Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Έφυγαν εκτός θέματος (και ακαταλαβίστικα) μηνύματα.

 

Εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Υπάρχει ξεχωριστός χώρος για σύγκριση συσκευών. Τέλος, γράψτε κανονικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να ταλαιπωρούμαστε για να διαβάσουμε λίγες γραμμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με mm δε θέλω να κάνω ακόμα root και μου λείπει το adaway, το adguard είναι εξίσου καλό;

 

Μια χαρά είναι το adguard και εγώ αυτό χρησιμοποιω αλλά έχω κλείσει firewall και άλλα καλούδια και έχω αφησει μονο το adblocker.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα την ΜΜ και έκτοτε το τηλεφωνώ συνδέετε μόνο για φόρτιση στο πισι. Δεν βγαίνει η ένδειξη να επιλέξω ΜΤΡ ή κάτι άλλο.

Μπήκα στις επιλογές προγραμματιστή. Εκεί είναι επιλεγμένο το ΜΤΡ άλλα και πάλι μόνο φόρτιση κάνει.

Έχει συμβεί σε άλλον?

Ξέρει κανείς κάτι?

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

LG G4 GREECE FB GROUP

Μια ομαδα στο φβ ελληνικη για το LG G4 Αγαπαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπειτε ποστάρετε οτι σχετιζετε με το κινητο μας. Κανενας αλλος δεν εκανε ελληνικη ομαδα για το κινητο μας στην Ελλαδα εκτος απο τους βραζιζανους τους ινδιανους κλπ γιατι να μην εχουμε και εμεις μια στο φβ ; :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρόνια πολλά μου ηρθε και εμενα η v20c τι ειναι αυτη γνωρίζει κανένας εχω το 815?

 

καλησπερα και χρονια πολλα η v20c εχει καμια διαφορα απο την v20b?

και μια ακομα απορια...αγορασα το g4 με bootloader unlock θα παιρνω τις αναβαθμισεις ota η οχι?

Edited by sbxgr
P30 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα η v20c εχει καμια διαφορα απο την v20b?

και μια ακομα απορια...αγορασα το g4 με bootloader unlock θα παιρνω τις αναβαθμισεις ota η οχι?

Καλορίζικο φίλε μου, στο πρώτο ερώτημα δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν την έχω πάρει ακόμα. Στο δεύτερο θα μπορείς να παίρνεις ΟΤΑ απλά προς το παρόν θέμα υπάρχει με την εγγύηση καθώς δεν έχει βρεθεί τρόπος να ξανακλειδωσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το adguard και εγώ αυτό χρησιμοποιω αλλά έχω κλείσει firewall και άλλα καλούδια και έχω αφησει μονο το adblocker.

Το adguard το βρίσκουμε play store? γιατί δεν μου το βρίσκει που έκανα αναζήτηση. Δουλεύει κανονικά χωρίς root?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το adguard το βρίσκουμε play store? γιατί δεν μου το βρίσκει που έκανα αναζήτηση. Δουλεύει κανονικά χωρίς root?

Στο Google ψάξε δεν υπάρχει στο playstore

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, στο πρώτο ερώτημα δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν την έχω πάρει ακόμα. Στο δεύτερο θα μπορείς να παίρνεις ΟΤΑ απλά προς το παρόν θέμα υπάρχει με την εγγύηση καθώς δεν έχει βρεθεί τρόπος να ξανακλειδωσει

 

σε ευχαριστω πολυ ....πηρα μια ανακουφιση περι ota....γιατι φοβομουνα λιγο περι αυτου του θεματος επειδη την ειχα πατησει πιο παλια με ενα note 3...

τωρα για την εγγυηση δεν με πολυ ενδιαφερει διοτι το τηλεφωνο λειτουργει σε ολα του αψογα οποτε αχρειαστη προς το παρον...

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ....πηρα μια ανακουφιση περι ota....γιατι φοβομουνα λιγο περι αυτου του θεματος επειδη την ειχα πατησει πιο παλια με ενα note 3...

τωρα για την εγγυηση δεν με πολυ ενδιαφερει διοτι το τηλεφωνο λειτουργει σε ολα του αψογα οποτε αχρειαστη προς το παρον...

Και εγώ με ξεκλείδωτο το bootloader το έχω πάρει και είχα κάνει την ίδια ερώτηση με εσένα για τις αναβαθμίσεις ;) τώρα αυτό με την εγγύηση εμένα με απασχολεί λιγάκι μιας και η LG γενικά βγάζει κάτι θεματακια κατά καιρούς αλλά μακάρι να είναι αχρειαστη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Google ψάξε δεν υπάρχει στο playstore

Ευχαριστώ Βαγγέλη, το εγκατέστησα και πάνω μου βγάζει ένα κλειδακι δίπλα από το WiFi νορμάλ είναι αυτό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με ξεκλείδωτο το bootloader το έχω πάρει και είχα κάνει την ίδια ερώτηση με εσένα για τις αναβαθμίσεις ;) τώρα αυτό με την εγγύηση εμένα με απασχολεί λιγάκι μιας και η LG γενικά βγάζει κάτι θεματακια κατά καιρούς αλλά μακάρι να είναι αχρειαστη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ Βαγγέλη, το εγκατέστησα και πάνω μου βγάζει ένα κλειδακι δίπλα από το WiFi νορμάλ είναι αυτό?

Νορμάλ είναι Τακαρε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος να κάνει αυτόματη αντιγραφή δεδομένων από παλιό κινητό με το LG Backup? Με βάζει σε πειρασμό, αλλά συνήθως για να γίνει κάτι σωστά πρέπει να το κάνεις με το χέρι :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. το ASWSLD από ποια χώρα είναι? Ξέρει κανείς?

 

Από Ελβετία είναι

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

OTA κοίταξες..? Για τσέκαρε το..... Πόσα mb ειναι.? Σ'ευχαριστω εκ των προτέρων
Καλημέρα.Είχα κοιτάξει μέσω ΟΤΑ αλλά δεν μου την έδινε.1,5 GB έγραφε αλλά στο 75% ξεκίνησε αποσυμπίεση καί μετά εγκατάσταση οπότε γύρω στο 1 GB είναι
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είχα κοιτάξει μέσω ΟΤΑ αλλά δεν μου την έδινε.1,5 GB έγραφε αλλά στο 75% ξεκίνησε αποσυμπίεση καί μετά εγκατάσταση οπότε γύρω στο 1 GB είναι

Καλημέρα Καλημέρα.... :) οπότε είναι το ίδιο και το αυτό με την ΟΤΑ..... Μια χαρά.... Οπότε ήρθε και η ΜΜ ως αναβάθμιση σαν τα nexus... Λογικό και αναμενόμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω το g4. Στη vodaphone δεν υπαρχει αποθεμα και θα το παρω απο σκρουτζομαγαζο στα 417 αξιζει? γιατι παιζει και το oneplus 2 στα ιδια χρηματα.Διαβασα για καποια ψιλοπροβληματα σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω το g4. Στη vodaphone δεν υπαρχει αποθεμα και θα το παρω απο σκρουτζομαγαζο στα 417 αξιζει? γιατι παιζει και το oneplus 2 στα ιδια χρηματα.Διαβασα για καποια ψιλοπροβληματα σας ευχαριστω.

 

Αν διαβάσεις στο παρόν θέμα θα κρίνεις και θα αποφασίσεις. Ας μην επαναλαμβανόμαστε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα την ΜΜ και έκτοτε το τηλεφωνώ συνδέετε μόνο για φόρτιση στο πισι. Δεν βγαίνει η ένδειξη να επιλέξω ΜΤΡ ή κάτι άλλο.

Μπήκα στις επιλογές προγραμματιστή. Εκεί είναι επιλεγμένο το ΜΤΡ άλλα και πάλι μόνο φόρτιση κάνει.

Έχει συμβεί σε άλλον?

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Το πρόβλημα συνεχίζει και αναλυτικότερα έχει ώς εξής:

Μετά την εγκατάσταση της ΜΜ ο βασικός υπολογιστής στο σπίτι δεν βλεπει το κινητό παρα μόνο για φόρτιση.

Δοκίμασα τα εξής: 4 διαφορετικά καλώδια (τα δύο της LG)

Έκανα φορματ στον υπολογιστή και εβαλα Win10 x64 (το ίδιο)

Έκανα φορματ και έβαλα Win 8.1 x64 (το ίδιο)

Έκανα hardreset στο κινητό (το ίδιο)

Εννοείται ότι δοκιμασα drivers, LG Bridge όλα... το κινητο μόνο φορτιζει.

Στο μεταξύ σε 3 άλλους υπολογιστές με Win10 και Win 8.1 το τηλέφωνο εμφανιζει κανονικα την επιλογή για ΜΤΡ και μπορω να μεταφέρω αρχεία.

Διάβασα ότι στις επιλογές προγραμματιστη μπορώ να διαλέξω τον πάγιο τρόπο συνδεσης του κινητου σε USB. Το έκανα αλλά το πρόβλημα δεν λυθηκε.

Επίσης έσβησα και τα USB credentials που ήταν αποθηκευμένα αλλά και πάλει μονο φορτίζει σ αυτόν τον υπολογιστή.

 

Ούτε με USB debugging λειτουργεί ούτε χωρις.

 

Επίσης διάβασα ότι πολλά τηλεφωνα με την ΜΜ έχουν πρόβλημα ιασύνδεσης USB και ότι αν το κανω root με καποιες εφαρμογές που εχουν στο XDA θα λειτουργησει κανονικά. Δεν θα ήθελα όμως να είναι αυτή η λύση μιας και δείχνει να είναι κάποια ρυθμιση είται στον υπολογιστή είτε στο τηλ που μου διαφεύγει.

Αν ξέρει κανεις κάτι εχω τ αυτια και τα μάτια ανοιχτα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

OTA κοίταξες..? Για τσέκαρε το..... Πόσα mb ειναι.? Σ'ευχαριστω εκ των προτέρων

 

 

 

Περίεργο.Και εγώ BAL έχω και μόλις το τσέκαρα, δε μου βγάζει on the air κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο το απογευμα κατοχος και εγω της συσκευαβας LG G4 White Gold Edition ομως δεν ξερω αν ειναι η δερματινη αν και το αποκλειω δυστοιχως :(. Θα ηθελα να κανω καποια ερωτηματα:

1) Τι ρολο παιζει η παρτιδα και γιατι θα πρεπε να με απασχολει ;

2) Θα παρω την εκδοση Μ ;

3) Πως ενεργοποιηω τον καιρο να φενεται και στην οθονη κλειδωματος ;

4) Θα εχει μεσα και δευτερη πισινη θηκη ;

5) Πως βλεπετε την μπαταρια στο κινητο σας πριν και μετα απο την αναβαθμιση ;

6) Θα βρω προσαρνοσμενες ROM συμβατες με το LG G4 ;

7) Οταν το συνδεσω με τον υπολογιστη μου θα μπορω να περασω την εκδοση Μ ποιο προγραμμα θα κατεβασω ;

Σας ευχαριστω και πραγματικα ειναι πολυ ωραια συσκευη αξιζει τα λεφτα της.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.Και εγώ BAL έχω και μόλις το τσέκαρα, δε μου βγάζει on the air κάτι.

Τι να πω..... Μυστήριο... Εγώ έχω την τελευταία 5.1 v10g Eur xx

Θα σου έρθει πιστεύω...

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

1)Να μην σε απασχολεί.

2)Φυσικά και θα πάρεις.

Lgup από xda και είσαι οκ

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

3)Ρυθμίσεις--->Προβολή---?Κλείδωμα οθόνης--->Κινούμενη εικόνα καιρού.

4)Μόνο τα leather έχουν και δεύτερη πλάτη.

5)4 sot αν δεν χρησιμοποιείς data,3 και αν χρησιμοποιείς.

6)Lgbridge αλλά απαντήθηκε και στο 2)

 

Απο αυριο το απογευμα κατοχος και εγω της συσκευαβας LG G4 White Gold Edition ομως δεν ξερω αν ειναι η δερματινη αν και το αποκλειω δυστοιχως :(. Θα ηθελα να κανω καποια ερωτηματα:

1) Τι ρολο παιζει η παρτιδα και γιατι θα πρεπε να με απασχολει ;

2) Θα παρω την εκδοση Μ ;

3) Πως ενεργοποιηω τον καιρο να φενεται και στην οθονη κλειδωματος ;

4) Θα εχει μεσα και δευτερη πισινη θηκη ;

5) Πως βλεπετε την μπαταρια στο κινητο σας πριν και μετα απο την αναβαθμιση ;

6) Θα βρω προσαρνοσμενες ROM συμβατες με το LG G4 ;

7) Οταν το συνδεσω με τον υπολογιστη μου θα μπορω να περασω την εκδοση Μ ποιο προγραμμα θα κατεβασω ;

Σας ευχαριστω και πραγματικα ειναι πολυ ωραια συσκευη αξιζει τα λεφτα της.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...