Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...

 

κατα τα αλλα σημερα πρωτη μερα με την aosp απο το xda.

 

προσεξτε σχεδον 2 ωρες κλησεις και σχεδον 5 ωρες οθονη περισσοτερο σε wifi.

ολα ανοικτα εκτος απο BT.

 

Δημήτρη για πες δυο λογια πως σου φάνηκε σε σχεση με την 6s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα και γω σήμερα. Μου ήρθε απο Vickmall με την 5s. Να την αφήσω ? Έχει καποιο θεμα / πρόβλημα ? Καλη μου φαίνεται. Γιατί αλλάξατε σε 6s και 7s ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη για πες δυο λογια πως σου φάνηκε σε σχεση με την 6s

 

η BB72 εχει την ιδια ταχυτητα αλλα ελαχιστα καλυτερη μπαταρια ,σημα,gps και wifi.

 

καλη rom και η aosp ομως,με αυτες τις μικροδιαφορες.

Δεν λειτουργει το mute button και οι υπερυθρες αλλα αυτο το γνωριζα.

 

Θα την κρατησω μεχρι να βγει η 7s

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ καινούριος στο φόρουμ καινούριο τηλ...απο vickmall με τη Ρομ του ιταλού,έβαλα την αγγλική recovery, αλλά rom δεν πείραξα,περιμένω την 7s να τη δουλέψουν λίγο οι ειδικοί..κάποια βοήθεια όσον αφορα τις επαφές, δεν μου επιτρέπει να επιλεξω πεδίο (μου έχει μονο σαν επιλογή local, ουτε sim,ουτε gmail)στο οποίο θέλω να αποθήκευση την επαφη ..φτάνει η rom?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ καινούριος στο φόρουμ καινούριο τηλ...απο vickmall με τη Ρομ του ιταλού,έβαλα την αγγλική recovery, αλλά rom δεν πείραξα,περιμένω την 7s να τη δουλέψουν λίγο οι ειδικοί..κάποια βοήθεια όσον αφορα τις επαφές, δεν μου επιτρέπει να επιλεξω πεδίο (μου έχει μονο σαν επιλογή local, ουτε sim,ουτε gmail)στο οποίο θέλω να αποθήκευση την επαφη ..φτάνει η rom?ευχαριστω

 

Αν πατήσεις πανω στο local σου δίνει και gmail επιλογή

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία μπήκε σήμερα για το λευκό 16αρι από vickmall

Θα μεταβω από meizu mx5

 

 

Με το καλό να το παραλάβεις φιλέ μου. Καλώς ήρθες στο club ;)

Edited by komp7

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

για οσους το πηραν σαν εμενα απο vickmall ενδεχεται το κινητο να εχει recovery στα κινεζικα ,οποτε και δεν μπορουμε να την χρησιμοποιησουμε αν θελουμε να φλασαρουμε άλλη ρομ.

 

υπαρχει ομως τροπος να μετατρεψουμε την κινεζικη recovery σε αγγλικη και μαλιστα με ενα ομορφο theme.

 

1.βεβαιωνομαστε οτι το κινητο ειναι rooted ,οποτε εχει την εφαρμογη superuser και ενεργοποιουμε το debug mode στο κινητο.

 

2.για να μην μπλεξουμε καθολου με την κινεζικη twrp,απλα κοιταζουμε αν υπαρχει ηδη στο κινητο μας φακελος TWRP.Αυτο μπορουμε να το κανουμε ή απλα ενωνοντας το με το Pc/Mac ή με τον ενσωματομενο file manager αν πατησουμε πανω στο phone storage.

 

3.μεσα στον φακελο TWRP θα φτιαξουμε εναν νεο φακελο με το ονομα ᾽᾽theme'' με μικρα γραμματα και εννοειται χωρις ᾽᾽ ᾽᾽.

 

4.κατεβαστε απο εδω

το αρχειο ui.zip και οπως ειναι χωρις να το ανοιξετε βαλτε το μεσα στην καρτελα ''theme'' που φτιαξαμε στο βημα 3.

 

5.κλεινουμε το κινητο και κανουμε επανεκκινηση με πατημενα volume up+power μεχρι να δουμε το σημα LeTV και αφηνουμε ελευθερα.

 

αυτο ηταν εχουμε στο κινητο μας recovery στα αγγλικα και με ενα ομορφο theme.

 

 

 

Βοήθεια λίγο pik σε μένα τον άσχετο :O Πες μου αναλυτικά ένα ένα βήμα και που βρίσκεται το καθένα γιατί δεν βρίσκω τπτ, πως πάμε debug mode? δεν βρίσκω φάκελο TWRP κ.λ.π.

Edited by komp7

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

η BB72 εχει την ιδια ταχυτητα αλλα ελαχιστα καλυτερη μπαταρια ,σημα,gps και wifi.

 

καλη rom και η aosp ομως,με αυτες τις μικροδιαφορες.

Δεν λειτουργει το mute button και οι υπερυθρες αλλα αυτο το γνωριζα.

 

Θα την κρατησω μεχρι να βγει η 7s

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια λίγο pik σε μένα τον άσχετο :O Πες μου αναλυτικά ένα ένα βήμα και που βρίσκεται το καθένα γιατί δεν βρίσκω τπτ, πως πάμε debug mode? δεν βρίσκω φάκελο TWRP κ.λ.π.

 

Όλα ok τα κατάφερα...

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις απο τους κατοχους αν το κινητο εχει ois στην καμερα του ?

 

Φιλέ δεν ξέρω τι έχει ή κάμερα του αλλά εχω πάθει πλάκα με την ομαλότητα του βίντεο. Σαν τα Samsung τραβάει ρε παιδιά.ούτε σπάσιμο ούτε τίποτα. Σε κανένα μέχρι τώρα κινητό και όχι μόνο κινεζικό δεν έχω δει τέτοιο βιντεο.

Επίσης μπορεί κάποιος να μου απαντήσει για το ποια ή διάφορα της 5s που έχω τώρα με την 6s; Αξίζει να την περάσω;; Και πως μπορώ να έχω το notification drawer με σύρσιμο προς τα κάτω;; Γιατί τώρα το έχω με το αριστερό κουμπί και είναι άβολο.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα παιδια απο αγορά από vickmal

Τουμπανο το κινητο, πολύ καλή συσκευασία και γρήγορη αποστολή.

Ειναι ρουταρισμένο με την ΒΒ72 και ειχε μέσα μια μεμβράνη, μια σκληρή διάφανη θήκη, μια διάφανη θήκη σιλικόνης και ένα tempered glass.

Το μόνο άσχημο μέχρι στιγμής είναι ότι το tempered glass δεν εφάρμοζε ακριβώς στις δύο άκρες καθώς ήταν λίγο πιο στενό από το κινητό και συνεπώς εξεχει κάποια χιλιοστά, τα οποία φαίνονται όμως.

Anyway, δώρο ήταν οποτε δεν πειράζει.

Με antutu που ετρεξα, ήταν στις 49Κ+, κοντά στα 50K χωρίς ποτέ όμως να τα ξεπεράσει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα παιδια απο αγορά από vickmal

Τουμπανο το κινητο, πολύ καλή συσκευασία και γρήγορη αποστολή.

Ειναι ρουταρισμένο με την ΒΒ72 και ειχε μέσα μια μεμβράνη, μια σκληρή διάφανη θήκη, μια διάφανη θήκη σιλικόνης και ένα tempered glass.

Το μόνο άσχημο μέχρι στιγμής είναι ότι το tempered glass δεν εφάρμοζε ακριβώς στις δύο άκρες καθώς ήταν λίγο πιο στενό από το κινητό και συνεπώς εξεχει κάποια χιλιοστά, τα οποία φαίνονται όμως.

Anyway, δώρο ήταν οποτε δεν πειράζει.

Με antutu που ετρεξα, ήταν στις 49Κ+, κοντά στα 50K χωρίς ποτέ όμως να τα ξεπεράσει.

 

Σβήσε ότι τρέχει στο background και θα δεις πάνω από 50000

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με antutu που ετρεξα, ήταν στις 49Κ+, κοντά στα 50K χωρίς ποτέ όμως να τα ξεπεράσει.

 

Σβήσε το antutu και να χαρείς το κινητό :))

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής...το κινητό μας σε διαστάσεις με ποιο άλλο είναι ίδιο? Σκέφτηκα αν είναι ίδιο σε διαστάσεις με κάποιο άλλο κινητό να πάρω μια θήκη που να του ταιριάζει τύπου flip ή putc. Ή ακόμη ίσως και κάποιο tempered glass. Κι αυτό γιατί δεν μπορώ από εδώ να βρω τίποτα και επειδή προς το παρών δεν μπορώ να αγοράσω από κίνα.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

μερικες συντομες πρωτες εντυπωσεις και απο μενα.

 

+ ταχυτητα, δεν κολαει πουθενα, αφθονη μνημη

+ εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης

+ τιποτα καλυτερο στα 200€ (32GB)

 

- μετρια σε χρωματα οθονη για τα γουστα μου, κιτρινιζει αισθητα σε σχεση με το G2 που εχω. Φτιαχνει καπως με τις ρυθμισεις της asop. Επισης τα χρωματα της ειναι λιγο "ξεπλυμενα".

- μετριο wifi σε ισχυ

- το γυαλι της οθονης ειναι εκτεθειμενο, αν σου πεσει εστω και απο μικρο υψος θα σπασει σιγουρα.

 

για την μπαταρια δεν μπορω να πω ακομη, δοκιμαζω διαφορα.

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

μερικες συντομες πρωτες εντυπωσεις και απο μενα.

- μετρια σε χρωματα οθονη για τα γουστα μου, κιτρινιζει αισθητα σε σχεση με το G2 που εχω. Φτιαχνει καπως με τις ρυθμισεις της asop. Επισης τα χρωματα της ειναι λιγο "ξεπλυμενα".

- μετριο wifi σε ισχυ

- το γυαλι της οθονης ειναι εκτεθειμενο, αν σου πεσει εστω και απο μικρο υψος θα σπασει σιγουρα.

 

για την μπαταρια δεν μπορω να πω ακομη, δοκιμαζω διαφορα.

 

Δεν υποτιθεται οτι ρυθμιζει η "θερμοκρασια" των χρωματων ????? Καπου διαβασα οτι εχει επιλογη για πιο "ψυχρα" χρωματα που δεν φαινεται τοσο κιτρινο

Το wifi εχεις προβλημα μετα την εγκατασταση της rom που υποτιθεται λυνει το προβλημα ??

Εφυγε και απο εμενα παραγγελια για ενα γκρι 32αρι.

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

 

- μετρια σε χρωματα οθονη για τα γουστα μου, κιτρινιζει αισθητα σε σχεση με το G2 που εχω. Φτιαχνει καπως με τις ρυθμισεις της asop. Επισης τα χρωματα της ειναι λιγο "ξεπλυμενα".

 

 

Ρυθμίσεις > Προβολή > Color mode . Έχει τέσσερα στυλ για να διαλέξεις. Προσωπικά χρησιμοποιώ το LeTV.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποτιθεται οτι ρυθμιζει η "θερμοκρασια" των χρωματων ????? Καπου διαβασα οτι εχει επιλογη για πιο "ψυχρα" χρωματα που δεν φαινεται τοσο κιτρινο

Το wifi εχεις προβλημα μετα την εγκατασταση της rom που υποτιθεται λυνει το προβλημα ??

Εφυγε και απο εμενα παραγγελια για ενα γκρι 32αρι.

 

ναι ρυθμιζονται απο εκει, αλλα παραμενει αρκετα κιτρινη (για τα γουστα μου παντα).

 

εχω την εκδοση 6s, το wifi ειναι αδυναμο.

με την aosp ειναι σαφως καλυτερο το wifi. Aρα ειναι θεμα software.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ καινούριος στο φόρουμ καινούριο τηλ...απο vickmall με τη Ρομ του ιταλού,έβαλα την αγγλική recovery, αλλά rom δεν πείραξα,περιμένω την 7s να τη δουλέψουν λίγο οι ειδικοί..κάποια βοήθεια όσον αφορα τις επαφές, δεν μου επιτρέπει να επιλεξω πεδίο (μου έχει μονο σαν επιλογή local, ουτε sim,ουτε gmail)στο οποίο θέλω να αποθήκευση την επαφη ..φτάνει η rom?ευχαριστω

 

Καλημέρα, ζήτησες να σου περάσουν την rom Italian 6s απευθείας,ή έτσι κι αλλιώς αυτήν βάζουν??! Είχα μείνει ότι βάζουν την 5s! Ρωτάω γιατί το έχω παραγγείλει με υπό σημείωση να περάσουν την Italian Rom, ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω στο δικό μου κιτρινισμενη οθόνη. Έχω την 5s από vickmall και δεν έχω κανένα θέμα με το WiFi. Και δεν έχω ξεπλυμενα χρώματα με την ρύθμιση letv ή vivid. Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...