Jump to content

Huawei P8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 2η touchplus τα καταφερα χωρις να την σπασω. Καλη λειτουργια, σου αφηνει ελευθερη ολη την οθονη μια και αποκτας "φυσικα" πληκτρα στο κατω μερος, αν και δεν βλεπω το μεγαλωμα της οθονης να ειναι τοσο καθοριστικο.

 

Στα συν η αυτονοητη προστασια, καλη ποιοτητα ωστε να μην βλεπεις δαιφορά στην οθονη και οτι μαζευει λιγοτερο δαχτυλιες.

Στα πλην οτι δεν μπορεις να καλεσεις την notification screen απο την navigation bar χωρις swipe down οπως στην virtual navigation bar, λειτουργια που ειχα συνηθισει και με βολευε. Αλλο πλην οτι ειναι μια επιφανεια προσθετη στο τηλεφωνο οπως ολα τα screen protectors και αντιπαθω τοσο αυτα οσο και τις θηκες. Θεμα επιλογης. Τελος χαλαει το total black look. Μεγαλυτερο φάουλ οι 2 ασημενιες τελειες στο πανω bezel που καθιστουν ενεργες τις ανω γωνιες. Αισθητικα στο μαυρο καθονται περιεργα (φανταζομαι σε λευκο ή γκρι να ειναι καλυτερα) αλλα δεν εχουν και μεγαλη χρησιμοτητα. Screenshot ή φωτογραφία στα κουτουρου όπου στοχευει η κάμερα και με το διπλό tap βγαινει σιγουρα κουνημενη. Θα προτιμουσα να ενεργοποιείται η κάμερα ή να εχεις περισσοτερες επιλογες στο τι θα κανει.

 

Σημαντικο να σημειωσω οτι το πολυ καλο οσον αφορα την εξυπηρετηση Β2Cbuying (το ειχα χρησιμοποιησει απο Ευρωπη) την πουλαει 26 EUR οταν στα κινεζικα online πουλιεται 12!!! Τα κινεζικα βεβαια δεν στελνουν εξω απο την χωρα. Το σημειωνω παντως ωστε αν την θελει καποιος να ψαξει λιγο περισσοτερο.

Edited by andreoug
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλικάρια μόλις παρέλαβα !!!! Το ανοίγω και επανέρχομαι.

Πάρα πολύ ωραία και ποιοτική συσκευασία !!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ..περιμένουμε με αγωνία εντυπώσεις για την συσκευή αλλά και για την φωτογραφική που την σύγκριναν με του iphone...

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μόλις παρέλαβα !!!! Το ανοίγω και επανέρχομαι.

Πάρα πολύ ωραία και ποιοτική συσκευασία !!!

Καλορίζικο. Και εμένα μου αρέσει πολύ σαν συσκευή. Έχω παραγγείλει το λευκό χρυσό και μάλλον για Δευτέρα πάω μέχρι να μου έρθει.

Όταν το στρώσεις αύριο μεθαύριο πες μας για την μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ..περιμένουμε με αγωνία εντυπώσεις για την συσκευή αλλά και για την φωτογραφική που την σύγκριναν με του iphone...

 

Καλορίζικο. Και εμένα μου αρέσει πολύ σαν συσκευή. Έχω παραγγείλει το λευκό χρυσό και μάλλον για Δευτέρα πάω μέχρι να μου έρθει.

Όταν το στρώσεις αύριο μεθαύριο πες μας για την μπαταρία.

 

Σας ευχαριστώ. Τώρα μερικές πρώτες εντυπώσεις.

Εβγαλα 1-2 πρωινές φωτο. Φαίνονται πολύ καλές όπως και η εστίαση σε αρκετά κοντινή απόσταση απο το αντικείμενο είναι πολύ καλή. Το βιντεο σε εσωτερικό χώρο είναι αρκετά καλό αλλά δεν θα έλεγα αριστο σε σχέση πχ με τα samsung.

Η ποιότητα κλήσης δεν με ενθουσίαασε όπως στο Mate7 που πραγματικά ήταν απίστευτα καθαρός ο ήχος συνομιλίας ακόμα και σε θορυβώδη περιβάλλον. Αν και ακόμα δεν το τέσταρα αρκετά για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Σαν ποιότητα κατασκευής είναι άψογο όπως και αισθητικά πολύ όμορφο. Το λευκο χρυσό έχω και εγώ αλλα μην φαντάζεστε πολύ χρυσό όπως πχ το lenovo vibe z2 pro, είναι χρυσό ασημί (ασημίζει στο φως). Σε εσωτερικο χωρο φαίνεται το χρυσό του.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Τώρα μερικές πρώτες εντυπώσεις.

Εβγαλα 1-2 πρωινές φωτο. Φαίνονται πολύ καλές όπως και η εστίαση σε αρκετά κοντινή απόσταση απο το αντικείμενο είναι πολύ καλή. Το βιντεο σε εσωτερικό χώρο είναι αρκετά καλό αλλά δεν θα έλεγα αριστο σε σχέση πχ με τα samsung.

Η ποιότητα κλήσης δεν με ενθουσίαασε όπως στο Mate7 που πραγματικά ήταν απίστευτα καθαρός ο ήχος συνομιλίας ακόμα και σε θορυβώδη περιβάλλον. Αν και ακόμα δεν το τέσταρα αρκετά για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Σαν ποιότητα κατασκευής είναι άψογο όπως και αισθητικά πολύ όμορφο. Το λευκο χρυσό έχω και εγώ αλλα μην φαντάζεστε πολύ χρυσό όπως πχ το lenovo vibe z2 pro, είναι χρυσό ασημί (ασημίζει στο φως). Σε εσωτερικο χωρο φαίνεται το χρυσό του.

Σαν πρώτη εντύπωση από μπαταρία τι βλέπεις?

Σίγουρα δεν θα έχεις ασφαλή συμπεράσματα ακόμα, αλλά πως το βλέπεις τις πρώτες αυτές ώρες να συμπεριφερεται? Επίσης όταν το ζοριζεις το νιώθεις ζεστό?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δε θα μιλήσω ακόμα. Όταν τράβηξα φωτο και βίντεο τότε το ένιωσα να ζεσταίνεται αλλά ακόμα είναι νωρίς.Θα το κοιτάξω.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δε θα μιλήσω ακόμα. Όταν τράβηξα φωτο και βίντεο τότε το ένιωσα να ζεσταίνεται αλλά ακόμα είναι νωρίς.Θα το κοιτάξω.

Έτσι είναι θέλει δύο τρεις πλήρεις φορτισεις.

Οπότε θα περιμένουμε! !!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω στα χερια μου.απο το πρωι ,απιστευτη ποιοτητα και πανέμορφο μοιαζει με ενα iphone και λιγο sony z3 τελεια οθονη και φυσικα ολα τα λεφτα τα θεματακια που.μπορεις να κανεις το κινητο ακομα πιο όμορφο .Κάμερα τελεια και σε μερα αλλα και.νυχτα με πολυ καλο φλας.Τωρα ο.ηχος δεν μπορω μα πω οτι ειναι κακος οχι ομως τελειος,ζεσταινεται στα ακρα εκει κοντα στις υποδοχες σιμ δεν επηρεάζει όμως σε τιποτα το τηλέφωνο το μονο που μου λειπει.(λογο lg flex 2 πριν)το tap tap για ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

σε τι ποσο το πηρατε?ελπιζω οχι σε αυτο που βλεπω στο skroutz

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω στα χερια μου.απο το πρωι ,απιστευτη ποιοτητα και πανέμορφο μοιαζει με ενα iphone και λιγο sony z3 τελεια οθονη και φυσικα ολα τα λεφτα τα θεματακια που.μπορεις να κανεις το κινητο ακομα πιο όμορφο .Κάμερα τελεια και σε μερα αλλα και.νυχτα με πολυ καλο φλας.Τωρα ο.ηχος δεν μπορω μα πω οτι ειναι κακος οχι ομως τελειος,ζεσταινεται στα ακρα εκει κοντα στις υποδοχες σιμ δεν επηρεάζει όμως σε τιποτα το τηλέφωνο το μονο που μου λειπει.(λογο lg flex 2 πριν)το tap tap για ξεκλείδωμα

 

Το honor 6 plus έχει tap tap για ξεκλείδωμα...σίγουρα δεν έχει το p8?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το νήμα είναι για το P8 μονο; Εγω θα ήθελα απλά επιδή ακόμα ειναι ακριβο το P8 να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του P8 lite
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω στα χερια μου.απο το πρωι ,απιστευτη ποιοτητα και πανέμορφο μοιαζει με ενα iphone και λιγο sony z3 τελεια οθονη και φυσικα ολα τα λεφτα τα θεματακια που.μπορεις να κανεις το κινητο ακομα πιο όμορφο .Κάμερα τελεια και σε μερα αλλα και.νυχτα με πολυ καλο φλας.Τωρα ο.ηχος δεν μπορω μα πω οτι ειναι κακος οχι ομως τελειος,ζεσταινεται στα ακρα εκει κοντα στις υποδοχες σιμ δεν επηρεάζει όμως σε τιποτα το τηλέφωνο το μονο που μου λειπει.(λογο lg flex 2 πριν)το tap tap για ξεκλείδωμα

Πρέπει να εχει double tap.

Κοίταξε στις ρυθμίσεις η δες στο νήμα της παρουσίασης του P8 όπου εχει αναφερθεί πως ενεργοποιείται αν δεν απατώμαι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σε τι ποσο το πηρατε?ελπιζω οχι σε αυτο που βλεπω στο skroutz

 

469 ευρω χωρίς κανένα έξοδο αποστολης

Link to comment
Share on other sites

469 ευρω χωρίς κανένα έξοδο αποστολης

Μια χαρά τιμή το πήρες.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμή το πήρες.

 

Το μονόκαρτο όμως πρέπει να ειναι σε αυτη την τιμη. Απο wifi και 3g όλα καλά μεχρι στιγμής...καλές ταχύτητες βλέπω. 4g δεν εχουμε εδω για να δοκιμασω.

Και εγώ για τον ήχο με το μανίσιο ringtone , δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Θα δοκιμασω να βαλω κατι δικο μου για να ακουσω τον ήχο. Απο ακουστικα δεν ακουσα ακομα. Και double tap σίγουρα δεν έχει όπως και gestures που εχει το honor 6 plus.

Αααα !!! Και όλως περιέργως ζεσταίνεται κατω χαμηλά και όχι πάνω όπως τα περισσότερα που πέρασαν απο τα χερια μου .

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

469 ευρω χωρίς κανένα έξοδο αποστολης

Από πού μπας και το εχω αύριο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από vikistore.It εμένα μου ήρθε σε δύο ημέρες

Α εξωτερικό?οχι.

από ελλάδα μόνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μονόκαρτο όμως πρέπει να ειναι σε αυτη την τιμη. Απο wifi και 3g όλα καλά μεχρι στιγμής...καλές ταχύτητες βλέπω. 4g δεν εχουμε εδω για να δοκιμασω.

Και εγώ για τον ήχο με το μανίσιο ringtone , δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Θα δοκιμασω να βαλω κατι δικο μου για να ακουσω τον ήχο. Απο ακουστικα δεν ακουσα ακομα. Και double tap σίγουρα δεν έχει όπως και gestures που εχει το honor 6 plus.

Αααα !!! Και όλως περιέργως ζεσταίνεται κατω χαμηλά και όχι πάνω όπως τα περισσότερα που πέρασαν απο τα χερια μου .

Κακιστα που δεν έχει double tap και τα gestures από αλλά δικά της μοντέλα.

Μισές δουλειές από την Huawei:down:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κακιστα που δεν έχει double tap και τα gestures από αλλά δικά της μοντέλα.

Μισές δουλειές από την Huawei:down:

Εχει ότι έχει και το mate 7

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχει ότι έχει και το mate 7

Για flagship ναυαρχίδα πρέπει να δίνει το μέγιστο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αν αγόρασε κάποιος το dual sim ας μας πει εάν είναι Dual Sim Full active (αν λειτουργούν και οι 2 κάρτες ταυτόχρονα) γιατί από ότι βλέπω τα περισσότερα huawei είναι :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

αν αγόρασε κάποιος το dual sim ας μας πει εάν είναι Dual Sim Full active (αν λειτουργούν και οι 2 κάρτες ταυτόχρονα) γιατί από ότι βλέπω τα περισσότερα huawei είναι :)

 

ναι είναι dual sim full active και επιπρόσθετα έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις σε ποια κάρτα θε έχεις 4g/3g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...