Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και παλι περασε καιρος:( εδω για τα φιτς,αν εχει ακομα. https://www.facebook.com/pages/fenafresh/139267214587

 

για τον φιλο που θελει ενα αμανικο εχω να προτεινω admiral .καλα και φθηνα:) 20-40 ευρω αναλογα το κομματι.εχει και αλλες μαρκες μεσα,φθηνες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου κατ αρχας ευχαριστώ για την απάντηση σου. Πρόκειται για δώρο προς λάτρη των a&f. Κάποιο κατάστημα ( όχι απαραίτητα επίσημο, και μεταπωλητή ) δεν υπάρχει ;

 

Για περιορισμένο χρονικό διάστημα, δωρεάν μεταφορικά..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει καποιος ιδεα σχετικα με το ιδανικο μεγεθος ενος πουκαμισου? σε πουλοβερ ralph l. φοραω medium(25 γραφει αν αυτο βοηθαει) ενω σε κανα δυο lacoste Που εχω φοραω 4 μεγεθος,βρηκα στο yoox τα mastai ferretti και η τιμη τους κρινεται δελεαστικη(50-80 ευρω το ενα) θα ηθελα καποιες πληροφοριες για το μεγεθος και την ποιοτητα τους αν καποιος εχει αποψη για τα συγκεκριμενα,σιγουρα θα προτιμουσα κατι πιο οικονομικο,ομως με το δεδομενο οτι εχω ξεμεινει εντελως απο πουκαμισα θα χρειαστω 4-5 τα οποια σκεφτομαι να αγορασω σταδιακα εως τις γιορτες,ευχαριστω για τυχον απαντησεις!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος επιστροφη στο yoox;

Επιστρέφει τα χρήματα απροβλημάτιστα;

 

Ναι, πολλές φορές και χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος επιστροφη στο yoox;

Επιστρέφει τα χρήματα απροβλημάτιστα;

 

χαχα,αυτο ηθελα να ρωτησω ακριβως και εγω.Εχει επιστρεψει κανεις προσφατα στο yoox?Γιατι πουθενα δεν αναφερει free return policy.Mαλιστα βρηκα αυτο το αοριστο

"η YOOX θα σου επιστρέψει το αντίτιμο των αγορασμένων προϊόντων που επέστρεψες. Εσύ θα επιβαρυνθείς μόνο με τα έξοδα αποστολής για την επιστροφή τους."

Εστειλα μολις και στο yoox,αλλα επειδη ειναι για τα μπαζα το customer service,ρωταω και εδω για πιο αμεσα.Απλως ξαναλεω,οποιος εχει κανει πολυ προσφατα παραγγελια να απαντησει,γιατι εχω κανει και εγω δεκαδες αλλα μεχρι πριν 6 μηνες η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω αντρικές μπλούζες "young and reckless" για Θεσσαλονίκη πλευρά;

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο παρελαβα μια παραγγελια που εκανα απο το yoox ενα παντελονι casual Alexander mcqueen και κατι μποτακια docksteps.

Στο παντελονι εγραφε made in turkey και στα μποτακια made in albania. Εχω ξενερωσει απιστευτα ειναι δυντον να κοροιδευουν τον κοσμο υποτιθεται οτι ειναι και αξιοποστο μαγαζι τρομαρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάζεις που είναι η χώρα κατασκευής για να κρίνεις αν ένα ρούχο είναι αυθεντικό ή όχι, γιατί πλέον η κάθε εταιρία έχει εργοστάσια όπου να'ναι :mad: . Αν δεν κάνω λάθος κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει εργοστάσιο Alexander mcqueen στη Τουρκία και γενικά στη Τουρκια πλέον κατασκεάζονται τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 2 μπλουζες burberry που ειχα παρει πριν 3 χρονια σε Attica και HC Made in Turkey ειναι . πρεπει να φτιαχνονται πολλα ρουχα πλεον εκει περα .
Link to comment
Share on other sites

Τι εκπτωσεις να περιμενουμε φετος απο attica και αντιπροσωπειες επωνυμων οικων ; (burberry gucci armani lacoste lv dg hermes etc )

 

οτι καθε χρονο.αναλογα το ειδος ξεκινουν απο 20% ,συνηθως παπουτσια και στα πιο ακριβα ,ρουχα,φτανουν και 40-50%.μονο πηγαινε τωρα που εχουν κανονικες τιμες για να εντοπισεις αυτο που σε ενδιαφερει για μην εχεις εκπληξεις μετα.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο ακριβή μια τσάντα?

Συγγνώμη που ρωτάω έτσι απλά για τις μέρες μας και όχι μόνο είναι οτι να ναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως τo brand name,το luxury handmade in Italy ,αλλά παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο .Για παράδειγμα, μόνο και μόνο τα 6 zippers(της ykk νομίζω αποκλειστικά φτιαγμένα για τα dg) που έχει ανεβάζουν το κόστος παραγωγής της ,ώστε στην τιμή που βρίσκεται στο yoox να αξίζει τα λεφτά της ,κατά τη γνώμη μου πάντα.Εδώ να φανταστείς οι eastpak ξεπερνούν πολλές φορές τα 100 ευρώ και τα 200 όταν πρόκειται για collaborations με σχεδιαστές ,με χειρότερη ποιότητα και made in Vietnam.Βάλε και τα δερμάτινα μέρη(calf) , τα προσεγμένα μεταλλικά και το design με τους πολλούς αποθηκευτικούς χώρους .Σαφώς η αρχική τιμή είναι τσιμπημένη ,αλλά τα σακίδια στους οίκους (ιταλικούς + ιαπωνικούς) εκεί κυμαίνονται ,από 400 ως 700,όπως είπα λόγω design,πρώτης ύλης και κυρίως ονόματος.

Τέλος ,για να καταλάβεις ,δεν ήμουν ποτέ φαν των dolce ,μάλλον το αντίθετο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρόπος να παραγγείλουμε απο τα ξένα online stores της tommy hilfiger (εχει σε πολλες χωρες) δεν υπάρχει ε?Επειδή το προχωράω και δεν έχει κάπου να βάλω Ελλάδα.

 

Έχει απείρως πολύ καλύτερες τιμές απο εδώ και καλές προσφορές,για αυτο ρωτάω. :(

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει.εχουν κανει συμφωνια τα καταστηματα στην ελλαδομπανανια για τα οικονομανε χοντρα ακομα κατα την νορμαλ εποχη ,να περιμενεις να κανουν εκπτωσεις 2 φορες τον χρονο και κατι προσφορες μουφα.

εχει ομως αγγλικα ονλαιν καταστηματα για να παραγγειλεις καποια κομματια σε καλες τιμες ολο τον χρονο.ψαξε και δεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει hilfiger σε καλές τιμές από το amazon. Απλά πρέπει να παρακολουθήσεις τις τιμές για να δεις πότε θα τις ρίξει. Έχω πάρει και από το αγγλικό και από το γερμανικό amazon και κοιτάζω να είναι πωλητής το amazon. Για να δώσω και ένα παράδειγμα, έχω πάρει πουκάμισο στα 35 € όταν στην Ελλάδα είχε 80€ στις εκπτώσεις και μία τσάντα στα 40€ όταν στην Ελλάδα είχε 95€ στις εκπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

η διαδικασία στο αμαζον είναι όπως και στο ebay μεταξύ χρηστών ή λειτουργεί ως πολυκατάστημα και είμαστε πάντα καλυμένοι πέρι αυθεντικότητας?

δεν έχω αγοράσει ποτέ από εκεί και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω,το ξερω για τα online αγγλικα κτλ απλα ψαχνω ενα συγκεκριμενο κομματι (ενα ημιπαλτο) που δεν υπαρχει πουθενα αλλου εκτος των αντιπροσωπειων.

 

EDIT:Το βρηκα στο γερμανικο και γαλλικο amazon τελικα :)

Edited by ddd13
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο αντρα που δεν εχει φορεσει ποτε του κοστουμι.

 

Που μπορω να βρω αξιοπρεπη, οχι ακριβα κοστουμια-σακακια (ραμμενα κατα προτιμηση).

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασία στο αμαζον είναι όπως και στο ebay μεταξύ χρηστών ή λειτουργεί ως πολυκατάστημα και είμαστε πάντα καλυμένοι πέρι αυθεντικότητας?

δεν έχω αγοράσει ποτέ από εκεί και δεν ξέρω.

 

Στο amazon έχει κυρίως καταστήματα αλλά πουλάει και το ίδιο το amazon. Επειδή όμως όπως και στο ebay δεν γίνεται να ξέρεις τι ρόλο βαράει το κάθε μαγαζί και για να είμαι και σίγουρος για αυθεντικά προϊόντα προτιμάω πάντα να αγοράζω από το ίδιο το amazon.

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon έχει κυρίως καταστήματα αλλά πουλάει και το ίδιο το amazon. Επειδή όμως όπως και στο ebay δεν γίνεται να ξέρεις τι ρόλο βαράει το κάθε μαγαζί και για να είμαι και σίγουρος για αυθεντικά προϊόντα προτιμάω πάντα να αγοράζω από το ίδιο το amazon.

 

Σε ευχαριστώ πολύ,μπορείς να μου δώσεις δυο τυχαια λινκ που να δειχνουν την διαφορά?

 

Dispatched from and sold by Amazon---->αυτό σημαινει ότι το πουλάει το ίδιο το amazon?

Link to comment
Share on other sites

Άμα γράφει Dispatched from and sold by Amazon τότε το πουλάει το ίδιο το amazon. Για να μην μπαίνεις όμως σε κάθε προϊόν μέσα, έχει στα φίλτρα αριστερά να επιλέξεις seller.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο αντρα που δεν εχει φορεσει ποτε του κοστουμι.

 

Που μπορω να βρω αξιοπρεπη, οχι ακριβα κοστουμια-σακακια (ραμμενα κατα προτιμηση).

 

Ευχαριστω!!

 

Φιλε ουτε εγω φοραγα αλλα χρειαστηκα οποτε μετα απο τρελη ερευνα κ πολλα μαγαζια που γυρισα, κατεληξα στο εξης : ΒΑΡΔΑΣ σε εκπτωσεις ομως που ειναι μιση τιμη. Πχ πηρα ενα πανεμορφο μπλε κοστουμακι που ολοι με ρωτανε τι κ πως με 300 απο 600. Περιμενε ενα μηνα που χουν εκπτωσεις κ χωσου. Θες ενα για καποιο γεγονος (γαμο πχ) η αρκετα για δουλεια; Αν θες πιο φθηνο πηγαινε σε outlet και δοκιμασε να δεις τι σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...