Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως είδες τη τιμή του; Χώρια που δεν είναι ακόμη διαθέσιμο...

 

48.99 ευρώ.... http://www.mobilefun.co.uk/olixar-samsung-galaxy-s6-edge-curved-glass-screen-protector-frosted-p53060.htm

 

τώρα αυτό που παρήγγειλες ειναι ενα ρισκο.... φανταζομαι το clear πήρες? γιατι τα αλλα με το χρώμα ειναι καγκουρικα

 

υπάρχει και αυτό απο αγγλια http://www.ebay.ie/itm/100-genuine-tempered-glass-screen-protector-for-Samsung-S6-edge-/261865883452?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cf86c473c

λέει ότι ειναι tempered glass και πιανει ολη την οθονη.... αλλα ειναι ρισκο οτι και να αγορασεις απο το ebay

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη powerbank απο τη romoss.Πηρα τα 10400 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Υπαρχει η δυνατοτητα να την φορτιζεις ενω ταυτοχρονα φορτιζει και το κινητο και οι μπαταριες της ειναι samsung!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος πραγματικά βρει αυτή την συσκευή στην ελλάδα θα με σώσει...!!!! έχω στείλει email στην samsung και λέει ύπαρχει κανονικά...! πατάω στο site στις επιλογές αγοράς μου δείχνει κάποια καταστήματα και άρχισα να περνώ με την σειρά σε όλα τηλέφωνο και δεν έχουνε ιδέα.. και ούτε καν έχουνε παραλάβει από την samsung αυτή την συσκευή...!

 

ειλικρινά ρε παιδιά ούτε η ίδια εταιρία δεν γνωρίζει

 

έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό... και δεν έχουνε ιδέα κανεις...!!!

 

με ενδιαφέρει παρα πολύ το συγκεκριμένο gadget και νομίζω πως είμαι ο μονος που ενδιαφέρεται για αυτό το προϊόν...! :lol:

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-devices/wearables/gear/SM-R321NZWAEUR

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος πραγματικά βρει αυτή την συσκευή στην ελλάδα θα με σώσει...!!!! έχω στείλει email στην samsung και λέει ύπαρχει κανονικά...! πατάω στο site στις επιλογές αγοράς μου δείχνει κάποια καταστήματα και άρχισα να περνώ με την σειρά σε όλα τηλέφωνο και δεν έχουνε ιδέα.. και ούτε καν έχουνε παραλάβει από την samsung αυτή την συσκευή...!

 

ειλικρινά ρε παιδιά ούτε η ίδια εταιρία δεν γνωρίζει

 

έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό... και δεν έχουνε ιδέα κανεις...!!!

 

με ενδιαφέρει παρα πολύ το συγκεκριμένο gadget και νομίζω πως είμαι ο μονος που ενδιαφέρεται για αυτό το προϊόν...! :lol:

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-devices/wearables/gear/SM-R321NZWAEUR

 

ειναι οντως ωραιο αλλά ποιος θα δώσει 200 ευρώ για να πάρει κάτι τέτοιo οταν ειναι ακομα σε beta φαση? εννοώ ότι κυρίως προορίζεται για developers και η θα εξελιχθεί σε κάτι σαν next big thing, η θα πεθάνει η τεχνολογία VR. προσωπικά το καλύτερο αυτη τη στιγμή θεωρώ το oculus rift και απο ανάλυση, και απο εμπειρια vr. καλό το gear VR (της oculus) αλλά δεν έχει και πολλά πραγματα να κάνεις πέρα απο τα λιγα βιντεο και games που έχει. θα το βαρεθεις σε χρόνο dt νομίζω.

να μια καλή εφαρμογη της τεχνολογίας VR

:pig::offtopic::oops: Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως ωραιο αλλά ποιος θα δώσει 200 ευρώ για να πάρει κάτι τέτοιo οταν ειναι ακομα σε beta φαση? εννοώ ότι κυρίως προορίζεται για developers και η θα εξελιχθεί σε κάτι σαν next big thing, η θα πεθάνει η τεχνολογία VR. προσωπικά το καλύτερο αυτη τη στιγμή θεωρώ το oculus rift και απο ανάλυση, και απο εμπειρια vr. καλό το gear VR (της oculus) αλλά δεν έχει και πολλά πραγματα να κάνεις πέρα απο τα λιγα βιντεο και games που έχει. θα το βαρεθεις σε χρόνο dt νομίζω.

να μια καλή εφαρμογη της τεχνολογίας VR

:pig::offtopic::oops:

 

το ξέρω ότι προορίζεται για developers... πολύ βεβαια δεν γνωρίζουμε από vr.. άλλη αγοράζουνε μια φτηνή συσκευή...! αλλα τις samsung σε συνεργασία με την oculus είναι κάτι το μοναδικό...! μονο που ύπαρχει το oculus store και η κορυφαίοι developers που κάνουνε πολύ καλή δουλειά πραγματικά πίστεψε με.. δεν το βαριέσαι και τόσο εύκολα..! :)

 

 

κοίταξε να δεις.. σχετικά με το video... πραγματικά δεν θα το σχολιάσω... xaxaxaxa

 

είναι το μονο πράγμα που δεν με ενδιαφέρει...!

 

όσο για τα 200 euro μπορώ να σου πω πως τα αξίζει... σε σχέση με αλλα vr headset :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανεις tempered μπρος πίσω στο απλό? Και αν ναι ποιο? 1 που δοκίμασα αφήνει τεράστια κενά μπροστά, θέλω να δοκιμάσω και ενα απτο cellphones στην Καλλιθέα. Καμια άλλη ιδέα? https://www.dropbox.com/s/aqj2h1g6klliriv/IMG_20150623_133701.jpg Edited by Glx90
Link to comment
Share on other sites

ήρθε τελικα η ringke slim case για το s6 edge. είναι αρκετά λεπτη όμως γρατσουνίζεται εύκολα και φαινονται οι σκονες. (αν και φαίνεται μονο στο φως του ηλιου η της λαμπας.) καλυτερα να έπαιρνα την χρυσή η την μαύρη... επισης μπαινει και βγαινει εύκολα και άνετα οποτε αν και ειμουν διστακτικός στην αρχή (μην γρατσουνιστεί το τηλέφωνο απο το βαλε βγαλε μιας και ειναι σκληρη θηκη) ειμαι ευχαριστημένος απο αυτο. επισης η καμερα προστατευεται και επιτελους το αφηνω ελευθερα με την πλατη πανω σε επιπεδες επιφανειες. προστατευεται και με τα μουτρα κατω γιατι κανει μια μικρη κουρπα η θηκη πανω και κατω. προσπαθησα να το δειξω στη τελευταια φωτο (αναγκάστηκα και την ανέβασα σε πληρη μεγεθος για να φανει)

μεσα στο κουτι ειχε και ενα screen protector, η μάλλον back protector, για την πλατη, που ομως καλυπτει μονο το μεσον και αφήνει τις άκρες ακάλυπτες. (αρκετά μεγαλο κενο ειναι 2 φορες μεγαλυτερο απο το κενο της φωτο του χρηστη glx90 απο πανω που παρεθεσε.). επισης ενα θεμα της χρησης αυτης της θηκης, ειναι κατα ποσο μπορει να γρατσουνιστει στο μελλον το κινητό (δεν νομιζω λογω γοριλα glass) απο τις παγιδευμενες σκονες μεταξυ θήκη και κινητού.

http://i60.tinypic.com/2wpulaf.jpg

http://i61.tinypic.com/2uitzdw.jpg

http://i58.tinypic.com/mma8mu.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εάν ξέρει κάποιος, αυτό είναι tempered class ή απλή μεμβράνη ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ, Άκης :)

 

(Sent from Galaxy S6)

Link to comment
Share on other sites

Εάν ξέρει κάποιος, αυτό είναι tempered class ή απλή μεμβράνη ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ, Άκης :)

 

(Sent from Galaxy S6)

 

Tempered glass το παρουσιάζει

Link to comment
Share on other sites

έχω μια spigen neo hybrid για μαυρο s6 και κάθεται. Αν έχεις κανείς την ultra hybrid και ψήνεται για ανταλλαγή Θεσσαλονίκη ας στείλει ένα πμ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή αλλά το σήμα πολύ κιτς

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δεν φαίνεται φίλε και έχω το μαύρο φαντάζομαι στο άσπρο και στο χρυσό θα είναι ακόμα πιο αόρατο,αλλά αν δεν την έχεις δοκιμάσει πίστεψε με είναι η πιο ολοκληρωμένη θήκη,άψογη εφαρμογή clear view και τέλειο grip επίσης προστατεύει ολοκληρωτικά και την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δεν φαίνεται φίλε και έχω το μαύρο φαντάζομαι στο άσπρο και στο χρυσό θα είναι ακόμα πιο αόρατο,αλλά αν δεν την έχεις δοκιμάσει πίστεψε με είναι η πιο ολοκληρωμένη θήκη,άψογη εφαρμογή clear view και τέλειο grip επίσης προστατεύει ολοκληρωτικά και την κάμερα.

 

Την ιδια εχω και γω κορυφη σε ολα .και το σημα οντος δεν φαίνεται.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δεν φαίνεται φίλε και έχω το μαύρο φαντάζομαι στο άσπρο και στο χρυσό θα είναι ακόμα πιο αόρατο,αλλά αν δεν την έχεις δοκιμάσει πίστεψε με είναι η πιο ολοκληρωμένη θήκη,άψογη εφαρμογή clear view και τέλειο grip επίσης προστατεύει ολοκληρωτικά και την κάμερα.

Σε αυτο το στυλ ειναι εξαιρετικη και η spigen crystal clear.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω την ringke ultra slim ειμαι πολυ ευχαριστημένος τελικα. αν και σκληρη δεν προσθέτει καθολου ογκο και προστατευει και την καμερα, και το μπροστά γυαλι (ανασηκώνεται στις ακρες) οποτε μπορεις να το αφησεις σε τραπεζι και αναποδα.

επισης μεσα στη συσκευασια εχει screen protector και για μπροστά και για πισω.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω την ringke ultra slim ειμαι πολυ ευχαριστημένος τελικα. αν και σκληρη δεν προσθέτει καθολου ογκο και προστατευει και την καμερα, και το μπροστά γυαλι (ανασηκώνεται στις ακρες) οποτε μπορεις να το αφησεις σε τραπεζι και αναποδα.

επισης μεσα στη συσκευασια εχει screen protector και για μπροστά και για πισω.

Συμφωνω απολυτα, αυτη εχω κι εγω! :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα, αυτη εχω κι εγω! :)

 

εγώ που έχω την ringke ultra slim ειμαι πολυ ευχαριστημένος τελικα. αν και σκληρη δεν προσθέτει καθολου ογκο και προστατευει και την καμερα, και το μπροστά γυαλι (ανασηκώνεται στις ακρες) οποτε μπορεις να το αφησεις σε τραπεζι και αναποδα.

επισης μεσα στη συσκευασια εχει screen protector και για μπροστά και για πισω.

 

Έχω και τις δύο,θεωρώ την ringke κορυφή..

Η nilkin λόγω του διαφανούς tpu με την πάροδο του χρόνου θα κιτρινίσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τις δύο,θεωρώ την ringke κορυφή..

Η nilkin λόγω του διαφανούς tpu με την πάροδο του χρόνου θα κιτρινίσει.

Δεν την εχω την rinke αλλά από τα review στο yutube μου φαίνεται ότι δεν προστατεύει καλά την κάμερα όπως η nilkin.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι επαυξάνω.όντως η καλύτερή,αλλά από ebay.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη θηκη την εχει παρει κανενας η εχετε ακουσει αν ειναι καλη?

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Slim-Aluminum-Metal-Bumper-Mirror-Back-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S-6-/221767196114?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item33a25addd2

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το nillkin tempered glass για το πίσω μέρος. Το πέρασα αλλά γύρω γύρω κάνει την λωρίδα που μοιάζει με κόλλα

Επίσης δεν κάθεται τώρα καλά η ringke. Μπαίνει μεν αλλά είναι λίγο <<συκωμενη>>.

μου έκανε και σημάδι περιμετρικα στην ringke..... την πέταξα κατευθείαν. μακριά από την συγκεκριμένη! ειναι άθλια

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...