Jump to content

Τι δεν μας αρέσει καθόλου σε μια γυναίκα/έναν άντρα;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε αφορμη αυτο που ειπε ο panagiotispa και ειναι κατι με το οποιο συμφωνω αν και δεν ειναι φαινομενο φυλου αλλα ατομου, το αντιστρεφω και λεω οτι ειναι τρομερα ενοχλητικο φιλοι-φιλες (μεσα κι εξω απο εισαγωγικα) με το που κανιες σχεση και κοιτας να περασεις λιγο χρονο και μαζι της, αυτοι να κανουν την τριχα,καραβοσκοινο και να μην μπορουν με τιποτα να δεχτουν οτι θα περασεις ΚΑΙ χρονο με την σχεση σου.

Και μαλιστα μονος σου!Εσυ κι αυτη/αυτος.

Κανενας αλλος.(οχι οτι δεν θα βγειτε κι ολοι μαζι ετσι;Μιλαω για την αναγκη του να ξοδεψεις στιγμες μαζι της.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό για μένα λέγεται "ζήλια" φίλε μου.:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για μένα λέγεται "ζήλια" φίλε μου.:)

;)

Oπως και να λεγεται (κομλεξισμος,κακια,ζηλεια κτλ κτλ) προσωπικα ειναι κατι που με ενοχλει απιστευτα αγαπητη astrati.:( :X

Link to comment
Share on other sites

;)

Oπως και να λεγεται (κομλεξισμος,κακια,ζηλεια κτλ κτλ) προσωπικα ειναι κατι που με ενοχλει απιστευτα αγαπητη astrati.:( :X

 

Κι εμένα με ενοχλεί καλέ μου και το έχω βιώσει...και πολύ άσχημα βέβαια :( . Απλά από ένα σημείο και μετά...ξεσκαρτάρεις! :D

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενοχλεί καλέ μου και το έχω βιώσει...και πολύ άσχημα βέβαια :( . Απλά από ένα σημείο και μετά...ξεσκαρτάρεις! :D

 

Μια απο τα ιδια κι εγω...

Αλλα γενικα εισαι πολυ σωστη!Εγραψες!;)

Ειδικα με το "ξεσκαρταρεις" μου εφτιαξες πραγματικα την διαθεση!:D :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με εκνευρίζει κυρίως στις γυναίκες, είναι όταν κάνουν μια σχέση τους ξεχνάνε όλους τους υπόλοιπους, παρέες φίλους συγγενείς.

 

και αντε αυτες οι καποιες το κανουνε απο μονες τους το σπαστικο ειναι οταν καποιοι/καποιες προσπαθουνε να στο επιβαλουνε

δε το καταλαβαινω

το οτι εχω φιλους σημαινει οτι ειμαι αγαπητη/τος και οχι οτι εσενα σε αγαπαω λιγοτερο και κατεβαζουνε καποιοι μουτρα ως το πατωμα και μετα γυρνανε στην παρεα και θα πουνε ''ο ξενερωτος'η'' και καλα θα κανουνε και αρχιζει η αντιστροφη μετρηση μεχρι να το πεις και εσυ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

You are Beautiful Its True...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν χονευω σε καποιον/α ειναι το να σνομπαρει, να ψωνιζεται, και να συμπεριφερεται οπως τον βολευει σε καθε περισταση. Μια ετσι κ μια αλλιως :mad:

 

Εχει φαει Χ σε καθε περιπτωση...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου την σπάνε αφάνταστα οι κλώσσες. Ειναι αυτές που αντι να γελανε κακαρίζουν, ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ!!

 

Συνήθως κυκλοφορουν σε ομαδες των 3-4, καθονται στα ακριανα τραπεζια ή σε θεσεις να κοβουν κινηση, τα εχουν ψιλοτσουξει, προσφατως χωρισμενες ή τσαντισμενες ή γουσταρουν επανασταση ή βρηκαν τον καταλληλο βλακα τους.

 

Αν τους μιλησεις και τους πεις να το βουλωσουν, ευγενικα :) , θα πετακτει η αργηγος-γλωσσοκοπανα-αρχικλωσσα της παρεας και θα σου πεταξει κατι σαν "τι θες εσυ ρε!" , "τι σε νοιαζει;" , "μπα ενοχλουμε; Να φύγεις" "σιγα ρε αντρα!" ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ με ψευτοτσαντιλε υφος το οποιο φαινεται.

 

Μεταξυ τους συννενουνται με κωδικες ονομασιες οπως, μωρη, βλαμενη, κοριτσαρα μου, κυρια ταδε (του τυπου), ή οποιο υποκοριστικο της λεει (ο τυπος) με κοροιδευτικο τονο, ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ.

 

Οι συζητησεις σους αφορουν κυριως να βριζουν αντρες, να λενε τι δεν τους αρεσε στο κρεβατι με τον ταδε KAKAKAKAKAKAKA, ατακες απο διαφημησεις, να κανονιζουν που θα βγουν το βραδυ (κατα προτυμηση καπου in ή μπουζουκια), τι θα πουν στον μλκ τους για να φυγουν, και τι θα φορεσουν για να τις μπασει ο πορτιερης.

 

Όταν τελειωνει η συσκεψη και σηκωνονται περπατανε λες και ειναι σε βαρκα, καποια θα σκονταψει και θα ακουστουν σχολια τυπου "οοοοοπ", "σιγα μωρη!", "θα σκοτωθω ή ρουφιανα!" ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ

 

Αυτα τα ολιγα. Δεν θυμαμαι αλλα. :)

 

http://www.funnypart.com/pictures/FunnyPart-com-chickentan.jpg

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήρια μου.

Περιγράφεις ακριβώς μια παρέα γνωστών μου. Οι διάλογοι που περιγράφεις είναι σαν να τις έχεις γνωρίσει. Προφανώς τα ίδια πράγματα λένε οι κότες όλου του κόσμου. Και με την ίδια πάντα κατάληξη. Το ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ. Όταν κυκλοφορούν μόνες (χωρίς τις όμοιες τους) δεν συμπεριφέρονται έτσι. Όταν είναι όμως τουλάχιστον 2, αρχίζει το ατελείωτο κακάρισμα και αυτή η χαζοηλίθια "μαγκιά".

Ευτυχώς δεν είναι ο κανόνας. Τις βαριέμαι αφόρητα και με εκνευρίζουν αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω τετοιες <ομαδες> κοριτσιων..συνηθως αυτες οι κοπελες το παιζουν σκληρες κ το στυλ - ειμαι καποια και καντε στην ακρη ολες σας...και ειναι περα βρεχει?η εχουν κ κανενα καλο στοιχειο?
Link to comment
Share on other sites

Θα αποπειραθώ να διαχωρίσω την κατηγορία "κλώσσες" που περιγράφει τόσο εύγλωττα (εγώ δεν θα απέφευγα τα καντήλια) ο Ferryman, σε δύο υποκατηγορίες. Αυτή της βρεφονηπιακής ηλικίας (βλέπε μέχρι το λύκειο) και αυτή της παιδικής (πενταήμερη και πάνω -pun intended).

 

H πρώτη υποκατηγορία μάλιστα χαρακτηρίζεται συνήθως από έντονο βάψιμο, τραγελαφικό ντύσιμο, ακόμα πιο τραγελαφικό χτένισμα, ενώ σπανίως λείπουν οι καγκουριές. Τρείς στις πέντε λέξεις είναι παράγωγο του "******ς".

 

Πριν λίγες ημέρες στο λεωφορείο δυο από αυτές φάγανε σαβούρα προσπαθώντας να κάνουν ακροβατικά στην μπάρα που βρίσκεται στο δεύτερο κάθισμα ακριβώς πίσω από τον οδηγό. Προς τέρψην όλων ακούσανε τις χριστοπαναγίες του οδηγού και το βουλώσανε. Στην επόμενη κατέβηκαν.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με τις κλωσες το ειδα σημερα περνοντας εξω απο τα πανεπιστημια!

3 κοπελες αγκαζε και καρ καρ καρ!!

πλακα ειχε!:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με Ferry κάτω οι κλώσσες, και είναι και εντελώς αντιαισθητικό το όλο σκηνικό... μπιαχχχχχχχχχ
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με τις κλωσες το ειδα σημερα περνοντας εξω απο τα πανεπιστημια!

3 κοπελες αγκαζε και καρ καρ καρ!!

πλακα ειχε!:lol:

 

Άμα έρθουν όμως στο κατάστημά σας και καθήσουν καμιά ώρα δεν θα έχει καθόλου πλάκα!:ρ

Link to comment
Share on other sites

Άμα έρθουν όμως στο κατάστημά σας και καθήσουν καμιά ώρα δεν θα έχει καθόλου πλάκα!:ρ

περιττω να σου πω οτι μου εχει τυχη και αυτο..και στην αρχη το πηρα πολυ πολυ χαβαλε.

μετα μπηκαν και αλλοι/ες και εκει την ψωνισα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

περιττω να σου πω οτι μου εχει τυχη και αυτο..και στην αρχη το πηρα πολυ πολυ χαβαλε.

μετα μπηκαν και αλλοι/ες και εκει την ψωνισα!

 

Χμμ..Φαντάζομαι το ΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑΚΑ ακουγόταν σε όλο το μαγαζί ε?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι αυτο που μου τη σπαει στις γυναικες ειναι αυτο το κακο που εχουν οι περισσοτερες να κοιτανε οποιον/α περναει, σε οποιον/α μιλανε στα ρουχα... τι φορας, πως κουνιεσαι... αλλα μιλαμε να το κοιτανε προκλητικα, δηλαδη εσυ να μιλας και η αλλη να σε κοιταει στο παντελονι ή στην τσαντα... πωπωπωπω :mad: :mad: με κανει εξαλλη αυτο το πραγμα, θελω να ριξω μπουφλα κατευθειαν... γι αυτο βεβαια και οποτε μου συμβαινει, η αλλη καταλαβαινει αμεσως οτι δεν μου αρεσει γιατι παιρνω το καταπληκτικο ξινο μου υφος!!!!!!!!!! δεν μου ειναι και δυσκολο εμενα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

στους ανδρες μου τη σπαει να μην εχουν χιουμορ και να παρεξηγουνται, ενω ειναι πολυ εκνευριστικο επισης να φαινεται ποσο ψωναρες ειναι... με τα ρουχα, τα γυαλια, τα παπουτσια... και ακομα κατι που το παρατηρω τελευταια, ποσο τραγικα καρφωνονται οταν περναει απο μπροστα τους μια γυναικα και το κεφαλι τους εχει γυρισει σε κλασματα του δευτερολεπτου κοιτωντας τον... της ξερετε!!!! τι βλακεια...

γενικα παντως και στα δυο φυλα μου τη δινει παρα παρα παρα πολυ να ειναι φλατ καποιος, να μην παθιαζεται δηλαδη με κατι, αυτο δεν το αντεχω, αρρωσταινω!!! να παρει η ευχη, δεν ειναι ολα ιδια στη ζωη... κατι θα σε τσαντισει, κατι θα σε κανει να κλαψεις, κατι να γελασεις... ημαρτον!!! ;) ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

γενικα παντως και στα δυο φυλα μου τη δινει παρα παρα παρα πολυ να ειναι φλατ καποιος, να μην παθιαζεται δηλαδη με κατι, αυτο δεν το αντεχω, αρρωσταινω!!! να παρει η ευχη, δεν ειναι ολα ιδια στη ζωη... κατι θα σε τσαντισει, κατι θα σε κανει να κλαψεις, κατι να γελασεις... ημαρτον!!! ;) ;) ;)

 

Έχεις μήπως σκεφθεί γιατί γίνεται αυτό? Όλοι προτιμούν την εύκολη και γρήγορη λύση και την αδιαφορία, γιατί δεν είναι αρκετά δυνατοι για να δεχθούν κάτι όπως πραγματικά είναι, η όπως θα έπρεπε να είναι. Θέλουν απλώς να κινούνται όλα γύρω τους και όπως τους εξυπηρετούν, φοβούνται να ζήσουν τη ζωή, φοβούνται να την κοιτάξουν στα μάτια.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

και ακομα κατι που το παρατηρω τελευταια, ποσο τραγικα καρφωνονται οταν περναει απο μπροστα τους μια γυναικα και το κεφαλι τους εχει γυρισει σε κλασματα του δευτερολεπτου κοιτωντας τον... της ξερετε!!!! τι βλακεια...

 

Το παρατηρείς εσύ τώρα τελευταία!

Αλλά αυτό γίνεται από την εποχή που τα αρσενικά ήταν κάπως έτσι :

http://www.caves.org/grotto/nfg/11-cave-man.gif

 

Από τότε μέχρι σήμερα, έχουν αλλάξει πολλά, αλλά όταν περνάει από μπροστά μας μια τέτοια (περίπου) ύπαρξη (ευχαριστούμε sonymobby) :

http://www.gemmaatkinson.tv/images/gallery13.jpg

 

 

 

δεν μπορείς παρά να :

shock: :shock: :blink: :blink: :love: :love: :love: :love: :love:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

δεν μπορείς παρά να :

shock: :shock: :blink: :blink: :love: :love: :love:

 

Λίγος αυτοέλεγχος όμως δεν βλάπτει...:p :p Δεν αρέσει σε όλες τις κοπέλες αυτό... Και οι περισσότερες από αυτές που τους αρέσει δεν είναι και οι πιο αθώες...:worry: :shifty:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Λίγος αυτοέλεγχος όμως δεν βλάπτει...:p :p Δεν αρέσει σε όλες τις κοπέλες αυτό... Και οι περισσότερες από αυτές που τους αρέσει δεν είναι και οι πιο αθώες...:worry: :shifty:

 

Ναί, σίγουρα.

 

Αλλά μην ξεχνάμε ότι η μέση κοπέλα, που μπορούμε να συναντήσουμε στον δρόμο ή σε μια καφετέρεια δεν είναι μοιάζει με αυτή στην φωτογραφία που παρέθεσα, έτσι δεν είναι;

 

Ίσως και να χρησιμοποίησα πολλά smilies.

 

Αυτό που λες για την αθωότητα δεν το κατάλαβα!

:confused:

Στους νέους και υγιείς ανθρώπους, αρέσει να αρέσουν στους άλλους.

Είτε είναι άντρες είτε είναι γυναίκες!

 

Δεν νομίζω ότι είναι κακό αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ναί, σίγουρα.

 

Αλλά μην ξεχνάμε ότι η μέση κοπέλα, που μπορούμε να συναντήσουμε στον δρόμο ή σε μια καφετέρεια δεν είναι μοιάζει με αυτή στην φωτογραφία που παρέθεσα, έτσι δεν είναι;

 

Ίσως και να χρησιμοποίησα πολλά smilies.

 

Αυτό που λες για την αθωότητα δεν το κατάλαβα!

:confused:

Στους νέους και υγιείς ανθρώπους, αρέσει να αρέσουν στους άλλους.

Είτε είναι άντρες είτε είναι γυναίκες!

 

Δεν νομίζω ότι είναι κακό αυτό...

 

Εννοώ ότι μπορεί να είναι λίγο κοινόχρηστες... Δηλαδή να βολεύονται με περισσότερους από έναν ταυτόχρονα...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς δίπλα από αντροπαρέα και όλοι σε καρφώνουν, σε κοιτάνε ερευνητικά λες και σε περνάνε από ακτινογραφία, κάνουν λες και έχουν να δουν κοπέλα για δεκαετίες και όταν σου φωνάζουν και διάφορα "τιμητικά" σχόλια.

 

Ειδικά δε όταν δεν έχεις καν ντυθεί προσεγμένα (δε λέω ούτε καν προκλητικά, ε) τότε...

 

Γιατί, λες, "νταξ μωρέ, έβαλα την κοντή φουστίτσα και με κοιτάνε". Οκ εκεί δεν μπορείς να πεις και πολλά. Αλλά όταν πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι πας στη σχολή σου και ο άλλος κάνει σα στερημένος για χρόνια... Ε τότε οκ αλλά δε χρωστάμε και τίποτα πια.

 

Ουφ σόρυ για τα νεύρα, αλλά έγινε κάτι τέτοιο χθες και ακόμα βράζω.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...