Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νταξ αλλά αν πάρω π.χ. 2 νούμερα θα πάει στα 450 Ευρώ που προς το παρόν τα θέλω για αλλού...Δεν ξέρω, θα δω, γιατί σκέφτομαι οτι και το ρούχο είναι αρκετά extreme και δεν μπορώ να το φορέσω και πολλές φορές.Πιθανόν να περιμένω 1 -20% και αν φύγει να πάρω καλοκαιρίνα, ή να κρατήσω κανένα jean Dsquared απο Αθήνα...

 

 

zagon αν θες Ρώσους, κατέβα μια στη Dolce στο κέντρο.Ρώσικα πρέπει να ξέρεις για να μιλησεις εκεί :p

Link to comment
Share on other sites

james55,στο private room απλώς βλέπεις τα ρούχα 1-2 εβδομάδες πριν βγουν για τους υπόλοιπους χρήστες(ή τουλάχιστον μια επιλογή από αυτά).Επίσης,έχεις την έκπτωση 15% για όλο τον κατάλογο για κάποιο χρονικό διάστημα.Μπορείς να βάλεις μέχρι 10 ρούχα στο καλάθι σου όταν κάνεις την παραγγελία πια.Σου στέλνουν σπίτι σου μία κάρτα με τον προσωπικό κωδικό σου(και ένα άρωμα).

 

Βασικά αυτά.Είναι και κάτι ακόμα μικροπράγματα,όπως ότι θα σου απαντάνε πιο γρήγορα στο email,μπορείς να επιλέξεις να σου στέλνουν μήνυμα στο κινητό όταν φεύγει η παραγγελία ή όταν έρχεται κάποιο ρούχο που θέλεις ( στο PREMIÈRE).

 

Από ότι μου λες στο pm λογικά είσαι κοντά για να γίνεις superstar.Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνεις,γιατί δεν γνωρίζουμε και με τι κριτήρια σε κάνουν(αν είναι δηλαδή μόνο με τα λεφτά που ξόδεψες για αγορές),αλλά πάντως συμφέρει.:D

Link to comment
Share on other sites

james55,στο private room απλώς βλέπεις τα ρούχα 1-2 εβδομάδες πριν βγουν για τους υπόλοιπους χρήστες(ή τουλάχιστον μια επιλογή από αυτά).Επίσης,έχεις την έκπτωση 15% για όλο τον κατάλογο για κάποιο χρονικό διάστημα.Μπορείς να βάλεις μέχρι 10 ρούχα στο καλάθι σου όταν κάνεις την παραγγελία πια.Σου στέλνουν σπίτι σου μία κάρτα με τον προσωπικό κωδικό σου(και ένα άρωμα).

 

Βασικά αυτά.Είναι και κάτι ακόμα μικροπράγματα,όπως ότι θα σου απαντάνε πιο γρήγορα στο email,μπορείς να επιλέξεις να σου στέλνουν μήνυμα στο κινητό όταν φεύγει η παραγγελία ή όταν έρχεται κάποιο ρούχο που θέλεις ( στο PREMIÈRE).

 

Από ότι μου λες στο pm λογικά είσαι κοντά για να γίνεις superstar.Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνεις,γιατί δεν γνωρίζουμε και με τι κριτήρια σε κάνουν(αν είναι δηλαδή μόνο με τα λεφτά που ξόδεψες για αγορές),αλλά πάντως συμφέρει.:D

 

Μάλιστα ,ευχαριστώ. Αυτά που είναι υπογραμμισμένα δεν τα ήξερα. Καλά αυτό το premiere είναι λίγο ως πολύ αργό.Υπάρχουν και άλλοι τρόποι πιο γρήγοροι να οργανώσεις το pc σου που να σε ενημερώνει για τις νέες παραλαβές.

 

Ας μας έδινε ένα -10% κουπόνι all season + free delivery σε όλους και θα ήταν καλύτερα .Δε δικαιολογείται τόσο μεγάλο κατάστημα και να έχει έξοδα αποστολής ,την ίδια στιγμή που μικρότερα μαγαζιά (πχ luisaviaroma) έχουν συνέχεια free delivery.

Κάτι άλλο : Στη φόρμα του email ,έχει μια επιλογή suggestions. Όσες φορές έχω στείλει προτάσεις προς το yoox ,έχουν σχεδόν όλες εκπληρωθεί. Είχα στείλει μια φορά να φέρουν σε ορισμένες μάρκες παπούτσια και σε διάστημα 20 ημερών έφερε πάνω από τις μισές.Αυτό ισχύει και σε άλλα καταστήματα (ειδικά στο luisa στο myarea), ό,τι μου αρέσει δε μου αρέσει το γράφω και πραγματοποιείται, απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι γινεται μεσω sPeedex που συνεργαζεται η ups επαρχια ,μπορω....Σου αφηνουν ειδοποιητηριο και ερχονται και την επoμενη μερα...Μπορεις να τους παρεις και τηλ να πας εσυ να το παρεις.Μεχρι τις 8 ειναι ανοιχτα νομιζω
Link to comment
Share on other sites

3 προσπάθειες θα κάνει η ups ,μετά θα το στείλει πίσω αν δεν επικοινωνήσεις μαζί τους.

 

Ξεκίνησαν πάλι τα promotions στο yoox.Άρχισε να ρίχνει τις τιμές ,αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμη περί τίνος πρόκειται ,γιατί είναι σε εξέλιξη. Θα γίνει update μέχρι αύριο στο post.

 

-20% ,μάλλον για το ΣΚ.

 

Δυστυχώς (?) εκανε σε πολλά -20%.Η καλύτερη φάση είναι να έχετε υπομονή και να παρακαλουθείτε όσα δε έχουν έκπτωση .Καλύτερα ένα ρούχο να μην έχει έκπτωση ,γιατί θα πέσει η τιμή του βίαια κάποια στιγμή.Βέβαια και στο -20% πολλά θα γίνουν sold out.

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω μια ερωτηση,μιας και ειστε ολοι αντρες...σας αρεσει να βλεπετε τις κοπελες ν φορανε γαλοτσες?
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Παναγια μου τι θεαμα !!! ενα απο τα ωραια σημεια των γυναικων να κλείνετε μεσα σε μια γαλότσα Hunter ... :knife:
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως θα τις συνδυάσεις.Είναι πολύ της μόδας οι γαλότσες τελευταία και σχετικά φθηνές ακόμα και των οίκων. Έμενα μου αρέσουν τα boyfriend jeans στις γυναίκες :) (άσχετο).
Link to comment
Share on other sites

εχω επιστρεψει καποια πραγματα στο yoox και μου εχει ερθει η επιστροφη των χρηματων στο moneyoox.ξερετε αν υπαρχει καποιος περιορισμος για το ποτε μπορουν να χρησιμοποιηθουν αυτα τα χρηματα ή μπορω να τα χρησιμοποιησω οποτε θελω?
Link to comment
Share on other sites

'Οποτε θες.Και τώρα και σε 5 χρόνια ,κανένα πρόβλημα.

 

Μόλις δέχθηκα ένα τηλεφώνημα από ένα φίλο :

 

- Έλα είμαι στο golden hall.Πόσο πήρες εκείνα τα παπούτσια από yoox ;Γιατί τα έχει εδώ στο "------".

- 166 με κουπόνι ,185 κάνανε.Το ίδιο σχέδιο σε άλλο χρώμα τα έχει και πιο φθηνά.

- Ωχ καλα #%@#@^. 410 τα έχει εδώ,απατεώνες.

-Καλά πουλάνε περσινά μοντέλα;

-Ναι έχει πολλά με 500άρες και πάνω.

 

Αισίως η 3η boutique που βρίσκω που πουλάει περσινά ρούχα με φετινές τιμές.Δεν κάνω πλάκα.Πάντως τους παραδέχομαι που φέρνουν καινούργιες μάρκες,αλλά από τιμές...

Link to comment
Share on other sites

'Οποτε θες.Και τώρα και σε 5 χρόνια ,κανένα πρόβλημα.

 

Μόλις δέχθηκα ένα τηλεφώνημα από ένα φίλο :

 

- Έλα είμαι στο golden hall.Πόσο πήρες εκείνα τα παπούτσια από yoox ;Γιατί τα έχει εδώ στο "------".

- 166 με κουπόνι ,185 κάνανε.Το ίδιο σχέδιο σε άλλο χρώμα τα έχει και πιο φθηνά.

- Ωχ καλα #%@#@^. 410 τα έχει εδώ,απατεώνες.

-Καλά πουλάνε περσινά μοντέλα;

-Ναι έχει πολλά με 500άρες και πάνω.

 

Αισίως η 3η boutique που βρίσκω που πουλάει περσινά ρούχα με φετινές τιμές.Δεν κάνω πλάκα.Πάντως τους παραδέχομαι που φέρνουν καινούργιες μάρκες,αλλά από τιμές...

 

Δεν μας λες για να ξερουμε ποιοι ειναι οι ''ατιμουληδες" μπας και σωθει και κανενας αλλος κοσμος , αν και απο την τιμη και απο το οτι ειναι παπουτσια περιπου καταλαβα για ποιο μαγαζι μιλας

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες για να ξερουμε ποιοι ειναι οι ''ατιμουληδες" μπας και σωθει και κανενας αλλος κοσμος , αν και απο την τιμη και απο το οτι ειναι παπουτσια περιπου καταλαβα για ποιο μαγαζι μιλας

 

Αναφορές σε συγκεκριμένα καταστήματα απαγορεύονται. Για αυτά, υπάρχουν τα ΠΜ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω pm.Γι αυτό δεν έγραψα και κακώς είχα γράψει στο παρελθόν ,ήμουν και πολύ τακτικός πελάτης πριν χρόνια, όταν δεν είχα ιδέα από online shopping.

 

Η πίτα του online shopping στα ρούχα πλέον κυμαίνεται στο 1 δισ. δολλάρια και όλο και περισσότερες εταιρείες μπαίνουν στο χορό ,παρά τη δυσκολίας του αντικειμένου σε σχέση πχ με ηλεκτρονικές συσκευές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε james55 πραγματικά δεν εχω λόγια να σε ευχαριστήσω για τη δουλειά που έχεις κάνει στον οδηγό!

 

Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον δε θα μάθουμε τι έγινε με τα ρούχα που ήθελα και τα συζητάγαμε με τον james γιατί τα πήραν...Οκ εγώ δεν έσκαγα 280Ε για περσινό jean.Με αυτά τα λεφτά πέρνω πολύ καλύτερο φετινό στας εκπτώσεις.

Με αυτό θέλω να πω οτι ας κοιτάμε και λίγο τις τιμές πριν πούμε "α είναι στο yoox" άρα είναι ευκαιρία.Δεν είναι πάντα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,τα urls είναι ό,τι είχα μέχρι την εποχή που ανέβηκε το pdf ,αλλά είναι τα πιο σημαντικά. Προσθέστε και το jil sander (power by yoox) που άνοιξε πριν λίγες μέρες.

 

vkb μου απάντησαν από το yoox γι αυτό το θέμα .Ορισμένα ρούχα ,για άγνωστο λόγο, γίνονται "banned" και ξαναεπιστρέφουν μετά από λίγο καιρό- και μένα από το dreambox κατα καιρούς εξαφανίζονται items .Μου είπαν ότι τα επιστρέφουν πάλι .Άρα ενδέχεται και να τα επιστρέψουν με έκπτωση :) αφού ξεκίνησαν επίσημα οι εκπτώσεις με -20%.. Όντως δεν αξίζει να δώσεις 280 για jean.Εύκολα μπορείς να την πατήσεις στο yoox ,ειδικά αν βλέπεις και εξαντλούνται τα ακριβά, λες να προλάβω να το πάρω.Στο λέω επειδή 3-4 φορές την έχω πατήσει και αγόρασα retail από καταστήματα στην Αθήνα αλλά και online και έχω πλέον στρατηγική στις αγορές . Θα σου φανεί περίεργο ,αλλά για jean τύπου dior ,dsq ,prps δε θα δινα στο yoox πάνω από 100 ευρώ ,μη σου πω πιο κάτω (έχω πάρει και σε πιο χαμηλή τιμή). Όταν με το καλό καταφέρεις και αγοράσεις από yoox κάτι πολύ ακριβό με -70% έκπτωση ή -90%, θα καταλάβεις ότι πλέον αξίζει να περιμένεις και αν βρεις βρήκες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνώ σε ότι λες,εκτός οτι θα βρω καλό DSQ με κάτω απο 100Ευρώ.Δεν νομίζω γιατί νούμερα dsq 46-50 φεύγουν συνήθως πριν καταλάβεις τι έγινε.

Σήμερα γέλαγα με φίλο που πήρε DSQ απο τον Γαβαλά με -15% και έκανε τον έξυπνό οτι το πρόλαβε, λες και δεν θα το ξαναβρει κανείς ποτέ. Μόλις του είπα οτι μπορώ σε 1 μήνα να το βρω (αν π.χ. ήθελα να το προλάβω σίγουρα) απο 20-25% και με ρίσκο 30-50% αργότερα, μου έλεγα "λες βλακίες κλπ"...Μερικοί ζουν πραγματικά στον κόσμο τους.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ,με 2 κατοστάρικα όμως βρίσκεις του 2007 και 2008ss τα καλά ,γιατί τα φετινά τα φοράνε όλοι.Εξάλλου αυτό που θα πάρεις τώρα ,κάποια στιγμή παλιό δε θα γίνει;Από την άλλη δε σκάω και πολύ ,γιατί έχω βρει ανταγωνιστικές μάρκες ακόμη και σε jeans και δεν ασχολούμαι πλέον με τους δίδυμους.Κοίτα ήταν ατυχία φέτος ,γιατί έφερε όλα τα jeans και όλα τα νούμερα τον Αύγουστο,όπου δεν έφυγαν την ίδια μέρα,αλλά τότε όλοι ήταν διακοπές.Είσαι και άτυχος,αν το ήξερες πέρσι το yoox ,θα είχες βρει καλύτερα πράγματα.Επίσης, δεν έκανε restock όπως έκανε την άνοιξη x3 μάλιστα πολλές φορές και πέρσι το χειμώνα restock στις εκπτώσεις με μειωμένες τιμές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Tο amazon τι λέει; Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εκεί. Βλέπω κάτι ρουχαλάκια που μου αρέσουν. Έχει παραγγείλει κανένας;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικά έχει ,το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι από που στέλνονται τα ρούχα και με ποιο τρόπο,γιατί υπάρχει και το τελωνείο για χώρες εκτός Ε.Ε. Επίσης να ελέγχεις αν όντως στέλνουν Ελλάδα και από ποιο κατάστημα τα παίρνει το amazon. Αν το βρεις και έχει σελίδα ίσως βρεις το ρούχο το συγκεκριμένο μερικά ευρώ φθηνότερα. Οπότε ελέγχεις τα επιμέρους amazon.co.uk ,amazon.de κλπ
Link to comment
Share on other sites

Thanks james55! To amazon.co.uk έλεγα. Εντος ΕΕ είναι άρα δεν έχει φόρους. Δεν μπορώ να βρώ απο πιο κατάστημα το παίρνει το amazon.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...