Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και πάλι. Νομίζω βρήκα τη λύση στο πρόβλημα που απασχολεί με την επεξεργασία φωτογραφιών. Μπείτε στα δικαιώματα του Google Plus και ενεργοποιείστε τουλάχιστον τον αποθηκευτικό χώρο και πρόσβαση στο Google Photos. Οι επεξεργασμένες φωτογραφίες θα σώζονται κανονικά στον φάκελο που φαίνεται στην φώτο παρακάτω.

http://imgur.com/a/kZeJ2

 

lololol και ναι, εχω δωσει δικαιωματα και δε το ηξερα. Οντως τις φωτο που αποθηκευσα, τις βρηκα σε αυτο το path.

gms :

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι. Νομίζω βρήκα τη λύση στο πρόβλημα που απασχολεί με την επεξεργασία φωτογραφιών. Μπείτε στα δικαιώματα του Google Plus και ενεργοποιείστε τουλάχιστον τον αποθηκευτικό χώρο και πρόσβαση στο Google Photos. Οι επεξεργασμένες φωτογραφίες θα σώζονται κανονικά στον φάκελο που φαίνεται στην φώτο παρακάτω.

http://imgur.com/a/kZeJ2

 

πωωωωω τι λες τωρα εισαι μεγαλος νιντζαααααα problem solved!!!αυτα τα δικαιωματα μας εχουν κανει ανω κατω τοσο καιρο...ευχαριστουμε αλανι

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά σήμερα... "εβρασε" το κινητό λόγω ζεστης ατμόσφαιρας. Μόνο τα δεδομένα είχα ανοιχτά όπως κάνω πάντα όταν είμαι έξω!! Και ελάχιστο messenger. Τίποτα παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά παιδιά.

Τώρα μου δημιουργήθηκε μια καινούρια απορία. Γιατί το Αλμπουμ δεν εντοπίζει φωτογραφίες που βρίσκονται στον φάκελο των λήψεων; Δεν έχει μέσα το αρχείο .nomedia οπότε κανονικά θα έπρεπε να τις εμφανίζει. Το πρόβλημα είναι ότι για έναν αρχάριο χρήστη που δεν χρησιμοποιεί file managers, οι εικόνες που κατεβαίνουν από το ίντερνετ δεν είναι αξιοποιήσιμες. Σε εσάς το παρουσιάζει; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Επίσης να πω ότι βρίσκω φανταστικό που ο εργοστασιακος launcher δίνει την δυνατότητα αλλαγής εικονιδιων με custom εικονίδια τα οποία έχουν διαφάνεια (.png)!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλέον δίνει τη δυνατότητα αλλά ο μαμα launcher με κουράζει.. Αυτό που λες γινόταν και από 4.1.2 στο optimus g. Θα τσεκάρω αν γίνεται και στο g2 ... Ούτε σε εμένα τα εμφανίζει και έχω custom φακέλους .
Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά παιδιά.

Τώρα μου δημιουργήθηκε μια καινούρια απορία. Γιατί το Αλμπουμ δεν εντοπίζει φωτογραφίες που βρίσκονται στον φάκελο των λήψεων; Δεν έχει μέσα το αρχείο .nomedia οπότε κανονικά θα έπρεπε να τις εμφανίζει. Το πρόβλημα είναι ότι για έναν αρχάριο χρήστη που δεν χρησιμοποιεί file managers, οι εικόνες που κατεβαίνουν από το ίντερνετ δεν είναι αξιοποιήσιμες. Σε εσάς το παρουσιάζει; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Επίσης να πω ότι βρίσκω φανταστικό που ο εργοστασιακος launcher δίνει την δυνατότητα αλλαγής εικονιδιων με custom εικονίδια τα οποία έχουν διαφάνεια (.png)!

Εγω οταν ανοιγω το αμπουμ, βλεπω μεσα υποκατηγοριες και απο αλλα αλπουμς. (downloads, viber, screenshots) καθως και οτι αλλο υποαλμπουμ εχει δημιουργηθει απο διαφορες εφαρμογες καμερων, photoshop κλπ.

Να καταλαβεις, εκτος απο το αλμπουμ καμερας, εχω αλλα 12 αλμπουμς μεσα στο βασικο αλμπουμ του κινητου και παντα εμφανιζονται τα παντα οταν αποθηκευονται το καθενα στη θεση του.

Αυτο και με το λολιποπ παλια και με το mm τωρα.

Μηπως κατι πηγαινει στραβα με το κινητο σου. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι!

Λοιπον απ οτι βλεπω και το εψαξα λιγο τελικα δεν ειναι καμμενο το πιξελ που εχω,δεν ειναι μαυρο, αλλα εχει κολλησει σ ενα χρωμα (σαν λευκο-κιτρινο)

Αυτο το καλυπτει η εγγυηση η μονο αν ειναι καμμενο το πιξελ?

Εβαλα 1-2 εφαρμογες απο το store για καμμενα/κολλημενα πιξελ αλλα τζιφος..

Μπορει να γινει κατι αλλο η μονος δρομος το σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι. Νομίζω βρήκα τη λύση στο πρόβλημα που απασχολεί με την επεξεργασία φωτογραφιών. Μπείτε στα δικαιώματα του Google Plus και ενεργοποιείστε τουλάχιστον τον αποθηκευτικό χώρο και πρόσβαση στο Google Photos. Οι επεξεργασμένες φωτογραφίες θα σώζονται κανονικά στον φάκελο που φαίνεται στην φώτο παρακάτω.

http://imgur.com/a/kZeJ2

Nασε καλα φιλε επιτελους επεξεργασια φωτο και αποθηκευση ηταν κατι που ηθελα ευχαριστουμε πολυ:):):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ανοιγω το αμπουμ, βλεπω μεσα υποκατηγοριες και απο αλλα αλπουμς. (downloads, viber, screenshots)

 

Τελικά με επανεκκίνηση τον βλέπει τον φάκελο. Επειδή λίγο πιο πριν είχε εντοπίσει άμεσα τις επεξεργασμένες φωτογραφίες από το Google Photos, θεώρησα πως κάτι το ιδιαίτερο συμβαίνει με τον φάκελο downloads. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο όμως. Συμβαίνει δυστυχώς που και που και με άλλες εφαρμογές και σε άλλες συσκευές αυτό. Ίσως είναι γενικότερο πρόβλημα του Android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λάβετε υπ'όψιν και το παρακάτω. Είναι καινούργιο feature του Google photos. Για να μην έχουμε πολλές εγγραφές της ίδιας φωτό. Χωρίς όμως και να χάνεται η αρχική φωτό.

 

http://www.ubergizmo.com/2016/03/editing-photos-is-now-easier-on-google-photos-for-android/?utm_source=mainrss

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λίγο έχω μπερδευτεί . Τι διαφορά έχει αυτή η μέθοδος hard reset

απο αυτή που υπάρχει στα μενού της συσκευής Ρυθμήσεις---Δηιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά---Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλά και μέσο του LG Bridge στο μενού Eνημέρωση σφάλματος επαναφοράς? Μήπως και οι 3 μέθοδοι κάνουν την ίδια δουλειά ?

 

Thank you

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λίγο έχω μπερδευτεί . Τι διαφορά έχει αυτή η μέθοδος hard reset
απο αυτή που υπάρχει στα μενού της συσκευής Ρυθμήσεις---Δηιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά---Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ?

 

Thank you

 

Δεν έχει κάποια διαφορά. Απλώς, όταν το κινητό έχει κολλήσει εντελώς και δεν μπορεις να μπεις στο μενού, μπορείς να κάνεις επαναφορά με τον συνδυασμό πλήκτρων. Στο δικό μας βγαίνει η μπαταρία οπότε είναι πιο εύκολο να ξεκολλήσει. Σε αυτά που η μπαταρία όμως δεν βγαίνει, ο συνδυασμός πλήκτρων είναι ο μόνος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια διαφορά. Απλώς, όταν το κινητό έχει κολλήσει εντελώς και δεν μπορεις να μπεις στο μενού, μπορείς να κάνεις επαναφορά με τον συνδυασμό πλήκτρων. Στο δικό μας βγαίνει η μπαταρία οπότε είναι πιο εύκολο να ξεκολλήσει. Σε αυτά που η μπαταρία όμως δεν βγαίνει, ο συνδυασμός πλήκτρων είναι ο μόνος τρόπος.

 

Aaaa!!!....μάλιστα οκ ,

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λίγο έχω μπερδευτεί . Τι διαφορά έχει αυτή η μέθοδος hard reset
απο αυτή που υπάρχει στα μενού της συσκευής Ρυθμήσεις---Δηιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά---Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων αλλά και μέσο του LG Bridge στο μενού Eνημέρωση σφάλματος επαναφοράς? Μήπως και οι 3 μέθοδοι κάνουν την ίδια δουλειά ?

Thank you

καμια διαφορα απλα η πρωτη ειναι σε περιπτωση που δεν μπορεις να ανοιξεις το τηλ λογο προβληματος στο firmware

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επανερχομαι παλι!

Λοιπον απ οτι βλεπω και το εψαξα λιγο τελικα δεν ειναι καμμενο το πιξελ που εχω,δεν ειναι μαυρο, αλλα εχει κολλησει σ ενα χρωμα (σαν λευκο-κιτρινο)

Αυτο το καλυπτει η εγγυηση η μονο αν ειναι καμμενο το πιξελ?

Εβαλα 1-2 εφαρμογες απο το store για καμμενα/κολλημενα πιξελ αλλα τζιφος..

Μπορει να γινει κατι αλλο η μονος δρομος το σερβις?

 

Επικοινώνησε με το επίσημο service (procordia) να δεις τι θα σου πουν και αν θέλεις ενημέρωσε μας και εμάς εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το g4 το πηρα μεταχειρησμενο και παρατηρησα το εξης φενομενο στην οθονη.(Δειτε τις φωτος-Δεν ειναι δικιες μου)

Σαν screen burn in μου φενεται.Εχει συμβει σε καποιον απο εσας?εννοειται το κινητο εχει εγγυηση κανονικα

 

https://imgur.com/a/XDLnf#05EyhQX

 

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/screenburn-t3152109

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είναι σαν τις εικόνες που βλέπουμε... πρόκειται όντως για burn-in και το στέλνεις άμεσα στο σέρβις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως στις φωτός είναι ναι..

Έχει service εδώ Θεσσαλονίκη η αναγκαστικά πάει procordia?Για την εγγυηση θελει αποδειξη?

 

edit:Οριστε και μια φωτο απο μενα τωρα...Πολυ ξενερωμα... :(

 

http://i.imgur.com/pSiLJQm.jpg

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως στις φωτός είναι ναι..

Έχει service εδώ Θεσσαλονίκη η αναγκαστικά πάει procordia?Για την εγγυηση θελει αποδειξη?

 

edit:Οριστε και μια φωτο απο μενα τωρα...Πολυ ξενερωμα... :(

 

 

Μονο procordia Αθήνα δυστυχώς.. παρε τηλέφωνο Δευτέρα πρωί και θα έρθει να στο πάρει ο κουριερ

Ειναι κλειδωμένος ο bootloader φαντάζομαι ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Την άκουσε για τα καλά η οθόνη εκεί , δοκίμασες κανένα burn in app ; πόσες ώρες έμεινε ανοιχτό έτσι μπορούμε να μάθουμε ;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μονο procordia Αθήνα δυστυχώς.. παρε τηλέφωνο Δευτέρα πρωί και θα έρθει να στο πάρει ο κουριερ

Ειναι κλειδωμένος ο bootloader φαντάζομαι ετσι;

 

Nαι κλειδωμενος ειναι φυσικα.ποσο καιρο θα παρει για αντικατασταση οθονης?

 

Την άκουσε για τα καλά η οθόνη εκεί , δοκίμασες κανένα burn in app ; πόσες ώρες έμεινε ανοιχτό έτσι μπορούμε να μάθουμε ;

 

Το παρουσιαζει και σε αλλα σημεια πχ εκει που εχω το widget του καιρου..Δεν ξερω ποσες ωρες..Σημερα το πηρα μεταχειρησμενο και δεν το προσεξα..το εκανα ανταλλαγη με το δικο μου(redmi note 2 prime)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι κλειδωμενος ειναι φυσικα.ποσο καιρο θα παρει για αντικατασταση οθονης?

 

ανάλογα.. αν έχουν ανταλλακτικό λογικά 2-3 μέρες θα κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι βασιλη γιατι ξενερωσα ασχημα..αυτα που εβαλα σημερα μεσα θα χαθουν?αποδειξη χρειαζεται?το συγκεκριμενο lg g4 που πηρα εχει αλλαγμενη και πλακετα λογο bootloop.ειχε πλακετα σειρας 506 και τωρα εχει 509 με καινουριο Imei.θα εχω προβλημα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι βασιλη γιατι ξενερωσα ασχημα..αυτα που εβαλα σημερα μεσα θα χαθουν?αποδειξη χρειαζεται?το συγκεκριμενο lg g4 που πηρα εχει αλλαγμενη και πλακετα λογο bootloop.ειχε πλακετα σειρας 506 και τωρα εχει 509 με καινουριο Imei.θα εχω προβλημα?

 

Ναι θα χαθούν γιατί θα γίνει επαναφορά.. απόδειξη και συσκευή μόνο, το πακετάρουν τα ελτα κουριερ.

Δεν τίθεται θέμα να χεις πρόβλημα αφου απ αυτούς έγινε η αλλαγή πλακέτας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...