Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω παιδια εγω το εχω με την 5.1.1και δουλευει μια χαρα αν δεν ερθει ΟΤΑ οτιδηποτε δεν το πειραζω οπως εχω και το τζι 2 γιατι βλεπω οι περρισοτεροι που φαγωθηκαν με την καλη εννοια παντα να πανε μεσω lg bridge η μεσω πισι σε αναβαθμισεις και στις δυο περιπτωσεις ολο προβληματα εχουν και δε μιλαω γιαυτους που ρουταρουν ξερουταρουν και δε συμαζευεται.Ταλαιπώρια δεν ειναι;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδια εγω το εχω με την 5.1.1και δουλευει μια χαρα αν δεν ερθει ΟΤΑ οτιδηποτε δεν το πειραζω οπως εχω και το τζι 2 γιατι βλεπω οι περρισοτεροι που φαγωθηκαν με την καλη εννοια παντα να πανε μεσω lg bridge η μεσω πισι σε αναβαθμισεις και στις δυο περιπτωσεις ολο προβληματα εχουν και δε μιλαω γιαυτους που ρουταρουν ξερουταρουν και δε συμαζευεται.Ταλαιπώρια δεν ειναι;

Μικρόβιο είναι!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορω να παρω και την ROM backup ;

 

Σε stock κατάσταση δεν γίνεται. Μόνο αν κανείς root και βάλεις twrp recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε stock κατάσταση δεν γίνεται. Μόνο αν κανείς root και βάλεις twrp recovery.

 

Μαλιστα φιλε μου καταλαβα ιστορια ο πονος δηλ που λεμεν. Θα το αφησω ετσι και οταν ερθη ΟΤΑ με το καλο βλεπω.

 

Παιδια δεν υπαρχει προγραμμα Βιντεο μεσα οπως στα samsung και σε αλλα κινητα υπαρχει μουσικη αλλα βιντεο δεν υπαρχει δεν εχει βαλει μεσα η LG ή κατεβενεται εξτρα ;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

[...]

Στη συσκευασία σου είχε δεύτερη (πλαστική) πλάτη εκτός τη λευκή δερμάτινη? Αυτή που έχεις στη φωτογραφία φαντάζομαι είναι η δερμάτινη - χωρίς ραφή όπως τα άλλα χρώματα?

 

Α Ναι εννοείτε !!!!! Αλλά δεν έχει φτιάξει.

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει αυτό αλλά κάνω πάντα επανεκκίνηση στις συσκευές μου μια φορά κάθε 24 ώρες. Κουφό αλλά αυτό κάνω....

Προσωπικά το G2 μου ξεπερνάει και 30 μέρες μεταξύ επανεκκινήσεων. Για το G4 δεν έχω αρκετά μεγάλο δείγμα ακόμα :).

 

Διάβασα πολυ και δοκίμασα αρκετες λύσεις αλλά τελικά (για εμένα τουλάχιστον) η λύση ηταν απλή.

Το τηλεφωνο απλά δεν ήθελε να δουλέψει σε καμμία USB 3.0 είσοδο.

Η μητρική μου έχει 4 USB 3.0 πίσω και έχω βγάλει και 2 μπροστά.

Οπότε έβλα το καλώδιο σε μια θύρα που προορίζεται για ποντίκι και πληκτρολόγιο και μπουμ!

Όλα καλα.

Θα ήθελα να μάθω από άλλους κατόχους εάν τους δουλευει σε USB 3.0 γιατι τότε χρειάζεται κι αλλο ψάξιμο εκτος εάν ειναι καποιο γενικό bug και αναγκαστικά διορθωθεί με καποιο update.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Είναι πιθανό να μην έχεις περάσει σωστό driver για το USB 3.0 στη μητρική σου. Πήγαινε στη σελίδα του κατασκευαστή και δες εάν σου δίνει για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικροπροβληματακι στο άλμπουμ της μουσικής. Πέρασα όλα μου τα mp3 από το παλιό μου κινητό στο g4 και βλέπω ότι σε όλα τα τραγούδια έχει βάλει αυτόματα το ίδιο εξώφυλλο καλλιτέχνη !! Πως γίνεται να το βγάλω εντελώς Από όλα τα κομμάτια ;;; τα τραγούδια που έχω είναι όλα από διαφορετικό καλλιτέχνη.

 

Εγώ έχω κατεβάσει το player pro. Πολύ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία σου είχε δεύτερη (πλαστική) πλάτη εκτός τη λευκή δερμάτινη? Αυτή που έχεις στη φωτογραφία φαντάζομαι είναι η δερμάτινη - χωρίς ραφή όπως τα άλλα χρώματα?

Οχι φιλε μου δυστοιχως μονο ασπρη ειναι αλλα ειναι καπως δερματινη χωρις ραφι βεβαια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δυστοιχως μονο ασπρη ειναι αλλα ειναι καπως δερματινη χωρις ραφι βεβαια.

Πρωτον η δερματινη μυριζει δερμα ελαφρα και δευτερον χωρις ραφη δεν ειναι δερματινη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες φιλε μου το πειρα απο την ΜΤΝ της Κυπρου τελικα μια ξαδερφη δουλευει εκει και καταλαβενεις :)

419 το ασπρο χρυσο αν και δεν με χαλαει το ασπρο επειδη ειναι δερματινο το νιωθω :D

 

 

 

http://s12.postimg.org/8mnqurt7x/image.jpg

 

 

Οχι φιλε μου δυστοιχως μονο ασπρη ειναι αλλα ειναι καπως δερματινη χωρις ραφι βεβαια.

 

Καπου μπερδεύεσαι. Η φωτο που ανέβασες δείχνει το πλαστικό καπάκι, εσυ πως το νιωθεις δερμάτινο;

Δερμάτινο άσπρο δεν υπάρχει, αν υπήρχε θα έπρεπε να υπήρχε ραφή, το λογότυπο ραμμένο στα δεξιά και οχι τυπωμένο στο κέντρο και οι γρίλιες του ηχείου θα ηταν διαφορετικές και οχι όπως των υπόλοιπων πλαστικών..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καπου μπερδεύεσαι. Η φωτο που ανέβασες δείχνει το πλαστικό καπάκι, εσυ πως το νιωθεις δερμάτινο;

Δερμάτινο άσπρο δεν υπάρχει, αν υπήρχε θα έπρεπε να υπήρχε ραφή, το λογότυπο ραμμένο στα δεξιά και οχι τυπωμένο στο κέντρο και οι γρίλιες του ηχείου θα ηταν διαφορετικές και οχι όπως των υπόλοιπων πλαστικών..:rolleyes:

Το νιωθω καπως διαφορετικο απ τα αλλα κινητα τηλεφωνα ειναι καπως δερματινο υφαρμα οταν ερθη ελλαδα θα το δεις και εσυ απο κοντα :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το νιωθω καπως διαφορετικο απ τα αλλα κινητα τηλεφωνα ειναι καπως δερματινο υφαρμα οταν ερθη ελλαδα θα το δεις και εσυ απο κοντα :)

 

βρήκα άκρη.. πλαστικό με ματ υφή είναι, οχι δερμάτινο..

http://www.phonearena.com/news/LG-G4-White-Gold-Edition-launches-in-Korea-new-look-old-internals_id75645

Link to comment
Share on other sites

βρήκα άκρη.. πλαστικό με ματ υφή είναι, οχι δερμάτινο..

http://www.phonearena.com/news/LG-G4-White-Gold-Edition-launches-in-Korea-new-look-old-internals_id75645

Αυτο εννοουσα απλος δεν εβρισκα τις λεξεις να το πω :)

Δερματινο μονο απο ebay μπορω να παραγγιλω σωστα ; Για καπακι μιλαω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα απλος δεν εβρισκα τις λεξεις να το πω :)

Δερματινο μονο απο ebay μπορω να παραγγιλω σωστα ; Για καπακι μιλαω.

 

Ε όχι δα, η procordia έχει σίγουρα και κάποια σκρουτζομαγαζα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πλήρως απογοητευμένος από ΜΜ.

Να γυρίσω σε Lollipop ή παίζει να βγει κανένα update που διορθώνει τα προβλήματα;

 

Καποια στιγμη θα παρει και το 6.1 αλλά γιατι πλήρως απογοητευμενος?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κατεβάσει το player pro. Πολύ καλο.

Στην δικιά του εφαρμογή δεν γίνεται τίποτα να φανταστώ.....:/

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θα παρει και το 6.1 αλλά γιατι πλήρως απογοητευμενος?

 

Γι' αυτό και γι΄αυτό.

Κυρίως το πρώτο είναι το πρόβλημα μου, που πρέπει να κλείνω το κινητό μετά από κάθε (εισερχόμενη) κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και γι΄αυτό.

Κυρίως το πρώτο είναι το πρόβλημα μου, που πρέπει να κλείνω το κινητό μετά από κάθε (εισερχόμενη) κλήση.

 

Α μαλιστα. Τωρα θυμηθηκα. Δε δικαιολογηται πάντως.εμενα δε μου κανει τετοια.

Ισως αν δοκιμαζες να κατεβασεις την 6.0 απο αλλου η να βαλεις μια custom rom?

Λογικα ειναι στο software το θεμα

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Τωρα θυμηθηκα. Δε δικαιολογηται πάντως.εμενα δε μου κανει τετοια.

Ισως αν δοκιμαζες να κατεβασεις την 6.0 απο αλλου η να βαλεις μια custom rom?

Λογικα ειναι στο software το θεμα

 

Δεν θέλω να μπλέξω με ξεκλειδώματα και εγγυήσεις.

Φοβάμαι να το πειράξω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπλέξω με ξεκλειδώματα και εγγυήσεις.

Φοβάμαι να το πειράξω.

 

Ξαναπερνα την ρομ Μήπως δεν έκατσε καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπλέξω με ξεκλειδώματα και εγγυήσεις.

Φοβάμαι να το πειράξω.

Ξεκινά λαό κάνε ένα hard reset περνά μετά με lgup την 20c...μετά πάλι hard reset... Αν δεν στρώσει το να πω

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινά λαό κάνε ένα hard reset περνά μετά με lgup την 20c...μετά πάλι hard reset... Αν δεν στρώσει το να πω

 

Που βρίσκω την 20c? 20a έχει τώρα από ότι βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω την 20c? 20a έχει τώρα από ότι βλέπω

 

Εδω είσαι..

http://forum.xda-developers.com/g4/general/stock-h81520b-kdz-h81520c-kdz-t3288103

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...