Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εσεις που το εχετε παρει το κινητο πειτε λιγα πραγματα για την καμερα.Aν εχει ois και γενικα αν βγαζει καλες φωτο και με ποια κινητα θα την συγκρινατε οπως meizu xiaomi αν μπορειτε.Ευχαριστω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι αξιζει.....

Κανενα προβλημα,gps ανωτερο, σεταρισμα χρωματων ανωτερο, lockscreen notifications, και μπαταρια βραχος.

 

Για μενα βαλτε τη!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα πολλά θέματα έχετε με την 6s και έχετε άγει την 7s σε SOS ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πωπω 12 μερες? Ελπιζω να μην γινει το ιδιο και σε μενα γιατι υποτιθεται πως εγινε shipped 22/10 αρα θα φτασει την αλλη βδομαδα κ αν:D

Eχει προσπαθήσει κάποιος να δώσει internet σε κάποια άλλη συσκευή με ενεργοποίηση του hotspot? Σε μένα με την 5s δεν δουλεύει:blink:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για α περάσω την 7ς (Είμαι με την 5ς) κάνω κατευθείαν install από τη recovery ή πρέπει πρώτα να κάνω wipe;

Τελικα βρε παιδια πως περναμε την 7s? Μπορει καποιος να απαντησει με βεβαιοτητα τα βηματα και απο που την κατεβαζουμε? ειναι καλυτερη σε μπαταρια απο την 6s? την βαζουμε κατευθειαν στο φακελο phone storage σε μορφη zip και μετα τι? μπαινουμε στην recovery και απο κει κανουμε σκετο Install χωρις να τσεκαρουμε τιποτα?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρε παιδια πως περναμε την 7s? Μπορει καποιος να απαντησει με βεβαιοτητα τα βηματα και απο που την κατεβαζουμε? ειναι καλυτερη σε μπαταρια απο την 6s? την βαζουμε κατευθειαν στο φακελο phone storage σε μορφη zip και μετα τι? μπαινουμε στην recovery και απο κει κανουμε σκετο Install χωρις να τσεκαρουμε τιποτα?

 

Ναι σε ότι ρωτάς . Είναι καλύτερη , την κατεβάζεις από εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock.html , την βάζεις όπως είναι στο phone storage και από recovery κατευθείαν install . Αν θέλεις πρίν το install κάνε και ένα backup για παν ενδεχόμενο .

Link to comment
Share on other sites

Εχει κ 2 αλλα ζιπ αυτα πως τα περναμε?καλο θα ηταν ενας που γνωριζει να εφτιαχνε εναν οδηγο απλο για τους ασχετους,και μην αρχισετε αν δεν ηξερες να μην το επαιρνες
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ναι σε ότι ρωτάς . Είναι καλύτερη , την κατεβάζεις από εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock.html , την βάζεις όπως είναι στο phone storage και από recovery κατευθείαν install . Αν θέλεις πρίν το install κάνε και ένα backup για παν ενδεχόμενο .

 

 

:thanks: ωραιος!!!:D

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γυρισα σπιτι και με περιμενε το κινητο. Ολα καλα μεχρι που το ανοιξα και ειδα οτι ολα ειναι στα κινεζικα παρολο που της ειχε ζητηθει να ειναι στα ελληνικα.

Μπορουμε να κανουμε κατι?

 

edit: πηγα στα τυφλα και το βρηκα. Αν μπορεσει καποιος να μας πει πως βαζουμε την 7ς σε εμας δεν εχουμε επιχειρησει ποτε recovery,φλασαρισμα κλπ, θα ηταν ευπροσδεκτος

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γυρισα σπιτι και με περιμενε το κινητο. Ολα καλα μεχρι που το ανοιξα και ειδα οτι ολα ειναι στα κινεζικα παρολο που της ειχε ζητηθει να ειναι στα ελληνικα.

Μπορουμε να κανουμε κατι?

 

edit: πηγα στα τυφλα και το βρηκα. Αν μπορεσει καποιος να μας πει πως βαζουμε την 7ς σε εμας δεν εχουμε επιχειρησει ποτε recovery,φλασαρισμα κλπ, θα ηταν ευπροσδεκτος

 

Είσαι root ; ( Έχεις εφαρμογή SuperSU ; ) Έχεις φάκελο TWRP στο κινητό ;( Ο pik μερικες σελίδες πιο πίσω εξηγεί πωσ να το γυρίσεις στα αγγλικά ).

Αν ναι , ένα ποστ από πάνω περιγράφω τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν μπορεί ένας moderator να κάνει sticky στο πρώτο post την διαδικασία root, πως περνάμε custom recovery κτλ και links που βρίσκουμε τις διαφορές rom για τους φίλους σου δεν ξέρουν ???

Προβλέπεται να γίνεται χαμός με το κινητό

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ο Αndroidiani που εχει φτιαξει τις ρομ στο φορουμ του απανταει και στην πιο αστεια ερωτηση,εδω οι αλλαζουν ρομ αλλα κανεις δεν εχει μπει στον κοπο να κανει εναν κατανοητο οδηγο ωστε να μπει στην αρχη,τι θα βαλουν οι μοντ εκει?κοματια απο εδω κ απο εκει? Μια ερωτηση εκανα για τα 2 ζιπ που ειναι μαζι με την ρομ.....αν δειτε απαντηση γραψτε μου,μαλλον θα απαντησουν δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να απανταμε.sad
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Κατοχος και εγω του κινητου ( πολυ ευχαριστημενος), προσπαθω να μπω στο recovery mode αλλα ενω η οθονη γραφει αρχικα recovery mode, μετα μενει κενη και επειτα το τηλεφωνο επανεκκινει μονο του σε κανονικο mode. Μου εχει ερθει με φορεμενη την 5s του Ιταλου. Τι αλλο να δοκιμασω για να μπω recovery? Εχει συμβει σε καποιον αλλό?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το κινητό!!!! :D Με εγκατεστημένη την 5s. Έψαξα για τον φάκελο TWRP στο phone storage αλλά δεν τον βρήκα, πρέπει να εγκαταστήσω την TWRP recovery μόνος μου τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Κατοχος και εγω του κινητου ( πολυ ευχαριστημενος), προσπαθω να μπω στο recovery mode αλλα ενω η οθονη γραφει αρχικα recovery mode, μετα μενει κενη και επειτα το τηλεφωνο επανεκκινει μονο του σε κανονικο mode. Μου εχει ερθει με φορεμενη την 5s του Ιταλου. Τι αλλο να δοκιμασω για να μπω recovery? Εχει συμβει σε καποιον αλλό?

 

Δοκίμασε με το mobileuncle που έχει στις εφαρμογες ο Ιταλός . Πάτα Into Recovery Mode και θα μπει σε recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Αndroidiani που εχει φτιαξει τις ρομ στο φορουμ του απανταει και στην πιο αστεια ερωτηση,εδω οι αλλαζουν ρομ αλλα κανεις δεν εχει μπει στον κοπο να κανει εναν κατανοητο οδηγο ωστε να μπει στην αρχη,τι θα βαλουν οι μοντ εκει?κοματια απο εδω κ απο εκει? Μια ερωτηση εκανα για τα 2 ζιπ που ειναι μαζι με την ρομ.....αν δειτε απαντηση γραψτε μου,μαλλον θα απαντησουν δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να απανταμε.sad

 

Για τα δύο zip που αναφέρεις και εγώ με google translate βρήκα τι κάνουν . Το πρώτο ανοιγοκλείνει το κινητό με διπλό tap στην οθόνη και το δευτερό κλείνει το κινητό αν κάνεις tap στην status bar . Τα περνάς αντιγράφωντας τα στο κινητο τα zip και τα κάνεις install απο το recovery .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το mobileuncle που έχει στις εφαρμογες ο Ιταλός . Πάτα Into Recovery Mode και θα μπει σε recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασα και ετσι αλλα αρνειται να συνεργαστει

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση,το ξερω τι ειναι το καθε ζιπ,ποτε ομως το κανουμε install?μαζι με την ρομ η μετα? Μια συνολικη εξηγηση απο την αρχη ως το τελος θα βοηθουσε πολλους
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το κινητό!!!! :D Με εγκατεστημένη την 5s. Έψαξα για τον φάκελο TWRP στο phone storage αλλά δεν τον βρήκα, πρέπει να εγκαταστήσω την TWRP recovery μόνος μου τώρα;

 

Δες εδώ http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε με το mobileuncle που έχει στις εφαρμογες ο Ιταλός . Πάτα Into Recovery Mode και θα μπει σε recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασα και ετσι αλλα αρνειται να συνεργαστει

 

Δες εδώ http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.needrom.com/download/letv-x600-twrpadb-driver-easy-way/

 

Ευχαριστω michsof για τν απάντηση.

Τελικά μπήκα στο recovery και βγήκα και μου δημιούργησε τον φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αndroidiani που εχει φτιαξει τις ρομ στο φορουμ του απανταει και στην πιο αστεια ερωτηση,εδω οι αλλαζουν ρομ αλλα κανεις δεν εχει μπει στον κοπο να κανει εναν κατανοητο οδηγο ωστε να μπει στην αρχη,τι θα βαλουν οι μοντ εκει?κοματια απο εδω κ απο εκει? Μια ερωτηση εκανα για τα 2 ζιπ που ειναι μαζι με την ρομ.....αν δειτε απαντηση γραψτε μου,μαλλον θα απαντησουν δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να απανταμε.sad

 

Διάβασε το ποστ #71 του φίλου geono.

Είσαι μάλλον καινούργιος στο forum.

Τα παιδιά εδώ κάνουν πολύ καλή δουλειά. Δεν είναι δούλοι ή υπάλληλοι του καθενός να απαντάνε στο πεντάλεπτο.

Να μην είσαι πικρόχολος φίλε μου. Λίγο καλή διάθεση θέλει :D

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...