Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρήγγειλα το 640XL LTE dual sim από Γαλλία και θα έρθει εντός της ερχόμενης εβδομάδος. Βασική ερώτηση : Τι ακουστικά παίρνουμε για το συγκεκριμένο μοντέλο που να δουλεύουν χωρίς πρόβλημα στο συγκεκριμένο κινητό. Διάβασα το θρεντ και πολλοί προτείνουν samsung αλλά κάποιοι φίλοι που δοκίμασαν είπαν ότι είχαν πρόβλημα. Προφανώς εξατάται απο το μοντέλο.

 

Ποιο διαλέγουμε λοιπόν ? Το γνωστό από Κωτσόβολο ?

 

Θενκς !

 

τα έχω αυτά τα ακουστικά και είναι πάρα πολύ καλά.

Συμβατά επίσης είναι και τα iLuv.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα έχω αυτά τα ακουστικά και είναι πάρα πολύ καλά.

Συμβατά επίσης είναι και τα iLuv.

 

 

Τα έχεις με το ίδιο κινητό που πήρα ? Γιατί αν ναι, τα παίρνω σήμερα κιόλας. Βαριέμαι να περιμένω τα xiaomi (τα οποία βέβαια είναι πανέμορφα).

 

Επίσης... Ποια iLUV απ' όλα ?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις με το ίδιο κινητό που πήρα ? Γιατί αν ναι, τα παίρνω σήμερα κιόλας. Βαριέμαι να περιμένω τα xiaomi (τα οποία βέβαια είναι πανέμορφα).

 

Επίσης... Ποια iLUV απ' όλα ?

 

Είναι συμβατά με όλα τα Lumia.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατά με όλα τα Lumia.

 

Θενκς. Το χτυπάω επιτόπου.

 

Από bluetooth ακουστικά τι παίρνουμε που να είναι συμβατά ?

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω μια κάρτα, αυτή εδώ αξίζει; https://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html?from=recommendation
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/forever-tempered-glass-for-microsoft-lumia-640-xl-p-TEL.023708

 

Το έχει αγοράσει κανείς το συγκεκριμένο να μου πει αν αξίζει τον κόπο μέχρι να έρθει το NILKIN που έχω παραγγείλει από eBay (και το οποίο θα αργήσει κανέναν μήνα όπως το κόβω). Ήρθε πρώτα το 640 XL και δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω χωρίς γυαλί.

 

Επιπλέον δεν απάντησε κάποιος. Από bluetooth handsfree τι προτιμάμε που να λειτουργεί 100% στο κινητό ?

 

Θενκς.

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω το 640 xl απο το καλοκαιρι.Εδω και κανενα διμηνο μου παρουσιαζει προβλημα το βυσμα των ακουστικων.Απο οτι διαβασα ειναιι σχετικα κοινο προβλημα του εν λογω μοντελου (αληθεια εχει και καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?) .Απευθυνθηκα μεσα Νοεμβριου στο υποκαταστημα της πολης μου (ΝΟΚΙΑ CARE) για επισκευη και με πηγαιναν απο εβδομαδα σε εβδομαδα λογω ελλειψης του ανταλλακτικου.Τελικα την Τεταρτη μετα απο πολλαπλες αναβολες με ενημερωσαν οτι το ανταλλακτικο δεν (ξανα) ηλθε ουτε και θα ελθει αφου αλλαξε η πολιτικη της εταιρειας και πλεον ολα πηγαινουν ΑΘηνα. Χρονικα θα μου παρει γυρω στις 15 εργασιμες. Τους προτεινα να αγορασω απο το εμποριο το βυσμα να μου το περασουν αλλα αρνηθηκαν με την δικαιολογια οτι θ α ακυρωθει η εγγυηση. Να τονισω οτι μιλαμε για διαδικασια 5 λεπτων με μηδαμινο κοστος ανταλλακτικου.

Θελω να ρωτησω υπαρχει τηλεφωνο επικοινωνιας με το τμημα των ξινητων τηλεφωνων της microsoft?τα τηλεφωνα που εχω ειναι για τα προιοντα της εταιρειας εκτοσ κινητων και με οσους εχω μιλησει δηλωνουν αναρμοδιοι.

Επισης με παρεπεμψαν σε αυτη τη σελιδα

 

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/contact/email-us/

 

που περιεχει φορμα παραπονων αλλα αν και εχω στειλει 2 φορες το προβλημα μου δε μου εχει ελθει mail επιβεβαιωσης(αν και θα επρεπε) αρα μαλλον δεν ελαβαν την επιστολη μου.

Καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

το κεντρικό σέρβις είναι στην Αθήνα στην arvato,όπου λογικά θα πάρεις την ίδια απάντηση.

Δεν έχουν δηλαδή ανταλλακτικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυο περιπου μηνες με κοροιδευαν και με πηγαιναν απο τη μια εβδομαδα στην αλλη.ετσι και αλλιως δεν ειχα σκοπο να το στειλω πριν τις γιορτες και αφετερου απο οσα εχω ακουσει για την ARVATO δεν το παω επ ουδενι σε αυτους.Ελεγα να απευθυνθω κατευθειαν στην μητρικη εκτος ελλαδος γι αυτο και ρωταω αν υπαρχει λινκ.

Απο οτι καταλαβα στην Αrvato οτι βλαβη και να τους πας φταιει ο πελατης.Αρα ουσιαστικα τα κινητα μας δεν εχουν εγγυηση...

Ειπα στα NOKIA CARE να τους παρω εγω το βυσμα απο το εμποριο και να μου το βαλουν αλλα υποστηριξαν οτι θα θηχθει η εγγυηση.

ΚΑλα τα nokia care δεν επισκευαζουν κινητα και αυτοι στην arvato τα στελνουν?

το ωραιο ειναι οτι ενα βασικο κριτηριο για την αγορα του τηλεφωνου ηταν το σερβις (εψαχνα κατι εκτος arvato) και τελικα εκει κατεληξα.

Αλλο Επισημο σερβις εκτος της arvato δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εμένα που μου έχει καεί πίξελ στην οθόνη μου είπαν πως θα μου την αλλάξουν χωρίς κόστος,αλλά κλασσικά δεν υπάρχει ανταλλακτικό.

Αυτό δεν είναι απαραίτητα πρόβλημα της Arvato,χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω βέβαια.

Από την άλλη.δεν αφήνω κινητό χωρίς σαφή ημερομηνία επισκευής,απο την στιγμή που δεν παρέχεται κάποιο για αντικατάσταση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καποια καρτα μνημης στα 16gb για το κινητο?

 

Προσωπικά, έχω της Kingston, 32gb και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι και 16άρα θα λειτουργεί το ίδιο καλά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να το αναφέρω...

 

Στο Microsoft Store της Αγγλίας έχει σε προσφορά στα €35 περίπου το Microsoft Wireless Display Adapter. Αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει και το Continuum για τις νέες συσκευές... εγώ τσίμπησα ένα και όταν έρθει θα κάνω ένα μικρό review...

 

http://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/Microsoft-Wireless-Display-Adapter/productID.310285300?tduid=(19d91954615094c0a3b6ff598da4e923)(263915)(2775081)()()

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος κι εγώ.

Θέλω να ρωτήσω για την οθόνη

Το βάζω μόνο του στην τσέπη πάντα

Επομένως χρειάζεται να πάρω μεμβράνη ή να την αφήσω έτσι την οθόνη;

Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος κι εγώ.

Θέλω να ρωτήσω για την οθόνη

Το βάζω μόνο του στην τσέπη πάντα

Επομένως χρειάζεται να πάρω μεμβράνη ή να την αφήσω έτσι την οθόνη;

 

Δε θα το άφηνα ούτε λεπτό έτσι, όσο Gorilla Glass κι αν είναι. Μπορείς να βάλεις και Tempered Glass κι αν δεν το σπάσεις, δε θα το αλλάξεις ποτέ. Κάνει και ωραίο "εφέ" στο τελείωμά του.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το άφηνα ούτε λεπτό έτσι, όσο Gorilla Glass κι αν είναι. Μπορείς να βάλεις και Tempered Glass κι αν δεν το σπάσεις, δε θα το αλλάξεις ποτέ. Κάνει και ωραίο "εφέ" στο τελείωμά του.

Έχεις κάποιο καλό να προτείνεις; όταν λέω καλό εννοώ να είσαι ευχαριστημένος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος κι εγώ.

Θέλω να ρωτήσω για την οθόνη

Το βάζω μόνο του στην τσέπη πάντα

Επομένως χρειάζεται να πάρω μεμβράνη ή να την αφήσω έτσι την οθόνη;

 

Ούτε που θα έμπαινα στον κόπο, όπως δεν έχω μπει 6 χρόνια τώρα...

Εσύ αποφασίζεις στην τελική...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε που θα έμπαινα στον κόπο, όπως δεν έχω μπει 6 χρόνια τώρα...

Εσύ αποφασίζεις στην τελική...

Πηρα ενα tempered glass και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Θα επανελθω σε καμια βρομαδα με ενα review

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα tempered glass και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Θα επανελθω σε καμια βρομαδα με ενα review

κανε το αμεσα. Εγω το εχω 2 μηνες και την περασμενη βδομαδα το γυαλι προστασιας εσπασε στην ακρη...τσιπ δηλαδή όχι κατι σπουδαιο. Αν ειχε σπασει η οθονη θα εκλαιγα τα λεφτα μου. Τωρα όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο καλό να προτείνεις; όταν λέω καλό εννοώ να είσαι ευχαριστημένος.

 

Πριν πάρω τη συσκευή, πήρα ένα tempered glass από κατάστημα στην Πατησίων (είναι στο Skroutz) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Λίγο οι άκρες είναι εκτός αλλά έτσι ήταν και στο 930.

 

Πάντως, όσο ωραία κι αν είναι η αίσθηση της οθόνης, θήκη και tempered glass τα παίρνω πριν από την αγορά ενός κινητού. Ειδικά τώρα στις γιορτές, σε μαγαζιά και τραπέζια ποτέ δεν ξέρεις πότε θα το πάρει κάποιος να το χαζέψει ή πότε κάποιο πιτσιρίκι θα το σουφρώσει. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για ένα κινητό των €135 με gorilla glass να πάρεις tempered glass και θήκη; Σαν να αγοράζεις lada niva και να του βάζεις συναγερμό με gps και αισθητήρες δόνησης.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Για ένα κινητό των €135 με gorilla glass να πάρεις tempered glass και θήκη; Σαν να αγοράζεις lada niva και να του βάζεις συναγερμό με gps και αισθητήρες δόνησης.

 

 

 

Καμια σχέση...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...