Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει .. παρολα αυτα μου φαινεται σε οποιον εχει πεσει εχει σπασει κατευθειαν και ειναι λιγο τρομακτικο , τη πρωτη φορα που θα μου πεσει θα πεθανω απ' το φοβο :p

 

Εμένα μου έχει πέσει αρκετές φορές παντως

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα ρε παιδια μου εχει πεσει 3 φορες και δεν εχει σπασει η οθονη.

Ειμαι πολυ τυχερός ή επειδη το εχω μόνιμα σε θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου εχει πεσει 2-3 φορες και εχω τη θηκη που μου εδωσαν με το κινητο και ενα tempered glass που πηρα απο δεν θυμαμαι που και δεν εχει παθει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καμιά ασημένια ειναι και οι δυο πορτοκαλί ας πουμε.. περνανε κατω απ τη μπαταρια, κοιτα μην εχεις τραυματισει καμια απ τις δυο ιδιαίτερα τη λεπτη
Link to comment
Share on other sites

ΚΑι εμένα το ένα που έχω εγω μου έχει πεσει 2 φορές χωρις πρόβλημα ενώ το άλλο που έχω δώσει στην κόρη μου έχει πέσει πάνω από 10 φορές, έχει γεμισει σημάδια το πλάισιο αλουμινίου αλλά η οθόνη ευτυχώς είναι άθικτη
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιας που μάλλον το τηλ σου το έχεις ανοιχτό θα ήθελα μία πληροφορία αν έχεις την καλοσύνη...

Θέλω να μου μετρήσεις την μπαταρία

Ύψος φάρδος πάχος....

Δεν βρίσκω πουθενά πληροφορίες

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρε φίλε, λυπάμαι, αλλά το έκλεισα από την μέρα (μεγάλη Παρασκευή) που άλλαξα την οθόνη ... η μπαταρία πάντως μπορεί να φανεί πανεύκολα ... χρειάζεσαι απλά ένα βεντουζάκι (σαν και αυτά που κρεμάμε πετσετούλες, κλπ στο μπάνιο, την κουζίνα, κλπ) και το πίσω κάλυμμα αποσπάται με μια κίνηση, ενώ εξίσου εύκολα ξανατοποθετείται .... βέβαια, αν θέλεις μέτρηση πάχους πρέπει να ξεμοντάρεις (11 βιδάκια και κάποια εσωτερικά προστατευτικά )..

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, όπως έχω ξανα-αναφέρει την πρώτη φορά που μου έσπασε η θήκη, σε μια απλή πτώση από 80-90 πόντους, του φορούσα μια θήκη σιλικόνης της ΙΜΑΚ. Στο πέσιμο χτύπησε σχεδόν όρθιο στην δεξιά κάτω γωνία, η οποία έγινε κομμάτια ... Την δεύτερη φορά, μου έπεσε σε χωμάτινο δρόμο με την πρόσοψη ... φορούσα την σκληρή θήκη που το συνόδευε στην αρχική αγορά και tempered glass ... υπέθεσα ότι δεν θα έπαθε τίποτε και τελικά βλέπω ότι ενώ το tempered είχε απλά ένα σημάδι, η οθόνη από κάτω ήταν κομμάτια, όχι μόνον ραγίσματα, αλλά είχαν φύγει ολόκληρα κομματάκια ...

 

την τρίτη φορά, πάνω που έβαζα την καινούργια και πάταγα μαλακά όλες τις άκρες να κολλήσουν καλά στο διπλής όψεως, κρακ, και να 'το το ράγισμα ... μπορείτε να καταλάβετε πόσο προσεκτικός ήμουν, δεν έχει λογική μετά τέτοιες περιπέτειες να είναι κανείς μπρουτάλ ... τέλος πάντων, θα το κρατήσω με το ράγισμα, όσο πάει, πήρα και μια flip της mofi και βλέπουμε...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καμιά ασημένια ειναι και οι δυο πορτοκαλί ας πουμε.. περνανε κατω απ τη μπαταρια, κοιτα μην εχεις τραυματισει καμια απ τις δυο ιδιαίτερα τη λεπτη
όχι είναι μία χαρά και οι δύο...
Link to comment
Share on other sites

όχι είναι μία χαρά και οι δύο...

 

η φαρδια εχει να κανει με φορτιση και ηχο μικροφωνο κοιτα αν εχει κουμπωσει καλα και μην εχει τσακισει κατω απ την μπαταρία. εγω τις εχω σκεπασει με μονωτικη πρωτα και μετα τοποθετησα μπαταρια. επισης καθαριζε οπου εχεις πιασει με καθαρο οινόπνευμα γιατι η λαδιλα απο τα χέρια κανει κακο

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί τα παιδιά που έχουν xiaomi note 2 με miui έχουν πάνω από 4 ώρες shot και εμείς με το ζωρι 3....

 

Άσχετα με την υπογραφή και εγώ let x600 εχω

Edited by kouskous
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι να πάρω το κινητό αυτό...έχω ήδη το Coolpad f1 και είμαι ευχαριστημένος άλλα θέλω μια ανανέωση...μπορούμε να το βρούμε πουθενά από κίνα σε καλύτερη τιμή τώρα που έχουμε cc??? και μια ακόμα ερώτηση...υπάρχουν οδηγεί για root και καμιά rom???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι να πάρω το κινητό αυτό...έχω ήδη το Coolpad f1 και είμαι ευχαριστημένος άλλα θέλω μια ανανέωση...μπορούμε να το βρούμε πουθενά από κίνα σε καλύτερη τιμή τώρα που έχουμε cc??? και μια ακόμα ερώτηση...υπάρχουν οδηγεί για root και καμιά rom???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

υπαρχουν οδηγοι και για root και rom αυτην την στιγμη δεν υπαρχει διαθεσιμο σε φθηνη τιμη μιλαω παντα για τα 32 gb μνημη γιατι κακα τα ψεμματα τα 16 gb ειναι λιγα μιας και δεν παιρνουν καρτα μνημης οπως πλεον και τα πιο πολλα κινητα σε αυτες τις τιμες....αυτην την στιγμη υπαρχει εδω http://www.coolicool.com/letv-le1-le-one-x600-32gb-helio-x10-mtk6795-20ghz-octa-core-55-inch-fhd-sharp-screen-android-50-4-g-41196 στα 305 δολλαρια δηλαδη 275 ευρω....εχεις π.μ...
Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=letv+x600

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απλα ερχεται με την κινεζικη και μετα περνας οτι θες

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=letv+x600

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απλα ερχεται με την κινεζικη και μετα περνας οτι θες

Η τιμή είναι καλή, για το μαγαζί δεν ξέρω.

Πάντως όπου να ναι βγαίνει το χ620 και από την άλλη φαίνεται ότι η LeTV έχει παρατήσει το χ600.

Θα έλεγα ότι αξίζει να το πάρει κανείς μόνο αν το βρει σε πολύ καλή προσφορά.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

γισ το fastcartech δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα αργες αποστολες ασε που χρεωνει και μεταφορικα κσι αμα βλεπεις την τιμη τοσο κατω καπου βρωμαει η δουλεια ,εφοσον μαλιστα οταν βλεπεις οτι η τιμη του δεν υπαρχει κατω απο 275 ευρω σε σοβαρα site μαγαζια και δεν μιλαω για alixpress που εκει το βρισκεις 240 αλλα δεν ξερεις σε τι πωλητη θα πεσεις και αν θα πσραλαβεις και εκει δεν εχεις και ασφαλεια paypal και δεν παιρνανε και οι καρτες λογω cc...Οσο για το καινουργιο Letv x620 καθηστε πρωτα να ξεπουλησουν αυτο το αθλιο χρωμα golden rose που θυμιζει γυναικειο χρωμα και μιλαμε για πολλα κομματια που εχουν σκοπο να πουλησουν ,,και οταν το βγαλουν σε γκρι η silver τοτε τα ξαναλεμε ,,,ετσι και αλλιως και σε presale αλλα και σε κανονικη περιοδο που θα πουλιεται μετα παλι golden rose χρωμα ειναι οπως και σε ολα τα rewies παλι το ιδιο χρωμα ειναι,,,αυτο παει να πει οτι θα αργησουν να το βγαλουν σε αλλα χρωματα,, αν δεν ξεστοκαρουν πρωτα τα golden rose,,που δυστηχως εχουν βγαλει αρκετες χιλιαδες κομματια σε αυτο το χρωμα,,,,σε οποιο μαγαζι και να κοιταξεις ολοι το ιδιο χρωμα εχουν,,και αν καπου γραψουν οτι το εχουν σε αλλο χρωμα λενε παραμυθια,,,υπαρχει μονο σε golden rose...
Link to comment
Share on other sites

Για το ότι δεν υπάρχει πια το 32ρι σε καλή τιμή, ο λόγος πρέπει να είναι ότι τελειώνει σιγά σιγά το στοκ. Βέβαια δεν πρόκειται να ξαναβγει. Το 16ρι χρειάζεται πολύ σκέψη πριν το αποφασίσει κάποιος.

Σε ότι αφορά το χρώμα του χ620, δεν μπορώ να πω κάτι. Είναι θέμα προτίμησης.

Όμως, με 200 - 250 ευρώ υπάρχουν και άλλα αξιολογοτατα, με παρόμοια χαρακτηριστικά. Τα οποία, έχουν και μεγαλύτερη υποστήριξη, είτε από τη μαμά εταιρεία είτε από κάποια κοινότητα - forum.

Όλα αυτά δεν σημαίνουν ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο. Κάθε άλλο. Όμως εγώ το πήρα πριν 4 - 5 μήνες στα ~130 (σε μια προσφορά στο jd.com, που είχε ποσταρει ο dakok στο modaco τότε). Αν ήταν να δώσω τώρα 200-250 θα το σκεφτόμουν αλλιώς.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Την επαθα κι εγώ. Το είχε ο γιος μου (μωρό) στα χέρια του και έπεσε μαζί με το κινητό και πάει η οθονη(Το μωρό μία χαρά :-) ). Θέλω να παραγγειλω μία να την αλλάξω. Από που να παραγγειλω; Βλέπω ότι οι τιμές παίζουν, από 20-50 €. Να πάρω από vopmart που είναι το φτηνότερο; Έχει πάρει κανείς από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

παντως το δικο μου απο fastcartech το πηρα και ολα μια χαρα. ¨οτι αργει λιγο ναι ,αλλα και τα 200 ευρω παραπανω? αντε βαλε και τα μεταφορικα . Παντως στην παρουσιαση του απο το myphone νομιζω απο εκει ειχε ερθει. δεν ειμαι και σιγουρος αλλα δειτε το.

http://www.myphone.gr/d/letv/x600.531/hands-on/ τωρα ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το fastcardtech . Πρόσφατα παρήγγειλα και εγώ κινητό και σε 19 μέρες το είχα

 

Στάλθηκε από το X600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=letv+x600

απλα ερχεται με την κινεζικη και μετα περνας οτι θες

Από ότι βλέπω το Χ600 32 gb βγαίνει στα 170 περίπου δολάρια.

 

Εδώ, το Χ620:

http://www.vickmall.com/letv-2-le-2-mtk-helio-x20-deca-core-3gb-ram-32gb-rom-16mp-8mp-cameras-fhd-screen-fingerprint-sensor-5-5-inch.html στα 200 δολάρια.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ξεμινάμε από νέες ROM, αλλά και από ... προβλήματα!

[Εγώ είμαι με την 11s του BB72 και δεν βρίσκω το λόγο για την ώρα για να δοκιμάσω την 13s ή τη stable MIUI. Δουλεύουν όλα και έχει βγάλει έως και σχεδόν 6 ώρες οθόνη (5:55!!με διάρκεια από το πρωί έως αργά το βράδυ).]

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ξεκινάμε από νέες ROM, αλλά και από ... προβλήματα!

[Εγώ είμαι με την 11s του BB72 και δεν βρίσκω το λόγο για την ώρα για να δοκιμάσω την 13s ή τη stable MIUI. Δουλεύουν όλα και έχει βγάλει έως και σχεδόν 6 ώρες οθόνη (5:55!!με διάρκεια από το πρωί έως αργά το βράδυ).]

Δεν υπαρχει διαφορα απο 11ς σε 13ς μονο ο kernel υποτιθεται οτι αλλαξε αλλα λενε οτι χαλαει 30% περισσοτερη μπαταρια ,εγω με 13ς και wifi messenger ανοικτο εβγαλα χτες πρωτη φορα 4 ωρες και 40λεπτα , σχετικα καλα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιστευω ότι αφου δουλευει καλα γιατι να αλλαξω την 11s. εχω αλλαξει rom σε πολλα κινητα και τελικα ,επεστρεφα σε καποια απλή και χωρις να βλέπω διαφορές. Αν βγει νεα με android 6 τοτε το σκεφτομαι. Αυτο που έβαλα ήταν ένα άλλο πρόγραμμα για τις επαφές. Αν το άλλαζα θα το έκανα μονο γιατι φοβαμαι την οθονη απο σπάσιμο ,αν πεσει καποια στγμή. Αλλα΄και επώνυμα τηλεφωνα δεν σπανε ευκολα ; το τηλ ειναι αψογο με πολύ κάμερα. σε σχεση με το χ500 ειναι καλυτερη εχω δει φωτο και απο τα δυο. Καλύτερη μπροστινη έχει το xiaomi mi4 γιατι και αυτο το εχω.

Και απο προσωπικη εμπειρια ,το νεο που θα παρω, όταν παρω, θα ειναι το πολυ 5",αφου και γιαυτο γυαλια χρειάζομαι πλέον, και ειναι άβολο στην μεταφορά,και ειδικα το καλοκαιρι .

Link to comment
Share on other sites

... Αυτο που έβαλα ήταν ένα άλλο πρόγραμμα για τις επαφές.

...

...το νεο που θα παρω, όταν παρω, θα ειναι το πολυ 5",αφου και γιαυτο γυαλια χρειάζομαι πλέον, και ειναι άβολο στην μεταφορά,και ειδικα το καλοκαιρι .

Ποιο πρόγραμμα για τις επαφές;

 

Σε ότι αφορά το μέγεθος του Χ600, νομίζω ότι είναι από τα πιο βολικά 5,5άρια που μπορεί να βρεί κάποιος σε αυτή την περιοχή τιμών. Υπάρχουν αρκετά 5ρια που διαφέρουν λίγο σε μήκος. έχει βέβαια και 5ρια 8-9 χιλιοστά κοντύτερα από το χ600, αλλά τα σε λογική τιμή είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...