Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε ουτε εγω φοραγα αλλα χρειαστηκα οποτε μετα απο τρελη ερευνα κ πολλα μαγαζια που γυρισα, κατεληξα στο εξης : ΒΑΡΔΑΣ σε εκπτωσεις ομως που ειναι μιση τιμη. Πχ πηρα ενα πανεμορφο μπλε κοστουμακι που ολοι με ρωτανε τι κ πως με 300 απο 600. Περιμενε ενα μηνα που χουν εκπτωσεις κ χωσου. Θες ενα για καποιο γεγονος (γαμο πχ) η αρκετα για δουλεια; Αν θες πιο φθηνο πηγαινε σε outlet και δοκιμασε να δεις τι σου αρεσει.

 

 

Ευχαριστω giog. Το θελω για δουλεια και καμια εξοδο. Ψαχνω κατι πιο μοντερνο, οχι πολυ κλασσικο. Θα παω ΒΑΡΔΑΣ και θα ενημερώσω.

 

Οποιος ξερει αλλο αντιστοιχο μαγαζι το λεει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω giog. Το θελω για δουλεια και καμια εξοδο. Ψαχνω κατι πιο μοντερνο, οχι πολυ κλασσικο. Θα παω ΒΑΡΔΑΣ και θα ενημερώσω.

 

Οποιος ξερει αλλο αντιστοιχο μαγαζι το λεει.

 

Τιποτα! Σε περιοδο εκπτωσεων ομως ειπαμε που κανουν κατι 50αρια τοις εκατο εκπτωση, αλλιως δε λεει κοστουμακι με 5-6 κατοσταρικα για τη χρηση που το θες! Αν θες κατι απλο enrty level ακομα κ Ζαρα Ερμου μπορεις να βρεις κατι τιμιο! Πες και ηλικια να ξερουμε.Αλλο 25 αλλο 35!

Link to comment
Share on other sites

Για κουστούμι πολύ καλή επιλογή είναι και τα glou έχουν καλές τιμές κια ποικιλία,επίσης κάπου προς τον πειραιά έχουν και ένα πιο "κυριλέ" μαγαζί μόνο με ρούχα εργασίας και εξόδου δεν ξέρω αν έχει κλεισει βέβαια.

 

Επίσης να προτείνω κάτι που ίσως σε βολέψει αν το βρεις,σε αρκετές περιοχέ ςυπάρχουν και βιοτεχνίες ρούχων όπου μπορείς να βρεις ό,τι θες σχεδόν και στο τιάχνουν και στα μέτρα σου χωρίς επιπλέον κόστος,εννοώ στενεμα μέσης,κόντυμα,λίγο πιο μακρυά μανίκια αν χρειάζεται κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Για κουστούμι πολύ καλή επιλογή είναι και τα glou έχουν καλές τιμές κια ποικιλία,επίσης κάπου προς τον πειραιά έχουν και ένα πιο "κυριλέ" μαγαζί μόνο με ρούχα εργασίας και εξόδου δεν ξέρω αν έχει κλεισει βέβαια.

 

Επίσης να προτείνω κάτι που ίσως σε βολέψει αν το βρεις,σε αρκετές περιοχέ ςυπάρχουν και βιοτεχνίες ρούχων όπου μπορείς να βρεις ό,τι θες σχεδόν και στο τιάχνουν και στα μέτρα σου χωρίς επιπλέον κόστος,εννοώ στενεμα μέσης,κόντυμα,λίγο πιο μακρυά μανίκια αν χρειάζεται κλπ κλπ

 

Θα του τα προτεινα κ τα Glou αλλα πηγα περυσι στης Αθηνας και τετοια ξενερα που εφαγα με τον πωλητη, μακρια. Οι τιμες ηταν καλες βρηκα ενα κοστουμακι μπλε τουμπανοσχεδον το αγορασα δηλαδη αλλα ζητησα τροποποιηση κι επειδη θα φευγα διακοπες μου πε ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ με νευρα επειδη η κοπελα που τροποποιει μανικια κτλ εχει φυγει διακοπες κ δε θα προλαβαινα να το παρω κ με εδιωξε εμμεσως πλην σαφως! Ουτε μου πε οταν γυρισεις ξαναελα, ουτε να βρουμε μια λυση, ΤΙΠΟΤΑ! Στου Πειραια εχω καιρο να παω, το χω ακουσει κι εγω οτι εχει 2 διαφορετικα καταστηματα οντως, μακαρι να ναι καλυτερα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Θα του τα προτεινα κ τα Glou αλλα πηγα περυσι στης Αθηνας και τετοια ξενερα που εφαγα με τον πωλητη, μακρια. Οι τιμες ηταν καλες βρηκα ενα κοστουμακι μπλε τουμπανοσχεδον το αγορασα δηλαδη αλλα ζητησα τροποποιηση κι επειδη θα φευγα διακοπες μου πε ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ με νευρα επειδη η κοπελα που τροποποιει μανικια κτλ εχει φυγει διακοπες κ δε θα προλαβαινα να το παρω κ με εδιωξε εμμεσως πλην σαφως! Ουτε μου πε οταν γυρισεις ξαναελα, ουτε να βρουμε μια λυση, ΤΙΠΟΤΑ! Στου Πειραια εχω καιρο να παω, το χω ακουσει κι εγω οτι εχει 2 διαφορετικα καταστηματα οντως, μακαρι να ναι καλυτερα εκει!

 

Αν είναι ο υπάλληλος ζοχάδας δεν μπορείς να το ξέρεις αλλά να χάσουμε την κουστουμιά για τον ατσούμπαλο πωλητή?αμαρτία είναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω και στο glou και σε κανενα massimo dutti. 27 ειμαι και θελω κατι πιο μοντερνο σε στενες γραμμες στενα μανικια κλπ.

Τωρα θα ειναι σε navy blue, charcoal gray η μαυρο θα το δω δοκιμαζοντας το.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω αναζητω κοστουμι και περιμενω τις εκπτωσεις.

 

Βρηκα σε navy blue (πρωτο κοστουμι γαρ) στο Βαρδα μαρκας Landini με αρχικη 500 ελπιζω με εκπτωση 40% να παει 300 και επισης βρηκα στη Guy Laroche (στο attica κεντρο) παλι ωραιο κοστουμι ιδιου χρωματος με αρχικη 375!

 

Εχετε καποια αποψη για τις δυο εταιρειες?Πιστευω οτι το value for money λεει Guy Laroche.

 

ps:εννοειται σε μοντερνα/στενη γραμμη τα προαναφερθεντα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα με Punk ή Gothic ρούχα, που να μην είναι τελείως πανάκριβο; Πήγα σε ένα κοντά στο μοναστηράκι (νομίζω το topman) και οι τιμές ήταν υπερβολικές. Ένα κοντομάνικο T-shirt 36€ ! Τίποτα πιο λογικό; Κάποτε παλιότερα είχα κατέβει σε ένα υπόγειο-νομίζω μαγαζί στην Αθήνα και είχε τα ίδια μπλουζάκια 20€ και κάποια άλλα 10€, αλλά δε θυμάμαι καθόλου που ήταν.

 

Ξέρω ότι θα μου πείτε για online store από εξωτερικό, αλλά όταν αγοράζεις κάτι που κάνει 20€, αν υπολογίσουμε και τα μεταφορικά, θα βγει πιο φθηνό όντως; Δε μπορώ να χαλάω μαζικά χρήματα για πολλά ρούχα. Υπάρχουν puck ή gothic online stores με stock στο εξωτερικό;

 

Πάντως, δε με ενδιαφέρουν οι μάρκες, ούτε να είναι νέα, ούτε η υπερβολική ποιότητα. Απλά θέλω κάτι εναλλακτικό. Τί punk (δηλαδή απλοί και αντιδραστικοί) υποτίθεται ότι είμαστε αν είναι με το ντύσιμο να μας αδειάζει το πορτοφόλι; Αυτό δεν είναι ούτε απλότητα, ούτε αντίδραση. Punk είμαστε τελικά ή μ@..κες;

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο Mall στον πανω οροφο ενα μαγαζι που τυπωνει μπλουζακια. Βρες τα σχεδια που σου αρεσουν, πες του να στα τυπωσει πανω σε οτι χρωμα θες μπλουζακια, και εισαι ετοιμος. 5-10 ευρω τα μπλουζακια. Ελεος με τη ακριβη mainstream ενδυση ακομα και στα gothic/punk. Οι αυθεντικοι μουσικοι των ειδων, δεν νομιζω εκεινη την εποχη να αγοραζαν μαρκες.. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το monsterville στα εξαρχεια,επισης υπαρχει ο "Σακης" στη Θεμιστοκλεους,λιγο πριν το "Planet Rock" (πρωην alchemy)...το topman ειναι μακραν το πιο ακριβο απ'ολα...αν και προσωπικα εχω βρει ενα ωραιο μαγαζι Αγγλια και αγοραζω απο εκει οταν ειναι...3-4 μπλουζες μαζι με τα μεταφορικα βγαινουν τα ιδια λεφτα με το να παρεις 2 απο το topman
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση ! Παράγγειλα ρουχα απο το Asos.com και θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις αν θα με χρεωσουν στο τελωνείο οταν φτασουν ελλαδα!!? Παρακαλω πολυ οποιος ξερει να μ απαντησει αμεσα!! Ευχαριστω εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ξεχωριστο τοπικ γιαυτο το ποστ σου.για να σου απντησω ομως ,αν ερχεται απο βρετανια η' χωρα της ευρωπαικης ενωσης τοτε δεν περναει τελωνειο.
Link to comment
Share on other sites

Νέες αφίξεις alcott θα βρεις σε καταστήματα newcult,

 

Μεταξά 9, Γλυφάδα

Μεταξά 11, Γλυφάδα

Βουλιαγμένης 22, Γλυφάδα

Β.Κωνσταντίνου 210, Κορωπί

 

αν δεν βρίσκεσαι αθήνα, ρίξε μια ματιά στο http://www.newcult.gr

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Γεια παιδιά!

Ποια είναι η γνώμη σας για το http://www.rosewholesale.com/

Έχει ωραία ρούχα σε πολύ καλές τιμές!

Αξίζει ή θα κλαίω τα χρήματά μου;! :O

Link to comment
Share on other sites

Το site αυτό είναι κυρίως για χονδρική δεν συμφέρει να πάρεις ένα κομμάτι συν τα μεταφορικά θα σου βγει ακριβά.

Κάποια από αυτά θα τα βρεις και στα κινέζικα μαγαζιά.

Η κουμπάρα μου την πάτησε έτσι πήρε μια γόβα για την βάφτιση του γιου μου από ένα παρόμοιο site και μετά την βρήκε στο κινεζικό της Ξάνθης σχεδόν μίση τιμή.

U-Lace

Πολύχρωμα ελαστικά κορδόνια

www.u-lace.gr

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εδώ έχετε άποψη? http://www.dress-for-less.com/tmpl/home.tmpl

 

Καλό φέρνετε σοβαρό και με όλα τα στοιχεία.

Τα έξοδα αποστολής όμως από Γερμανία ?

U-Lace

Πολύχρωμα ελαστικά κορδόνια

www.u-lace.gr

Link to comment
Share on other sites

Αλό παίδες.

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και αυτό που σκεφτόμουν αρκετό καιρό ήταν να πάρω καινούργιο πορτοφόλι. Έψαχνα και έψαχνα και όλα ήταν τα ίδια ρε παιδί μου. Ξαφνικά έπεσα πάνω σε αυτό το οποίο μου έκανε μεγάλη εντύπωση και το σκέφτομαι σοβαρά.

Δεν έχει coin case αλλά ούτε αυτό που έχω τώρα έχει οπότε δεν θα μου κάνει κάποια διαφορά. Και όσον αφορά τις κάρτες πραγματικά είναι 5 αυτές που χρησιμοποιώ.

Τι λέτε; Το έχετε ξαναδεί μήπως έχετε κάποιο info.;,;

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες!

 

Ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε καμια ιδεα σχετικα με το που μπορω να βρω καταστημα με jean affliction στην Αθηνα?

Εχω δει ορισμενα απο το επισημο site και εχω φαει τρελο σκαλωμα...

 

Slash7 τσεκαρα το πορτοφολι που εχεις βαλει στο ματι. Απλα απαιχτο..

Τα coin αστα για μπουρμπουαρ!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...