Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά παρήγγειλα την ringke slim case που κάποιος πρότεινε στις προηγούμενες σελίδες κυρίως λόγω τιμής, (ελπίζω να είναι όντως σλιμ μου αρέσει να πιάνω το τηλέφωνο έχει φοβερή αίσθηση)

Αυτη εχω κι εγω, τρομερη αισθηση, σαν να μην φοραει τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν.

Τον είχα για πολύ λίγες μέρες στην κατοχή μου,γιατί πολύ απλά όπως ήρθε,έφυγε,πώλησή με λίγα λόγια.

Για μένα,μαπα το καρπούζι.

Μακάρι να βγάζει τουλάχιστον 4-4500 στην πραγματικότητα.

Φτηνή κατασκευή,ακριβή τιμή.

 

Σαν τον original τίποτα.

Εγω που τον εχω μια χαρα δουλευει, δεν βρισκω τον λογο γιατι να τον δωσει καποιος.

Τον εχω παντα μαζι μου και 2-3 φορες που τον χρειαστηκα, με εβγαλε ασπροπροσωπο, το φορτισε πολυ γρηγορα το τηλεφωνο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικά παρήγγειλα την ringke slim case που κάποιος πρότεινε στις προηγούμενες σελίδες κυρίως λόγω τιμής, (ελπίζω να είναι όντως σλιμ μου αρέσει να πιάνω το τηλέφωνο έχει φοβερή αίσθηση)

και αυτην εδώ την θήκη πουγκί σε στιλ δέρμα (έχω smartwatch)

http://www.ebay.ie/itm/351351737167?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.ie/itm/Custodia-RINGKE-SLIM-Cover-Pellicola-per-Samsung-Galaxy-S6-EDGE-SM-G925F-/221746827228?pt=LH_DefaultDomain_101&var=&hash=item33a1240fdc

 

τώρα δεν ξέρω το tempered glass της nilkin για πίσω αν επηρεάσει την εφαρμογη της θήκης, (αν και δεν το νομίζω)

Υπέροχη.σιλικόνης?

Γιατί σκληρό πλαστικό στο τηλέφωνο μου δεν βάζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη.σιλικόνης?

Γιατί σκληρό πλαστικό στο τηλέφωνο μου δεν βάζω.

Την ringke slim έχω παραγγείλει και εγώ,την θεωρώ την πιο minimal απο όλες τις clear που αναδεικνύει την ομορφιά του edge.

Μην σε ανησυχεί το σκληρό πλαστικό,σε όλα μου τς iPhone τοποθετούσα την power support airjacket που είναι σκληρό πλαστικό και συχνά την εβγαζα και έβαζα ξανά για να καθαρίσω την σκόνη απο την συσκευή,δεν δημιούργησε ποτέ το παραμικρό.

Η ringke εχει και τις καλύτερες κριτικές στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Τον είχα για πολύ λίγες μέρες στην κατοχή μου,γιατί πολύ απλά όπως ήρθε,έφυγε,πώλησή με λίγα λόγια.

Για μένα,μαπα το καρπούζι.

Μακάρι να βγάζει τουλάχιστον 4-4500 στην πραγματικότητα.

Φτηνή κατασκευή,ακριβή τιμή.

Εγώ δεν έχω παράπονο ίσα ίσα που με έχει βολέψει αφάνταστα.....όσο για την φτηνή κατασκευή......επειδή έχω και τον γνήσιο samsung και προσωπικά πιστεύω ότι γνήσιος είναι χειρότερος σε όλα. .....

Σαν τον original τίποτα.

 

Από θήκες τώρα,απορώ τι βρίσκουν πολλοί σε αυτές τις οντως σαν transformers θήκες της spiegen.

Επειδή είναι μόδα?για μένα είναι πολύ άσχημες κι ας προστατεύουν καλά.

Αλήθεια καμία όμορφη,λεπτή και διάφανη πίσω,πού να μην αφήνει όμως περιθώρια στο κάτω και στο πάνω μέρος της συσκευής,δεν έχει αυτή η εταιρεία?

Εγώ δεν έχω παράπονο ίσα ίσα που με έχει βολέψει αφάνταστα.....όσο για την φτηνή κατασκευή......επειδή έχω και τον γνήσιο samsung προσωπικά πιστεύω ότι ο γνήσιος είναι χειρότερος σε όλα

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα την παρακάτω δερμάτινη θήκη πουγκί, μπορεί να μην έχω πάρει ακόμα το τηλέφωνο αλλά από τα αξεσουάρ καλά πάμε :lol:.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121610846462?euid=66738ab105ae409187fe003bf4ccecc8&cp=1

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα την παρακάτω δερμάτινη θήκη πουγκί, μπορεί να μην έχω πάρει ακόμα το τηλέφωνο αλλά από τα αξεσουάρ καλά πάμε :lol:.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121610846462?euid=66738ab105ae409187fe003bf4ccecc8&cp=1

 

πολύ ακριβή μου φαίνεται.... αλλά λογικά πληρώνεις και το όνομα......

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πολύ ακριβή μου φαίνεται.... αλλά λογικά πληρώνεις και το όνομα......

 

Του έκανα παζάρια και μου την άφησε αρκετά λιγότερο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οσοι πηρατε το wireless charger kit (starter kit) απο vodafone ειχε μεσα φορτιστη ;

το δικο μου ειχε μονο την βαση και την θηκη.

για φορτιστη να βαλω τον εργοστασιακο ;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

οσοι πηρατε το wireless charger kit (starter kit) απο vodafone ειχε μεσα φορτιστη ;

το δικο μου ειχε μονο την βαση και την θηκη.

για φορτιστη να βαλω τον εργοστασιακο ;

Οχι δεν ειχε. Ναι βαλε αυτον.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Tο wireless charger kit (starter kit) το πουλαει μονο η vodafone? Μπορω να το αγοράσω μονο του, χωρις να αγορασω κατι αλλο?

Η vodafone εχει την καλυτερη τιμη. Στα 40 €,νομιζω 10 ευρω κατω απο γερμανο. Ναι μπορεις. Και εγω μονο του το αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η ποιο λεπτη και διαφανη τελειως καθαρη πισω θυκη κατα την γνωμη σας?

 

Νομίζω η ringke slim clear.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρηγγειλα αυτο

 

http://www.amazon.co.uk/Mondpalast-Wireless-Charger-10000mAh-Samsung/dp/B00ML5NSXS/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1434175716&sr=1-1-catcorr&keywords=wireless+power+bank

 

μια και οι καλοκαιρινες διακοπες πλησιαζουν. παραλαμβανω απο βδομαδα οποτε θα σας πω εντυπωσεις και επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για ασύρματη φόρτιση Παρήγγειλα αυτό, http://www.amazon.de/CHOETECH-Speicherplatz-Blackberry-Z30-AC-Adapter-Lieferumfang/dp/B00JA7HNZO/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1434179115&sr=8-1&keywords=Choe+stadium

 

Στην τιμή του εχει τις καλύτερες κριτικές ειδικά στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η ποιο λεπτη και διαφανη τελειως καθαρη πισω θυκη κατα την γνωμη σας?

Εχω την spigen crystal clear και ειναι ιδανικα λεπτη!!

Link to comment
Share on other sites

τσίμπησα αυτο εδω http://www.qi-infinity.com/product/wireless-charger-power-bank-4000-mah-green/

35 ευρώ με δώρο τα μεταφορικά για Ελλάδα και πληρωμή paypal.

νομίζω είναι καλή ευκαιρία. ειναι ταυτόχρονα και powerbank και wireless charger. (4000Mah)

στο αμαζον το είχαν πιο ακριβά (περιπου 44δολλάρια και μαλιστα όχι διαθέσιμο) οπότε δοκίμασα κατευθείαν απο το site τους. (μπορει να ειναι το προηγουμενο μοντελο ομως που δεν έχει 2A έξοδο μέσω καλωδίου αλλα ουτος η αλλος το θέλω για την ασύρματη powerbank λειτουργια.μπορείς να το βάλεις και στην τσέπη σου μαζι με το κινητό σου και να φορτίζει)

τώρα θα δείξει....

υπάρχει και το qistone+ που είναι ακριβως το ιδιο (και πιο ακριβό).

γενικά έχει καλά reviews. μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου όταν έρθει θα κάνω review.

 

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτην για αρχη μεχρι να παρω καλυτερη αλλα μου φαινεται οτι θα την κρατησω, ειναι ποιο ποιοτικη απο οτι περιμενα

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/149850-cellular%20line-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-clearbook-black-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λες την x one που έχει 12.90€?

Την Παρασκευή πέρασα απο το cellphones και μου τοποθέτησαν την x-one.

Πλήρωσα 16 ευρώ με την τοποθέτηση ..

Η εφαρμογή είναι άψογη ,χωρίς την παραμικρή φουσκάλα η κόκκο σκόνης,αυτό που δεν μου αρέσει είναι το rubbery touch..

Έχω παραγγείλει και την spigen curved αλλά νομίζω οτι δεν θα ασχοληθώ διαβάζοντας τα τελευταία αρνητικά feedback στο xda.

Ίσως γιαυτο κάνει 50% έκπτωση στο eBay store,για να ξεστοκάρει..

Edited by giannik
Link to comment
Share on other sites

Οτι όταν σύρεις το δάκτυλο στην οθόνη δεν γλιστράει τόσο εύκολα..

 

Οπότε το συστηνεις η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το συστηνεις η όχι ?

Είναι υποκειμενικό,πιστεύω αν προσπαθήσεις να τοποθετήσεις μόνος σου στο edge screen protector οι πιθανότητες αποτυχίας πιστεύω είναι οι διπλάσιες απο οτι σε flat οθόνη..η curved της spigen που θεωρείτο η καλύτερη ξεκολλάει στις άκρες απο οτι διαβάζω..

Όποτε μέχρι να βγει ένα αξιόπιστο glass protector η x-one είναι η μόνη μεσοβέζικη λύση.

Στο cellphones έχουν σε δείγμα τις μεμβράνες όποτε μπορείς να τις δοκιμάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποκειμενικό,πιστεύω αν προσπαθήσεις να τοποθετήσεις μόνος σου στο edge screen protector οι πιθανότητες αποτυχίας πιστεύω είναι οι διπλάσιες απο οτι σε flat οθόνη..η curved της spigen που θεωρείτο η καλύτερη ξεκολλάει στις άκρες απο οτι διαβάζω..

Όποτε μέχρι να βγει ένα αξιόπιστο glass protector η x-one είναι η μόνη μεσοβέζικη λύση.

Στο cellphones έχουν σε δείγμα τις μεμβράνες όποτε μπορείς να τις δοκιμάσεις..

Spigen είχε πρόβλημα στις πρώτες παρτίδες....αν παραγγειλεις από το sait θα σου έρθει καινούργια παρτίδα χωρίς κανένα πρόβλημα...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...