Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάζοντας την 12s του cuoco στο US model είδα κάτι περίεργο και θα ήθελα να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. H max frequency του 810 δεν είναι 2000 MHz αλλά 1555 MHz. Η ROM είναι πολύ καλή κατά τα άλλα. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Το ιδιο μου γραφει και μενα στο hardware info

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω και αυτή που ανεφερες από το χ900 και μετά θα γυρίσω στην 10s cuoco από back up...

Πιστεύω πως το έχουν ψιλοαφησει το κινητό και είναι κρίμα με το hardware που έχει...

απλά να ξέρεις

έχει καλύτερο gps (gi'αυτό μπορούμε σε οποιαδήποτε rom να αλλάξουμε το gps.cof , και σε καθαρό μόνο ουρανό να κλειδώνει σε περίπου 15 δευτερόλεπτα)

δεν έχει το διπλό χτύπημα οθόνης γιατί το Χ900 δεν έχει

ίσως περνώντας αυτήν την rom (έτυχε σε αρκετούς) να μην βλέπει τις κάρτες sim , (θα βγάλεις , θα βάλεις τις sim και επανεκκίνηση)

Δοκιμάζοντας την 12s του cuoco στο US model είδα κάτι περίεργο και θα ήθελα να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. H max frequency του 810 δεν είναι 2000 MHz αλλά 1555 MHz. Η ROM είναι πολύ καλή κατά τα άλλα. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

μην δίνεται σημασία , ξέχασε να το αλλάξει στο .txt αρχείο

αυτά γίνονται όταν η rom βασίζετε σε άλλο τηλέφωνο για παράδειγμα αν ο @kassotis βάλει την rom που βασίζεται στο Χ900 , θα λέει το κινητό του ότι έχει το X900

 

edit

αν το κινητό δεν έχει υποστήριξη - official rom , θα υπάρχουν μικρά προβλήματα

τα Κινεζομάγαζα όσο υπάρχει ζήτηση για τα US , θα αυξήσουν ίσως και την τιμή τους , μιας και δεν έχουν επιστροφές λόγω της μη υποστήριξης του τηλεφώνου

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

απλά να ξέρεις

έχει καλύτερο gps (gi'αυτό μπορούμε σε οποιαδήποτε rom να αλλάξουμε το gps.cof , και σε καθαρό μόνο ουρανό να κλειδώνει σε περίπου 15 δευτερόλεπτα)

 

Το δικο μου στα 3 δευτερα εχει σημα GPS

 

Πιστευω το FasterGPS το εχετε βαλει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , μου ήρθε κ εμένα το χ800pro και αντιμετωπίζει πρόβλημα στο wifi.ειναι us official rom android 5.0.2 και eui version 5.5.0.11s stable.

Ήρθε με ελληνικά παντού όλα καλά αλλά αυτό με το wifi δεν γίνεται... δίπλα στο ρόστερ κ το έχανε άλλαξα κ channels στο ρόστερ κ πάλι τπτ.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις προβλημα με το Nova κανε αυτο που εκανα εγω διεγραψε το εικονιδιο επαφες που εχει μπροστα και βαλε το αλλο που εχει μεσα στο μενου.

Το δοκίμασα και δουλεύει μία χαρά. :lol: Θα το δουλέψω λίγο και θα δώ αν το αφήσω.

 

Παντως το gps του ειναι super του εβαλα iGO nextgen Navigon και Sygic και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα κλειδωσε στο ισογειο με τρεις πλακες απο πανω.

 

Σε εμένα με την 12s_ΒΕΤΑ_ROW Cuoco, είναι συνέχεια "κλειδωμένο" ακόμα και μεσα σε !"υπόγειο"!και δουλεύει άψογα και το Sygic και το Navigon.:p Η μπαταρία με ενεργή την "εξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας" βγάζει μία μέρα με full χρήση ( GPS, WiFi, browsing) κλπ και δύο με απλή χρήση! Δουλεύει και το dolby atmos και το color mode με καλύτερη ρύθμιση την LeEco ή την Natural και ( το οποίο αν το βάλεις στο Soft) κάνει η οθόνη την γνωστή κιτρινίλα. Ενώ ο Ιταλός έχει ενσωματώσει στα " Περισσότερα" και μερικά root εργαλεία. Πάντως και πάλι δεν "τρελάθηκα" από άποψη γρήγορης απόκρισης σχετικά με το Elephone P6000_pro και το Lenovo Vibe Shot. Ελπίζω με την ΜΜ να καλυτερέψουν τα πράγματα:cool:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει δεί κανείς αυτή τη rom> https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html

και αν έχει παραγγείλει κανένας αυτή?> http://www.banggood.com/Nillkin-Anti-Burst-9H-Glass-Screen-Protector-Film-For-Letv-One-Pro-Le-1-Pro-p-985925.html Να πάρω είναι αξιόπιστο store?? :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχει παραγγείλει κανένας αυτή?> http://www.banggood.com/Nillkin-Anti-Burst-9H-Glass-Screen-Protector-Film-For-Letv-One-Pro-Le-1-Pro-p-985925.html Να πάρω είναι αξιόπιστο store?? :)

 

φυσικα και ειναι αξιοπιστο το καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , μου ήρθε κ εμένα το χ800pro και αντιμετωπίζει πρόβλημα στο wifi.ειναι us official rom android 5.0.2 και eui version 5.5.0.11s stable.

Ήρθε με ελληνικά παντού όλα καλά αλλά αυτό με το wifi δεν γίνεται... δίπλα στο ρόστερ κ το έχανε άλλαξα κ channels στο ρόστερ κ πάλι τπτ.

Τι να κάνω?

Καλορίζικο..ρίξε μία ματιά εδω>> http://www.letv.re/topic/93-patch-for-improved-stability-wifi/

:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει δεί κανείς αυτή τη rom> https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html

και αν έχει παραγγείλει κανένας αυτή?> http://www.banggood.com/Nillkin-Anti-Burst-9H-Glass-Screen-Protector-Film-For-Letv-One-Pro-Le-1-Pro-p-985925.html Να πάρω είναι αξιόπιστο store?? :)

 

Για τις rom δεν λεει να μην τις βαλουμε αν εχουμε US μοντελο η λαθος καταλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Για τις rom δεν λεει να μην τις βαλουμε αν εχουμε US μοντελο η λαθος καταλαβα;

 

Για το us μοντέλο ξεχνάμε ότι rom υπάρχει πέρα από τις 3 γνωστές.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Για το us μοντέλο ξεχνάμε ότι rom υπάρχει πέρα από τις 3 γνωστές.

 

Δυο μοντελα δεν υπαρχουν αυτο που γραφει US και αυτο που γραφει CN οταν τα συνδεεις στον υπολογιστη;

Link to comment
Share on other sites

Για τις rom δεν λεει να μην τις βαλουμε αν εχουμε US μοντελο η λαθος καταλαβα;

Καλά κατάλαβες.. "Don’t flash any of this ROM in US LeTv/LeEco devices" εγώ που ψάχνω απεγνωσμένα για καλύτερη rom δεν το είδα!!:lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το us μοντέλο ξεχνάμε ότι rom υπάρχει πέρα από τις 3 γνωστές.

Φίλε Billator για δώσε μας τα "φώτα" σου, αν ξέρεις κάποια άλλη, που την έχεις δοκιμάσει και δουλεύει χωρίς προβλήματα και κολήματα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυο μοντελα δεν υπαρχουν αυτο που γραφει US και αυτο που γραφει CN οταν τα συνδεεις στον υπολογιστη;

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι τα US πίσω γράφουν CE 0560 όπου C=China & E=Export.:wacko:

Billator χρειάζεται να πειράξουμε στην 12s το WiFi config? Η το έχει κάνει ήδη ο Ιταλός?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι τα US πίσω γράφουν CE 0560 όπου C=China & E=Export.:wacko:

 

Κάνεις ένα μεγάλο λάθος σε αυτό το κομμάτι ;) Δεν είναι China Export το US μοντέλο αλλά Conformité Européenne :)

 

http://www.eclairagepublic.eu/lightup/logo_CE.jpg

 

 

To europe CE mark ξεχωρίζει γιατί η απόσταση μεταξύ των γραμμάτων ειναι όσο η ακτίνα το εσωτερικού κύκλου που δημιουργεί το C ενώ στο china export είναι το Ε κολλημένο στο C

 

 

Όσο για την 12s δεν την χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει άπειρα το double tab. Κάποια άλλη αξιόλογη rom στην οποία δεν λείπουν πράγματα που μου προσφέρει η Rom του Ιταλού δεν έχω βρει. Υπαρχει μια flame rom με θέμα στο GPS κ μια αλλαγή της CM rom που για εμένα παρουσιάζει πολλά lags στην απλή χρήση.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ένα μεγάλο λάθος σε αυτό το κομμάτι ;) Δεν είναι China Export το US μοντέλο αλλά Conformité Européenne :)

 

http://www.eclairagepublic.eu/lightup/logo_CE.jpg

 

 

To europe CE mark ξεχωρίζει γιατί η απόσταση μεταξύ των γραμμάτων ειναι όσο η ακτίνα το εσωτερικού κύκλου που δημιουργεί το C ενώ στο china export είναι το Ε κολλημένο στο C

Για αυτό σε ρώτησα γιατί ξέρεις καλύτερα. Όσο για το CE έτσι διάβασα σε ένα post στους xda. Ποια χρησιμοποιείς τώρα? Έχεις link για να την δοκιμάσω? Το double tap το έχω συνηθίσει κι εγώ στα άλλα κινητά και θα το ήθελα και σ αυτό. Ευχαριστώ

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι βρε παλικαρια αυτο το διπλο tab ???

Όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ανοίγει (αν δεν έχεις βάλει PIN) ή μοτίβο θα στο ζητήσει, με διπλό χτύπημα στην οθόνη όσο είναι μαύρη - σβηστή. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ανοίγει (αν δεν έχεις βάλει PIN) ή μοτίβο θα στο ζητήσει, με διπλό χτύπημα στην οθόνη όσο είναι μαύρη - σβηστή. :lol:

 

Α καταλαβα σαν αυτο που εχουν τα LG οκ δεν με ενδιαφερει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο ανοίγει (αν δεν έχεις βάλει PIN) ή μοτίβο θα στο ζητήσει, με διπλό χτύπημα στην οθόνη όσο είναι μαύρη - σβηστή. :lol:

 

Απλά ανάβει την οθόνη όπως το Power button, δεν έχουν σχέση αυτά που είπες περί μοτίβου οπότε, αν έχεις μοτίβο απλά θα βάλεις και το μοτίβο.

 

Απλά βολεύει περισσότερο με την θήκη που του έχω βάλει και είναι πολύ πιο γρήγορο για να ανοίξεις το κινητό ;)

Με την ίδια λογική δεν έχει νόημα κ το fingerprint ξεκλείδωμα :p (ok σε αυτή την περίπτωση ξεκλειδώνει και το μοτίβο βέβαια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτό σε ρώτησα γιατί ξέρεις καλύτερα. Όσο για το CE έτσι διάβασα σε ένα post στους xda. Ποια χρησιμοποιείς τώρα? Έχεις link για να την δοκιμάσω? Το double tap το έχω συνηθίσει κι εγώ στα άλλα κινητά και θα το ήθελα και σ αυτό. Ευχαριστώ

 

Ελα αυτό είναι που έχω εγώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540822969

 

Για τις πιστοποιήσεις έχω κάνει κάτι σεμινάρια κ τα έχω πολύ πρόσφατα αυτά και κάτι ακόμα τερτίπια της Κίνας. Οι πιστοποιήσεις ανεβάζουν αρκετά το κόστος παραγωγής για αυτό δεν έχουν οι περισσότερες συσκευές της κίνας εκτός κ αν κυκλοφορούν στην Ευρώπη/Αμερική.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Billator χρειάζεται να πειράξουμε στην 12s το WiFi config? Η το έχει κάνει ήδη ο Ιταλός?

 

Το WiFi στη 12s του cuoco είναι καλό. Δε χρειάζεται να πειράξουμε τίποτα. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από την 12s (Wifi καλό - Battery καλή - GPS πολύ καλό - double tap δε χρησιμοποιώ λόγω κατανάλωσης).

 

Σε ότι αφορά προηγούμενη παρατήρησή μου για max frequency 1555 MHz (με τη 12s) δεν υπάρχει θέμα γιατί το τηλέφωνο απλά ήταν σε χαμηλό φορτίο και ήταν ενεργοποιημένο μόνο το A53 cluster (max 1.5 GHz) και δεν είχε μπεί το A57 cluster (max 2.0 GHz). Το ξανατσέκαρα με το Kernel Audiutor και όλα ok. (false alarm)

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, τράτζικ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα να βγαίνει εκτός δικτύου. Το παλαιολιθικό samsung κανονικά δίκτυο και το letv όποτε γουστάρει μόνο. Η κάτι έκανα στραβά στο πέρασμα της rom ή στραβός είναι ο γυαλός.. Με βλέπω να κάνω restore της αρχικής 11s tinydeal.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πρέπει να αλλάξω ρομ γτ βρήκα malware το οποίο δεν βγαίνει με το cm security .

Λοιπόν από ότι καταλαβαίνω μόνο του ιταλού είναι κομπλε από όλα ?

Από pc είμαι έμπειρος από κιν όχι τόσο, είναι δύσκολο να περάσω ρομ ? Τι προγράμματα χρειάζομαι κ τι πρέπει να προσεχω περισσότερο?

 

Έχω διαβάσει τα guide πονοκεφαλιασα κ στο τέλος μπερδεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ανάβει την οθόνη όπως το Power button, δεν έχουν σχέση αυτά που είπες περί μοτίβου οπότε, αν έχεις μοτίβο απλά θα βάλεις και το μοτίβο.

Το ίδιο είπα κι εγώ φίλε Billator, απλά με πιο πολύ ανάλυση...:lol:

 

Ελα αυτό είναι που έχω εγώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540822969

Σε ευχαριστώ πολύ, θα την δοκιμάσω αύριο. Την έχω κατεβάσει ήδη, πριν την 12s, αλλά δοκίμασα την 12 πρώτα...

 

Για τις πιστοποιήσεις έχω κάνει κάτι σεμινάρια κ τα έχω πολύ πρόσφατα αυτά και κάτι ακόμα τερτίπια της Κίνας. Οι πιστοποιήσεις ανεβάζουν αρκετά το κόστος παραγωγής για αυτό δεν έχουν οι περισσότερες συσκευές της κίνας εκτός κ αν κυκλοφορούν στην Ευρώπη/Αμερική.

Είχα διαβάσει σχετικά, απλά επειδή οι γνώμες ήταν διαφορετικές, θεώρησα σωστό αυτό που λέγανε στους XDA.. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το ρητό΅Γηράσκω αεί διδασκώμενος¨:p:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει σχετικά, απλά επειδή οι γνώμες ήταν διαφορετικές, θεώρησα σωστό αυτό που λέγανε στους XDA.. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το ρητό΅Γηράσκω αεί διδασκώμενος¨:p:p

 

Πχ δες μία τηλεόραση κάποια συσκευή στο σπιτι σου για να δεις το ευρωπαικό CE τώρα για να δεις το κινέζικο ψάξε το σε κάτι κινέζικο :P

Επίσης το ευρωπαϊκό πρότυπο θεωρητικά δεν πρέπει να ξεφτίζει (αν δεν είναι εφικτό να μην ξεφτίζει βάζουν εκείνο το γνωστό σε όλους ασημί γυαλιστερό χαρτάκι), σε περίπτωση που ξεφτίσει μπορεί να είναι απλά μία σφραγίδα. Το κάνουν οι κινέζοι συνέχεια σε προιόντα παραεισαγωσής που προορίζονται για Ευρώπη.

 

Καλό είναι να το παρατηρούμε πάντα αυτό γιατί ο ποιοτικός έλεγχος κ οι πιστοποιήσεις είναι το πιο σημαντικό κομμάτι της παραγωγής για να είσαι σίγουρος για την ποιότητα των συσκευών σου.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, τράτζικ! Μου έχει σπάσει τα νεύρα να βγαίνει εκτός δικτύου. Το παλαιολιθικό samsung κανονικά δίκτυο και το letv όποτε γουστάρει μόνο. Η κάτι έκανα στραβά στο πέρασμα της rom ή στραβός είναι ο γυαλός.. Με βλέπω να κάνω restore της αρχικής 11s tinydeal.

 

 

αυτη του tinydeal που θα τρην βρω. μου εβαλε φιλος μια ρομ απο το xda και εμενα 11s και σε σχεση με την 11s του tinydeal στο σημα εχει τεραστια διαφορα προς το χειροτερο.

η 11s του tinydeal το μονο κακο που ειχε για εμενα ηταν οι κινοζοεφαρμογες και οι διαφημίσεις που εβγαζε συνεχεια. gps - wifi - σημα ηταν παρα πολυ καλα.

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , μου ήρθε κ εμένα το χ800pro και αντιμετωπίζει πρόβλημα στο wifi.ειναι us official rom android 5.0.2 και eui version 5.5.0.11s stable.

Ήρθε με ελληνικά παντού όλα καλά αλλά αυτό με το wifi δεν γίνεται... δίπλα στο ρόστερ κ το έχανε άλλαξα κ channels στο ρόστερ κ πάλι τπτ.

Τι να κάνω?

Καλορίζικο..ρίξε μία ματιά εδω>> http://www.letv.re/topic/93-patch-for-improved-stability-wifi/

:D

είναι παλιό , πιο νέο εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65605137&postcount=292

με το wifi μην ασχολείσθε , δεν θα αλλάξει τίποτα , (μόνο στο gps μπορούμε να κάνουμε παρέμβαση στο CN γιατί στο US δεν χρειάζεται )

 

Το δικο μου στα 3 δευτερα εχει σημα GPS

 

Πιστευω το FasterGPS το εχετε βαλει;

το US και μέσα στο σπίτι , για το CN μιλούσαμε

(το TopNTP είναι καλύτερο , αλλά στο US Δεν χρειάζεται τίποτα , το CN χρειάζεται )

edit

Πρόταση

για να μην γίνονται μπερδέματα με τις δύο εκδόσεις του τηλεφώνου ,

όποιος θέλει , ας βάλει στην υπογραφή του την έκδοση του τηλεφώνου που έχει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...