Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,

 

Νεος στο forum και θελω τη πολυτιμη βοηθεια σας.

Αγορασα τον Νοεμβριο το LG g4 μπορω να πω οτι ειναι το πρωτο μου smartphone και μεσα Φεβρουαριου, εχει βγαλει να κανω αναβαθμιση στο νεο λογισμικο 6.0 Marshmallow. Μετα απο λιγο καιρο το κανω και φυσικα (νομιζω οπως πρεπει να εχει γινει σε πολλους) κολλησε. Πηρα στην LG τηλεφωνο, λενε δενε ειναι αγορασμενο απο την LG Hellas (γιατι επρεπε να το ξερω εγω αυτο?) αλλα μου ειπαν πηγαιντε το στη procordia που ειναι επισημος αντιπροσωπος της LG. Οντως λοιπον το πηγα και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη πλακετας, οτι το καλυπτει η εγγυηση αλλα επειδη εχει συμβει σε πολλους θα υπαρχει μια μικρη καθυστερηση. Οντως λοιπον μετα απο 15 μερες το παραλαμβανω με νεο ΙΜΕΙ και μεχρι προχτες Κυριακη ολα πηγαιναν καλως. Καλα καλα ουτε ενα μισι μηνα δεν ειχα κλεισει που το παρελαβα. Τη Κυριακη λοιπον κανω μεταφορα εικονων με bluetooth αφου εχω απενεργοποιησει το Wifi σε μια αλλη συσκευη δικια μου. Μολις τελειωσε η μεταφορα κλεινω το bluetooth και ενεργοποιω το Wifi. Εκει το κινητο κλεινει και ξανακανει reboot οπως τοτε με την αναβαθμιση. Το πηγα εχτες Δευτερα στην procordia και σημερα με ενημερωσαν οτι στο κινητο εχει γινει rooting!!!! Και πρεπει να πληρωσω 120 ευρω παραπανω για να αλλαγη πλακετας. Τους λεω πριν 20 μερες το εφερα δεν ειναι δυνατον, δεν εχω πειραξει τπτ. Αν ηξερα να κανω και μπορουσα θα το εκανα τοτε με την αναβθμιση οχι τωρα που δεν εχω κανενα λογο και δεν ξερω κιολας!!! Οχι λενε τους το βγαζει το συστημα τους οτι εχει γινει κατευθειαν με το ΙΜΕΙ που βαλανε στο προγραμμα της LG που εχουν.

 

Σας παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει τι να κανω που να απευθυνθω γιατι πανε να μου φορτωσουν κατι που και δεν ξερω και φυσικα δεν εχω κανει!!!!! Εσκασα 400 και ευρω πριν 5 μηνες και τωρα τα κλαιω!! Και θελουν να δωσω αλλα 120 τωρα.

 

:wacko::wacko::(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Νεος στο forum και θελω τη πολυτιμη βοηθεια σας.

Αγορασα τον Νοεμβριο το LG g4 μπορω να πω οτι ειναι το πρωτο μου smartphone και μεσα Φεβρουαριου, εχει βγαλει να κανω αναβαθμιση στο νεο λογισμικο 6.0 Marshmallow. Μετα απο λιγο καιρο το κανω και φυσικα (νομιζω οπως πρεπει να εχει γινει σε πολλους) κολλησε. Πηρα στην LG τηλεφωνο, λενε δενε ειναι αγορασμενο απο την LG Hellas (γιατι επρεπε να το ξερω εγω αυτο?) αλλα μου ειπαν πηγαιντε το στη procordia που ειναι επισημος αντιπροσωπος της LG. Οντως λοιπον το πηγα και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη πλακετας, οτι το καλυπτει η εγγυηση αλλα επειδη εχει συμβει σε πολλους θα υπαρχει μια μικρη καθυστερηση. Οντως λοιπον μετα απο 15 μερες το παραλαμβανω με νεο ΙΜΕΙ και μεχρι προχτες Κυριακη ολα πηγαιναν καλως. Καλα καλα ουτε ενα μισι μηνα δεν ειχα κλεισει που το παρελαβα. Τη Κυριακη λοιπον κανω μεταφορα εικονων με bluetooth αφου εχω απενεργοποιησει το Wifi σε μια αλλη συσκευη δικια μου. Μολις τελειωσε η μεταφορα κλεινω το bluetooth και ενεργοποιω το Wifi. Εκει το κινητο κλεινει και ξανακανει reboot οπως τοτε με την αναβαθμιση. Το πηγα εχτες Δευτερα στην procordia και σημερα με ενημερωσαν οτι στο κινητο εχει γινει rooting!!!! Και πρεπει να πληρωσω 120 ευρω παραπανω για να αλλαγη πλακετας. Τους λεω πριν 20 μερες το εφερα δεν ειναι δυνατον, δεν εχω πειραξει τπτ. Αν ηξερα να κανω και μπορουσα θα το εκανα τοτε με την αναβθμιση οχι τωρα που δεν εχω κανενα λογο και δεν ξερω κιολας!!! Οχι λενε τους το βγαζει το συστημα τους οτι εχει γινει κατευθειαν με το ΙΜΕΙ που βαλανε στο προγραμμα της LG που εχουν.

 

Σας παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει τι να κανω που να απευθυνθω γιατι πανε να μου φορτωσουν κατι που και δεν ξερω και φυσικα δεν εχω κανει!!!!! Εσκασα 400 και ευρω πριν 5 μηνες και τωρα τα κλαιω!! Και θελουν να δωσω αλλα 120 τωρα.

 

:wacko::wacko::(:mad:

Καλησπερα.

Αλλη μια παρομοια περιπτωση λοιπον οπου σου λενε την ιδια καραμελα. Συνεβη σε αλλους 2 μεχρι τωρα, οι οποιοι εξαφανιστηκαν ομως απο το φορουμ και μου φαινεται πολυ περιεργο. Δε μπορει, κατι συμβαινει στη συσκευη ή κατι της κανετε.. Δεν ειναι δυνατον. Πως στην ευχη γινεται root ?

Πες τα και εδω ομως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6676463#post6676463

Ειναι το thread για το προβλημα , εισαι σε λαθος νημα :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και άλλη sim (και άλλου παρόχου επίσης) και μετά το βλέπουμε...

 

Κάτι άλλο που το παρατήρησα σήμερα. Όταν είμαι σε 4G και πάρω τηλέφωνο γυρνάει σε H την ώρα της κλήσεις.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι πρόβλημα... Υπάρχει λόγος να έχεις 4g καθώς μιλάς;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα......

Ο φορτιστής έχει κάνει θέμα σε αρκετά άτομα;

Άλλαξα το καλώδιο και φορτίζει πιο γρήγορα.....

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που το παρατήρησα σήμερα. Όταν είμαι σε 4G και πάρω τηλέφωνο γυρνάει σε H την ώρα της κλήσεις.....

 

το 4G υποδηλώνει την ταχύτητα κίνησης των δεδομένων, δεν έχει να κάνει με φωνή.

Link to comment
Share on other sites

το 4G υποδηλώνει την ταχύτητα κίνησης των δεδομένων, δεν έχει να κάνει με φωνή.

 

Έχω αναφέρει πιο πριν ότι όταν είμαι σε πόλη που δεν έχει 4G πιάνω 2G ενώ άλλοι με ίδιο παροχο έχουν 3G...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι άλλο που το παρατήρησα σήμερα. Όταν είμαι σε 4G και πάρω τηλέφωνο γυρνάει σε H την ώρα της κλήσεις.....

 

Έχω αναφέρει πιο πριν ότι όταν είμαι σε πόλη που δεν έχει 4G πιάνω 2G ενώ άλλοι με ίδιο παροχο έχουν 3G...

 

Και το Η (που έχεις) 3G είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το Η (που έχεις) 3G είναι.

 

Το ξέρω αυτό.

Γιατί όμως δεν έχω H όταν είμαι σε πόλη που δεν έχει 3G και έχω 2G ενώ όλοι οι άλλοι έχουν 3G; Ακόμα και με ίδια εταιρία. Όταν είχα το LG G3 επιανα 3G.

Θα αλλάξω κάρτα με την πρώτη ευκαιρία να δω αν φταίει η κάρτα η το κινητό.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να καταλάβω... πριν δεν είπες;

Όταν είμαι σε 4G και πάρω τηλέφωνο γυρνάει σε H την ώρα της κλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Παιδιά εγώ παράγγειλα ενα G4 Leather Black απο σκρουτζομαγαζι. Είναι παρτίδα 602 μου είπαν και στη συσκευασία δεν περιέχει και το δεύτερο πίσω πλαστικό καπάκι.

Τι λέτε για την παρτιδα 602;

Βρίσκετε αλλού να πάρω παρτίδα 603+;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Παιδιά εγώ παράγγειλα ενα G4 Leather Black απο σκρουτζομαγαζι. Είναι παρτίδα 602 μου είπαν και στη συσκευασία δεν περιέχει και το δεύτερο πίσω πλαστικό καπάκι.

Τι λέτε για την παρτιδα 602;

Βρίσκετε αλλού να πάρω παρτίδα 603+;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Εγω δεν θα το αγόραζα γιατι ίσως έχουν ανοιξει την συσκευασία και την έχουν πάρει. Εχω πάρει παρτιδα 602 και είχε μέσα το καπακι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα......

Ο φορτιστής έχει κάνει θέμα σε αρκετά άτομα;

Άλλαξα το καλώδιο και φορτίζει πιο γρήγορα.....

Έδωσες μόνος σου την απάντηση στο πρόβλημα σου!

Το πρόβλημα είναι στο καλώδιο (πιθανώς ταλαιπωρήθηκε από βάλε-βγάλε) και όχι στο κινητό ή στο φορτιστή.

Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά και το πρώτο πράγμα που πρέπει να ψάχνουμε για πρόβλημα, είναι το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε οτι επειδή είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν έχει μέσα το καπάκι. Και αυτό είναι και πιο φτηνό. Εαν είπαν ελληνικό μοντέλο θα είχε μεσα τα καπάκι.

Το καπάκι δεν με ενδιαφέρει πολύ, επειδή θα του πάρω FlipCase όπως εχω στο G3 τώρα.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι εαν αυτή η παρτίδα θα μου βγάλει προβλήματα όπως διάβαζα εδώ στο forum.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε οτι επειδή είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν έχει μέσα το καπάκι. Και αυτό είναι και πιο φτηνό. Εαν είπαν ελληνικό μοντέλο θα είχε μεσα τα καπάκι.

Το καπάκι δεν με ενδιαφέρει πολύ, επειδή θα του πάρω FlipCase όπως εχω στο G3 τώρα.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι εαν αυτή η παρτίδα θα μου βγάλει προβλήματα όπως διάβαζα εδώ στο forum.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Ευρωπαικό είναι και το δικό μου και το είχε. ΠΟλυ υποπτο αυτό που λεει. ποιο μαγαζί είναι?

Δεν μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα. Αν δεν έχει φορεμένη την 6 βάλτην απευθείας, κάνε επαναφορά και θα είναι οκ. τωρα για το μέλλον, κανεις δεν ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα που το λέω εδώ. Το μαγαζί είναι phablet.gr

Ο κύριος που απαντάει στο τηλέφωνο μου φάνηκε ευγενικό και το παρακάλεσα να μου βρει τηλέφωνο παρτίδας 603, να είμαι ήρεμο.

Και με το G3 δεν είχα προβλήματα (μόνο ρωγμές) επειδή πήρα την ποιο καινούργια παρτίδα (501 τότε...).

Περιμένω τηλ το μεσημέρι να μου πούνε εαν μπορούν να το βρούνε το 603.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα που το λέω εδώ. Το μαγαζί είναι phablet.gr

Ο κύριος που απαντάει στο τηλέφωνο μου φάνηκε ευγενικό και το παρακάλεσα να μου βρει τηλέφωνο παρτίδας 603, να είμαι ήρεμο.

Και με το G3 δεν είχα προβλήματα (μόνο ρωγμές) επειδή πήρα την ποιο καινούργια παρτίδα (501 τότε...).

Περιμένω τηλ το μεσημέρι να μου πούνε εαν μπορούν να το βρούνε το 603.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Εγω το πήρα απο το citishop και είχε μέσα την δευτερη.

ή δεν ξέρει τι πουλάει ή δεν ξέρω κι εγω τι.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα που το λέω εδώ. Το μαγαζί είναι phablet.gr

Ο κύριος που απαντάει στο τηλέφωνο μου φάνηκε ευγενικό και το παρακάλεσα να μου βρει τηλέφωνο παρτίδας 603, να είμαι ήρεμο.

Και με το G3 δεν είχα προβλήματα (μόνο ρωγμές) επειδή πήρα την ποιο καινούργια παρτίδα (501 τότε...).

Περιμένω τηλ το μεσημέρι να μου πούνε εαν μπορούν να το βρούνε το 603.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Γειά!

Παιδιά εγώ παράγγειλα ενα G4 Leather Black απο σκρουτζομαγαζι. Είναι παρτίδα 602 μου είπαν και στη συσκευασία δεν περιέχει και το δεύτερο πίσω πλαστικό καπάκι.

Τι λέτε για την παρτιδα 602;

Βρίσκετε αλλού να πάρω παρτίδα 603+;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Εμένα μου είπε οτι επειδή είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν έχει μέσα το καπάκι. Και αυτό είναι και πιο φτηνό. Εαν είπαν ελληνικό μοντέλο θα είχε μεσα τα καπάκι.

Το καπάκι δεν με ενδιαφέρει πολύ, επειδή θα του πάρω FlipCase όπως εχω στο G3 τώρα.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι εαν αυτή η παρτίδα θα μου βγάλει προβλήματα όπως διάβαζα εδώ στο forum.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Υπάρχει περίπτωση καταλαθος να σου έχουν απαντήσει για το Dual που όντως δεν έχει καπάκι μέσα? Προφανώς για μένα δεν ξέρει αν περιέχει το δεύτερο καπάκι καθώς δεν έχει ανοίξει την συσκευασία και το είπε έτσι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε οτι επειδή είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν έχει μέσα το καπάκι. Και αυτό είναι και πιο φτηνό. Εαν είπαν ελληνικό μοντέλο θα είχε μεσα τα καπάκι.

Το καπάκι δεν με ενδιαφέρει πολύ, επειδή θα του πάρω FlipCase όπως εχω στο G3 τώρα.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι εαν αυτή η παρτίδα θα μου βγάλει προβλήματα όπως διάβαζα εδώ στο forum.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Άμα δεν έχει καπάκι μην το πάρεις γιατί όλα τα g4 με δέρμα έχουν με τη μία σιμ . Επίσης όλες οι παρτίδες είναι επιφοβες. Δεν χρειάζεται άλλη ανάλυση

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Παιδιά εγώ παράγγειλα ενα G4 Leather Black απο σκρουτζομαγαζι. Είναι παρτίδα 602 μου είπαν και στη συσκευασία δεν περιέχει και το δεύτερο πίσω πλαστικό καπάκι.

Τι λέτε για την παρτιδα 602;

Βρίσκετε αλλού να πάρω παρτίδα 603+;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Αποκλείεται να μην έχει εξτρα πίσω καπάκι μέσα στην συσκευασία!!!! Όλα τα leather έχουν κ ένα εξτρα πλαστικό χρυσό καπάκι μέσα. Υποθέτω πως απλά δεν ήξερε αυτή που σου το είπε. Η όπως σου είπαν μπορεί να έχουν ανοίξει την συσκευασία και να έχουν πάρει το εξτρα καπάκι από μέσα. Κανονικά θα έπρεπε να έχει. Το δικό μου το πηρα από σκρουτζομαγαζο και είναι ρωσικό

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα που το λέω εδώ. Το μαγαζί είναι phablet.gr

Ο κύριος που απαντάει στο τηλέφωνο μου φάνηκε ευγενικό και το παρακάλεσα να μου βρει τηλέφωνο παρτίδας 603, να είμαι ήρεμο.

Και με το G3 δεν είχα προβλήματα (μόνο ρωγμές) επειδή πήρα την ποιο καινούργια παρτίδα (501 τότε...).

Περιμένω τηλ το μεσημέρι να μου πούνε εαν μπορούν να το βρούνε το 603.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Φιλε πηγαινε παρτο απο το citishop στη μεταμορφωση που εχει και πολλες αξιολογησεις θετικες στο σκρουτζ αλλα φερνει και την εκδοση με δυο καπακια μεσα. Το δικο μου που αγορασα απο εκει πριν 2 μηνες 602 σειρα ηταν ολλανδικο (πολυ καλη χωρα :p ) ηταν μαυρο με το εξτρα καπακι μεσα και δεν εχει κανει κιχ!!

Ρωτα τον φιλο σου στο phablet.gr απο ποια χωρα τα εισαγει γιατι πρεπει να ειναι πολωνικο που ειναι η φθηνη εκδοση το lg g4 και εχουν αναφερθει πολλα bootloops στα πολωνικα.

Αλλιως μετα πανε στον askadam. Ολα το εχουν ιδια τιμη στο σκρουτζ 298,10 (επεσε η τιμη... η καταρα του android δεν εχει τη χαρα του iphonακια στην μεταπωληση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Εχω παρατηρήσει τωρα τελευταία οτι αφου ξεκλειδώσω το κινητο ανοιγει μονο η μιση οθονη! Απο την αριστερη μερια εμφανιζεται κανονικα ενω απο την δεξια μαυριλα! μπορω ομως να να το λειτουργησω και στο μαυρο!! Εχει κανεις καμια συμβουλη? Το κινητό το χω κανα 6μηνο περίπου
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αυτό που δε συνδεέται αυτόματα με τις bluetooth συσκευες που έχει γίνει pair και πρέπει να πατάω κάθε φορά από το μενού του bluetooth να γίνει σύνδεση είτε είναι ακουστικό είτε ηχείο διορθώνεται χωρίς τρίτες εφαρμογές; Δοκιμασα να σβήσω και το cashe του bluetooth αλλά τίποτα. Δεν πιστεύω να είναι κανά μυστήριο feature ασφaλειας...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αυτό που δε συνδεέται αυτόματα με τις bluetooth συσκευες που έχει γίνει pair και πρέπει να πατάω κάθε φορά από το μενού του bluetooth να γίνει σύνδεση είτε είναι ακουστικό είτε ηχείο διορθώνεται χωρίς τρίτες εφαρμογές; Δοκιμασα να σβήσω και το cashe του bluetooth αλλά τίποτα. Δεν πιστεύω να είναι κανά μυστήριο feature ασφaλειας...

Εμένα γινόταν η σύνδεση απευθείας τουλάχιστον με το Bluetooth του αυτοκινήτου. Μήπως χρειάζεται κανένα Factory reset?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω... πριν δεν είπες;

 

Αυτό το παρατήρησα εχθές.Ολες της άλλες φορές όταν είμαι σε 4G και πάρω τηλέφωνο δεν δείχνει τίποτα.

 

Η μοναδική φορά που έδειξε H το σήμα ήταν εχθές που ενώ πήγα να κάνω κλήση και είχα 4G σήμα αντί να φύγει τελείως και να μην δείχνει τίποτα όπως γίνεται πάντα τότε έδειξε H. Με το που έκλεισα την κλήση πήγε πάλι 4G. Όταν είμαι σε περιοχές που δεν έχει 4G ενώ όλοι έχουν 3G εγώ έχω 2G....

 

Πώς αλλιώς να το πω για να το καταλάβετε;

 

Επειδή μια φορά σε κλήση με έδειξε H όλα οκ;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...