Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα ξενέρωνες;

Δεν ξενερω-δεν ξενερωνουμε ποτε!:lol:

 

Περα απο την πλακα, δεν ειναι μονο αυτα που περιγραφεις. Αν και ειδικα το σημειο με το φυσσημα του καπνου το εχω βιωσει...:chair: :rocket: :chair:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξενερώ-δεν ξενερώνουμε ποτέ!:lol:

 

Πέρα απο την πλάκα, δεν είναι μόνο αυτά που περιγράφεις. Αν και ειδικά το σημείο με το φύσημα του καπνού το έχω βιώσει...:chair: :rocket: :chair:

Αν ο άλλος σε ΣΕΒΕΤΑΙ γενικότερα και όχι μόνο στο κάπνισμα ΔΕΝ θα πετάξει το ντουμάνι πάνω σου... :) ;)

 

Μπορείτε να συνεχίσετε. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αν ο άλλος σε ΣΕΒΕΤΑΙ γενικότερα και όχι μόνο στο κάπνισμα ΔΕΝ θα πετάξει το ντουμάνι πάνω σου... :) ;)

 

Μπορείτε να συνεχίσετε. :)

 

Ναι για το ντουμάνι έχεις ένα δίκιο..

 

Α τώρα που θυμήθηκα κάτι άλλο που με εκνευρίζει σε έναν άντρα είναι η επίδειξη του πόσα έχω.. πχ "κοίτα φοράω Calvin Klein ρούχα, μια περιουσία μεν αλλά αξίζουν"...δεν μπορώ να θυμηθώ πως λέγεται αυτό...νεοπλουτισμός?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Αν ο άλλος σε ΣΕΒΕΤΑΙ γενικότερα και όχι μόνο στο κάπνισμα ΔΕΝ θα πετάξει το ντουμάνι πάνω σου... :) ;)

 

Μπορείτε να συνεχίσετε. :)

 

+1000000!!!;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποιος είναι ο λόγος που έγραψες το παραπάνω περιστατικό......

 

Για να απαντήσω στην sofi-k.

 

Επειδή αυτός-αυτή που είναι δίπλα σου για 2-3 λεπτά ψάχνει να βρει αναπτήρα σημαίνει αυτόματα πως δεν έχει ακούσει αυτά που λες?......

 

Δεν είπα αυτό. Μπορεί και να ακούει αυτα που λες, αλλά δεν το δείχνει!

Πως δείχνεις σε κάποιον ότι είναι σημαντικός για 'σένα;

Πως κάνεις κάποιον, να καταλάβει, την ώρα που μιλάει ότι σε ενδιαφέρουν αυτά που λέει;

Τον/την κοιτάς στα μάτια.

Ούτε στο πάτωμα, ούτε στις τσέπες σου, ούτε τα σύννεφα, ούτε τον/την γκόμενο/γκόμενα στο διπλανό τραπέζι.

Τουλάχιστον εγώ, έτσι ξέρω και έτσι κάνω μέχρι σήμερα!

 

και συγνώμη κιόλας αλλά αντί να τον βοηθήσεις να βρει μια ώρα νωρίτερα αναπτήρα κάθεσαι και του μιλάς?!?:blink: :blink:

Γιατί να βοηθήσω;

Τι υποχρέωση έχω;

:confused:

 

υ.γ. δεν λέω ότι το κάπνισμα δεν είναι αντιαισθητικό αλλά ίσως όπως το βλέπεις εσύ μπορεί να μην το βλέπουν και οι υπόλοιποι εδώ μέσα..εγώ προσωπικά καπνίζω και όλα όσα ανέφερες τα προσέχω και με το παραπάνω..αλλά είναι επιλογή μου...

 

Γί' αυτό είμαι σίγουρος!

Ένα από αυτά τα άτομα είσαι σίγουρα εσύ.

Γι' αυτό το πήρες κάπως προσωπικά...

 

Υ.Γ. Όταν λες ότι προσέχεις, τι εννοείς;

Ο δικός σου καπνός, κατευθύνευται προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση;

Δεν απλώνεται παντού;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το ντουμάνι έχεις ένα δίκιο..

 

Α τώρα που θυμήθηκα κάτι άλλο που με εκνευρίζει σε έναν άντρα είναι η επίδειξη του πόσα έχω.. πχ "κοίτα φοράω Calvin Klein ρούχα, μια περιουσία μεν αλλά αξίζουν"...δεν μπορώ να θυμηθώ πως λέγεται αυτό...νεοπλουτισμός?!?

Φιγουρατζισμος.:p

Αθλιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α τώρα που θυμήθηκα κάτι άλλο που με εκνευρίζει σε έναν άντρα είναι η επίδειξη του πόσα έχω.. πχ "κοίτα φοράω Calvin Klein ρούχα, μια περιουσία μεν αλλά αξίζουν"...δεν μπορώ να θυμηθώ πως λέγεται αυτό...νεοπλουτισμός?!?

 

Φιγουρατζισμος.:p

Αθλιο.

:lol:

 

Ματαιοδοξία!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα από αυτά τα άτομα είσαι σίγουρα εσύ.

Γι' αυτό το πήρες κάπως προσωπικά...

 

Υ.Γ. Όταν λες ότι προσέχεις, τι εννοείς;

Ο δικός σου καπνός, κατευθύνευται προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση;

Δεν απλώνεται παντού;

:confused:

 

Δεν το πήρα προσωπικά..δεν συνηθίζω να παίρνω προσωπικά απόψεις άλλων ατόμων που δεν με ξέρουν καν..χωρίς παρεξήγηση κιόλας απλά είπα να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου στην παραπάνω φάση...:)

 

Φιγουρατζισμος.:p

Αθλιο.

 

:lol:

 

Ματαιοδοξία!

;)

 

Ευχαριστώ με καλύψατε και οι 2...:) :)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

grk41 οκ νταξει, αλλα ΠΑΝΤΑ ειναι καλυτερο να μην καπνιζεις...και για σενα...και για τους αλλους...;)

Καλά ναι, δεν αντιλέγω. Αλλά μη φτάνουμε και στο άλλο άκρο υποθέτοντας πως όποιος καπνίζει, βρωμοκοπάει, έχει κίτρινα δόντια κτλ.

 

:wacko:

 

:wacko: :wacko:

Το πήρατε από εδώ και το τραβήξατε...

...ως την Κίνα και ακόμα παραπέρα!!!

 

Εγώ είπα κάτι πολύ συσκεκριμένο!

τα 1...5 που έγραψα πάντα σε σχέση με το κάπνισμα!

Εμείς το τραβήξαμε ή εσύ που γενικολογείς και βάζεις τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι;

 

Μπορεί να σου άρεσε επειδή ήταν εμφανίσιμος.

Και ίσως να σου άρεσε ακόμα περισσότερο αν δεν είχε αυτή την ελεεινή συνήθεια!

 

Φαντάσου σκηνικό:

Πιάνετε κουβέντα.

Ωραία!

Κάποια στιγμή, ενώ του μιλάς, χωρίς να σε ρωτήσει αν σε ενοχλεί, παίρνει το βλέμα του από 'πάνω σου (σε ψιλογράφει) και ψάχνει να βρεί τα τσιγάρα του!

Εσύ σαν ανώτερο άτομο, του το συγχωρείς.

Καλά ως εδώ;

Μετά συνεχίζει να σε γράφει, ψάχνοντας σε όλες τις τσέπες για τον αναπτήρα του.

Κάνεις υπομονή!

Σε διακόπτει ρωτώντας : "μήπως σου βρίσκεται φωτιά;".

Απαντάς ευγενικά "Όχι".

Συνεχίζει να ψάχνει τις τσέπες του, κοιτώντας γύρω-γύρω μήπως τον ακούμπησε κάπου κοντά.

Βλέπει στο διπλανό τραπέζι κάποιους που καπνίζουν, σε γράφει στα @ρχ... του και γυρνάει προς το μέρος τους για να ζητήσει φωτιά!

Μόλις βρεί φωτιά, παίρνει 1-2 καλές ρουφιξιές και φυσάει το "ντουμάνι" μέσα στα μούτρα σου.

Έχει να σε κοιτάξει περίπου 2-3 λεπτά, τα μισά από αυτά που έχεις πεί δεν τα άκουσε, γιατί η πρώτη του προτεραιότητα ήταν να καπνίσει!

 

Δεν θα ξενέρωνες;

 

Εγώ πάντως δεν βρίσκω τίποτα το γοητευτικό σε άτομα που καπνίζουν, είτε είναι άντρες είτε γυναίκες...

Καλά ντε. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Δήλαδη αν έτρωγε 2-3 λεπτά να βάλει λίγη ζάχαρη και γάλα στον καφέ του και να τον ανακατέψει, πάλι θα ξενέρωνες; Τι υπερβολές είναι αυτές;

 

Την επόμενη θα βαραμε προσοχές όταν καθόμαστε κάπου για να μη μας τα σούρεις :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, δεν αντιλέγω. Αλλά μη φτάνουμε και στο άλλο άκρο υποθέτοντας πως όποιος καπνίζει, βρωμοκοπάει, έχει κίτρινα δόντια κτλ.

Εμείς το τραβήξαμε ή εσύ που γενικολογείς και βάζεις τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι;

Καλά ντε. Δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Δήλαδη αν έτρωγε 2-3 λεπτά να βάλει λίγη ζάχαρη και γάλα στον καφέ του και να τον ανακατέψει, πάλι θα ξενέρωνες; Τι υπερβολές είναι αυτές;

Την επόμενη θα βαραμε προσοχές όταν καθόμαστε κάπου για να μη μας τα σούρεις :p

 

:!: :!: :!: :!:

Μόλις έκανες νέο :down: ρεκόρ!!!

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω...

Το παρα-κουράσαμε και οι υπόλοιποι χρήστες δεν φταίνε σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω παραείσαι ευέξαπτος... Αν δε μπορείς να κάνεις διάλογο, πρόβλημά σου :)

 

Anyway, για να κλείσει η παρένθεση κι εγώ βρίσκω αντιαισθητικό το κάπνισμα, αλλά καλό είναι να μη φτάνουμε σε υπερβολές τσουβαλιάζοντας τα πάντα. Δεν πρόκειται να απορρίψω κάποιον άνθρωπο επειδή καπνίζει (=βρωμάει/δε με σέβεται/με έχει γραμμένο/μου φυσάει τον καπνό, με τη λογική σου). Καθένας έχει τα κριτήρια του βέβαια, οπότε σεβαστή κάθε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευέξαπτος και μπορώ να κάνω διάλογο.

Φυσικά με άτομα που έχουν επιχειρήματα.

Εξέφρασα μια άποψη.

Η sofi-k μπήκε στον κόπο να απαντήσει.

Δεν συμφώνησα με την άποψή της και για να στηρίξω την διαφωνία μου χρησιμοποίησα ένα παράδειγμα!

 

Μετά δέχτηκα προσωπική επίθεση από την Ένωση Ελλήνων Καπνιστών!:p

Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, αν παραθέτατε επιχειρήματα, αλλά το μόνο που κάνατε είναι να "πατήσετε" επάνω στο ομολογουμένως και σκόπιμα υπερβολικό μου παράδειγμα και...

...να βγάλετε τα συμπεράσματα που σας εξυπηρετούν!

 

Στο τέλος του μηνύματός σου γράφεις : "Καθένας έχει τα κριτήρια του βέβαια, οπότε σεβαστή κάθε άποψη".

"Τεκμηριωμένη", θα συμπλήρωνα εγώ.

Αλλά ακόμα κι' έτσι, συμφωνώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευέξαπτος και μπορώ να κάνω διάλογο.

Φυσικά με άτομα που έχουν επιχειρήματα.

Εξέφρασα μια άποψη.

Η sofi-k μπήκε στον κόπο να απαντήσει.

Δεν συμφώνησα με την άποψή της και για να στηρίξω την διαφωνία μου χρησιμοποίησα ένα παράδειγμα!

 

Μετά δέχτηκα προσωπική επίθεση από την Ένωση Ελλήνων Καπνιστών!:p

Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, αν παραθέτατε επιχειρήματα, αλλά το μόνο που κάνατε είναι να "πατήσετε" επάνω στο ομολογουμένως και σκόπιμα υπερβολικό μου παράδειγμα και...

...να βγάλετε τα συμπεράσματα που σας εξυπηρετούν!

 

Στο τέλος του μηνύματός σου γράφεις : "Καθένας έχει τα κριτήρια του βέβαια, οπότε σεβαστή κάθε άποψη".

"Τεκμηριωμένη", θα συμπλήρωνα εγώ.

Αλλά ακόμα κι' έτσι, συμφωνώ!!!

Οι υπερβολικές (και κατά συνέπεια ατεκμηρίωτες) απόψεις προκαλούν υπερβολικές απαντήσεις. Ή αλλιώς, οτι έσπειρες, θέρισες.

Ας πρόσεχες :p

 

 

Πάω να καπνίσω τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω παραείσαι ευέξαπτος... Αν δε μπορείς να κάνεις διάλογο, πρόβλημά σου :)

 

Anyway, για να κλείσει η παρένθεση κι εγώ βρίσκω αντιαισθητικό το κάπνισμα, αλλά καλό είναι να μη φτάνουμε σε υπερβολές τσουβαλιάζοντας τα πάντα. Δεν πρόκειται να απορρίψω κάποιον άνθρωπο επειδή καπνίζει (=βρωμάει/δε με σέβεται/με έχει γραμμένο/μου φυσάει τον καπνό, με τη λογική σου). Καθένας έχει τα κριτήρια του βέβαια, οπότε σεβαστή κάθε άποψη.

Καλε αν ειναι δυνατον!:wacko:

Ειπε κανεις οτι απορριπτουμε κανεναν επειδη καπνιζει;;;

Το να μην σου αρεσει κατι που κανει καποιος(φιλος/γκομενος κ.τ.λ.) δεν σημαινει οτι δεν τον κανουμε και παρεα...:rolleyes:

Δηλαδη εγω εκεινον που μου φυσαγε τον καπνο δεν τον αρχισα στις αναποδες, απλα με ενοχλησε...Απλο...

 

Peace...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είπα οτι είπες/είπατε κάτι τέτοιο; Όχι φυσικά. Όταν λέω απορρίψω εννοώ "δω αρνητικά". Δε με απασχολεί καθόλου δηλαδή

Παρανόησες απλά (φταίει και η λάθος έκφρασή μου) :)

Link to comment
Share on other sites

Είπα οτι είπες/είπατε κάτι τέτοιο; Όχι φυσικά. Όταν λέω απορρίψω εννοώ "δω αρνητικά". Δε με απασχολεί καθόλου δηλαδή

Παρανόησες απλά (φταίει και η λάθος έκφρασή μου) :)

Ειμαι παρανοικη.:p :tease:

Να προσεχεις τις εκφρασεις σου.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:mad: ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ :mad:

 

Ε.Α.Κ.Α.

Ενιαία Αναρχική Κίνηση Αντικαπνιστών

 

Αυτό είναι σίγουρο! :p :lol:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

:mad: ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ :mad:

 

Ε.Α.Κ.Α.

Ενιαία Αναρχική Κίνηση Αντικαπνιστών

 

σιγουρη κ αποτελεσματικη μεθοδος!:p

 

:knife:

Link to comment
Share on other sites

:mad: ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ :mad:

 

Ε.Α.Κ.Α.

Ενιαία Αναρχική Κίνηση Αντικαπνιστών

 

 

ηρεμηστε!!!!!!!!!!!!αν κ εγω αντικαπνιστης οχι κ θανατο ρε παιδια!!!!

το καλυτερο θα ειναι να τους πεισουμε να το κοψουν οπως εκανα εγω με τον πατερα μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα όταν έχει μισό-ξεβαμμένα νύχια, δηλαδή όταν έχει ξεφλουδίσει το χρώμα αλλά δεν κάθονται να τα ξεβάψουν τελείως.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα όταν έχει μισό-ξεβαμμένα νύχια, δηλαδή όταν έχει ξεφλουδίσει το χρώμα αλλά δεν κάθονται να τα ξεβάψουν τελείως.

:O :O :O :O Ελα μωρε σιγα...:O :O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι επιμένω είναι πολύ χάλια :nuke:

+1

Δεν είναι τόσο το θέαμα που όντως είναι άσχημο, αλλά ο συνειρμός. Ο απόλυτα δικαιολογημένος συνειρμός ότι αυτή η γυναίκα δεν προσέχει την εμφάνιση της, τον εαυτό της.

Link to comment
Share on other sites

+1

Δεν είναι τόσο το θέαμα που όντως είναι άσχημο, αλλά ο συνειρμός. Ο απόλυτα δικαιολογημένος συνειρμός ότι αυτή η γυναίκα δεν προσέχει την εμφάνιση της, τον εαυτό της.

Ειστε απολυτοι...Μπορει η γυναικα να μην εχει προλαβει, να επλυνε πιατα πριν και να χαλασαν, να της τελειωσε το ασετον και να μην προλαβε να παρει κ.τ.λ. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...