Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας.3/11 παράγγειλα ένα παντελόνιο απο yoox και ενώ την ίδια μέρα έγινε το confirmation order και τραβήχτηκαν τα χρήματα απο το paypal μέχρι και σήμερα στο myorders εμφανίζεται το μνμ ''Our warehouse is preparing your order. You will receive a confirmation e-mail as soon as it has been shipped.''

Είναι φυσιολογική αυτή η καθυστέρηση ή μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι έκανα register στο yoox με διαφορετικό όνομα απο αυτό που αναφέρει στο paypal?(Spiros / Spyridon , καθώς και το αρχικό γράμμα στο επώνυμο V αντί Β).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίταξε το myoox πάλι το βράδυ.Η ανανέωση του tracking number γίνεται από Αμερική (ups) ,οπότε 9-10 το βράδυ θα σου εμφανιστεί. Αργεί συνήθως 1 το πολύ 2 μέρες

Βλέπω το εξής καινούργιο

Denmark, Finland, Greece, Ireland, Portugal and Sweden:

 

* Standard: delivery in approximately 3 to 6 working days.

* Express: delivery in 1 to 3 working days.

 

Οποιος λάβει σε λιγότερες από 5 εργάσιμες ,πάει να πει ότι όντως έγιναν πιο γρήγορες οι αποστολές

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το myoox πάλι το βράδυ.Η ανανέωση του tracking number γίνεται από Αμερική (ups) ,οπότε 9-10 το βράδυ θα σου εμφανιστεί. Αργεί συνήθως 1 το πολύ 2 μέρες

Βλέπω το εξής καινούργιο

Denmark, Finland, Greece, Ireland, Portugal and Sweden:

 

* Standard: delivery in approximately 3 to 6 working days.

* Express: delivery in 1 to 3 working days.

 

Οποιος λάβει σε λιγότερες από 5 εργάσιμες ,πάει να πει ότι όντως έγιναν πιο γρήγορες οι αποστολές

Ισχυει!!!!

Link to comment
Share on other sites

οντως ισχυει και εμενα η τελευταια παραγγελεια μου ηρθε με email το shipment confirmation 26/10 και 29-30 ειχα τα ρουχα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα ενδιαφέρον κείμενο στα Αγγλικά που έχει να κάνει με το στιλ και το ντύσιμο.Να το κάνω paste ή δεν επιτρέπονται τα Αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

Δεν προτιμόνται. Δεν έχεις κάποιο link;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το ξανασκέφτηκα και επειδή βαριέμαι να μεταφράζω το ανέβασα εδώ.Είναι 3-4 αμοντάριστοι και διάσπαρτοι διάλογοι που τους μάζεψα από συζητήσεις στο εξωτερικό ,που έχουν ενδιαφέρον .Πριν προχωρήσετε στην επόμενη αγορά σας ίσως θα πρεπε σκεφτείτε αυτά που γράφουν ,ανεξάρτητα αν συμφωνείτε/διαφωνείτε .
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το yoox δεν έχει μεγάλη ποικιλία σε Hugo Boss, υπάρχει κάποιο άλλο "κατάστημα" σε στυλ yoox με περισσότερα είδη της φίρμας?

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

asos.com κλπ οδηγού; Έβαλε και standard shipping 6 pounds και υπόσχεται on time μεταφορές παρά την απεργία των Βρετανών (να τους πιστέψουμε...?).
Link to comment
Share on other sites

Band of Outsiders: απόψεις και περισσότερες πληροφορίες, ευπρόσδεκτες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

james το ρούχο που συζητάγαμε το πήραν πάλι στο συγκεκριμένο νούμερο και σήμερα το ξαναέχει πάλι το yoox.Τι να υποθέσω ρε γμτ; Φεύγει μόνο αυτό το νούμερο και ξαναγυρνά. Υπάρχει περίπτωση να θέλουν να το ξεφορτωθούν ξέροντας ότι έχει κάποιο πρόβλημα;Δε ξέρω, να το πάρω να δω τι έχει και να το ξαναστείλω πίσω;Το κακό είναι ότι αν μου αρέσει δε νομίζω να το ξαναστείλω πίσω και είναι ακριβό ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καταλάβει ότι σου αρέσει ,παρ'το σε περίοδο με free delivery.Αν θες στειλ'το μου σε pm να δω.Μάλλον το επιστρέφουν.Πολλές φορές ρούχα που φαίνονται sold out σε μία χώρα ,στην άλλη είναι διαθέσιμα ,αλλά μάλλον το επιστρέφουν. Πέρσι είχα πάρει ένα ρούχο που πρέπει να το είχαν επιστρέψει 3-4 φορές και ήταν μια χαρά.

 

 

Σε βρίσκω σωστό Veco :up: .Προσωπικά μου αρέσει το στυλ παπουτσιών που προωθεί .Δύσκολα θα φόραγα /αγόραζα κάτι,αλλά εγκρίνεται (βασικά όχι μόνο από μένα ,από τους κύκλους της μόδας και των μαγαζιών που πουλάνε μάρκες που ίσως θα γίνουν γνωστές τα επόμενα χρόνια)

 

Band of Outsiders

Founded in 2004 by Hollywood agent-turned-designer Scott Sternberg, Band of Outsiders focuses on re-interpreting American menswear classics. The collection is heavy on detail, with inspiration drawn from a mix of '50s cool and modern fits. Sternberg did not climb the ranks at a couture house, nor did he study fashion in school, rather he grew up in and around fashion and learned the rest on his own. Sternberg is also known for his women's collection, Boy, which launched in 2007 and now features Kirsten Dunst as its fashionable face. In 2008, Sternberg was presented with the Swarovski Award for menswear.

Link to comment
Share on other sites

Σε βρίσκω σωστό Veco :up: .Προσωπικά μου αρέσει το στυλ παπουτσιών που προωθεί .Δύσκολα θα φόραγα /αγόραζα κάτι,αλλά εγκρίνεται (βασικά όχι μόνο από μένα ,από τους κύκλους της μόδας και των μαγαζιών που πουλάνε μάρκες που ίσως θα γίνουν γνωστές τα επόμενα χρόνια)

 

Κοίταξε λοιπόν να δεις πρόβλημα. Δύο μάρκες είδα τον τελευταίο καιρό και με «τράβηξαν», η Band of Outsiders και η London Fog.

 

Σκοπεύω τέλος του μήνα να ανέβω Λονδίνο, αλλά, δεν βρίσκω κάποιο κατάστημα που να τα πουλάει ώστε να δω τη γραμμή τους, λεπτομέρεις κλπ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ok φαντάζομαι online τα έχεις δει και καταλαβαίνεις πάνω κάτω τι να περιμένεις από στιλ ,οπότε τσεκάρεις την ποιότητα και τις γραμμές.Ψηφίζω band of outsiders ανάμεσα στις δύο ,αν σου αρέσει και σε παίρνει οικονομικά .
Link to comment
Share on other sites

Ok φαντάζομαι online τα έχεις δει και καταλαβαίνεις πάνω κάτω τι να περιμένεις από στιλ ,οπότε τσεκάρεις την ποιότητα και τις γραμμές.Ψηφίζω band of outsiders ανάμεσα στις δύο ,αν σου αρέσει και σε παίρνει οικονομικά .

 

Ναι, αλλά δεν τα βρίσκω σε κανονικό κατάστημα. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα(είμαι παλιός στην παρέα αλλα δεν είναι εφικτο να θυμηθω με τι ψευδωνυμο είχα κάνει register στο forum)η έρευση αυτου του thread έγινε όταν έψαχνα να βρω τι ρόλο βαραει το http://www.pooz.com στο google!έκανα μια αγορά του παρακάτου παπουτσιου http://pooz.com/index.php?page=details&prod=894&cat=55&group=55&shopping+discount&Dsquared+Men%27s+Sneakers+Blue+White+Red , τελοςπαντων το σαββατο βρισκωντας έναν άγνωστο σε ένα club που φόραγε το ίδιο παπουτσι μ έπιασε την κουβεντα απο που το πήρα κτλ,αυτος το έιχε πάρει απο ην μύκονο γνησιοτατο στα 220 ευρο και έγω το πληρωσα 160 :/ έκανε ψιλομπαμ , ποιο εντονο κοκκινο το άλλο , διαφορετικα κορδονια στα δικά μ κτλ...πάνε τα 160 ευρο,είδα ότι το yoox.com όπως γραφετε και στις προηγουμενες σελιδες έχει καλές τιμές,αλλά δεν βρηκα τπτ στην κατηγορια dsq -> sneakers , υπάρχει κανένα αλλο site να δω για παπουτσια dsq γνησια εννοειτε σε καλές τιμές?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα(είμαι παλιός στην παρέα αλλα δεν είναι εφικτο να θυμηθω με τι ψευδωνυμο είχα κάνει register στο forum)η έρευση αυτου του thread έγινε όταν έψαχνα να βρω τι ρόλο βαραει το http://www.pooz.com στο google!έκανα μια αγορά του παρακάτου παπουτσιου http://pooz.com/index.php?page=details&prod=894&cat=55&group=55&shopping+discount&Dsquared+Men%27s+Sneakers+Blue+White+Red , τελοςπαντων το σαββατο βρισκωντας έναν άγνωστο σε ένα club που φόραγε το ίδιο παπουτσι μ έπιασε την κουβεντα απο που το πήρα κτλ,αυτος το έιχε πάρει απο ην μύκονο γνησιοτατο στα 220 ευρο και έγω το πληρωσα 160 :/ έκανε ψιλομπαμ , ποιο εντονο κοκκινο το άλλο , διαφορετικα κορδονια στα δικά μ κτλ...πάνε τα 160 ευρο,είδα ότι το yoox.com όπως γραφετε και στις προηγουμενες σελιδες έχει καλές τιμές,αλλά δεν βρηκα τπτ στην κατηγορια dsq -> sneakers , υπάρχει κανένα αλλο site να δω για παπουτσια dsq γνησια εννοειτε σε καλές τιμές?

 

Κάνε κλικ στην υπογραφή μου .

 

Τα συγκεκριμένα που είδες τα έχω δει σε fake έκδοση έξω πάνω από 5 φορές , δεν είσαι το μόνο θύμα και καταλαβαίνω πως νοιώθεις. Σκέψου και το άλλο όμως:

Να πάρεις αυθεντικά και να δεις τους άλλους να φοράνε fake...ή ακόμη και αυθεντικά όμοια με τα δικά σου .Το λάθος θα ήταν να ξαναπάρεις ο,τιδήποτε dsquared στο μέλλον αυθεντικό ή μη ,εφόσον θα σε πείραζε αν τα φοράνε και άλλοι ,γιατί στα dsquared μέχρι και οι πέτρες θα φοράνε σε λίγο και άπειρα fake ... :) ,δεν είσαι ο μόνος που την πάτησε. Αν επιμένεις σε dsquared, ταπεινή μου γνώμη , να πάρεις κάτι τελείως basic ,που να μην κάνει μπαμ .Δηλαδή μακρυά από μεγάλες στάμπες και έντονα χρώματα,προτίμησε κάτι κλασικό που θα το κρατήσεις για χρόνια (έχουν και κλασικά απλά κομμάτια).Δηλαδή να μη βγάζει μάτι.

Αυτά στα λέει κάποιος :whistle: που έχει 18 διαφορετικά είδη σε dsquared και ευτυχώς δεν έχει μετανοιώσει για καμία επιλογή,γιατί στην πλειονότητα δεν ήταν too much :).

 

Καραούλι στο yoox :shoot: από τέλη Νοέμβρη μέχρι Φλεβάρη και θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ έστειλα email να ρωτησω αν έχουν γνησια ειδη κτλ και δες τι μου απαντησαν

 

Our products are from the old seasons collections which directly sourced from factory outlets that are not on sales and out of the shelfs in stores. Or, some defective products with some very little defects which mostly not very easy to see on them. The defectives are being supplied from the brands custom producers which couldn’t pass the quality inspection during production controls but there may be some still nice and good looking items which are being selected and picked by our experienced agents. And that’s why we offer half or more than half prices, otherwise these goods may be sold by double prices. In that point, we are having some customers who may suspect on authenticity. As it is not possible for us to get documentary proof about the authenticity for these kind of products, the only way for us to serve our customers is that we can offer %100 customer satisfaction guarantee by our return policy. Therefore, if you are not satisfied with the item you received, you may simply contact our support team for a return request as they will help you with pleasure unless the items are not worn.

 

τεσπά,πάντως βγηκα έξω να ψωνησω και στο μοναστηρακι σε γνωστο μαγαζι μ ζηταγανε 347 euro για dsq παπουτσια...james διάβασα χθες το βραδυ την υπογραφη σου,εκανα reg στο yoox και όταν δεν ειμαι Log in μου δείχνει κιάλα items που μου τα κρυβει όταν logarw,για δειξε κανα απλο σχέδιο james να δω ποια εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τους : made in Turkey ή made in China προϊόντα πουλάτε στο pooz,γιατί προτιμώ τους γείτονες :D. Σοβαρά τώρα,αν θες πες τους με ευγενικό και αγριεμένο ύφος ταυτόχρονα ότι πουλάτε FAKE ,ζήτα τους να σου κάνουν -50% refund για την ψυχολογική φθορά που πέρασες και ότι θα κάνεις claim στο paypal ,αν δεν ικανοποιηθούν τα αιτήματά σου...Βέβαια δε θα είσαι ο 1ος που θα τους τα χώσει και το πιο πιθανό να μη δικαιωθείς ,αλλά λέμε τώρα,ποτέ δεν ξέρεις. Παλιότερα ,πριν χρόνια που δεν είχα ιδέα,είχα αγοράσει από το ebay ένα fake μπλουζάκι με 30 euro,γιατί ο τύπος είχε άλλη photo και είχε και 100% feedback (10000 comments κλπ). Οπότε στα νεύρα του γράφω αρνητικό feedback ότι πουλάει μαιμούδες .Μέσα στην ίδια μέρα με παρακάλαγε για withdrawn και -50% refund.

Το detroit εννοείς στο μοναστηράκι .Λογικό ,ο Γαβαλάς τα τιμολογεί πιο πάνω τα παπούτσια σε σχέση με την επίσημη retail price .Προσωπικά απέχω από τον Γαβαλά και τις μάρκες που φέρνει πλέον . Δες στο επίσημο site dsquared.com ,αν εννοείς για τη συγκεκριμένη μάρκα και όχι για άλλη .Τον άλλο μήνα όλα τα powerd by yoox shops θα κάνουν εκπτώσεις ,οπότε ανέμενε :ninja: ,αν σε ενδιαφέρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο detroit,εν το μεταξυ στο site της dsq http://www.dsquared.com το μαυρο με ασημενιο που έχει 270 to είδα στην τιμή που ανεφερα ποιο πάνω,Ποια αλλα sites είναι powered by yoox γιατι έχει διάφορα το guide σου.κάθε μέρα βάζουν καινουρια πράγματα στο yoox?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...