Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασε τη απ το τηλ απο εδω

 

http://www.letv.re/topic/582-rom-by-bb72-011s-based-aroma-installer/

http://www.letv.re/applications/core/interface/file/attachment.php?id=1689

 

και twrp 3.0.2.0 εδω

Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δεν καταλαβαινω γι αυτο θα ξαναρωτησω. Αυτα πως θα τα περασω στο κινητο απο τη στιγμη που δεν αναγνωριζεται?:O

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο Internet απ το τηλ και τα κατεβαζεις στον αποθηκευτικό χώρο του τηλ και τα δυο και μετα μπαινεις σε twrp πατωντας τα πληκτρα πανω και power και φλασαρεις τη ρομ που κατεβασες και το 3.0.2.0 και εισαι κομπλε. λειτουργει το τηλ ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο Internet απ το τηλ και τα κατεβαζεις στον αποθηκευτικό χώρο του τηλ και τα δυο και μετα μπαινεις σε twrp πατωντας τα πληκτρα πανω και power και φλασαρεις τη ρομ που κατεβασες και το 3.0.2.0 και εισαι κομπλε. λειτουργει το τηλ ετσι δεν ειναι?

 

οχι αυτο ειναι το προβλημα. ειναι κολλημενο στο αρχικο logo Letv

 

Μπορω να μπω σε twrp με volume up και power

 

Να παρω ενα στικακι usb-c να περασω τη rom εκει? θα το διαβασει? ειδα οτι εχει μια τετοια επιλογη μες στο twrp

Link to comment
Share on other sites

ααα μαλιστα ναι γινεται

 

ok σ ευχαριστω πολυ . Θα το παρω και θα δοκιμασω και ενημερωνω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ok σ ευχαριστω πολυ . Θα το παρω και θα δοκιμασω και ενημερωνω:shifty:

 

οκ εδω γυρω γυρω θα ειμαι

Link to comment
Share on other sites

κατι επαθε το τηλ και κανει σαν τρελλο παταει μονο του οπου θελει και μαλον φταιει η μαιμουδοοθονη που του εβαλα με 25 πριν κανα τριμηνο. το ελυσα να δω τι γινεται με το Digitizer και τωρα δεν παταει καθολου.. κανας αλλος ειχε θεμα με οθονη τιποτα? Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου πάτησε το κινητό αυτοκίνητο και έσπασε πολύ ελαφρά η οθόνη, για την ακρίβεια το digitizer. Αγόρασα από το vopmart ολόκληρη την οθόνη και μπορώ να πω ότι ήταν ίδια με τη γνήσια όπως λένε και αυτοί στο site τους. Όμως έγιναν δύο τραγικά λάθη. Πρώτο λάθος ήταν ότι το πήγα σε έναν μηχανικό ο οποίος δεν θεωρώ ότι μου το επισκευασε όπως έπρεπε, διότι η οθόνη αν την τραβουσες λίγο προς τα έξω ξεκολουσε και μπορουσες να δεις μέσα το κινητό. Μου είπε ότι δεν γίνεται καλύτερα να φτιαχτεί λόγο το ότι είναι έτσι η κατασκευή και πράσινα άλογα. Το δεύτερο λάθος που έκανα ήταν να φορτισω το κινητό με κινέζικο βασικά καρα κινέζικο φορτιστή. Στην αρχή μου έκανε κάτι τρελά όπως να πατάς κάτω γωνία και να πατάει να ανοίξουν όλες οι εφαρμογές γενικά έκανε κάτι τρελά. Το αποτέλεσμα; μου έσπασε ξανά η οθόνη και φουσκωσε η μπαταρία.

 

Να ενημερώσω ότι το κινητό το έχω σε θήκη mofi που κλείνει μπροστά.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε ισχύει αυτό που είπε ο τεχνικός σχετικά με την οθόνη; δηλαδή ότι δεν γίνεται να είναι στην ίδια ευθεία που ήταν όπως πριν;

 

Και αν μπορείτε να μου στείλετε έστω pm κάποιον τεχνικό στην Αθήνα που να το κατέχει το άθλημα.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο δύο εβδομάδες απέκτησα και εγω το LeTV X600 Le1 3+32GB White. Είναι παρα πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της , αλλά δουλεύοντάς το διαπίστωσα και εγώ όπως διάβασα και απο άλλους εδώ μέσα, οτι βγαζει κάποια χαζά (οπως να κολλάνε και να μην ανοίγουν εφαρμογές, προβλήματα με launcher, κλπ...)

 

Το πιό συμαντικό σε εμένα γαι αρχή είναι το εξής: Ενω είμαι στις ρυθμίσεις τις συσκευείς εκει παρατηρώ πιο έντονα το φαινομενο, είναι οτι με το που αφήνω το τηλέφωνο να μπει σε sleep mode (δηλαδή με το που πέφτει η φωτηνότητα της οθόνης και προσπαθει να την ρυθμίσει) αρχίζει να βγαζει ένα τρέμουλο- αστάθια, σαν να υπαρχει διαφορα τάσης στο ''αισθητήρα προσαρμογής'' και να μήν μπορεί να σταθεροποιήση το φως).

Ξερει κανεις τι μπορει να είναι αυτο??? Και αν είχε κάποιος το ιδιο πρόβλημα τι έκανε και το διόρθωσε...

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου πάτησε το κινητό αυτοκίνητο και έσπασε πολύ ελαφρά η οθόνη, για την ακρίβεια το digitizer. Αγόρασα από το vopmart ολόκληρη την οθόνη και μπορώ να πω ότι ήταν ίδια με τη γνήσια όπως λένε και αυτοί στο site τους. Όμως έγιναν δύο τραγικά λάθη. Πρώτο λάθος ήταν ότι το πήγα σε έναν μηχανικό ο οποίος δεν θεωρώ ότι μου το επισκευασε όπως έπρεπε, διότι η οθόνη αν την τραβουσες λίγο προς τα έξω ξεκολουσε και μπορουσες να δεις μέσα το κινητό. Μου είπε ότι δεν γίνεται καλύτερα να φτιαχτεί λόγο το ότι είναι έτσι η κατασκευή και πράσινα άλογα. Το δεύτερο λάθος που έκανα ήταν να φορτισευθεία κινητό με κινέζικο βασικά καρα κινέζικο φορτιστή. Στην αρχή μου έκανε κάτι τρελά όπως να πατάς κάτω γωνία και να πατάει να ανοίξουν όλες οι εφαρμογές γενικά έκανε κάτι τρελά. Το αποτέλεσμα; μου έσπασε ξανά η οθόνη και φουσκωσε η μπαταρία.

 

Να ενημερώσω ότι το κινητό το έχω σε θήκη mofi που κλείνει μπροστά.

 

Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε ισχύει αυτό που είπε ο τεχνικός σχετικά με την οθόνη; δηλαδή ότι δεν γίνεται να είναι στην ίδια ευθεία που ήταν όπως πριν;

 

Και αν μπορείτε να μου στείλετε έστω pm κάποιον τεχνικό στην Αθήνα που να το κατέχει το άθλημα.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

το οτι στο πατησε αυτοκινητο και εσπασε μονο η οθονη είναι θαύμα. επειτα θα ηθελα αν μπορουσες να παρατηρήσεις τις οθονες στον ηλιο σβηστες την οριτζιναλ και την αλλη που πήρες και να μου πεις αν βλεπεις μεσα καποια τετραγωνακια σε αυτη που πηρες σαν φωτοβολταϊκά μικρα ας πούμε και η οριτζιναλ αν ειναι τελειως μαυρη επειδή έχω αλλάξει κανα 4αρι οθονες και να σου πω οτι για να πιασει καλα η οθονη εγω της εβαλα σιλικονη μαύρη μια λεπτη γραμμή γυρω γυρω και το αφησα μπρουμυτα με λιγο βαρος απανω για καμποσο και δεν ειχα αυτο το προβλημα να ξεκολλαει. δεν κατειχε ο μαστορας προφανως και οσο για το αν ειναι στην ευθεία πηγαινει μια χαρα. εγω την αλλαξα μονος συμφωνα με το βιντεο αυτα για κοιτα τις οθονες και πες μου σε παρακαλω γιατι πηρα και εγω απ το vopmart και εχω την εντυπωση οτι ειναι μαϊμού και απο οπου αλλου εχω παρει φαινεται εξαλλου και στα χρωμματα ειναι πιο ξεθωριασμενα.

Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

το οτι στο πατησε αυτοκινητο και εσπασε μονο η οθονη είναι θαύμα. επειτα θα ηθελα αν μπορουσες να παρατηρήσεις τις οθονες στον ηλιο σβηστες την οριτζιναλ και την αλλη που πήρες και να μου πεις αν βλεπεις μεσα καποια τετραγωνακια σε αυτη που πηρες σαν φωτοβολταϊκά μικρα ας πούμε και η οριτζιναλ αν ειναι τελειως μαυρη επειδή έχω αλλάξει κανα 4αρι οθονες και να σου πω οτι για να πιασει καλα η οθονη εγω της εβαλα σιλικονη μαύρη μια λεπτη γραμμή γυρω γυρω και το αφησα μπρουμυτα με λιγο βαρος απανω για καμποσο και δεν ειχα αυτο το προβλημα να ξεκολλαει. δεν κατειχε ο μαστορας προφανως και οσο για το αν ειναι στην ευθεία πηγαινει μια χαρα. εγω την αλλαξα μονος συμφωνα με το βιντεο αυτα για κοιτα τις οθονες και πες μου σε παρακαλω γιατι πηρα και εγω απ το vopmart και εχω την εντυπωση οτι ειναι μαϊμού και απο οπου αλλου εχω παρει φαινεται εξαλλου και στα χρωμματα ειναι πιο ξεθωριασμενα.

 

Το έκανα αυτό που μου είπες αλλά δείχνει μια χαρά. Εσένα σου έστειλαν την οθόνη μέσα στο ξύλινο κουτί? Όσο για τα χρώματα ναι στην αρχή ετσι όπως τα λες ήταν, λίγο ξεθωριασμένα και το λεύκο ήταν πολύ κίτρινο. Όμως μετά από λίγες ώρες χρήσεις τα χρώματα έστρωσαν. Και δεν το λέω γιατί το συνήθισα το λέω επειδή όταν την πρώτο άλλαξα την σύγκρινα με το Xiaomi του αδερφού μου και μετά από 1-2 μέρες έκανα ξανά δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό που μου είπες αλλά δείχνει μια χαρά. Εσένα σου έστειλαν την οθόνη μέσα στο ξύλινο κουτί? Όσο για τα χρώματα ναι στην αρχή ετσι όπως τα λες ήταν, λίγο ξεθωριασμένα και το λεύκο ήταν πολύ κίτρινο. Όμως μετά από λίγες ώρες χρήσεις τα χρώματα έστρωσαν. Και δεν το λέω γιατί το συνήθισα το λέω επειδή όταν την πρώτο άλλαξα την σύγκρινα με το Xiaomi του αδερφού μου και μετά από 1-2 μέρες έκανα ξανά δοκιμή.

 

μπα οχι σε ξυλινη σε ζελοφαν μονο ηταν και σε χαρτινο κουτι. βεβαια πανε και 4 μηνες μπορει να αλλαξαν και να πουλανε καλές γιατι αυτο με τα τετραγωνακια το εχουν και οι 4 που εχω παρει απο διαφορετικα σαιτ. εντωμεταξθ αλλοι τις πουλάνε με 25€ λαι αλλοι με 80 και 60€ γι αυτο εχω μια υποψια.. η μια που πηρα δενειχε φωτιζομενα πληκτρα καθολου μιλαμε για τετοια μαιμου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις τιμές το είχα δει και εγώ αλλά λογικό είναι ο καθένας να την πουλάει όσο θέλει. Διάβαζα όμως σε ένα site ότι η οθόνες στα κινητά πάνε περίπου το 1/3 της αρχικής του αξίας. Επόμενως όταν πωλείται περίπου 100€ λογικό είναι με αυτή την λογική να παίζει γύρω στο +-30
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο δύο εβδομάδες απέκτησα και εγω το LeTV X600 Le1 3+32GB White. Είναι παρα πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της , αλλά δουλεύοντάς το διαπίστωσα και εγώ όπως διάβασα και απο άλλους εδώ μέσα, οτι βγαζει κάποια χαζά (οπως να κολλάνε και να μην ανοίγουν εφαρμογές, προβλήματα με launcher, κλπ...)

 

Το πιό συμαντικό σε εμένα γαι αρχή είναι το εξής: Ενω είμαι στις ρυθμίσεις τις συσκευείς εκει παρατηρώ πιο έντονα το φαινομενο, είναι οτι με το που αφήνω το τηλέφωνο να μπει σε sleep mode (δηλαδή με το που πέφτει η φωτηνότητα της οθόνης και προσπαθει να την ρυθμίσει) αρχίζει να βγαζει ένα τρέμουλο- αστάθια, σαν να υπαρχει διαφορα τάσης στο ''αισθητήρα προσαρμογής'' και να μήν μπορεί να σταθεροποιήση το φως).

Ξερει κανεις τι μπορει να είναι αυτο??? Και αν είχε κάποιος το ιδιο πρόβλημα τι έκανε και το διόρθωσε...

Ευχαριστω πολύ!

 

Κανενας τίποτα...!

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση

εχω εδω και καιρο βαλει την 11s και θελω να βαλω την 15s αλλα το pc δεν βλεπει το κινητο . Εχω windows 7 exv adb driver αλλα μονο φορτιζει και δεν το βλεπει σαν συσκευη ,καμμια ιδεα?

θελω να κανω back up τα αρχεια στον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όντως η συσκευή είναι πλέον αρκετά δημοφιλής και το θέμα έχει μεγαλώσει με πολλές σελίδες, θα προσπαθήσω (και με την βοήθεια προηγούμενων αναρτήσεων φίλων) να συγκεντρώσω ότι χρήσιμο υπάρχει, έναν μίνι-οδηγό.

 

Πριν ξεκινήσουμε οποιαδήποτε διαδικασία αναβάθμισης του κινητού, ακολουθούμε τις παρακάτω ενέργειες για να προετοιμάσουμε τον υπολογιστή και το κινητό μας.

 

-ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ROM-

 

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΕΓΧΟΥ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΥΠΟΓΡΑΦΩΝ (Win 8 & 10)

1)Στον υπολογιστή μας, πηγαίνουμε "Έναρξη"-> "Λειτουργία" -> -Με κρατημένο το πλήκτρο SHIFT κλικάρουμε "Επανεκκίνηση"

2)Με την επανεκκίνηση στις επιλογές που θα μας εμφανίσει πατάμε ‘’Αντιμετώπιση’’

3)Επιλέγουμε ‘’Επιλογές για Προχωρημένους’’

4)Επιλέγουμε ‘’Ρυθμίσεις Εκκίνησης’’

5)Επιλέγουμε "Επανεκκίνηση"

6)Αφού γίνει επανεκκίνηση,στο μενού επιλογών που θα μας εμφανίσει θα πατήσουμε το F7 για την ενεργοποίηση της επιλογής ‘’Απενεργοποίηση επιβολής υπογραφής των προγραμμάτων οδήγησης’’

7)Επανεκκίνηση

 

*ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΚΙΝΗΤΟΥ

 

1)Πηγαίνουμε "Ρυθμίσεις"

2)"Σχετικά με το τηλέφωνο"

3)"Κλικάρουμε" πάνω στο "Αριθμό έκδοσης" 7 φορές εως ότου μας εμφανίσει το μήνυμα "Τώρα είστε προγραμματιστής!"

4)Πηγαίνουμε πίσω και επιλέγουμε "Επιλογές για προγραμματιστές"

5)Τσεκάρουμε το "Εντοπισμός σφαλμάτων USB"

 

 

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ADBDRIVER ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ TWRP ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

 

1)Κατεβάζουμε το αρχείο TWRP LeTV x600 και εξάγουμε τα αρχεία και τους φακέλους σε έναν νεο φάκελο.

2)Συνδέουμε τη συσκευή μας με τον υπολογιστή με το καλώδιο

3)Στο παράθυρο που θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού μας ("Σύνδεση υπολογιστή μέσω USB") πρέπει να είναι τσεκαρισμένη η πρώτη επιλογή "Συσκευή πολυμέσων (ΜΤΡ)"(αν δεν εμφανιστεί αυτόματα θα βρίσκεται στην γραμμή ειδοποιήσεων)

4)Από τον φάκελο που εξάγαμε τα αρχεία, πατάμε δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής στο "Install_Recovery.exe"

5)Στο παράθυρο που θα ανοίξει με τις γραμμές εντολών κι αφού περιμένουμε λίγο (εμφανίζεται μπλε background) πατάμε ENTER και ακολουθούμε τα βήματα (1-2 ΕΝΤΕR ακόμα) μέχρι να μας εμφανίσει στο κινητό μας "ΕΝΤΕR fastboot".Πατάμε ακόμα μια φορά ΕΝΤΕR στον υπολογιστή,το πρόγραμμα κλείνει και το κινητό μας κάνει boot σε recovery mode.

7)Στην recovery mode πατάμε restart και power off και μετά ενεργοποιούμε το κινητό μας κανονικά.

 

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROOT ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

 

1)Kατεβάζουμε στον υπολογιστή μας το αρχείο SuperSU_2.49.zip

2)Συνδέουμε τη συσκευή με τον υπολογιστή και αντιγράφουμε το αρχείο .zip (SuperSU_2.49.zip) που κατεβάσαμε στον πρώτο φάκελο της συσκευής μας για εύκολη πρόσβαση(Ο υπολογιστής μου-> Le1->Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου)

3)Με την ολοκλήρωση της αντιγραφής,αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή και το απενεργοποιούμε.

4)Με απενεργοποιημένο το κινητό κρατάμε πατημένο το πάνω πλήκτρο ήχου (Volume Up) και κατόπιν πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης εως ότου μας εμφανίσει στην οθόνη "RECOVERY".

5)Πατάμε "Install".Μας εμφανίζει μια λίστα φακέλων και αρχείων της συσκευής. Θα πρέπει να είμαστε ή να μεταβούμε αν δεν είμαστε στον φάκελο "sdcard".

6)Βρίσκουμε κι επιλέγουμε το SuperSU_2.49.zip και κατόπιν σέρνουμε αργά προς τα δεξιά μέχρι την άκρη της οθόνης το δάκτυλό μας στον δρομέα swipe to install.Ξεκινά η εγκατάσταση και ολοκληρώνεται.

7)Πατάμε restart/reboot.Στο μενού εφαρμογών μας πρέπει να έχει προστεθεί το SuperSu.

 

 

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΑΣ ROM ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

*Πριν ξεκινήσουμε την εγκατάσταση, μεταφέρουμε όλα τα προσωπικά μας αρχεία από το κινητό στον υπολογιστή.

 

1)Κατεβάζουμε (από τα link που παραθέτω στο τέλος του ποστ)την ROM που θέλουμε να περάσουμε.

2)Συνδέουμε τη συσκευή με τον υπολογιστή και αντιγράφουμε το αρχείο .zip της καινούριας rom που κατεβάσαμε στον πρώτο φάκελο της συσκευής μας για εύκολη πρόσβαση (Ο υπολογιστής μου-> Le1->Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου)

3)Αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή και το απενεργοποιούμε.

4)Με απενεργοποιημένο το κινητό κρατάμε πατημένο το πάνω πλήκτρο ήχου (Volume Up) και κατόπιν πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης εως ότου μας εμφανίσει στην οθόνη "RECOVERY".

5α)Αν έχουμε κινέζικη rom πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε MONO: cache/data/dalvik/system.

Σέρνουμε αργά προς τα δεξιά μέχρι την άκρη της οθόνης το δάκτυλό μας στον δρομέα swipe to wipe.Ξεκινά ο καθαρισμός και ολοκληρώνεται.

β)Αν έχουμε ήδη προηγούμενη ίδια ROM αλλά άλλη έκδοση (π.χ. αν θέλουμε να πάμε από την 09s του Ιταλού στην 10s του Ιταλού)

πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε τουλάχιστον: cache/dalvik.Κάνουμε Swipe to wipe.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ INTERNAL STORAGE

6)Με την ολοκλήρωση πατάμε "Back" και πηγαίνουμε στο "Install"

7)Εντοπίζουμε το αρχείο .zip της rom που θέλουμε να κάνουμε εγκατάσταση και αμέσως κάνουμε swipe to install.

8)Ακολουθούμε τις οδηγίες μέχρι την ολοκλήρωση (πρέπει να είμαστε πολύ υπομονετικοί, ιδιαίτερα την πρώτη φορά η εγκατάσταση απαιτεί αρκετή ώρα-ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ-ΜΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ)

9)Μετά την ολοκλήρωση μπορούμε να πάμε πίσω,μετά "Wipe","Advanced wipe" και τσεκάρουμε ΜΟΝΟ dalvik και cache και κάνουμε swipe to wipe.

10)Πατάμε restart/reboot.

 

*Κατά την πρώτη εκκίνηση μιας νέας ROM το πιο πιθανό είναι να χρειαστεί αρκετή ώρα και στην αρχή να μας παρουσιαστούν μόνο 2 γλώσσες επιλογής (Κινέζικα και Αγγλικά). Επιλέγουμε προφανώς Αγγλικά και αργότερα μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά μέσα από τις ρυθμίσεις γλώσσας της συσκευής.

 

Χρήσιμα site:

1)Οι ROMS και τα MODs με τις διορθώσεις του Ιταλού: ΒΒ72 Roms

2)To ιταλικό forum για τις εκδόσεις του Ιταλού: [ROM] LeTV X600 (by BB72)

3)Διάφορες ROMs: NeedRom

4)Unofficial ομάδα υποστήριξης με ROMs, tools&tips: LeEco.re

5)Αρχείο SuperSu για φλασάρισμα: SuperSU_2.49.zip

6)Εφαρμογή Win PC για φλασάρισμα TWRP και εγκατάσταση adbdriver TWRP LeTV x600

7)Ξεχωριστός adbdriver Version 2 ADB Driver Installer (9.22 MB)

8)Επίσημες beta και stable ROMs της LeTV για το X600 LeMe -LeEco 1- EUI

9) Η "hardware" λύση για το θέμα με το wifi: WiFi Fix

10)Αρχεία για φλασάρισμα του Xposed: Xposed v80 SDK21 arm64

Παιδες κανα λινκ για να κατεβασω το supersu??????Εγινα μελος τελικα κ το κατεβασε

Edited by Johnrizas
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανα λινκ για να κατεβασω το supersu??????Εγινα μελος τελικα κ το κατεβασε

Ερωτηση μπορω να περασω απευθειας την 17ς?Λογικα να φανταστω πως μπορω...την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει....?Ποια ειναι η καλυτερη του 'ιταλου'?

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση

εχω εδω και καιρο βαλει την 11s και θελω να βαλω την 15s αλλα το pc δεν βλεπει το κινητο . Εχω windows 7 exv adb driver αλλα μονο φορτιζει και δεν το βλεπει σαν συσκευη ,καμμια ιδεα?

θελω να κανω back up τα αρχεια στον υπολογιστη

δεν μου βγαζει την επιλογη για συνδεση mtp

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει την επιλογη για συνδεση mtp

 

εχω το Χ620 με μια τελευταια αναβαθμιση στα windows δεν μου την εβγαζε και εμενα,πηγαινε στην διαχειριση συσκευων,καταργησε το κινητο και κανε εγκατασταση μεσω usb ξανα,υπηρχε ενα βιντεο που εδειχνε πως αλλα εχει γινει ιδιωτικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια! Έχω εγκαταστήσει την επίσημη 17s με twrp 3 χωρίς κανένα πρόβλημα. Χθες κατέβασε update την 18s OTA. Υπό κανονικές συνθήκες δε μπορεί να την εγκαταστήσει γιατι το τηλ. είναι root. Το βράδυ λοιπόν το έκλεισα χωρίς να έχει κάνει εγκατάσταση και από σημέρα το πρωί μου ανοίγει μόνο σε recovery mode.Δοκίμασα να κάνω επανεγκατάσταση αλλά πάλι σε recovery ανοίγει. Το ίδιο και όταν προσπάθησα να περάσω ενα backup της 12s που είχα κρατήσει...Καμιά ιδέα;

 

Επίσης μόλις είδα ότι 18s δεν υπάρχει...Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Το τηλ. ανοίγει μόνο σε recovery....

Edited by virus_79
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...