Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) Και πόσο πάει το μαλλί περίπου; Το δέμα δε θα υπερβαίνει τα 2kg

 

Πληρώνεις πολλά.

πάει ανάλογα με το κόστος της παραγγελία(έτσι νομίζω)

δεν ξέρω παραπάνω αλλά αν θες τα παιδιά το είχαν συζητήσει σε προηγούμενα ποστ.:lol:

Κάνε λίγο search.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληρώνεις πολλά.

πάει ανάλογα με το κόστος της παραγγελία(έτσι νομίζω)

δεν ξέρω παραπάνω αλλά αν θες τα παιδιά το είχαν συζητήσει σε προηγούμενα ποστ.:lol:

Κάνε λίγο search.;)

 

Από χθες το ψάχνω και δεν έχω βγάλει άκρη! Για την ακρίβεια... έχω χάσει τ'αυγά και τα πασχάλια! :lol: Θέλω απλά καποιος να μου πει τη διαδιακασία και πόσο θα πληρώσω extra συνολικά. Είναι μεγάλο το ποσό αγοράς και δε θέλω να το ρισκάρω :O

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το ψάχνω και δεν έχω βγάλει άκρη! Για την ακρίβεια... έχω χάσει τ'αυγά και τα πασχάλια! :lol: Θέλω απλά καποιος να μου πει τη διαδιακασία και πόσο θα πληρώσω extra συνολικά. Είναι μεγάλο το ποσό αγοράς και δε θέλω να το ρισκάρω :O

 

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο, καλό θα ήταν να περιμένεις απάντηση από τον james55, ο οποίος γνωρίζει περισσότερα από όλους μας για τις αγορές από το Διαδίκτυο και τις ΗΠΑ συγκεκριμένα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι θα προτεινατε για μπρελοκ για αμαξι?

 

Οτιδηποτε, αρκει να ειναι πολυ ελαφρυ.(δεν ειναι πολυ καλο νομιζω να κρεμεται ενα βαρος συνεχεια απο την μιζα)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε, αρκει να ειναι πολυ ελαφρυ.(δεν ειναι πολυ καλο νομιζω να κρεμεται ενα βαρος συνεχεια απο την μιζα)

 

Ορθόν.

 

Δεν υπάρχει κάτι που προτείνουμε. Διάλεξε ένα καλό, μάρκα που σου αρέσει, στο επίπεδο τιμών που μπορείς και είσαι ok.

 

Τώρα εάν έχεις Ferrari, Lambo, Bentley, Aston κλπ., δεν χρειάζεσαι μπρελόκ. :p

 

Υ.Γ.

Εγώ έχω ένα Montblanc, δώρο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Με ποιες μεθοδους μπορω να αφιαρεσω πληρη ( επιτυχια) μια σταμπα απο μπλουζακι?

Με σιδερο δεν ειναι σιγουρο μου ειπαν..

 

TNX

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

A, ok! :)

Ευχαριστώ πολύ!!!! :)

james55, αν με βλέπεις :p , please, μην αργείς να με βοηθήσεις! :p

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τελείως στάνταρ. Έχω διαβάσει πολλές περιπτώσεις,κυρίως για ηλεκτρονικά είδη , όπου με USPS πληρώνουν 25% της αξίας του προϊόντος σε φόρους. Επίσης πολλές περιπτώσεις με ακριβά είδη που δεν πληρώσανε τπτ! Π.χ. έχω διαβάσει μηνύματα από άτομα που μένουν στην Θεσσαλονίκη ,οι οποίοι πληρώνουν για το παραμικρό φόρους ,ενώ σε άλλες περιοχές ελάχιστα ευρώ. Εξαρτάται από τα κέφια των τελωνειακών.

Αν έχεις δώσει ήδη την εντολή ,ενημέρωσε μας τι έγινε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ζούμε ή δε ζούμε σε κράτος; Όλοι του κεφαλιού τους κάνουν; :rolleyes:

Περιττό να πω ότι πριν 10 μέρες έστειλα email στα ΕΛΤΑ ρωτώντας τους σχετικά με τους δασμούς κι ακόμα να λάβω απάντηση...:rolleyes:

Μόλις κάνω την αγορά- αν το αποφασίσω δηλαδή μ'αυτά που ακούω:p- θα σας ενημερώσω!

Ευχαριστώ πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό :grin:

 

On topic please. :wink: :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

από τι προκλήθηκε αυτή η στάμπα.. ;; ;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μεταξοτυπια. Δεν προκληθηκε.

Απλα η μπλουζα ειναι πολυ ωραια και εχει κατι ******ες πανω! :X

Με τι μπορω να τις αφαιρεσω? Η μπλουζα εινια λευκη.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Kornhlia προσωπικά με USPS δεν έχω πληρώσει ΠΟΤΕ φόρο, εκτός των 3 Ευρώ που είναι το χαράτσι.Αν και αυτά τα πληρώνεις στο ταχυδρομείο, οπότε επειδή γνωρίζουμε τον ταχυδρόμο μας φέρνει το δέμα και τα γλυτώνω...

Αν μπρορείς να τους πεις να γράψουν ότι είναι gift ή χαμηλή τιμή κλπ.Τα γνωστά κόλπα δλδ για να μην έχεις πρόβλημα.

Btw τι ακριβώς θες να φέρεις απο Αμερική που δεν μπορείς να το βρεις στην Ευρώπη;

Link to comment
Share on other sites

Kornhlia προσωπικά με USPS δεν έχω πληρώσει ΠΟΤΕ φόρο, εκτός των 3 Ευρώ που είναι το χαράτσι.Αν και αυτά τα πληρώνεις στο ταχυδρομείο, οπότε επειδή γνωρίζουμε τον ταχυδρόμο μας φέρνει το δέμα και τα γλυτώνω...

Αν μπρορείς να τους πεις να γράψουν ότι είναι gift ή χαμηλή τιμή κλπ.Τα γνωστά κόλπα δλδ για να μην έχεις πρόβλημα.

Btw τι ακριβώς θες να φέρεις απο Αμερική που δεν μπορείς να το βρεις στην Ευρώπη;

 

Ήσουν τυχερός φαίνεται :)

Ένα μικρό πακετάκι είναι, ούτε 1kg! Πόσο να με χρεώσουν πια στο τελωνείο... Κάτι από μια αμερικανίδα σχεδιάστρια :rolleyes: Τρέχα, γύρευε! :p

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα; Αν παραγγείλουμε κάτι από επίσημο online ευρωπαϊκό κατάστημα, πχ Burberry, πληρώνουμε κάτι άλλο( πχ 19% ΦΠΑ) εκτός από το προϊόν και τα έξοδα αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

Διαμαντάκια,διαμαντάκια; :p

Μπα, με USPS και τόσο μικρό πακέτο δε νομίζω να σε χρεώσουν τίποτα.

Βασικά με USPS πρέπει να έχω κάνει τουλάχιστον 50 παραλαβές, οπότε δε νομίζω να είναι θέμα τύχης. Μέχρι και πριν ενα χρόνο δεν σου χρεώναν kαν τα 3 Ευρώ στο ταχυδρομείο.

Για online ευρωπαϊκο κατάστημα δε νομίζω να πληρώνει κάτι άλλο απο την αξιά+ΦΠΑ και τα έξοδα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Διαμαντάκια,διαμαντάκια; :p

Μπα, με USPS και τόσο μικρό πακέτο δε νομίζω να σε χρεώσουν τίποτα.

Βασικά με USPS πρέπει να έχω κάνει τουλάχιστον 50 παραλαβές, οπότε δε νομίζω να είναι θέμα τύχης. Μέχρι και πριν ενα χρόνο δεν σου χρεώναν kαν τα 3 Ευρώ στο ταχυδρομείο.

Για online ευρωπαϊκο κατάστημα δε νομίζω να πληρώνει κάτι άλλο απο την αξιά+ΦΠΑ και τα έξοδα αποστολής.

 

:p

Νά'σαι καλά, μού έδωσες θάρρος τώρα! :happy::p

Ο ΦΠΑ είναι ενσωματωμένος στην τιμή που δίνει το κατάστημα σωστά; Συμπεριλάμβανεται δηλαδή στην τελική τιμή όταν κάνεις checkout, ε;

(Είμαι άσχετη βρε παιδιά, sorry... :O)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τον μεσιέ ΦΠΑ καλό είναι να το ελέγχεις πάντα γιατί υπάρχουν κάποια site που δίνουν τιμή και λένε excluding VAT, δλδ χωρίς ΦΠΑ.Κοίτα βασικά θα το δεις οποσδηποτε πριν απο το τελικό checkout όπου και θα σου ζητήσουν να πληρώσεις το τελικό ποσό(Τιμή+ΦΠΑ+Μεταφορά)...

Τώρα κάτι ήθελα να σε ρωτήσω μιας και είσαι κοπέλα για μια που βγαίνω αλλά θα με κόψει ο admin...Anyway.

 

Και για τη Σίφνο να πω ότι δεν είδα κάτι τρομερό στο ντύσιμο αλλά είδα κάτι ορολόγια τον 30000+ που πήγαιναν σύννεφο.

Βασικά είναι πολύ κυριλέ και δεν το γούσταρα καθόλου και ας είμαι και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

vkb, εάν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου μπορείς να χρησιμοποιείς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

Συνεπώς, προσπάθησε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Ευχαριστώ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν αναγράφετε η τιμή των κοσμημάτων στο δέμα,δεν υπάρχει περίπτωση να μην πληρώσεις μεγάλο δασμό ,όπως επίσης αν τα κοστολογήσει ο τελωνειακός με υψηλή τιμή. Το ότι εγώ ή κάποιος άλλος δεν έχει πληρώσει φόρους δεν είναι μέτρο ότι δε θα πληρώσεις και συ,γιατί άλλη η πολιτική στα ρούχα (χαλαρή) ,άλλη στα ηλεκτρονικά (πολύ αυστηρή) και προφανώς άλλη στα κοσμήματα (?) .Στους φόρους παίζει ρόλο και το είδος. Λαπτοπ ,φωτογραφικές μηχανές και άλλα ηλεκτρονικά τα βαράνε όσο μπορούνε ακόμα και με usps (σαφώς λιγότερα από κούριερ ,αλλά τα κοσμήματα που θα αγοράσεις κοστίζουν ακριβά).

 

Btw το yoox έφερε πολλά καλά ρούχα,ειδικά σε jackets και leatherwear και γενικά χειμωνιάτικα.

Link to comment
Share on other sites

:)

Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση! Κορδέλα για τα μαλλιά με swarovsky είναι όμως, όχι κόσμημα. Δεν πιστεύω να με γδάρουν γι' αυτό το πραγματάκι... :p

Πριν λίγο πάντως προέβην στην αγορά συνολικής αξίας 195$(είπα να μην πάω κατευθείαν στα 400$, να τσεκάρω λίγο πώς θα το αντιμετωπίσουν το δέμα οι τελωνειακοί) με τα έξοδα αποστολής. Μόλις το παραλάβω- σε κανά μήνα- και μάθω τη συνολική επιβάρυνση του τελωνείου, θα ενημερώσω!

Ευχαριστώ και πάλι όλους για τη βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω από κάποιο αξιόπιστο site στο internet dsquared με αντικαταβολή όμως? Δλδ να τους πληρώσω όταν θα τα φέρουν από κοντά με μετρητά, χωρίς κάρτες κτλ (όπως στο e-shop) ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...