Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω, δεν ξέρω αν κι εμένα χάθηκε στην πορεία αλλά σίγουρα απουσιάζει και από το δικό μου τηλέφωνο η εντελώς αθόρυβη λειτουργία.

Καλημέρα. Στις γρήγορες ρυθμίσεις βάλε το Διακοπές. Έχει τρεις "θέσεις", όλα, προτεραιότητα και κανένα :) Το κανένα είναι το τελείως αθόρυβο. Ούτε αυτό το έχει το δικό σας με Lollipop;

Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σ' εμένα βγάζει κανονικά την σίγαση (6 ΜΜ έχω)

 

Τώρα κάτι άλλο που είδα σήμερα το πρωί. Μου βγάζει μια άσπρη γραμμή στην οθόνη στο πάνω μέρος. Δεν το είχε πριν. Δεν ξέρω αν μπορείτε να το δείτε στην φώτο. Το κινητό το 3 μέρες. http://s12.postimg.org/w3jlj69nt/Screenshot_2015_12_31_12_11_33.jpg

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω άμα έχει κάποιο πρόβλημα η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στις γρήγορες ρυθμίσεις βάλε το Διακοπές. Έχει τρεις "θέσεις", όλα, προτεραιότητα και κανένα :) Το κανένα είναι το τελείως αθόρυβο. Ούτε αυτό το έχει το δικό σας με Lollipop;

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Χρόνια πολλά. Με τον τρόπο που περιγράφεις όντως μπαίνει στο αθόρυβο, το θέμα όμως είναι γιατί δεν εμφανίζει την σίγαση στο σημείο που θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Με τον τρόπο που περιγράφεις όντως μπαίνει στο αθόρυβο, το θέμα όμως είναι γιατί δεν εμφανίζει την σίγαση στο σημείο που θα έπρεπε.

 

Εκει που ειναι η μπάρα του ήχου τραβώντας κατω τον πίνακα ελενχου πατάς δυο φορες το αριστερο κουμπί της μπάρας ήχου και μπαινει αθόρυβο.

Αν πατήσεις μια μπαινει δόνηση.αυτο ειναι το καλυτερο κολπο.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειναι η μπάρα του ήχου τραβώντας κατω τον πίνακα ελενχου πατάς δυο φορες το αριστερο κουμπί της μπάρας ήχου και μπαινει αθόρυβο.

Αν πατήσεις μια μπαινει δόνηση.αυτο ειναι το καλυτερο κολπο.

Δυστυχώς αυτό που λες ΔΕΝ υπάρχει σε κάποιες εκδόσεις της Lollipop. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο το αφαίρεσε η LG :( Και στο δικό μου, που ξαναγύρισα σε Lollipop, ο μόνος τρόπος να μπει σε αθόρυβο είναι αυτός που γράφω στο προηγούμενο μήνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό που λες ΔΕΝ υπάρχει σε κάποιες εκδόσεις της Lollipop. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο το αφαίρεσε η LG :( Και στο δικό μου, που ξαναγύρισα σε Lollipop, ο μόνος τρόπος να μπει σε αθόρυβο είναι αυτός που γράφω στο προηγούμενο μήνυμα μου.

 

Στην lollipop δεν υπαρχει μιλαω στην MM.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εχω εγκαταστήσει το toggle notifications. και το εχω λύσει αυτό το θέμα. Το βάζω σε όλες μου τις συσκευές, είναι πολύ βολικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στην lollipop δεν υπαρχει μιλαω στην MM.

Εσύ μιλάς για ΜΜ αλλά σε αυτούς που απάντησες έχουν Lollipop :)

Καλή χρονιά :)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιλάς για ΜΜ αλλά σε αυτούς που απάντησες έχουν Lollipop :)

Καλή χρονιά :)

 

Εχεις δικιο το ειδα μετα....

Καλη χρονια σε ολους....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στις γρήγορες ρυθμίσεις βάλε το Διακοπές. Έχει τρεις "θέσεις", όλα, προτεραιότητα και κανένα :) Το κανένα είναι το τελείως αθόρυβο. Ούτε αυτό το έχει το δικό σας με Lollipop;

Χρόνια πολλά σε όλους.

Nαι αυτά τα εχω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το G4(F500)???

http://www.gsmpress.com.ua/eng/mobile-phones-LG-G4-F500.html?s=2

Είναι η Κορεάτικη έκδοση και θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε να περάσουμε την επίσημη ευρωπαϊκή rom της LG ή τη βγάζουμε με ανεπίσημες??

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το G4(F500)???

http://www.gsmpress.com.ua/eng/mobile-phones-LG-G4-F500.html?s=2

Είναι η Κορεάτικη έκδοση και θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε να περάσουμε την επίσημη ευρωπαϊκή rom της LG ή τη βγάζουμε με ανεπίσημες??

έχω την εντύπωση ότι όταν πήγαν να περάσουν τις 20α η 20β κόλαγε...νόμιζαν ότι θέλει την δική του.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

---------------------- Edited by Barfly
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι όταν πήγαν να περάσουν τις 20α η 20β κόλαγε...νόμιζαν ότι θέλει την δική του.

Με κάποια άλλη ROM δουλεύει?? Να εξαφανίζει τα Κινέζικα τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με την 5.1

 

Ξέρουμε αν έχει βγει η ΜΜ για ελληνικές συσκευές; (GRC)

 

Έχει βγει αλλά δεν γίνεται ΟΤΑ, θέλει να το κάνεις από pc με το lg bridge

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει αλλά δεν γίνεται ΟΤΑ, θέλει να το κάνεις από pc με το lg bridge

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα την δοκιμάσω και ελπίζω να μην είναι χειρότερη από την 5.1, τουλάχιστον στο θέμα μπαταρίας. Γιατί παρότι προέρχομαι από το G2 είμαι σχετικά ευχαριστημένος(σε σχέση με αυτό που περίμενα με βάση αυτά που διάβαζα) από την μπαταρία του G4.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει να πει με το παρακάτω; Δεν είναι αυτό το LG Bridge;

 

Καλη χρονια....

Μηπως επειδη εχει την τελευταια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καί χρόνια πολλά.Οχι δεν είναι αυτό.Κατέβασε το από εδώ Στο pc sync είναι Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι όταν πήγαν να περάσουν τις 20α η 20β κόλαγε...νόμιζαν ότι θέλει την δική του.

 

με τπτ δεν μπορεις να περασεις σε κορεα ευρωπαικη ρομ..εχουν μονο δικη τους για την χωρα τους filmware οπως και με τα samsung

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και καλη χρονια... καπου εδω μεσα διαβασα οτι ΔΕΝ δουλευει το Quick Charge 2.0 με τον δικο του φορτιστή ( και λογικο αφου εχει 1.8Α φορτιστή ΣΑΝ ΤΟΥ G2 )

 

Τι κανουμε ? Αγοραζουμε αλλον απο καπου ? εχετε κατι στο μυαλο σας ?

 

Εχω εναν φορτιστη 2.0Α ενος ταμπλετ... θα κανει πιο γρηγορη φορτιση λετε ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από ταμπλετ Samsung (2Α), γίνεται λίγο πιο γρήγορα αλλά δεν γίνεται ταχυφορτιση. Χρειάζεται φορτιστή που υποστηρίζει quick charge 2.0, στην Ελλάδα έχω βρει τον uch10 της Sony και της Samsung νομιζω αυτόν των note5/galaxy s6 αμφότεροι γύρω στα 25€. Απο amazon έχεις πολες επιλογές, εγώ θα πρότεινα τον anker powerport+1 που να υποστηρίζει και quick charge 3.0 για μελλοντική χρηση στο γερμανικό amazon τον βρίσκεις περίπου 20€ με εξοδα αποστολης.

 

www.amazon.de/Qualcomm-Anker-PowerPort-Wand-Ladegerät-weitere/dp/B017XBDBI6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1451645170&sr=8-3&keywords=quick+charge+3.0

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από ταμπλετ Samsung (2Α), γίνεται λίγο πιο γρήγορα αλλά δεν γίνεται ταχυφορτιση. Χρειάζεται φορτιστή που υποστηρίζει quick charge 2.0, στην Ελλάδα έχω βρει τον uch10 της Sony και της Samsung νομιζω αυτόν των note5/galaxy s6 αμφότεροι γύρω στα 25€. Απο amazon έχεις πολες επιλογές, εγώ θα πρότεινα τον anker powerport+1 που να υποστηρίζει και quick charge 3.0 για μελλοντική χρηση στο γερμανικό amazon τον βρίσκεις περίπου 20€ με εξοδα αποστολης.

 

http://www.amazon.de/Qualcomm-Anker-PowerPort-Wand-Ladegerät-weitere/dp/B017XBDBI6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1451645170&sr=8-3&keywords=quick+charge+3.0

Και εγώ από tablet Samsung pro 8.4. Δεν νομίζω ότι είναι ταχυφορτιστης. Πάντως αρκετά γρήγορα φορτίζει και ο δικός του. Ειδικά με αυτόν του tablet που είναι 2.0 είναι μικρές οι διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο γρήγορα φορτίζει δηλαδή ρε παιδιά? Εγώ συνήθως στο 30% που το βάζω στο ρεύμα , βία σε μία ώρα έχει φορτίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονία.

Από τότε που πέρασα σε Μarshmallow έχω παρατηρήσει (ακόμα) ένα θέμα.

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο, όταν έρθει η ώρα για να κλείσω, αν δεν τερματίσω την κλήση πρώτος, δεν μπορώ να την τερματίσω ποτέ :p

Συγκεκριμένα η κλήση έχει τερματιστεί αλλά το τηλέφωνο την έχει ακόμα ενεργή και το χρονόμετρο συνεχίζει να μετρά. Επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση.

Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Λύνεται κάπως;

Σκεφτόμουν μήπως είναι πρόβλημα δικτύου αλλά με Lollipop δεν μου το έκανε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...