθόνες κτλ)

 

Αν θέλεις να είσαι εντός εγγύησης θα πρέπει να το πας στο επίσημο service με ότι αυτό συνεπάγεται σε θέματα κόστους. Είσαι σίγουρος ότι αξίζει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση..

 

Σε κατάσταση αναμονής τι ποσοστό τοις εκατό της μπαταρίας καταναλώνει το κινητό σας;

 

Είναι φυσιολογικό να μου τρώει 10-15% π.χ την νύχτα που δεν το λειτουργώ;

 

Υ.Γ Ένα πρόβλημα που είχα παλιότερα με τον proximity sensor, Λύθηκε αντικαθιστώντας το tempered τζαμάκι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση..

 

Σε κατάσταση αναμονής τι ποσοστό τοις εκατό της μπαταρίας καταναλώνει το κινητό σας;

 

Είναι φυσιολογικό να μου τρώει 10-15% π.χ την νύχτα που δεν το λειτουργώ;

 

Υ.Γ Ένα πρόβλημα που είχα παλιότερα με τον proximity sensor, Λύθηκε αντικαθιστώντας το tempered τζαμάκι..

 

ανάλογα ποσα services τρέχουν από πισω.

πόσες εφαρμογές έχεις και τι τις έχεις αφησει να κάνουν.

 

μπορεί να μην καταναλώνει και τιποτα

μπορεί και πολύ, πχ αν κάνει συγχρονισμούς κατεβάζει ενημερώσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που απο συνηθεια εχω κλειστα την νυχτα τα wifi, gps, 4g,bt....οταν το πιανω στα χερια μου μετα απο 8-10 ωρες η μπαταρια βρισκεται ακομη στο 100% (το φορτιζω το βραδυ, το βγαζω απο τον φορτιστη και το παιρνω στο υπνοδωματιο με 100% μπαταρια)

Την αλλη μερα που θα το πιασω στα χερια μου, ειναι ακομη στο 100% με τα παραπανω κλειστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που απο συνηθεια εχω κλειστα την νυχτα τα wifi, gps, 4g,bt....οταν το πιανω στα χερια μου μετα απο 8-10 ωρες η μπαταρια βρισκεται ακομη στο 100% (το φορτιζω το βραδυ, το βγαζω απο τον φορτιστη και το παιρνω στο υπνοδωματιο με 100% μπαταρια)

Την αλλη μερα που θα το πιασω στα χερια μου, ειναι ακομη στο 100% με τα παραπανω κλειστα.

 

Και με ανοιχτα στο 100% θα το εβρισκες, καθως στο 100% καθεται λιγο παραπανω το κινητο ουτως ή αλλως.

Γενικα ειναι καλο σε stand by , αν δεν συμβαινει τιποτα παραξενο γενικοτερα με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.πριν ημουν στο ιντερνετ με wifi το εβαλα στην τσέπη, λιγο μετα που το εβγαλα ηταν κολλημενα τα παντα. Δεν εκανε τιποτα βγαζω την μπαταρια την βαζω ολα κομπλέ αυτο μου το εχει κα ει τωρα δυο φορες..σας το εχει κανει εσας αυτο? Να ετοιμαζομαι για το bootloop?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.πριν ημουν στο ιντερνετ με wifi το εβαλα στην τσέπη, λιγο μετα που το εβγαλα ηταν κολλημενα τα παντα. Δεν εκανε τιποτα βγαζω την μπαταρια την βαζω ολα κομπλέ αυτο μου το εχει κα ει τωρα δυο φορες..σας το εχει κανει εσας αυτο? Να ετοιμαζομαι για το bootloop?

 

Κανε καμια βουτια στη θαλασσα και παρε ενα back up οσο κολυμπας :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...