Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλές φορες θα δείτε ομοφυλόφιλες γυναίκες οι οποιες προσέχουν λιγότερο την εξωτερική τους εμφάνιση από ότι οι μη ομοφυλόφιλες. Ένας λόγος κατ' εμέ είναι ότι γνωρίζουν πως η εμφάνιση δεν είναι ο βασικότερος παράγοντας για να κεντρίσουν το ενδιαφέρον μιας άλλης γυναικας (πάντα μιλώντας εντός κάποιων οριων).

 

Αντίθετα, οι ομοφυλόφιλοι άντρες προσέχουν περισσότερο από ότι οι μη ομοφυλόφιλοι την εξωτερική τους εμφάνιση. Γιατί ξέρουν τι κοιτάει πρώτα ένας άντρας...

 

Kaneis lathos glukie mou, oi lesbies pou den peripoiountai ton eauto tous, to kanoun gia na moiasoun stous andres. Aisthanontai andres kai opws oi perissoteroi andres den poluendiaferontai (twra pia oxi kai toso) gia tin emfanisi tous, etsi kai autes! An deis ti forane, tha katalabeis pws ola einai male outfits.

Oi omofulofiloi andres apo tin alli, peripoiountai ton eauto tous giati o kallwpismos genika thewreite gunaikeia asxolia (epanalamvanw oxi pia). Osoi aisthanontai gunaikes kai theloun na vaftoun ktl, giati auto kanoun oi gunaikes...!

 

Oso gia tin ekswteriki emfanisi, kalws i kakws einai auto pou tha prosekseis molis deis ton allo/alli.

Proswpika den pisteuw bevaia pws prepei na prosexoume tin emfanisi mas gia tous allous, alla gia emas!:)

Link to comment
Share on other sites

Kaneis lathos glukie mou, oi lesbies pou den peripoiountai ton eauto tous, to kanoun gia na moiasoun stous andres. Aisthanontai andres kai opws oi perissoteroi andres den poluendiaferontai (twra pia oxi kai toso) gia tin emfanisi tous, etsi kai autes! An deis ti forane, tha katalabeis pws ola einai male outfits.

Oi omofulofiloi andres apo tin alli, peripoiountai ton eauto tous giati o kallwpismos genika thewreite gunaikeia asxolia (epanalamvanw oxi pia). Osoi aisthanontai gunaikes kai theloun na vaftoun ktl, giati auto kanoun oi gunaikes...!

 

giati ti diaforetiko eipes apo ton JG4?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kaneis lathos glukie mou, oi lesbies pou den peripoiountai ton eauto tous, to kanoun gia na moiasoun stous andres. Aisthanontai andres kai opws oi perissoteroi andres den poluendiaferontai (twra pia oxi kai toso) gia tin emfanisi tous, etsi kai autes! An deis ti forane, tha katalabeis pws ola einai male outfits.

Oi omofulofiloi andres apo tin alli, peripoiountai ton eauto tous giati o kallwpismos genika thewreite gunaikeia asxolia (epanalamvanw oxi pia). Osoi aisthanontai gunaikes kai theloun na vaftoun ktl, giati auto kanoun oi gunaikes...!

 

Oso gia tin ekswteriki emfanisi, kalws i kakws einai auto pou tha prosekseis molis deis ton allo/alli.

Proswpika den pisteuw bevaia pws prepei na prosexoume tin emfanisi mas gia tous allous, alla gia emas!:)

Να σου θυμίσω τι είχαν δει οι Πέρσες όταν είχαν παραταχθεί στα στενά των Θερμοπυλών και περίμεναν για 5 μέρες τους Έλληνες και είχαν αφηνιάσει από το περίεργο της υπόθεσης ενώ υποτίθεται είχαμε πόλεμο (που όντως είχαμε)

 

Επίσης μην ξεχνάς ότι οι άντρες πρόσεχαν πολύ το σώμα τους και γυμναζόντουσαν διαρκώς στις αρχαίες εποχές.Ξεχνάς ότι οι πρόγονοι των σημερινών αρσενικών της χώρας ήταν οι πρώτοι που χρησιμοποιούσαν το λεγόμενο σήμερα, baby oil ,που δεν ήταν τίποτα άλλο από το αγνό ελαιόλαδο και το χρησιμοποιούσαν για να αλείφουν το σώμα τους διαρκώς για να γυαλίζει το δέρμα και να μοσχοβολούν.

 

Πολύ sexy δεν ήταν οι αρχαίοι πρόγονοί μας; :P

 

Y.Γ.Όσο για τους ομοφυλόφυλους, μην ξεχνάτε ότι οι ρόλοι είναι ανεστραμένοι. Οι γυναικείες ψυχές φυλακισμένες σε ανδρικό σώμα και το αντίστροφο, λογικό είναι οι gay να είναι ακόμα πιο προσεκτικοί από την εμφάνισή τους.Το ίδιο αναστραμένο είναι το attention to detail που διακατέχει τα δύο φύλα

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα σωρό gay οι οποίοι εξωτερικά είναι σαν κανονικοί άντρες, μούσια, κανονικό αντρικό ντύσιμο κλπ... χωρίς φρου φρου και αρώματα... αλλιώς λέγονται οι gay που βάφονται και "καλλοπίζονται"... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφηνουμε τους γκευδες να μας πουνε γιατι προσεχουν η δεν προσεχουν τον εαυτο τους και το ντυσιμο τους? :rolleyes:

Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι θα εχουν ο καθενας ξεχωριστους λογους και δεν υπαρχουν καποια στερεοτυπα οπως εμεις νομιζουμε :)

 

Ειναι σαν να αναρωτιωμαστε γιατι οι straight περιποιουνται η δεν περιποιουνται και γιατι ντυνονται η δεν ντυνονται προσεγμενα :confused:

 

Παντως η ταπεινη μου αποψη στο αλλο θεμα που συζηταμε ειναι οτι ολοι μας ελκονται το ιδιο πολυ με την εξωτερικη εμφανιση του αλλου φυλλου, τουλαχιστον στην αρχη. Μετα διαφοροποιουνται καπως τα κριτηρια.

Δεν παει αλλιως βρε αδερφε, εκτος αν εισαι καλογρια ταγμενη στον Υψιστο οποτε τσεκαρεις τον αλλο με τα ματια της ψυχης :D

 

Παντως για να πω και την μαυρη αληθεια, δεν θα ξεχασω μια συμφοιτητρια μου που οταν την πρωτογνωρισα δεν μου εκανε καμμια ιδιαιτερη εντυπωση, αλλα με το καιρο την ερωτευτηκα σφοδρα :p Τι να πεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν νμιζω οτι ειναι ευκολο να διακρνεις εναν γκει η λεσβια απλα κοιτωντας τον. Το να περιποιησε ακι να εισαι καθαρος ή οχι ειναι θεμα χαρακτηρα και πως αντιμετωπιζεις και αντιλαμβανεσαι το περιβαλον σου. Μπορει καποιος να βγει ουτε στο περιεπτερο για τσιγαρα χωρις περιποιηση. Το να βγεις το πρωι πχ αγυαλιστος, αξυριστος και ακομβιωτος χωρις να σε πολυ νοιαζει αλλα το βραδυ να ντυθεις ειναι κατι που το κανω και εγω. Εχει τυχει εχω βγει βραδυ μονος μου με τα προχειρα. Και τι εγινε. Δεν μπορω να εχω στο μυαλο μου συνεχως αν με κοιταξει καμια γυναικα ή τι θα πει ο διπλα μου. Το να βγεις βολτα το κανεις για 100 λογους εκτος απο αυτο.

 

Τωρα μπορει να πετυχω και μια γυναικα οχι περιποιημενη για τον α-β λογο. Και λοιπον; Δεν σημαινει οτι το κανει συνεχεια. Ουτε την κανει ασχημη. Ουτε βρομιαρα ουτε λεσβια. Αντιθετος ειμαι κατα του υπερβολικου σοβατισματος και εξαλέ ντυσιματος.

 

Συμφωνω με το salami στην περιγραφη της τελειας γυναικας αλλα σκεψου και μια γυναικα να περιγραψει τον τελειο αντρα. Ταιριαζεις; Εγω οχι ας πουμε, απεχω αρκετα. Οποτε αυτα μενουν σαν ονειρο.

 

Και ενα ωραιο που ειχε πει ο Eddie Murphy στο comedy RAW ειναι (σε ελευθερη μεταφραση): Μην ψαχνετε να βρειτε τον τελειο αντρα ή την τελεια γυναικα. Βρείτε καποιον που ειναι οσο χαλια ειστε εσεις. Προσκυνω.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγες μέρες ήρθα στην Αθήνα για δουλειές. Βγήκα που λέτε και μια βόλτα και... έλεος. Οι πλατείες γεμάτες τρεντάκια, αγόρια με λαδομένο μαλλί και κοπέλες με σορτσάκια και μαλλί ανασηκωμένο στην κορυφή του κεφαλιού. ένιωθα σαν εβραίος στη Γερμανία του '40! Μα ούτε ένας που να προσπαθεί να είναι ο εαυτός του;

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγες μέρες ήρθα στην Αθήνα για δουλειές. Βγήκα που λέτε και μια βόλτα και... έλεος. Οι πλατείες γεμάτες τρεντάκια, αγόρια με λαδομένο μαλλί και κοπέλες με σορτσάκια και μαλλί ανασηκωμένο στην κορυφή του κεφαλιού. ένιωθα σαν εβραίος στη Γερμανία του '40! Μα ούτε ένας που να προσπαθεί να είναι ο εαυτός του;

 

to trendy δυστυχως εχει κατακλυσει την αθηνα!...εμενα ξερεις τι μου την σπαει???οταν καποιος κοροιδευει π.χ. εναν που εχει αφησει το μαλλι σε στυλ ρουβα στο alter ego,και την επομενη μερα σκαει μυτη με το ιδιο μαλλι:mad: !μου την δινει πολυ...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγες μέρες ήρθα στην Αθήνα για δουλειές. Βγήκα που λέτε και μια βόλτα και... έλεος. Οι πλατείες γεμάτες τρεντάκια, αγόρια με λαδομένο μαλλί και κοπέλες με σορτσάκια και μαλλί ανασηκωμένο στην κορυφή του κεφαλιού. ένιωθα σαν εβραίος στη Γερμανία του '40! Μα ούτε ένας που να προσπαθεί να είναι ο εαυτός του;

Γιατι ξερεις καμια εποχη που δεν ακολουθουσαν την μοδα ?:confused:

Εγω φυσιολογικο το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ξερεις καμια εποχη που δεν ακολουθουσαν την μοδα ?:confused:

Εγω φυσιολογικο το βλεπω..

Εγω κακο το βλεπω...Δυστυχως καμια ενδειξη "στυλ"...Μια μαζοποιηση ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω κακο το βλεπω...Δυστυχως καμια ενδειξη "στυλ"...Μια μαζοποιηση ολα.

 

μπορει να ειναι καλο ι κακο.. παντος ειναι γεγονος.. και για μενα δν ειναι οτι καλυτερο να ειμαστε ολοι "ιδιοι" αλλα ετσι ισως να μας ξεχωριζουν οι εξωγιηνοι

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι καλο ι κακο.. παντος ειναι γεγονος.. και για μενα δν ειναι οτι καλυτερο να ειμαστε ολοι "ιδιοι" αλλα ετσι ισως να μας ξεχωριζουν οι εξωγιηνοι

 

Ναι, συμφωνώ!

 

:lol:

 

Αυτό που μου τη σπάει στις γυναίκες:p είναι τώρα το καλοκαίρι που όταν ζεσταίνονται, κυρίως μέσα στο λεωφορείο, τινάζουν τις κοτσίδες τους πέρα δώθε και τις τρώω συνέχεια στη μάπα. Επίσης, πάλι όταν ζεσταίνονται, που σηκώνουν την ήδη κοντή φούστα μέχρι ακόμα πιο πάνω:lol: και κάνουν αέρα στα πόδια τους. ΟΚ το εμπεδώσαμε, πήρατε καινούρια κρέμα για την κυτταρίτιδα. ΟΜΩΣ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ!!!! :X (τα ματάκια μου:cry: )

 

Αυτό που μου τη σπάει στους άντρες (σιγά μη σας άφηνα, πουλάκια μου) είναι που στην παραλία δεν τολμάς να κάνεις βήμα μόνη μακριά από το φίλο σου, γιατί με τη μία αρχίζουν "άστα λα βίστα, έχω και κότερο πάμε μια βόλτα, μωρό μου εσύ" και λοιπά. [Θυμάμαι πέρυσι συνέβη ένα ανάλογο περιστατικό, είχε έρθει ένας κοντά μου και μου έλεγε πόσο μικροδείχνω και τι γλυκιά που είμαι και στα 40 μου θα φαίνομαι 20 (καλά ε, και **** τα κομπλιμέντα!!!!:lol:). Ε τι να κάνω κι εγώ, έκανα και καλά ότι ήμουν ακόμα πιο μικρή και άρχισα να δείχνω κάπου στον ορίζοντα φωνάζοντας "μπαμπάααα μπαμπάαα":p ]

 

Και στα δύο φύλα με ενοχλούν τα πέδιλα/σαγιονάρες/όπως τα λένε τεσπα που κάνουν πλατς πλατς περπατώντας ή τρίζουν λες και έχουν σκουριάσει. Μου φαίνεται αποκρουστικό, όπως άλλωστε και η θέα των γυμνών απεριποίητων δακτύλων :X :cry: Ακόμα χειρότερα, τα πεδιλάκια των γυναικών που είναι σα λατέρνες, φέροντας μύρια λουλουδάκια/φιογκάκια/καρδούλες/κορδελίτσες/καμπανάκια που κάνουν τρίγκι τρίγκι.

 

Αχ, καλοκαιράκι:lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγες μέρες ήρθα στην Αθήνα για δουλειές. Βγήκα που λέτε και μια βόλτα και... έλεος. Οι πλατείες γεμάτες τρεντάκια, αγόρια με λαδομένο μαλλί και κοπέλες με σορτσάκια και μαλλί ανασηκωμένο στην κορυφή του κεφαλιού. ένιωθα σαν εβραίος στη Γερμανία του '40! Μα ούτε ένας που να προσπαθεί να είναι ο εαυτός του;

 

αυτο το εχω δει και εγω!:worry: :worry: :mad:

αυτες οι τρεντυ κοπελες ποτε δε μου αρεσαν!!!!! :happy:

επισης στην Αθηνα το 90% των αγοριων εχουν ενα τσουλουφακι που τους κρυβει το ενα ματι!

καλα βλεπουνε μπροστα τους??:wacko:

μη σου κανει εντυπωση ετσι ειναι εδω στην Αθηνα:worry: :worry: :worry: :worry::(

Link to comment
Share on other sites

επισης στην Αθηνα το 90% των αγοριων εχουν ενα τσουλουφακι που τους κρυβει το ενα ματι!

 

Να ευχαριστήσεις τα αμερικάνια που πλασάρουν άλλο ένα απο τα ηλίθια τρέντς τους (emo) στον υπόλοιπο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσεις τα αμερικάνια που πλασάρουν άλλο ένα απο τα ηλίθια τρέντς τους (emo) στον υπόλοιπο κόσμο.

 

Δε φταίμε εμείς που είμαστε ευαίσθητα παιδιά! Εσείς φταίτε που δε μας καταλαβαίνετε! :cry: Τι άκαρδος κόσμος!!!

 

*cuts veins*

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίμε εμείς που είμαστε ευαίσθητα παιδιά! Εσείς φταίτε που δε μας καταλαβαίνετε! :cry: Τι άκαρδος κόσμος!!!

 

*cuts veins*

 

http://img409.imageshack.us/img409/7513/emoorangepl4.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνώ!

 

:lol:

 

Αυτό που μου τη σπάει στις γυναίκες:p είναι τώρα το καλοκαίρι που όταν ζεσταίνονται, κυρίως μέσα στο λεωφορείο, τινάζουν τις κοτσίδες τους πέρα δώθε και τις τρώω συνέχεια στη μάπα. Επίσης, πάλι όταν ζεσταίνονται, που σηκώνουν την ήδη κοντή φούστα μέχρι ακόμα πιο πάνω:lol: και κάνουν αέρα στα πόδια τους. ΟΚ το εμπεδώσαμε, πήρατε καινούρια κρέμα για την κυτταρίτιδα. ΟΜΩΣ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ!!!! :X (τα ματάκια μου:cry: )

 

Αυτό που μου τη σπάει στους άντρες (σιγά μη σας άφηνα, πουλάκια μου) είναι που στην παραλία δεν τολμάς να κάνεις βήμα μόνη μακριά από το φίλο σου, γιατί με τη μία αρχίζουν "άστα λα βίστα, έχω και κότερο πάμε μια βόλτα, μωρό μου εσύ" και λοιπά. [Θυμάμαι πέρυσι συνέβη ένα ανάλογο περιστατικό, είχε έρθει ένας κοντά μου και μου έλεγε πόσο μικροδείχνω και τι γλυκιά που είμαι και στα 40 μου θα φαίνομαι 20 (καλά ε, και **** τα κομπλιμέντα!!!!). Ε τι να κάνω κι εγώ, έκανα και καλά ότι ήμουν ακόμα πιο μικρή και άρχισα να δείχνω κάπου στον ορίζοντα φωνάζοντας "μπαμπάααα μπαμπάαα":p ]

 

Και στα δύο φύλα με ενοχλούν τα πέδιλα/σαγιονάρες/όπως τα λένε τεσπα που κάνουν πλατς πλατς περπατώντας ή τρίζουν λες και έχουν σκουριάσει. Μου φαίνεται αποκρουστικό, όπως άλλωστε και η θέα των γυμνών απεριποίητων δακτύλων :X Ακόμα χειρότερα, τα πεδιλάκια των γυναικών που είναι σα λατέρνες, φέροντας μύρια λουλουδάκια/φιογκάκια/καρδούλες/κορδελίτσες/καμπανάκια που κάνουν τρίγκι τρίγκι.

 

Αχ, καλοκαιράκι:lol:

 

Εγραψες (για ακομη μια φορα) dexter :p

Χαραμιζεσαι εδω μεσα...! Πρεπει να σου δωσουν μονιμη στηλη σε περιοδικο! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες (για ακομη μια φορα) dexter :p

Χαραμιζεσαι εδω μεσα...! Πρεπει να σου δωσουν μονιμη στηλη σε περιοδικο! :D

 

LOOOOOOOOOOOOOOL!!! :lol: :lol: :lol:

 

Ε όχι και σε περιοδικό ρε!!! :( ΕΛΕΟΣ! Αλλά αν έχεις κανέναν τρόπο να μπω στο Χημείο... Δε θα πω όχι!!! :lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το πιο σπαστικό είναι οι απαιτήσεις του στυλ - να πρέπει να έχεις 1000ρα μηχανή

ή αμάξι -- να σε θέλουν δηλαδή πανω στ'αλογο. Δηλαδή on foot δεν σου κάνω;

Πρέπει να είμαι πάνω στο μαγικό χαλι;;

Εμ η μαγκια είναι ακριβώς αυτο.Να τα καταφέρεις χωρίς όλες αυτές τις @@ριες.

Πάντως εννοείτε με φερραρι όποιος και να είσαι ρίχνεις τις περισσότερες στο δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ολλα βασιζονται στην λογικη του trendy.

Αν δεν εισαι trendy δεν πας πουθενα.

Οσο για τις ευαισθησιες,αυτες δεν υπαρχουν πια.

Πεθαναν μαζι με το χρημα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια? τι λετε? νομιζετε οτι πεθαναν!

πρωτον και κυριοτερο, αν εχετε την εντυπωση πως μια γυναικα σε κοιταει συμφωνα με το αν εχεις αμαξι ή μηχανη...να εχετε πιο αυστηρα κριτηρια κι εσεις..ας εχει εκεινη για σας!

κι επειτα αντε πες και εισαι τρεντυ και εχεις καλο αμαξι ή μηχανη...γιατι σε θελει τοτε? γι'αυτο που εισαι ή γι'αυτα που εχεις?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που ως ποδηλάτης (προσπαθώ) άντρες και γυναίκες έχουνε καλομάθει στο αμάξι που τους πήραν οι γονείς τους,και οταν φοράω κράνος με βλέπουν σαν εξωγήινο
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...