Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο μαυρο γκρι φαινονται indoors.

Outdoors δυσκολα εκτος αν εχει συννεφια.

ειναι μπλε χρωματος.

http://imgur.com/a/8bsNH

 

 

με την 6s βγαινει :lol:

 

Δηλ στο ασπρο χρωμα δεν φαίνονται ?? Μη μου λες τετοια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ερχεται με την 5s αλλα μπορεις να βαλεις την 6s μολις κανεις την recovery αγγλικη.

υπαρχει και original fw αλλα αν το βαλεις ειναι γεματο κινεζικα,δεν εχει ελληνικα και περναει απο την αρχη stock recovery.Για μενα ακομα δεν αξιζει.

Καμερα καλη σαν του oneplus 1 ειναι,λιγο καλυτερη το βραδυ.

Αρνητικο δεν του βρισκω σε αυτην την τιμη,λιγο υπομονη μονο αρχικα να το φτιαξεις στα μετρα σου.

Μαγαζι οι περισσοτεροι το πηραμε απο vickmall

Υπαρχει και σε μαυρο χρωμα,εχω ποσταρει φωτο πριν

ερχεται με original θηκη μεσα στην συσκευασια

Εχει gorilla glass αλλα συνιστω ανεπιφυλακτα tempered γιατι το γυαλι εξεχει του πλαισιου και ειναι εκθετο.

 

H καμερα είναι καλύτερη απο Lenovo Κ3 note / meizu m1 note?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητο με την 6s παει σφαιρα! Ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον συμφορίτη pik. για την πολύτιμη βοηθειά του και την απέραντη υπομονή του!!! Να σαι καλά φίλε μου pik. που μας ξεστράβωσες εμάς τους πανάσχετους. Παιδιά το κινητό για τα λεφτά του δεν είναι απλά τέλειο αλλά είναι σούπερ!!!! :D:D
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

το κινητο με την 6s παει σφαιρα! Ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον συμφορίτη pik. για την πολύτιμη βοηθειά του και την απέραντη υπομονή του!!! Να σαι καλά φίλε μου pik. που μας ξεστράβωσες εμάς τους πανάσχετους. Παιδιά το κινητό για τα λεφτά του δεν είναι απλά τέλειο αλλά είναι σούπερ!!!! :D:D

 

το καλο ηταν οτι ειχε ηδη την twrp μεσα απο το κινεζικο μαγαζι.

Φαντασου να μην την ειχε και να επρεπε να την βαλουμε :lol:

 

καλη απολαυση στο κινητο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το καλο ηταν οτι ειχε ηδη την twrp μεσα απο το κινεζικο μαγαζι.

Φαντασου να μην την ειχε και να επρεπε να την βαλουμε :lol:

 

καλη απολαυση στο κινητο.

 

Ενσωματωμένο TWRP από το κατάστημα αγοράς; Πολύ προχωρημένοι... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλ στο ασπρο χρωμα δεν φαίνονται ?? Μη μου λες τετοια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

H καμερα είναι καλύτερη απο Lenovo Κ3 note / meizu m1 note?

 

Μπορείς φίλε pik να απαντήσεις αν ξερεις?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα την πρωτη φόρτιση και με 1 ωρα και 20 λεπτα οθόνη χωρίς ιδιαίτερη χρήση είμαι στο 60 τις εκατό δεν το βλέπω καλά το θέμα μπαταρία.. Επίσης πως θα βγάλω την ταχύτητα του wifi απο τη statusbar?
Link to comment
Share on other sites

βγαζει κανεις συμπερασμα απο αυτο?

 

http://i61.tinypic.com/osriog.png

 

τα ΕΛΤΑ, δειχνουν οτι ειναι ακομη Σινγκαπουρη.

 

τι ισχυει? :lol:

και κυριως, ποτε θα το παρω στα χερια μου?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

βγαζει κανεις συμπερασμα απο αυτο?

 

http://i61.tinypic.com/osriog.png

 

τα ΕΛΤΑ, δειχνουν οτι ειναι ακομη Σινγκαπουρη.

 

τι ισχυει? :lol:

και κυριως, ποτε θα το παρω στα χερια μου?

 

ειναι αθηνα περιμενεις να ανοιξει ο σακος υπομονη καμια βδομαδα:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι αθηνα περιμενεις να ανοιξει ο σακος υπομονη καμια βδομαδα:)

 

Θέλει αρκετή υπομονή! Το δικό μου είναι σε αυτή την κατάσταση από 12/10 και ακόμη τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

ποσα λουκετα εχει αυτος ο σακος βρε παιδια και θελουν 10 μερες να τον ανοιξουν? :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει λινκ πιο πριν.

κατεβαζεις την ρομ απο εδω.

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod-11.html#post7109134

 

μετα πηγαινεις στην recovery που στην προηγουμενη σελιδα εχω πει πως την μετατρεπουμε στα αγγλικα.

μετα >recovery TWRP (wipe advanced --> cache/data/dalvik/system)

install zip

κατα την εγκατασταση θα μας πει κατι για το mounting system. Ολα φυσιολογικα κανενα προβλημα

 

ειναι σταθερη και εχει καλη διαχειρηση της μπαταριας.

Μηπως μπορεις να το αναλυσεις για μας τους αδαής. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Μηπως μπορεις να το αναλυσεις για μας τους αδαής. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Tα καταφερα τελικα δεν ηταν δυσκολο. Tα zip αρχεια τα διαγραφουμε "S1_x600-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.0.006S.zip"

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερα τελικα δεν ηταν δυσκολο. Tα zip αρχεια τα διαγραφουμε "S1_x600-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.0.006S.zip"

 

εγινε φιλε μου!

 

πως σου φαινεται;

σορυ τωρα μπηκα ολη μερα στην δουλεια.

 

εγω εχω παρατηρησει οτι σχεδον εχω ιδια καταναλωση σε wifi και 3g.

5 ωρες SOT σε wifi και 4.30 σε 3g.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικο τηλεφωνο το καλυτερο που εχω πίασει στα χερια μου.

Ειμαι ακομη στο σταδιο προσαρμογης, η μετάβαση απο windows phone σε ανδροιτ θελει τον χρόνο της. Τα zip αρχεια να τα διαγράψω?

Link to comment
Share on other sites

βγαζει κανεις συμπερασμα απο αυτο?

 

http://i61.tinypic.com/osriog.png

 

τα ΕΛΤΑ, δειχνουν οτι ειναι ακομη Σινγκαπουρη.

 

τι ισχυει? :lol:

και κυριως, ποτε θα το παρω στα χερια μου?[

 

 

 

Μαζί θα παραλάβουμε, τα ίδια γράφει και σε μένα. Μην το περιμένεις πρι τις 2 Νοε

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικο τηλεφωνο το καλυτερο που εχω πίασει στα χερια μου.

Ειμαι ακομη στο σταδιο προσαρμογης, η μετάβαση απο windows phone σε ανδροιτ θελει τον χρόνο της. Τα zip αρχεια να τα διαγράψω?

 

αν εννοεις οι ρομς μεσα στον φακελο του κινητου,ναι δεν εχει θεμα.

εννοω αν εννοεις αυτα που φλασαρησες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν λειτουργεί σωστά ως hotspot; Συνδέομαι κανονικά αλλά δεν έχω internet. Έχω σιμ1 Vodafone me data ανοιχτά και σιμ2 cosmote φωνή. Έχετε το ίδιο πρόβλημα; Έιμαι σε 5.0.005S BB72.
Link to comment
Share on other sites

Με 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνης είμαι στο 24% στην πρώτη φόρτιση.. Λίγα δεδομένα και wifi και όχι τρελή χρήση δε νομίζω πως είναι καλό..5s έχω τι λέτε παιδιά. ; Επίσης πως θα βγάλω την ταχύτητα του wifi και των δεδομένων απο την status bar ξαναρώτησα για πείτε
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος από τους κατόχους να απαντήσει αν η συσκευή έχει fm radio ή όχι;

 

Δεν έχει FM Radio, έχει ειπωθεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς κανά tempered glass που δεν το χρειάζεται? Έκανα βλακεία και δεν παραγγειλα και ή μεμβράνη που στείλανε δεν είναι τόσο καλή. Οποίος έχει και μένει Αθήνα ας στείλει π.μ.

Θήκη κλειστού τύπου flp cover που θα βρω? Αυτή που έχει δεν το προστατεύει το κινητό εντελώς. Πάντως από μπαταρία είναι οκ αλλά όχι όπως το g2 που είχα. Βέβαια έχει φάει λιώσιμο αλλά μόλις μπεις wifi φεύγει αρκετά. Με κλειστό wifi δουλεύει καλά. Δεν έχει καθόλου μα καθόλου κολλήματα και τρέχει απροβληματιστα. Πολύ αξιοπρεπής συσκευή.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνης είμαι στο 24% στην πρώτη φόρτιση.. Λίγα δεδομένα και wifi και όχι τρελή χρήση δε νομίζω πως είναι καλό..5s έχω τι λέτε παιδιά. ; Επίσης πως θα βγάλω την ταχύτητα του wifi και των δεδομένων απο την status bar ξαναρώτησα για πείτε

 

Ναι τρώει μπαταρία το wifi. Νομίζω με την 5s δεν φεύγει ή ταχύτητα από την μπάρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν εννοεις οι ρομς μεσα στον φακελο του κινητου,ναι δεν εχει θεμα.

εννοω αν εννοεις αυτα που φλασαρησες.

 

Δηλαδή να σβησουμε τις ρομς (φακελοι ζιπ) από τον φάκελο phone storage του κινητου?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς κανά tempered glass που δεν το χρειάζεται? Έκανα βλακεία και δεν παραγγειλα και ή μεμβράνη που στείλανε δεν είναι τόσο καλή. Οποίος έχει και μένει Αθήνα ας στείλει π.μ.

Θήκη κλειστού τύπου flp cover που θα βρω? Αυτή που έχει δεν το προστατεύει το κινητό εντελώς. Πάντως από μπαταρία είναι οκ αλλά όχι όπως το g2 που είχα. Βέβαια έχει φάει λιώσιμο αλλά μόλις μπεις wifi φεύγει αρκετά. Με κλειστό wifi δουλεύει καλά. Δεν έχει καθόλου μα καθόλου κολλήματα και τρέχει απροβληματιστα. Πολύ αξιοπρεπής συσκευή.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι τρώει μπαταρία το wifi. Νομίζω με την 5s δεν φεύγει ή ταχύτητα από την μπάρα.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή να σβησουμε τις ρομς (φακελοι ζιπ) από τον φάκελο phone storage του κινητου?

http://www.honorbuy.com/365-original-ultra-thin-holder-leather-case-for-letv-le-one.html

http://www.honorbuy.com/321-high-quality-smart-case-for-letv-le-one.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστώ φίλε μου είναι πολύ όμορφες ειδικά η δεύτερη αλλά τα χρειάζομαι άμεσα . Αν παραγγειλω απ έξω θα περιμένω αρκετά. Από δω παίζει τίποτα?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου είναι πολύ όμορφες ειδικά η δεύτερη αλλά τα χρειάζομαι άμεσα . Αν παραγγειλω απ έξω θα περιμένω αρκετά. Από δω παίζει τίποτα?

Απο εδω δύσκολα το βλεπω ,μονο κανα παλικάρι αν εχει δεύτερη και μπορεί να σε εξυπηρετήσει , αλλιώς η μια απ της δυο σου έδειξα την έχει στο ευρωπαϊκό τους κατάστημα, χρεώνει αρκετα μεταφορικά ομως θα την εχεις σε 3 εργάσιμες σπιτι σου , έχε το σαν δεύτερη λύση αν δεν βρεις κατι άμεσα απο εδω.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...