Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζεις το πίσω καπάκι φιλε μου;

Οχι πρεπει να βγει το πισω καπακι για να ακουμπιση πανω στην θηκη ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην μου πεις....

Αι σε μενα πηγαινε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θες να δοκιμάσεις να κάνεις ένα restart γιατί μερικές φορές όταν πρώτο περνάς τα τραγούδια τρώει κια αναλαμπη? Δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι και αν το έχεις ήδη κάνει αλλά δοκίμασε!

Όταν λες restart;;;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι πρεπει να βγει το πισω καπακι για να ακουμπιση πανω στην θηκη ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αι σε μενα πηγαινε.

Ναι φίλε βγάλε το καπάκι στην θέση του κουμπώνει η θήκη

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση της συσκευής.

Α Ναι εννοείτε !!!!! Αλλά δεν έχει φτιάξει.

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει αυτό αλλά κάνω πάντα επανεκκίνηση στις συσκευές μου μια φορά κάθε 24 ώρες. Κουφό αλλά αυτό κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε βγάλε το καπάκι στην θέση του κουμπώνει η θήκη

Εγινε φιλε μου να σαι καλα :)

Δεν μ εμφανιζονται οι ελληνικες εφαρμογες ομως και δεν ξερω γιατι πως το κανω Ελληνικα (Ελλαδας) ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Α Ναι εννοείτε !!!!! Αλλά δεν έχει φτιάξει.

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει αυτό αλλά κάνω πάντα επανεκκίνηση στις συσκευές μου μια φορά κάθε 24 ώρες. Κουφό αλλά αυτό κάνω....

 

Καθόλου κουφό.. εγώ κάνω πριν το βάλω να φορτίσει

Link to comment
Share on other sites

Α Ναι εννοείτε !!!!! Αλλά δεν έχει φτιάξει.

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει αυτό αλλά κάνω πάντα επανεκκίνηση στις συσκευές μου μια φορά κάθε 24 ώρες. Κουφό αλλά αυτό κάνω....

 

Καθόλου κουφό.. εγώ κάνω πριν το βάλω να φορτίσει

Καλό κάνει μια επανεκκίνηση μια στο τόσο. Παίρνει τα πάνω του το κινητό. Βέβαια αυτό και οι καινούργιες ναυαρχίδες δεν έχουν τόσο πολύ ανάγκη όπως τα παλιά κινητά αλλά κακό δεν κάνει σίγουρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κουφό.. εγώ κάνω πριν το βάλω να φορτίσει

Δεν το εχω ακούσει κάπου... Το κάνω εδώ και χρόνια από μόνη μου.... Έτσι για να παίρνει λίγο τα πάνω του

 

 

Μιας και το κινητό δεν το κλείνω ποτέ, του κάνω κάθε 24 ώρες μια επανεκκίνηση Έτσι για να στρώνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως μου έχει κολλήσει αυτό αλλά κάνω πάντα επανεκκίνηση στις συσκευές μου μια φορά κάθε 24 ώρες. Κουφό αλλά αυτό κάνω....

 

Eμενα μου φαινεται εντελως κουφο. Δεν εχω κανει ποτε restart. Το παλιο μου κινητο μπορει να το ειχα και πανω απο μηνα χωρις ρεσταρτ.

Αυτο εδω το εχω 2 βδομαδες τωρα.

 

Καθαριζα απλα καπου τη μνημη του. Δοκιμασε να μη του κανεις ρεσταρτ μερικες μερες να δεις αν θα δεις διαφορα η οχι. Μπορει να το κανεις τσαμπα

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και το κινητό δεν το κλείνω ποτέ, του κάνω κάθε 24 ώρες μια επανεκκίνηση Έτσι για να στρώνει

 

Για να στρώνει από τι; Εντελώς αχρείαστο αλλά όπως το αισθάνεται ο καθένας...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση..(ειμαι λιγο ασχετος απο android ,εχω δουλεψει μονο καποια απο φιλους και μ ενδιαφερει πολυ η καμερα γιαυτο κοιταω και προς G4)

Στο μενου στις ρυθμισεις,και στην οθονη που πας για να κανεις κληση,μπορεις να αλλαξεις τα χρωματα? Πχ στις ρυθμισεις να μην ειναι αυτο το ασπρο.. Γινεται με καποιο theme αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερωτηση..(ειμαι λιγο ασχετος απο android ,εχω δουλεψει μονο καποια απο φιλους και μ ενδιαφερει πολυ η καμερα γιαυτο κοιταω και προς G4)

Στο μενου στις ρυθμισεις,και στην οθονη που πας για να κανεις κληση,μπορεις να αλλαξεις τα χρωματα? Πχ στις ρυθμισεις να μην ειναι αυτο το ασπρο.. Γινεται με καποιο theme αυτο?

 

Όχι δεν αλλάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες συντροφοι και συντεχνοι. Εχω μια απορια ερχομενος απο το μικρο αδερφακι που ειχα πρωτα LG G4C δεν ειχε να αναβει οταν ηταν σε αναμονη το γαλαξιο λαμπακι σε αυτο τον μεγα αδερφο γιατι αναβει οταν ειναι σε αναμονη η κινηταρα ; Επισης αναβει και το κοκκινο λαμπακι οταν ειναι εκτος ρευματος.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες συντροφοι και συντεχνοι. Εχω μια απορια ερχομενος απο το μικρο αδερφακι που ειχα πρωτα LG G4C δεν ειχε να αναβει οταν ηταν σε αναμονη το γαλαξιο λαμπακι σε αυτο τον μεγα αδερφο γιατι αναβει οταν ειναι σε αναμονη η κινηταρα ; Επισης αναβει και το κοκκινο λαμπακι οταν ειναι εκτος ρευματος.

 

Φιλε μου το γαλαζιο λαμπακι και το κοκκινο αναβοσβηνει οταν υπαρχει λογος πχ γαλαζιο αν εχεις μνμ στο φειςμπουκ και κοκκινο οταν χρειαζεται φορτιση το κινητο αν δε θες να αναβει ο προειδοποιητηρας φανος απενεργοποιησετο απλα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικροπροβληματακι στο άλμπουμ της μουσικής. Πέρασα όλα μου τα mp3 από το παλιό μου κινητό στο g4 και βλέπω ότι σε όλα τα τραγούδια έχει βάλει αυτόματα το ίδιο εξώφυλλο καλλιτέχνη !! Πως γίνεται να το βγάλω εντελώς Από όλα τα κομμάτια ;;; τα τραγούδια που έχω είναι όλα από διαφορετικό καλλιτέχνη.

 

Δοκίμασε να πας. Ρυθμίσεις - Γενικές - Αποθήκευση - Προσωρινή Μνήμη - πατά επάνω και κάνε διαγραφή....κάνε επανεκκίνηση και μετά δες το....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το γαλαζιο λαμπακι και το κοκκινο αναβοσβηνει οταν υπαρχει λογος πχ γαλαζιο αν εχεις μνμ στο φειςμπουκ και κοκκινο οταν χρειαζεται φορτιση το κινητο αν δε θες να αναβει ο προειδοποιητηρας φανος απενεργοποιησετο απλα.

 

Πως τον απενεργοποιηω ;

Εχω παρει αντιγραφα ασφαλειας:

 

http://s18.postimg.org/cf4p104k9/image.png

σε περιπτωση που κατι στραβωση στην εκδοση 6.0 πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την εκδοση Lollipop 5.1 ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως τον απενεργοποιηω ;

Εχω παρει αντιγραφα ασφαλειας:

 

http://s18.postimg.org/cf4p104k9/image.png

σε περιπτωση που κατι στραβωση στην εκδοση 6.0 πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την εκδοση Lollipop 5.1 ;

Θα πας στην προβολη στις ρυθμισεις και λαμπακι λεντ καπου λεει θα το απενεργοποιησεις αν και κακως για μενα δε θα βλεπεις τις ειδοποιεισεις σου

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε περιπτωση που κατι στραβωση στην εκδοση 6.0 πως κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την εκδοση Lollipop 5.1 ;

 

Δεν γίνεται. Το backup που έχεις πάρει περιλαμβάνει τα αρχεία σου και τς προσωπικά δεδομένα, δεν περιλαμβάνει και τη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συνεχίζει και αναλυτικότερα έχει ώς εξής:

Μετά την εγκατάσταση της ΜΜ ο βασικός υπολογιστής στο σπίτι δεν βλεπει το κινητό παρα μόνο για φόρτιση.

Δοκίμασα τα εξής: 4 διαφορετικά καλώδια (τα δύο της LG)

Έκανα φορματ στον υπολογιστή και εβαλα Win10 x64 (το ίδιο)

Έκανα φορματ και έβαλα Win 8.1 x64 (το ίδιο)

Έκανα hardreset στο κινητό (το ίδιο)

Εννοείται ότι δοκιμασα drivers, LG Bridge όλα... το κινητο μόνο φορτιζει.

Στο μεταξύ σε 3 άλλους υπολογιστές με Win10 και Win 8.1 το τηλέφωνο εμφανιζει κανονικα την επιλογή για ΜΤΡ και μπορω να μεταφέρω αρχεία.

Διάβασα ότι στις επιλογές προγραμματιστη μπορώ να διαλέξω τον πάγιο τρόπο συνδεσης του κινητου σε USB. Το έκανα αλλά το πρόβλημα δεν λυθηκε.

Επίσης έσβησα και τα USB credentials που ήταν αποθηκευμένα αλλά και πάλει μονο φορτίζει σ αυτόν τον υπολογιστή.

 

Ούτε με USB debugging λειτουργεί ούτε χωρις.

 

Επίσης διάβασα ότι πολλά τηλεφωνα με την ΜΜ έχουν πρόβλημα ιασύνδεσης USB και ότι αν το κανω root με καποιες εφαρμογές που εχουν στο XDA θα λειτουργησει κανονικά. Δεν θα ήθελα όμως να είναι αυτή η λύση μιας και δείχνει να είναι κάποια ρυθμιση είται στον υπολογιστή είτε στο τηλ που μου διαφεύγει.

Αν ξέρει κανεις κάτι εχω τ αυτια και τα μάτια ανοιχτα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Διάβασα πολυ και δοκίμασα αρκετες λύσεις αλλά τελικά (για εμένα τουλάχιστον) η λύση ηταν απλή.

Το τηλεφωνο απλά δεν ήθελε να δουλέψει σε καμμία USB 3.0 είσοδο.

Η μητρική μου έχει 4 USB 3.0 πίσω και έχω βγάλει και 2 μπροστά.

Οπότε έβλα το καλώδιο σε μια θύρα που προορίζεται για ποντίκι και πληκτρολόγιο και μπουμ!

Όλα καλα.

Θα ήθελα να μάθω από άλλους κατόχους εάν τους δουλευει σε USB 3.0 γιατι τότε χρειάζεται κι αλλο ψάξιμο εκτος εάν ειναι καποιο γενικό bug και αναγκαστικά διορθωθεί με καποιο update.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Το backup που έχεις πάρει περιλαμβάνει τα αρχεία σου και τς προσωπικά δεδομένα, δεν περιλαμβάνει και τη rom.

Πως μπορω να παρω και την ROM backup ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολυ και δοκίμασα αρκετες λύσεις αλλά τελικά (για εμένα τουλάχιστον) η λύση ηταν απλή.

Το τηλεφωνο απλά δεν ήθελε να δουλέψει σε καμμία USB 3.0 είσοδο.

Η μητρική μου έχει 4 USB 3.0 πίσω και έχω βγάλει και 2 μπροστά.

Οπότε έβλα το καλώδιο σε μια θύρα που προορίζεται για ποντίκι και πληκτρολόγιο και μπουμ!

Όλα καλα.

Θα ήθελα να μάθω από άλλους κατόχους εάν τους δουλευει σε USB 3.0 γιατι τότε χρειάζεται κι αλλο ψάξιμο εκτος εάν ειναι καποιο γενικό bug και αναγκαστικά διορθωθεί με καποιο update.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

 

Εμένα μου δουλεύει κανονικά σε θύρες usb 3.0.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...