Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι κάποιος συμφορουμιτης, που να φλασαρε την 10s από το ιταλικό φόρουμ με ντερτι φλας; (δηλαδή μόνο γουαιπ κατς και νταλβικ κατς;

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος συμφορουμιτης, που να φλασαρε την 10s από το ιταλικό φόρουμ με ντερτι φλας; (δηλαδή μόνο γουαιπ κατς και νταλβικ κατς;

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα;

 

Κανένα , την πέρασα πάνω από την 8s .

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος συμφορουμιτης, που να φλασαρε την 10s από το ιταλικό φόρουμ με ντερτι φλας; (δηλαδή μόνο γουαιπ κατς και νταλβικ κατς;

Υπήρξε κάποιο πρόβλημα;

 

κι εγω απο την 7..ολα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, με ένα απλό πέσιμο από μισό μέτρο, και παρά την ΙΜΑΚ θήκη σιλικόνης, η οθόνη έσπασε ... θυμάμαι που είχα διαβάσει ότι και άλλα παιδιά το έχουν πάθει ... μπορεί να συστήσει κάποιος που έχει πάθει παρόμοια ζημιά , ένα καλό online κατάστημα για να πάρω το ανταλλακτικό (νομίζω λέγεται digitizer Panel); βλέπω διάφορα σε Αλι-Μπαμπάδες, κλπ. αλλά δεν ξέρω από αξιοπιστία κλπ. τι παίζεται ...είναι εύκολη η τοποθέτηση ή πρέπει να το πάμε σε κάποιο κατάστημα ;

 

ευχαριστώ

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, με ένα απλό πέσιμο από μισό μέτρο, και παρά την ΙΜΑΚ θήκη σιλικόνης, η οθόνη έσπασε ... θυμάμαι που είχα διαβάσει ότι και άλλα παιδιά το έχουν πάθει ... μπορεί να συστήσει κάποιος που έχει πάθει παρόμοια ζημιά , ένα καλό online κατάστημα για να πάρω το ανταλλακτικό (νομίζω λέγεται digitizer Panel); βλέπω διάφορα σε Αλι-Μπαμπάδες, κλπ. αλλά δεν ξέρω από αξιοπιστία κλπ. τι παίζεται ...είναι εύκολη η τοποθέτηση ή πρέπει να το πάμε σε κάποιο κατάστημα ;

 

ευχαριστώ

Εγώ θα έπαιρνα οθονη απο αλι 30-35 ευρώ και μια κολλα Β7000. Η αλλαγή digitizer μπορεί να τσακιστεί την οθόνη. Για 15 ευρώ διάφορα ποντάρω στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ... τελικά, ούτως ή άλλως, μόνον σετ πωλούνται, η οθόνη και το digitizer ...τα παρήγγειλα από Αλι ... υπάρχει κάποιος φίλος που έκανε την αλλαγή, να μας πει εάν είναι δύσκολη υπόθεση, και απαιτείται τεχνικός ;
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Ωραια θενξ... Xposed Installer μπορουμε να βαλουμε ?

Έχουν προστεθεί όλα (roms,mods,tips,xposed και ότι άλλο βρίσκω) στον οδηγό που έκανα στην προηγούμενη σελίδα.

Κατ'εμε δεν λέει κάτι, το απεγκατέστησα κιόλας. Ίσως απλά εγώ δεν βρήκα κάτι χρήσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ... τελικά, ούτως ή άλλως, μόνον σετ πωλούνται, η οθόνη και το digitizer ...τα παρήγγειλα από Αλι ... υπάρχει κάποιος φίλος που έκανε την αλλαγή, να μας πει εάν είναι δύσκολη υπόθεση, και απαιτείται τεχνικός ;

 

Δες εδώ

Edited by Lazarosamsung
Link to comment
Share on other sites

Βάζω την 10s με dirty flash και έχει μείνει στο 50% πολύ ώρα και λέει installing system και δεν προχωράει...
Link to comment
Share on other sites

Από ποια έκδοση ανεβαίνεις? Κανονικά κάνει αρκετή ώρα. Σε μια δική μου περίπτωση που είχε ψιλοκολλήσει στο ίδιο σημείο για αρκετή ώρα ακούμπησα με το δάχτυλο την οθόνη, στο τέλος της μπάρας που φορτώνει (κάτω δεξιά) και -ίσως τυχαία- ολοκληρώθηκε εκείνη τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαννεκινηση & την εβαλα ξανα & περαστηκε... λυθηκε και το προβλημα με το σημα του Wifi... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ... Στα 3 μετρα απο το router ειχε 1 γραμμη, τωρα στα 10 μετρα εχω ΣΧΕΔΟΝ full σημα... μια ανεβαινει 3 γραμμες full μια παει στις 2... Σφερα παει
Link to comment
Share on other sites

 

Δες εδώ

 

Ευχαριστώ !

 

Δεν μπορώ βέβαια να πω πως ενθουσιάστηκα με αυτό που είδα ... ουσιαστικά κάνεις τα πάντα φύλλο και φτερό και πολύ αμφιβάλλω αν στο τέλος τα πάντα λειτουργούν όπως πρώτα ... λίγες σελίδες πριν, σε ένα φίλο πχ. δεν φορτίζει η μπαταρία ...

 

Κρίμα πάντως, δεν υπάρχει λογική να προεξέχει το κρύσταλλο της οθόνης από το αλουμινένιο πλαίσιο... είναι ευνόητο πως με το παραμικρό θα σπάσει ... προσοχή όσοι κάτοχοι, χρειάζεται είτε φλιπ θήκη, είτε κάποια γκουμούτσα που να καλύπτει τα πάντα ...η δική μου IMAK, αν και κομψότατη, απέτυχε να το προστατέψει ... ας πρόσεχα ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

 

Δεν μπορώ βέβαια να πω πως ενθουσιάστηκα με αυτό που είδα ... ουσιαστικά κάνεις τα πάντα φύλλο και φτερό και πολύ αμφιβάλλω αν στο τέλος τα πάντα λειτουργούν όπως πρώτα ... λίγες σελίδες πριν, σε ένα φίλο πχ. δεν φορτίζει η μπαταρία ...

 

Κρίμα πάντως, δεν υπάρχει λογική να προεξέχει το κρύσταλλο της οθόνης από το αλουμινένιο πλαίσιο... είναι ευνόητο πως με το παραμικρό θα σπάσει ... προσοχή όσοι κάτοχοι, χρειάζεται είτε φλιπ θήκη, είτε κάποια γκουμούτσα που να καλύπτει τα πάντα ...η δική μου IMAK, αν και κομψότατη, απέτυχε να το προστατέψει ... ας πρόσεχα ...

 

Δυστυχώς έτσι είναι ακριβώς. Έδωσαν βάση καθαρά στο desing. Έχω flip case (mofi) +tempered και πάλι φοβάμαι... Περιμένω να βγει κάποια armor γκουμούτσα γιατί με την δουλειά που κάνω δεν το βλέπω να το έχω κι εγώ για πολύ ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έγραψα έναν οδηγό, ελπίζω να είναι ικανοποιητικές οι πληροφορίες που δίνω.

 

Μπήκε στο πρώτο post. ;)

 

Keep up the good work και για ότι χρειαστείτε μη διστάσετε να με ενοχλήσετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος οδηγος να σαι καλα φιλε ! Πηγα απο 7ς στη 10ς , δεν ειχα παρατηρησει καποιο σοβαρο προβλημα με το wifi εκτος απο μερικες φορες σε ορισμενες καφετεριες με κοσμο που δεν συνδεοταν ,μεχρι στιγμης με τη 10ς δεν ειχα τετοιο προβλημα ξανα ελπιζω να εφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ... τελικά, ούτως ή άλλως, μόνον σετ πωλούνται, η οθόνη και το digitizer ...τα παρήγγειλα από Αλι ... υπάρχει κάποιος φίλος που έκανε την αλλαγή, να μας πει εάν είναι δύσκολη υπόθεση, και απαιτείται τεχνικός ;

 

και γω την περιμένω απο vifocal με 30€ και την πηρα χρυσο χρωμα συν τα εργαλεια τοποθέτησηςυπαρχει βιντεο στο utube παρακολούθησε το και προχωρα με προσοχη

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431167

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/variousmobile/614532-για-letv-x600-θηκη-simon-thor-καινουργια/

 

Μολις παρελαβα την θηκη του τιτλου μαζι με tempered glass...

 

δεν τα χρειαζομαι μιας και αλλαξα συσκευη....

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s465/Stratos_Azizoglou/P60215-082645_zps7bnolvsy.jpg

Edited by nazgul1379
thema
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι οπως εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ πηγα να κανω un root το τηλ και εχει κολλησει στο letv οταν ανοιγει. Δεν κανει τιποτα αλλο . Υπάρχει καποιος τροποσ να περαστουν ολα απο την αρχή.?????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...