Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρες,

 

Ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι το Huawei ID και αν μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε; Για κάποιο λόγο με ανάγκασε να το ενεργοποιήσω (themes download) και εγώ το έκανα :lol:

 

Ευχαριστώ

 

Νταξ, δεν είναι τίποτα κακό που το ενεργοποίησες. Όχι ότι έχει κάτι σημαντικό να προσφέρει αλλά δεν είναι και κακό.

Νομίζω ότι το έχουν κάνει υποχρεωτικό να πάρεις ID για να κατεβάσεις themes, ringtones κλπ. Τίποτα το τραγικό.

Στο Ρ9 έχει κάποια έννοια που σου δίνουν την χρυσή εγγύηση, +1 χρόνο (3χρόνια αντί για 2).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

^Και p8 lite ισχύει :)

 

Τι ισχύει, δηλαδή? :blink:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση της εγγύησης μέσω του αναγνωριστικού της Huawei.
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Α οκ! Δεν το γνώριζα.

Πάντως στο Ρ8 που έχει τώρα πια ο γιος μου, δεν υπήρχε τέτοια ιστορία και ειναι επείσης Ελληνικό. Αγορασμενο από Κοσμοτε.

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την έκδοση που φοράμε τώρα (όχι την 380), έχετε παρατηρήσει επανεκκινήσεις της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω επανεκκινήσεις με την 370.

Επίσης εχει σταματησει το θεμα, ενω εχω καλο σημα, να μην μπορω να τηλεφωνησω. :X

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την έκδοση που φοράμε τώρα (όχι την 380), έχετε παρατηρήσει επανεκκινήσεις της συσκευής;

 

Ναι εγώ σε 370.δύο φορές τον μήνα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ σε 370.δύο φορές τον μήνα περίπου.

 

 

 

ΟΚ. Ευχαριστώ. Εμένα συνολικά 3-4 φορές από τότε που την έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το κινητό μου παρουσίασε πρόβλημα στην κύρια κάμερα. Δεν εστιάζει και από την κάμερα ακούγεται ένας θόρυβος σαν ζουζουνισμα.

Επειδή το έχω αγοράσει online θα πρέπει να το στείλω στην TS Solutions για επισκευή. Διαβάζω για το συγκεκριμένο σέρβις πολύ άσχημα σχόλια. Έχει κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο σέρβις ; Να το στείλω ή να το πιώ με το ζουμί του και να το κρατήσω χωρίς κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Το κινητό μου παρουσίασε πρόβλημα στην κύρια κάμερα. Δεν εστιάζει και από την κάμερα ακούγεται ένας θόρυβος σαν ζουζουνισμα.

 

Επειδή το έχω αγοράσει online θα πρέπει να το στείλω στην TS Solutions για επισκευή. Διαβάζω για το συγκεκριμένο σέρβις πολύ άσχημα σχόλια. Έχει κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο σέρβις ; Να το στείλω ή να το πιώ με το ζουμί του και να το κρατήσω χωρίς κάμερα;

 

 

 

Αν είναι το επίσημο service, ρώτα δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Τώρα, να έχεις smartphone χωρίς κάμερα, τι να πω, προσωπικά δε θα το ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω επανεκκινήσεις με την 370.

Επίσης εχει σταματησει το θεμα, ενω εχω καλο σημα, να μην μπορω να τηλεφωνησω. :X

 

Και σε εμένα έχει σταματήσει (αλλά το έκανα εγώ να σταματήσει...)...

Για να συνοψίσω δεν οφειλόταν στην συσκευή... Ειχα μια ταμπλέτα sony experia z3 στην οποία ειχα δεύτερη SIM! αλλά πάντα την δουλευα σε airplane mode ωστε να μην παρεμποδίζει την δική μου sim...

Προφαν'ως κατόπιν κάποιας αναβάθμισης του SONY το "μοντέλο" αυτο λειτουργίας είχε ως παρενέργεια καποιες φορές να "βγαίνω" εκτός δικτύου...Εβγαλα τελειως την SIM απο την ταμπλέτα... και το πρόβλημα λύθηκε...

Αυτά....

Καμιά ευθύνη το P8...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τις επανεκκινήσεις στην Β370, όχι δεν εχω παρατηρήσει ποτέ μη προβλεπόμενη επανεκκίνηση...

Γενικά δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug...οφειλόμενο είτε στο SW είτε στο HW της συσκευής. Τοπ γεγονός ότι έβγαινε καποιες φορές εκτός δικτύου οφειλόταν στην ύπαρξη δεύτερης SIM σε άλλη συσκευή μου...

Edited by blue_coupe
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω πως σταματησαν οι επανεκινησεις. Το μονο συγουρο ειναι οτι δεν εχω δευτερη καρτα στο κινητο περαν της SD.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την B370, και το βραδυ το αφηνω με μπαταρια 100% και το πρωι εχει 82%!

Τι πρεπει να κανω?

Μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω το P8 και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ολα οκ με την συσκευη, δηλαδη αν εχει καποιο προβλημα....γενικα ειμαι αναμεσα στο P8 και Mate s....τι θα μου προτεινατε?ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω το P8 και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ολα οκ με την συσκευη, δηλαδη αν εχει καποιο προβλημα....γενικα ειμαι αναμεσα στο P8 και Mate s....τι θα μου προτεινατε?ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

 

 

 

Σε όλα υπερτερεί το mate S. Δεν υποβαθμίζω το P8. Κάνε ένα compare στο ίντερνετ και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το mate s εχει λιγο πιο ψηλά χρονισμένο επεξεργαστή, έχει 5,5 omoled οθόνη, εχει 3d touch, δακτυλικο αποτύπωμα, και 32gb εσωτερική μνήμη. Γενικα ότι και να πάρεις από τα δύο δεν θα σε απογοητευσει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Είδα πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά και λέω μήπως δεν αξίζει να δώσω χρήματα παραπάνω για το mate s.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...