Jump to content

Είστε αριστερόχειρες ή δεξιόχειρες;


mariel19
 Κοινοποίηση

Με ποιο χέρι γράφετε?  

629 members have voted

  1. 1. Με ποιο χέρι γράφετε?

    • ΑΡΙΣΤΕΡΟ
      144
    • ΔΕΞΙ
      452
    • ΚΑΙ ΤΑ 2
      33


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VarX ( 9 Δεκ. 2004 , 03:13)

 

Ειναι ποσοστο γραμμενο στο ανθρωπινο DNA και για αυτο δεν εχει αλλαξει ακομα η κατανομη του πληθυσμου ;)

 

 

Δηλαδή πως ακριβώς ένα ποσοστό που έχει σχέση με όλο τον υπόλοιπο πληθυσμό είναι καταγεγραμμένο στο DNA του καθενός μας;;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεξια σε....ολους τους τομεις (οσοι καταλαβαν, καταλαβαν!!!!) :p :p :p

 

Το νους σας δεξιοιχειρες! Βγηκε ερευνα που λεει οτι οι αριστεροχειρες εχουν καλο κροσε, επικρατουν σε 90% σε......μονομαχιες και ειναι πιο οξυθυμοι!

Προσεξτε λοιπον πριν πλακωθειτε με καποιον να δειτε τι ειναι :p

 

Διασημοι αιμοσταγεις αριστεροχειρες της ιστοριας: Μ. Αλεξανδρος, Ναπολεων Βοναπαρτης, Billy the Κid, Jack ο αντεροβγαλτης! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmac ( 9 Δεκ. 2004 , 08:45)

 

Δηλαδή πως ακριβώς ένα ποσοστό που έχει σχέση με όλο τον υπόλοιπο πληθυσμό είναι καταγεγραμμένο στο DNA του καθενός μας;;; :wacko:

 

 

Απλα η αναλογια που υπαρχει στους ανθρωπους ειναι σταθερη.

 

Πως απο ενα μαυρο σκυλι κ μια λευκη σκυλα,ο 1 απο τους 10 απογονους τους μπορει να βγει λευκος με μαυρες βουλες κ τα υπολοιπα τεκνα μονο μονοχρωμα;

 

Ειναι κατι αναλογο σαν την κληρονομικοτητα,αλλα σε πιο πρωιμο σταδιο,τον ανθρωνινων γονιδιων που δινουν χαρισματα κ ιδιοτητες (πχ. καποιος να ειναι ιδιοφυια)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι δεξιοχειρας και αριστεροποδαρος :confused: . Περιεργο ε;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet ( 9 Δεκ. 2004 , 12:18)

 

Δεξια σε....ολους τους τομεις (οσοι καταλαβαν, καταλαβαν!!!!) :p :p :p

 

 

 

εγώ αριστερός και στα ΄δυο :p

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουνα αριστερόχειρας και με κάνανε δεξιόχειρα. Στο ποδόσφαιρο όμως δεν με αλλάξανε και είμαι αριστεροπόδαρος. Αλλά αυτό δεν έχει καμμία σημασία γιατί παίζω τερματοφύλακας. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soublaki-3 (11 Δεκ. 2004 , 23:39)

 

Εγώ ήμουνα αριστερόχειρας και με κάνανε δεξιόχειρα. Στο ποδόσφαιρο όμως δεν με αλλάξανε και είμαι αριστεροπόδαρος. Αλλά αυτό δεν έχει καμμία σημασία γιατί παίζω τερματοφύλακας. :)

 

Χμμμ, αραγε πως μπορεις να αλλαξεις το καλο σου χερι; Απλα και μονο με το να το χρησιμοποιεις συνεχεια; Εσενα τι τους πειραξε που ησουν αριστεροχειρας και στο αλλαξανε;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soublaki-3 (11 Δεκ. 2004 , 22:39)

 

Εγώ ήμουνα αριστερόχειρας και με κάνανε δεξιόχειρα. Στο ποδόσφαιρο όμως δεν με αλλάξανε και είμαι αριστεροπόδαρος. Αλλά αυτό δεν έχει καμμία σημασία γιατί παίζω τερματοφύλακας. :)

 

Και είσαι πράγματι 21;
Link to comment
Share on other sites

h hlikia dene xei shmasia..o adelfos moy einai 24...otna htan mikros egrafe me to aristero...alla sto sxolio stis protes takseis-a,b dhmotikou- o daskalos tou,tou xypouse to aristero xeri gia na grafei me to deksi..

kollhmena muala..

fysika o adelfos mou grafei me to deksi pleon,alla kai me to aristero mia xara ta kateafernei:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

στο Tae Kwon Do το καλό μου πόδι ήταν το αριστερό (έπαιζα 11 χρόνια, δεν παίζω πια)

στο ποδόσφαιρό σούταρα με το αριστερό,

γράφω με το δεξί,

φοράω ρολόι στο δεξί,

πληκτρολογώ στο κομπιουτεράκι με το αριστερό,

 

και ένα σωρό άλλα που δεν θυμάμαι....

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mε το δεξί γιατί με το αριστερό το αποτέλεσμα είναι λίγο...μμμ ναι τι λέγαμε??? :o
Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EchiDNA (25 Νοέ. 2004 , 13:19)

 

Δεξί!!!

 

Το αριστερό το έχουμε μόνο για να κρατάμε το κινητό και για να κρατάμε το τιμόνι... (όχι δεν το βγάζω έξω από το παράθυρο) :p :p :p

Σωστός! Το δεξί στο λεβιέ (επιλογέα ελληνιστί) ταχυτήτων.

 

Κατά καιρούς προσπαθούσα να γράψω και με το αριστερό (κυρίως στο δημοτικό, στις λευκές σελίδες των βιβλίων), αλλά μετά από πολύ κόπο και χρόνο μόνο ορνιθοσκαλίσματα έβγαιναν (πάντα σε σχέση με τα γράμματα του δεξιού χεριού, γιατί σε σχέση με κάποια άλλα παιδάκια .....).

 

___ Ένας ακόμα δεξιόχειρ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν σχολιαζω τα μηνυματα περι ομοφυλοφυλιας [αριστερος και εγω] μονο και μονο επειδη ο τιτλος του thread ειναι chat n' fun
Link to comment
Share on other sites

Δεξιάαααααααα να σου πανε όλα καλάααααααα.... :p :p

Ας είμαστε λίγο σοβαροί,εννοείται ότι δεν παίζει ρόλο το αν γράφεις με το δεξί ή το αριστερό στην εξυπνάδα ή αυτό που θα ακολουθήσει ο άνθρωπος!

Συνήθως όμως οι αριστερόχειρες ελκύονται πιο πολύ από την τέχνη και οι δεξιόχειρες από τα μαθηματικά κλπ(ο ένας είναι της πρακτικής ο άλλος της θεωρίας)απ'ότι ξέρω αλλά εδώ άλλα διαβάζω...

 

ΠΦΦΦ βλακείες...Λες και παίζει ρόλο!!

Link to comment
Share on other sites

Αριστερόχειρ και αριστερόπους. Επιχείρησαν βέβαια στο δημοτικό (μέσα δεκαετίας του '80!!) να μου αλλάξουν χέρι, αλλά επενέβησαν οι γονείς μου που ήξεραν κάτι παραπάνω (κυρίως η μητέρα καθ' ότι ιατρός) και το σταμάτησαν. Η γυναίκα μου όμως δεν είχε την ίδια τύχη.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soublaki-3 (11 Δεκ. 2004 , 23:39)

 

Εγώ ήμουνα αριστερόχειρας και με κάνανε δεξιόχειρα. Στο ποδόσφαιρο όμως δεν με αλλάξανε και είμαι αριστεροπόδαρος. Αλλά αυτό δεν έχει καμμία σημασία γιατί παίζω τερματοφύλακας. :)

 

 

Τα ίδια κι εγώ...

 

Μόνο που δεν παίζω τερματοφύλακας! :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Diamartyrome gia ton ratsismo tis Microsoft. Agorasa to set pliktrologio-mouse me systima bluetooth, ke eine ftiagmeno(to mouse) gia dexiohires. Me terastia dyskolia mporei kapoios aristerohiras(san ke mena) na to hiristi, logo tis megalis koyrmpas sta aristera(gia na efarmozei o antihiras ton dexioheiron) alla ke tis kampilia sta dexia. Piga ato katastima agoras ke moy eipan pos den yparhi gia aristerohires!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (10 Ιαν. 2005 , 13:55)

 

Diamartyrome gia ton ratsismo tis Microsoft. Agorasa to set pliktrologio-mouse me systima bluetooth, ke eine ftiagmeno(to mouse) gia dexiohires. Me terastia dyskolia mporei kapoios aristerohiras(san ke mena) na to hiristi, logo tis megalis koyrmpas sta aristera(gia na efarmozei o antihiras ton dexioheiron) alla ke tis kampilia sta dexia. Piga ato katastima agoras ke moy eipan pos den yparhi gia aristerohires!!!

 

Κάνε τους μια αγωγή να τα κονομήσεις... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να τους κάνεις μήνυση και να ζητήσεις το 2% των κερδών της Microsoft. Θα σου επιδικάσουν το 0,5% αλλά και πάλι πάμπλουτος θα είσαι.

 

Μην ξεχάσεις να κάνεις τη μήνυση στις ΗΠΑ και να πάρεις δικηγόρους τη φίρμα Stock, Aitken & Waterman.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (10 Ιαν. 2005 , 13:55)

 

Diamartyrome gia ton ratsismo tis Microsoft. Agorasa to set pliktrologio-mouse me systima bluetooth, ke eine ftiagmeno(to mouse) gia dexiohires. Me terastia dyskolia mporei kapoios aristerohiras(san ke mena) na to hiristi, logo tis megalis koyrmpas sta aristera(gia na efarmozei o antihiras ton dexioheiron) alla ke tis kampilia sta dexia. Piga ato katastima agoras ke moy eipan pos den yparhi gia aristerohires!!!

 

 

Το αν κάνει για αριστερόχειρες θα έπρεπε να το ρωτήσεις πριν το αγοράσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...