Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά είναι το ίδιο, απ' όπου και να το κάνεις!!

Κάνε το αν είναι απ' το μενού και όταν ανοίξει έλεγξε το, αν έχουν σβήσει όλα.

 

με τα κουμπιά σβήνουν ολα αλλα ζηταει το παλιό gmail

Link to comment
Share on other sites

θελω να δωσω το g4 τι πρεπει να κανω πριν το δωσω ; επαναφορα ρυθμισεων απο το μενου ; μετα οταν θα το ανοιξει ο νεος κατοχος θα ζηταει το δικο μου Gmail ?

Μόνο μια επαναφορα κάνε του. Τίποτα παραπάνω. Στον αλλον που θα το δώσεις θα είναι σαν να το αγόρασε μόνος του. Μετά θα βάλει το δικό του Gmail δεν έχει σχέση τι δικό σου.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια επαναφορα κάνε του. Τίποτα παραπάνω. Στον αλλον που θα το δώσεις θα είναι σαν να το αγόρασε μόνος του. Μετά θα βάλει το δικό του Gmail δεν έχει σχέση τι δικό σου.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

εχω μπερδευτεί λίγο. επαναφορά με ποιο τρόπο να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτεί λίγο. επαναφορά με ποιο τρόπο να κάνω;

Πριν το δώσεις κάνε του μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να μη μείνει απολύτως τίποτα μέσα όταν το πάρει ο αλλος. Θα χαθούν τα πάντα απο μέσα και θα το πάρει σαν καινουριο. Δεν μένει τίποτα δικό σου.

 

 

Ρυθμισεις > δημιουργία αντιγράφων ασφαλειας > επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων

 

ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΏΣΕΙΣ στον αλλον!!!! μην κάνεις κάτι τέτοιο όσο το χρησιμοποιείς εσύ και με κυνηγάς μετά γιατί σου άδειασε :D

 

Μετά όταν το ανοιξει ο νεος κατοχος θα δώσει το δικό του Gmail

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όταν είναι στο σέρβις και περιμένει να το επιστρέψουν, σε παίρνουν τηλέφωνο για ραντεβού με το courier;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Oχι ερχεται κατευθειαν!!ετσι εγινε σε εμενα που το εστειλα για αλλαγη οθονης!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτεί λίγο. επαναφορά με ποιο τρόπο να κάνω;

Κάνε μια επαναφορά απλή από το κανονικό μενού του τηλέφωνου. Νομίζω πλέον με τον συνδυασμό κουμπιών ζητάει το παλιό Gmail για λόγους ασφαλείας καθώς ακόμα και με δαχτυλικο αποτύπωμα αν κλαπεί ένα τηλέφωνο με ένα reset μπορούσες να χρησιμοποιησεις κανονικά το τηλέφωνο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια

Τι κάνω για να διορθώσω αυτό

Μου το εμφανίζει σε πολλές εφαρμογές και δεν βοηθούν οι πληροφορίες του μηνύματος

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/3617bc3e9e404360d283aeaf6934d6e0.jpg

Και τι ακριβώς είναι το να σχεδιάζει πάνω από άλλες εφαρμογές κάποια εφαρμογή?

Πχ η εφαρμογή για τα sms έχει ναι στην επικάλυψη οθόνης. Αν το βάλω όχι τι δεν θα γίνεται?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καποια 3η εφαρμογη εχει να κανει που τις εχεις δωσει τα αναλογα δικαιωματα. Πρεπει να εισαι σιγουρος οτι δεν θα σου κλεψουν τιποτα στοιχεια και για λογους ασφαλειας σου λεει να το απενεργοποιησεις.
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια

Τι κάνω για να διορθώσω αυτό

Μου το εμφανίζει σε πολλές εφαρμογές και δεν βοηθούν οι πληροφορίες του μηνύματος

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/3617bc3e9e404360d283aeaf6934d6e0.jpg

Και τι ακριβώς είναι το να σχεδιάζει πάνω από άλλες εφαρμογές κάποια εφαρμογή?

Πχ η εφαρμογή για τα sms έχει ναι στην επικάλυψη οθόνης. Αν το βάλω όχι τι δεν θα γίνεται?

Επικάλυψη οθόνης εννοεί όταν μια εφαρμογή έχει την δυνατότητα να ανοίγει ένα παράθυρο πάνω στις άλλες εφαρμογές.

Παράδειγμα. Έχεις ανοιχτό το chrome browser και διαβάζεις κάτι. Και σου έρχεται ένα sms. Η εφαρμογή sms ανοίγει ένα παραθυράκι και διαβάζεις το μήνυμα. Μετά πατάς το (χ) και συνεχίζεις στο chrome αυτό που διαβάζες πριν. Αν αφαιρέσεις την δυνατότητα αυτή από την εφαρμογή sms θα έρθει μόνο ειδοποίηση ότι έχεις ένα sms. Θα πρέπει να ανοίξεις την εφαρμογή sms για να το διαβάσεις με κίνδυνο να κλείσει η εφαρμογή chrome browser και να πρέπει να την ανοίξεις πάλι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια

Τι κάνω για να διορθώσω αυτό

Μου το εμφανίζει σε πολλές εφαρμογές και δεν βοηθούν οι πληροφορίες του μηνύματος

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/3617bc3e9e404360d283aeaf6934d6e0.jpg

Και τι ακριβώς είναι το να σχεδιάζει πάνω από άλλες εφαρμογές κάποια εφαρμογή?

Πχ η εφαρμογή για τα sms έχει ναι στην επικάλυψη οθόνης. Αν το βάλω όχι τι δεν θα γίνεται?

 

Σίγουρα στο κάνει κάποια εφαρμογή που τρέχει απο πίσω.

Μήπως έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή τύπου Blue Light Filter (όπως το Twilight που έχω εγώ, το Lux, το Bluelight Filter κ.α) Ξέρεις, αυτές που ρυθμίζουν την απόχρωση της οθόνης σε πιο ζεστά χρώματα για να μην διεγείρεται ο εγκέφαλος προκαλώντας διαταραχή στον κύκλο του ύπνου όταν σερφάρουμε η διαβάζουμε βράδυ.

 

Εμένα αυτή η εφαρμογή μου την έκανε τη "ζημιά" μετά απο αναβάθμηση σε 6.0

Με παύση, (η απεγκατάσταση ως ακραία λύση), των αντίστοιχων εφαρμογών, λύνεται το πρόβλημα, το μήνυμα δεν ξαναεμφανίζεται και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές που παρουσίαζαν διάφορες δυσλειτουργίες, δουλεύουν και πάλι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το έκανε με το lux και το έβγαλα αν και υπάρχει τρόπος να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Το lux είναι. Ευχαριστώ.

Λύση δεν έχω βρει. Όποιος βρει λύση ας ενημερώσει

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Το lux είναι. Ευχαριστώ.

Λύση δεν έχω βρει. Όποιος βρει λύση ας ενημερώσει

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω οπως ειπα πριν, εχω το Twilight που μου εκανε τη ζημια. Αρχικα το εκανα pause μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης και σταματησε το προβλημα. Μετα απο κανα μηνα εσκασε update της εφαρμογης και το προβλημα λυθηκε οριστικα. Τωρα τρεχει μια χαρα πανω απ' ολα τις ωρες που πρεπει (απ' την δυση του ηλιου μεχρι την ανατολη).

 

Οσο για τις εφαρμογές αυτού του είδους εχω να πω πως δουλεύουν πραγματικά και δεν είναι μύθος όπως πολλοί πιστεύουν. Έχει αποδειχθεί επιστημονικά απο πολλές έρευνες, πως η πολύωρη έκθεση στο έντονο λευκό φως των οθονών (ο εγκέφαλος μας το αντιλαμβάνεται ως μπλέ) υπολογιστών, κινητών, τάμπλετς κλπ τις βραδυνές ώρες (το γνωστό "κάψιμο" πάνω απο τα γκάτζετς μας ) προκαλεί απίστευτα προβλήματα στον εγκέφαλο, αρχής γενομένης της διαταραχής ύπνου λόγο υπερδιέγερσης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στη παρέα!Είπα να το πάρω και εγώ για δοκιμή!:) Όλα καλά μέχρι τώρα (το πήρα από ένα φίλο που το είχε τρεις μέρες)!Το αναβάθμισα και στην 6 με ΟΤΑ.'Ομως κάτι με ψιλοχάλασε.Δε μου έρχονται οι ειδοποιήσεις του Facebook!!(2,3 κλπ.στο εικονίδιο της εφαρμογής!!Και δε μιλάω για μια απλή καθυστέρηση δευτερολέπτων!Δε μου έρχονται καθόλου!Πρέπει αναγκαστικά να μπαίνω από την εφαρμογή για να ελέγχω!!Υπάρχει καμιά λύση?Το κάνει σε κάποιον άλλο?Βάζοντας την 6,έκανα και επαναφορά...αν παίζει ρόλο.Δε το έχ ω δει σε κανένα άλλο κιν.από αυτά που είχα κατά καιρούς...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια στη παρέα!Είπα να το πάρω και εγώ για δοκιμή!:) Όλα καλά μέχρι τώρα (το πήρα από ένα φίλο που το είχε τρεις μέρες)!Το αναβάθμισα και στην 6 με ΟΤΑ.'Ομως κάτι με ψιλοχάλασε.Δε μου έρχονται οι ειδοποιήσεις του Facebook!!(2,3 κλπ.στο εικονίδιο της εφαρμογής!!Και δε μιλάω για μια απλή καθυστέρηση δευτερολέπτων!Δε μου έρχονται καθόλου!Πρέπει αναγκαστικά να μπαίνω από την εφαρμογή για να ελέγχω!!Υπάρχει καμιά λύση?Το κάνει σε κάποιον άλλο?Βάζοντας την 6,έκανα και επαναφορά...αν παίζει ρόλο.Δε το έχ ω δει σε κανένα άλλο κιν.από αυτά που είχα κατά καιρούς...

Ούτε εμένα μου έρχονται. Πρέπει να μπαίνω μέσα Να βλέπω. Πιστεύω ότι είναι από θέμα εφαρμογής κ όχι συσκευής. Σε προηγούμενες εκδόσεις ερχόταν κανονικά! Βάλε Chrome που έρχονται αμέσως (έχει ειδοποιήσεις για facebook) κ όταν δεις ότι σου χτύπησε ειδοποίηση από Chrome μπαίνεις στην εφαρμογή και τις βλέπεις.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου έρχονται. Πρέπει να μπαίνω μέσα Να βλέπω. Πιστεύω ότι είναι από θέμα εφαρμογής κ όχι συσκευής. Σε προηγούμενες εκδόσεις ερχόταν κανονικά! Βάλε Chrome που έρχονται αμέσως (έχει ειδοποιήσεις για facebook) κ όταν δεις ότι σου χτύπησε ειδοποίηση από Chrome μπαίνεις στην εφαρμογή και τις βλέπεις.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Τώρα διαπίστωσα οτι ούτε σε gmail γράφει 1,2 κλπ.Μόνο στη μπάρα που κατεβαίνει γράφει!Άρα μάλλον σε όλες το κάνει.Λες να είναι πρόβλημα της 6;Κι αν ναι,πως επιστρέφω στη lollipop;Αλλά να είμαστε σίγουροι ότι εκεί δεν έχει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διαπίστωσα οτι ούτε σε gmail γράφει 1,2 κλπ.Μόνο στη μπάρα που κατεβαίνει γράφει!Άρα μάλλον σε όλες το κάνει.Λες να είναι πρόβλημα της 6;Κι αν ναι,πως επιστρέφω στη lollipop;Αλλά να είμαστε σίγουροι ότι εκεί δεν έχει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με λολιποπ είμαι αλλά έχω nova launcher. Δεν είμαι με τον stock για να σου πω.... Αλλά και πριν που δεν τον είχα, μου ερχόταν κανονικά η αριθμητική ειδοποίηση για τα μη αναγνωσμένα στις εφαρμογές. Εκτός από το fb που είτε με στοκ είτε με nova, ούτε ειδοποιήσεις χτυπάνε ούτε αριθμητική ειδοποιήση πάνω στο εικονίδιο. Κοίταξες μέσα στις ρυθμίσεις του Gmail?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Με λολιποπ είμαι αλλά έχω nova launcher. Δεν είμαι με τον stock για να σου πω.... Αλλά και πριν που δεν τον είχα, μου ερχόταν κανονικά η αριθμητική ειδοποίηση για τα μη αναγνωσμένα στις εφαρμογές. Εκτός από το fb που είτε με στοκ είτε με nova, ούτε ειδοποιήσεις χτυπάνε ούτε αριθμητική ειδοποιήση πάνω στο εικονίδιο. Κοίταξες μέσα στις ρυθμίσεις του Gmail?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Απ ότι είδα είναι ενεργοποιημένες οι ειδοποιήσεις στο gmail (εφαρμογή)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως ειπα πριν, εχω το Twilight που μου εκανε τη ζημια. Αρχικα το εκανα pause μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης και σταματησε το προβλημα. Μετα απο κανα μηνα εσκασε update της εφαρμογης και το προβλημα λυθηκε οριστικα. Τωρα τρεχει μια χαρα πανω απ' ολα τις ωρες που πρεπει (απ' την δυση του ηλιου μεχρι την ανατολη).

 

Οσο για τις εφαρμογές αυτού του είδους εχω να πω πως δουλεύουν πραγματικά και δεν είναι μύθος όπως πολλοί πιστεύουν. Έχει αποδειχθεί επιστημονικά απο πολλές έρευνες, πως η πολύωρη έκθεση στο έντονο λευκό φως των οθονών (ο εγκέφαλος μας το αντιλαμβάνεται ως μπλέ) υπολογιστών, κινητών, τάμπλετς κλπ τις βραδυνές ώρες (το γνωστό "κάψιμο" πάνω απο τα γκάτζετς μας ) προκαλεί απίστευτα προβλήματα στον εγκέφαλο, αρχής γενομένης της διαταραχής ύπνου λόγο υπερδιέγερσης.

φιλε πες μου ποια εφαρμογη δουλευει καλα στο G4 γιατι εχω προβλημα με τα ματοια μου και εαν υπαρχη κατι αναλογο για το PC για Win10 ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με λολιποπ είμαι αλλά έχω nova launcher. Δεν είμαι με τον stock για να σου πω.... Αλλά και πριν που δεν τον είχα, μου ερχόταν κανονικά η αριθμητική ειδοποίηση για τα μη αναγνωσμένα στις εφαρμογές. Εκτός από το fb που είτε με στοκ είτε με nova, ούτε ειδοποιήσεις χτυπάνε ούτε αριθμητική ειδοποιήση πάνω στο εικονίδιο. Κοίταξες μέσα στις ρυθμίσεις του Gmail?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα σε ολες τις εφαρμογες που αναφερατε απλα πηγαιντε στο μενου στην χρηση μπαταριας και βαλτε σε παράκαμψη απο το doze οποιες θέλετε και αυτο βεβαια ισχυει για την 6.0 εκδοση στην 5.1 παλι κατι εκανες αλλα δεν θυμαμαι ακριβως για το φβ τσεκαρετε μεσα απο την εφαρμογη στις ρυθμίσεις εφαρμογης αν ειναι ενεργοποιημενες ποιες απο αυτες ειναι και τσεκαρετε και ποιον ηχο εχει σαν προεπιλογη και δοκιμαστε εναν αλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω Chrome έρχονται ειδοποιήσεις από το Facebook? Σε άλλον browser ισχύει αυτό?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα σε ολες τις εφαρμογες που αναφερατε απλα πηγαιντε στο μενου στην χρηση μπαταριας και βαλτε σε παράκαμψη απο το doze οποιες θέλετε και αυτο βεβαια ισχυει για την 6.0 εκδοση στην 5.1 παλι κατι εκανες αλλα δεν θυμαμαι ακριβως για το φβ τσεκαρετε μεσα απο την εφαρμογη στις ρυθμίσεις εφαρμογης αν ειναι ενεργοποιημενες ποιες απο αυτες ειναι και τσεκαρετε και ποιον ηχο εχει σαν προεπιλογη και δοκιμαστε εναν αλλο

Ποιο doze φίλε μου;Γίνε λίγο πιο σαφής αν μπορείς

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ποιο doze φίλε μου;Γίνε λίγο πιο σαφής αν μπορείς

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η 6.0 εκδοση εχει ενα συστημα εξοικονομησης μαπαταριας που λεγεται doze οταν ειναι σε κατασταση αναμονης σταματε ολα στο παρασκηνιο εκτος απο τις βασικες εφαρμογες και λειτουργικου ωστε να μενει μπαταρια εξου και η καλυτερη αποδοση με την 6.0 αν πας ρυθμισεις-γενικες-μπαταρια και εξοικ.-χρηση μπαταριας-λεει προς τα κατω ''πατακαμψη βελτιστοποιησεων πατα εκει και σου βγαζει ολες τις εφαρμογες πανε και τικαρε αυτες που θες να τρεχουν κανονικα στο παρασκηνιο και λαμβανεις τα παντα...εγω εχω το messenger,viber,fb ωστε να ερχονται ολα.....θα δεις μια ελατωση της μπαταριας αισθητή αλλα δεν θα χανεις τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

η 6.0 εκδοση εχει ενα συστημα εξοικονομησης μαπαταριας που λεγεται doze οταν ειναι σε κατασταση αναμονης σταματε ολα στο παρασκηνιο εκτος απο τις βασικες εφαρμογες και λειτουργικου ωστε να μενει μπαταρια εξου και η καλυτερη αποδοση με την 6.0 αν πας ρυθμισεις-γενικες-μπαταρια και εξοικ.-χρηση μπαταριας-λεει προς τα κατω ''πατακαμψη βελτιστοποιησεων πατα εκει και σου βγαζει ολες τις εφαρμογες πανε και τικαρε αυτες που θες να τρεχουν κανονικα στο παρασκηνιο και λαμβανεις τα παντα...εγω εχω το messenger,viber,fb ωστε να ερχονται ολα.....θα δεις μια ελατωση της μπαταριας αισθητή αλλα δεν θα χανεις τιποτα

 

Φιλε μου ευχαριστω!Το εκανα αλλα παλι τα ιδια!Ειδοποιησεις πανω στη μπαρα ερχονται κανονικα (οπως και πριν),ομως ο μετρητης τον ενημερωσεων στο εικονιδιο δε δειχνει τιποτα!Και στο gmai το ιδιο κλπ.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...