Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι διαβασα.Του nexus 9 (tablet) εχει κανει port :p

Και δυστυχώς παλι 5.0.2 ...

Ημιμετρα, αλλα προς τη σωστή κατευθυνση (θέλω να πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα guys. Μου ηρθε και μενα το τερατακι μετα απο 15 μερες αναμονη. Αφωνος. Ενα θεματακι μονο, το play store κρασαρει αρκετα συχνα. Απο vickmall το πηρα με τη ρομ του ιταλου. Το χει αλλος αυτο το θεμα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέματα αγοράς, από που, πότε, με τελωνείο κλπ πάνε στο κοινό θέμα για αγορές από Κίνα. Εδώ θα μιλάμε αποκλειστικά για την συσκευή παρακαλώ.

 

Εναλλακτικά μπορείτε να στέλνετε PM σε όσους το έχουν για να σας πουν πληροφορίες για αποστολή, αγορά, τιμές. Ευχαριστώ.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα guys. Μου ηρθε και μενα το τερατακι μετα απο 15 μερες αναμονη. Αφωνος. Ενα θεματακι μονο, το play store κρασαρει αρκετα συχνα. Απο vickmall το πηρα με τη ρομ του ιταλου. Το χει αλλος αυτο το θεμα ?

έκανες , επανεκκίνηση ? , καθάρισες τα δεδομένα της εφαρμογής ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

έκανες , επανεκκίνηση ? , καθάρισες τα δεδομένα της εφαρμογής ?

 

επανεκκινηση μονο τα δεδομενα δε το σκεφτηκα γιατι μολις το βγαλα απ το κουτι και ειπα δε χρειαζεται. οκ θα δω αν το διορθωνει

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: εχω περασμενη την 6s και θελω να ξαναπεράσω την 7s.Εχω το zip της rom αλλα αν την εγκαταστησω θα κανει το update fix του cuocco ή θα μεινει σκέτη?

Υπάρχει καπου το fix σκετο για φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομένα 4g δηλ λειτουργουν σε ολα τα δίκτυα;

cosmote , vodaphone , wind και q , ναι

 

Ερώτηση: εχω περασμενη την 6s και θελω να ξαναπεράσω την 7s.Εχω το zip της rom αλλα αν την εγκαταστησω θα κανει το update fix του cuocco ή θα μεινει σκέτη?

Υπάρχει καπου το fix σκετο για φλασαρισμα?

έχεις την 6s του cuocco περνάς την 7s του ίδιου και με την εφαρμογή του , system update , θα περάσει το fix

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

cosmote , vodaphone , wind και q , ναι

 

 

έχεις την 6s του cuocco περνάς την 7s του ίδιου και με την εφαρμογή του , system update , θα περάσει το fix

 

Μπορω απλα να κατεβασω την 7σ που μου βγαζει στα notification και να γινει αυτοματα το update οπως απο ΟΤΑ, η θελει κανονικα διαδικασια και χανω τα παντα ? Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μπορω απλα να κατεβασω την 7σ που μου βγαζει στα notification και να γινει αυτοματα το update οπως απο ΟΤΑ, η θελει κανονικα διαδικασια και χανω τα παντα ? Thanks

όπως τα λες , μάλλον την 7s έχεις και σου προτείνει να περάσεις το fix , την αναβάθμιση

ότι και να έχεις κάνε την αναβάθμιση από notification bar , δεν θα χάσεις τίποτα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες , μάλλον την 7s έχεις και σου προτείνει να περάσεις το fix , την αναβάθμιση

ότι και να έχεις κάνε την αναβάθμιση από notification bar , δεν θα χάσεις τίποτα

 

Την 6σ εχω , ετσι γραφει στο about phone. Μου ρθε notification για αναβαθμιση αλλα επειδη ειμαι ασχετος με root κλπ το αγνοησα. Να το κατεβασω λες? Και μετα τι, απλα παταω σε αυτο που κατεβασα?

 

Επισης, εχει σημαντικες διαφορες 6σ με 7σ? Και τελος, το fix που λες τι διορθωνει ακριβως? Thanks man..

Link to comment
Share on other sites

Την 6σ εχω , ετσι γραφει στο about phone. Μου ρθε notification για αναβαθμιση αλλα επειδη ειμαι ασχετος με root κλπ το αγνοησα. Να το κατεβασω λες? Και μετα τι, απλα παταω σε αυτο που κατεβασα?

 

Επισης, εχει σημαντικες διαφορες 6σ με 7σ? Και τελος, το fix που λες τι διορθωνει ακριβως? Thanks man..

αν έχεις τη 6s του Ιταλού , τρέξε το system update , εάν σου πει δεν υπάρχει αναβάθμιση , μην κάνεις την αναβάθμιση απο την notification , ίσως να εγκατασταθεί η ΑγγλοΚινέζικη , (που λογικά την μαμά rom έχεις)

edit

Αν έχεις την ΑγγλοΚινέζικη , κάνε το update απο notification , θα έχεις την μαμά 7s (το πατάς και μετά next , next , θα κάνει επανεκκίνηση)

edit1

αν έχεις την ΑγγλοΚινέζικη , και θέλεις Ελληνικά , root και recovery , βάλε αυτήν

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

ρίξε και μια ματιά προς το τέλος , στα μπλέ γράμματα

http://www.myphone.gr/d/letv/le-1-pro-x800.554/hands-on/

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις τη 6s του Ιταλού , τρέξε το system update , εάν σου πει δεν υπάρχει αναβάθμιση , μην κάνεις την αναβάθμιση απο την notification , ίσως να εγκατασταθεί η ΑγγλοΚινέζικη , (που λογικά την μαμά rom έχεις)

edit

Αν έχεις την ΑγγλοΚινέζικη , κάνε το update απο notification , θα έχεις την μαμά 7s (το πατάς και μετά next , next , θα κάνει επανεκκίνηση)

Εχω την 6σ του cuoco. Tη βαλαν απ το vickmall .

 

Oποτε δε κανω τιποτα ε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 6σ του cuoco. Tη βαλαν απ το vickmall .

 

Oποτε δε κανω τιποτα ε?

μην κάνεις τίποτα , μέχρι να βγει η 8s (την περιμένουμε , εχθές βγήκε η δοκιμαστική 5.5.032E )

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δε σε ικανοποιεί η 6s του Ιταλού και ψαχνεσαι για αναβάθμιση? Έχει προβλήματα?

 

Oχι απολυτα ικανοποιημενος ειμαι, αλλα αν υπαρχει αναβαθμιση χωρις πολυ κοπο, γιατι να μη την κανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην κάνεις τίποτα , μέχρι να βγει η 8s (την περιμένουμε , εχθές βγήκε η δοκιμαστική 5.5.032E )

 

Τι επιπλεον εχει σε σχεση με την 6σ η 8 ξερεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω να πω οτι για X600 κ Χ500(1S) Εχουνε βγει ενα καρο ROM (ΜΙUI,AOSP K ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ)κ μεις αναμενουμε μια ΑΟSP,μια CYANOGEN,κ MIUI 7 με διορθωμενη καμερα..... ΑΚΟΜΑ!!!:(
Link to comment
Share on other sites

το 64gb με το 32gb εχουν τις ιδιες ρομ;σκέφτομαι για 64gb ποιο πολύ για τον χώρο και τα ελληνικά μην τυχόν βγαζει ο ιταλός ρομ και δεν ειναι για 64ρι
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

το 64gb με το 32gb εχουν τις ιδιες ρομ;σκέφτομαι για 64gb ποιο πολύ για τον χώρο και τα ελληνικά μην τυχόν βγαζει ο ιταλός ρομ και δεν ειναι για 64ρι

ναι παίρνουν την ίδια rom

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

To περιμένω και εγω απο Δευτέρα λογικά.

Αντε να δούμε τι ψάρια πιάνει συγκριτικά με το Note 4 που εχω η το οneplus 2 που ηθελα.

Εψαχνα κατι με 810+4gb ram για να αισθάνομαι latest fashion :p

Το μονο που βλέπω να με ενοχλεί ειναι το μηδενικό (για να μη πω αρνητικό :p ) status οταν θα το αφήνω στο τραπέζι...

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς το xiaomi note pro να μας πει αν αξίζει το letv έναντι του xiaomi ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=h3DAG4KohG4 :)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά τα χω δει όλα αυτά στο youtube, γνώμες απο χρήστες για την εμπειρία χρήσης θέλω πιο πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...guys...θα σας πω τι έχω καταλάβει μέχρι τώρα μετα απο πολύ search και αρκετο διάβασμα..και περιμένω κάποια σχόλια για να δω ταν τελικά θα αποφασίσω την αγορά του ή οχι.... :rolleyes:

 

Τα συν: +++

+ Εμφάνιση (υπόψιν ΧΩΡΙΣ να το έχω δει απο κοντά) : Ηταν ο πρώτος λόγος που άρχισα να το ψάχνω και, προσωπικά, δεν είναι συνήθως το πιο σημαντικό για μένα...αλλααα μου έπεσε το σαγόνι :blink:. Απο τα ομορφότερα κινητά που εχω δει...και θεωρώ εξυπνο και όμορφο το ...bezeless look οταν έχει μάυρο φόντο (ουσιαστικά το bezel υπάρχει αλλα είναι μάυρο και μέσα απο το τζάμι της οθόνης) . Φαντάζομαι απο τα σχόλια σας, απο κοντά είναι ακόμα πιο όμορφο με την μεταλλική του κατασκευή εεεε??

 

+ Hardware Snapdragon 810...4 GB RAM (το Nexus εχει 3 GB...) 2K Οθόνη :cry: Και ας μην είναι amoled . Κάμερες δεν με απασχολούν να πω την αλήθεια αλλα καταλαβαίνω οτι κι ας μην είναι η κορυφαία, μια χαρά! (Η μπροστινή είναι εκείνη η περίεργη του HTC One e?). Καινούργιες τεχνολογίες τύπου type C usb αποδεκτες!:O

 

+ Τιμή : Κάτω απο 300?? (ΕΥΡΩ...ΟΧΙ $) Με μεταλλικό σασι?? Και το παραπάνω hardware??? Πλάκα κάνουν?

 

 

Αρνητικά: ----

 

- Σέρβις - Εγγυήσεις κ.λπ..: Κινεζικο απο την Κίνα. Ούτε σε φωτογραφία σε περιοδικό η λέξη Letv εντός Ευρώπης, ή ακόμα περισσότερο, εκτός Κίνας (προς το παρόν???) . Δεν θέλω να ξέρω τι θα πρέπει να γίνει αν πάθει τίποτα. :(

 

- Υποστήριξη - Software: :( Καμια μαμα ww υποστήριξη...Φαίνεται οτι η σειρά εχει ως κύριο στόχο περισσότερο να προωθήσει τις υπηρεσίες της Letv, και όχι τόσο για να πουλήσει συσκευές παγκοσίως... άρα support μόνο στην Κίνα και εμείς περιμένουμε να κάνει port τα επίσημα firmware ένας Ιταλός και ένας (1) τύπος στο XDA... :worry:

- Νταξ, δεν νομίζω οτι είναι και τραγικό, αλλά απο οτι έχω δεί, λόγω κατασκευής με ελάχιστα σασι-bezels, θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ tempered glass. Διάβαζα οτι παίζει πτώση και αντικατάστασή οθόνης...

 

Και οι προβληματσμοί:

Απο οτι διαβάζω, με τη ROM του Ιταλού το τηλέφωνο είναι μια χαρά...Αλλά δεν είναι κρίμα να πάρεις ένα τηλέφωνο τέλη 2015 με 3 κατοστάρικα και να περιμένεις πότε θα φιλοτιμηθούν 2 άνθρωποι να βγάλουν αναβαθμίσεις...Και εδω είναι το στοίχημα...:

Θα υπάρξει ενδιαφέρον απο περισσότερο ψαγμένο κόσμο να ασχοληθεί? (Είναι ίσως νωρίς ακόμα βέβαια γιατί πρόσφατα έγινε τρελό vfm το κινητό και προφανώς άρχισε να πουλάει πιο πολύ)

Και απο οτι λέγεται η εταιρεία θα πάει και στην Αμερική...Μια Αμερικάνικη έκδοση θα βοηθούσε άραγε στην ανάπτυξη του software και εδω στην Ευρώπη?

 

Αυτά απο έναν προβληματισμένο νέο....(που να παιρνα και αμάξι δηλαδη...θα γέμιζα ένα Forum μόνος μου...)

 

Α! Και να ρωτήσω αν θα ήταν εφικτό οι πληροφορίες για το Modding να μαζευτούν στην πρώτη σελίδα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σαι καλά τα χω δει όλα αυτά στο youtube, γνώμες απο χρήστες για την εμπειρία χρήσης θέλω πιο πολύ :)

 

Το φαντάστηκα...κι εγω το ίδιο αδερφε...:O

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...